dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 110
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie za tęczowym mostem , czyli : KIEDY PRZYJACIEL ODCHODZI ...

    Ponieważ często zakładane są wątki pojedyncze - postanowiłam założyć ogólny wątek specjalnie dla osób które pożegnały swojego czworonożnego przyjaciela .
    Dla osób którym ciężko na duszy , które chciałyby sie podzielić swoim smutkiem , zostać wysłuchanymi i uzyskać wsparcie , poradę ulgę , lub po prostu pomilczeć .....



    Pierwsza zacznę .....

    Dzisiejszej nocy po kilkudniowej chorobie odszedł Gucio .... żył 3 lata



    powiecie: to tylko świnka morska ... ale nie do końca , to był mój biurowy przyjaciel :
    mieszkał w moim biurze w wielkiej klatce którą dzielił z drugą świnką - Mańkiem , był towarzyszem wszystkich moich służbowych doli i niedoli, lubił kiedy do niego mówiłam, przybiegał na zawołanie , uwielbiał siedzieć na kolanach lub pod półka z monitorem (jak na zdjęciu ) i patrzyć jak pracuję, uspokajał swoją obecnością i ogromną ilością przeróżnych zadowolonych dźwięków które z siebie wydawał

    tutaj z Maniutkiem


    Mańkowi także dziś smutno ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo mi przykro.... wiem co czujesz bo mój Kropek (też prosiaczek) odszedł nagle i do dziś mi szkoda...
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Zawsze jest przykro jak ktoś odchodzi, obojętne czy przyjaciel-czlowiek czy przyjaciel-zwierzatko. One wszystkie mają w sobie coś z czlowieka ...... te oczka wpatrujące się w nas, te noski zimne trącające nas i te ciepłe małe łapki .....
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Daggulka przykro mi... Wiem, co czujesz...

    P.S. Dzięki za Twoją wrażliwość i serdeczność w stosunku do zwierząt i ludzi.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dorianna..... nie ma za co dziękować .... kocham zwierzaki bezwarunkowo , nie poradzę
    ludzi też ..... tyle, że nie wszystkich - przyznaję, że zdarzają się wyjątki
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7

    Domyślnie

    daggulka dziękuję za wątek. Lubię wszystkie zwierzęta, bez wyjątku (nawet ptasznika córki polubiłam), jednak moją miłością są psy. Przez 11 lat moim kochanym pupilkiem była suczka Roma (jamnik). Niestety pożegnaliśmy ją 2 lata temu. Do dziś ,wracając z pracy nasłuchuję pod drzwiami czy słychać stukanie merdającego ogonka. Mało kto rozumiał wtedy o co taka rozpacz.
    Teraz nie mam żadnego pieska, bo to i mieszkanie w bloku, i dzieci juz na swoim, i my cały dzień w pracy. Nie przesadzę jednak wcale jeśli stwierdzę, że dom buduję na wsi po to by mieć psy [/b]
    taj_mahal

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    To bardzo dobry powód , żeby budować dom ..... ja poniekąd podświadomie chciałam mieć także koty ... teraz mam psa i dwa koty
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #9

    Domyślnie

    Zdaje się, że część wątku wycięto... ciekawe dlaczego?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    pewnie ktoś "na górze" także miał dosyć trollowania i wypowiedzi mim
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wczoraj szukalam tego watku i nie moglam poszukac ale znowu powrocil troche okrojony.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja już ochłonełam po stracie Gutka - choć jak wchodze do biura codziennie to brakuje mi jego radosnych kwików ... teraz podświadomie knuję jakiś niecny plan ...bo Maniek został sam ...taki siedzi smutny .... może by mu tak jakiegoś towarzysza adoptować
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ja już ochłonełam po stracie Gutka - choć jak wchodze do biura codziennie to brakuje mi jego radosnych kwików ... teraz podświadomie knuję jakiś niecny plan ...bo Maniek został sam ...taki siedzi smutny .... może by mu tak jakiegoś towarzysza adoptować
    Dobra mysl, co ma Maniek smutny siedziec .

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Rok temu straciliśmy po długiej chorobie naszego kudelka 16 letnirgo Dropsa

    A dzisiaj umarł nasz 14 letni owczarek niemiecki - Mars

    To okrutne, że zwierzęta żyją tak krótko...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    shira3 - dla Ciebie


    Tęczowy most

    To tylko pies, tak mówisz ,tylko pies...
    a ja ci powiem ,że pies to często jest więcej niż człowiek
    on nie ma duszy, mówisz...popatrz jeszcze raz.
    Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej
    ona się huśta na ogonie,
    a kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba
    to niedaleko pies wyrusza przecież przy tobie jest psie niebo
    z tobą zostanie jego dusza...

    B.Borzymowska


    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16

    Domyślnie

    shira3, pięknego wieku u Was pieski dożyły. Teraz już biegają po łąkach za Tęczowym Mostem...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Dorotko, trzymajcie się.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    mój Rudasek - półroczny kotek o rudojesiennym kolorze - odszedł od nas w sobotę przed Wszystkimi Świętymi. Potrącił go samochód, nie udało się go uratować, mimo że zapowiadało się tylko na strachu i stłuczonej nóżce

    Nie wklejam zdjęcia, bo się znowu popłaczę ... Rudasek jest na moim blogu w kilku miejscach ...

    Dlaczego tak krótko???? To nie fair, budzę się w nocy i szukam go na kołdrze ...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    też mam rudaska ....taki jak Twój , i też ma teraz pół roku ...... wiem , co czujesz - współczuję bardzo , Asiu ....



    kot jest jednostką czasu
    pragmatycznie da się ją przedstawić tak:
    to czas w którym jednocześnie i “na raz” można
    stłuc doniczkę
    wydrapać psu oko
    zdobyć skarpę w pierwszym podejściu
    zmienić nie do poznania firankę
    pozbyć się obiadu wraz z talerzami
    wywołać zawał u wujka Stefana
    i zasnąć na fotelu

    kotem odmierza się brak fantazji u ludzi
    czas pełnego rozpadu błędnych poglądów na temat kotów
    wynosi mniej – więcej 5 kotów
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    piękny jest ten wiersz o kotach ... i taki prawdziwy!
    Pamiętam jak 17 lat temu byłam absolutnie przekonana, że nie cierpię kotów i wtedy poznałam małą puchatą kulkę zwaną Śpioszką, która została u nas na całe 15 długich i pięknych lat. Umarła w czasie przeprowadzki do nowego domu, tym samym niwecząc całą radość z tego momentu ... ale nie mam jej tego za złe ... jej przyjaźń była warta o wiele więcej niż ten nic nie znaczący moment w życiu

    Tak sobie myślę, że ludziom którzy krzywdzą koty powinno się obowiązkowo zalecać terapię - opiekę nad małym nowonarodzonym stworzonkiem - oczywiście pod stałym nadzorem prawdziwego wielbiciela kotów ... Chociaż ... ludzie to dziwny gatunek - potrafią bezmyślnie i bez celu krzywdzić i siebie i innych dla własnej przyjemności i satysfakcji

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony