dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie obcieta izolacja pozioma pod murami

    Witam,

    tynkarze obcieli mi zaklady izolacji /papa termo/ wystajace spod murow, na szczescie tylko w garazu zdazyli ale i tak jestem w....ony jak cholera. tym bardziej, ze garaz jest nizej niz dom, i ogolnie teren podmokly na wiosne.

    Jak teraz moge zapewnic ciaglasc izolacji na podlodze i pod murami skoro spod murow wystaja tylko jakies minimalne skrawki papy? Jakos to przeciez musze uszelnic.

    Prosze o ew. porady

    Pozdrawiam
    strix

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    he a juz myslaalem, ze obcieli i zerwali te czesc co powinna juz dawno byc na "posadzkach".

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    he a juz myslaalem, ze obcieli i zerwali te czesc co powinna juz dawno byc na "posadzkach".
    Czemu juz dawno? Specjalnie nie robilem przed tynkami bo lataja z rusztowaniami i by pocieli pape na chudziaku, a tak zrobie izolacje tuz przed podlogowka - w domu wystaja ladnie zaklady ale w garazu juz nie tak jak pisalem chodzi o to jak teraz to rozwiazac

  4. #4

    Domyślnie

    Kto ma jakis pomysł u nas zrobili to samo tylko na odcinku 1,5 m ...

  5. #5

    Domyślnie

    przychodzi mi do głowy tylko odkucie tej papy na całej długości (albo podcięcie ściany) na głębokość paru cm

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    przychodzi mi do głowy tylko odkucie tej papy na całej długości (albo podcięcie ściany) na głębokość paru cm
    Tak zrobie, dzieki. Tynkarze maja odskrobac kilka cm na dole do papy, a ja pozniej diaksem wetne sie pod katem 45st na jakies 3 cm w porotherm oczywiscie tak zeby nie uszkodzic papy pod nim i reszte wybije juz mlotkiem. Zrobie maly zaklad, zgrzeje a na zaklad jeszcze tasme bitumiczna nagrzeje. Powinno byc OK.

    Pozdr
    strix

  7. #7

    Domyślnie

    czy Wy przypadkiem nie przesadzacie?
    tylko nie wpadnijcie na pomysł, że trzeba jeszcze raz stawiać ścianę
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  8. #8

    Domyślnie

    Też mi sie wydaje, że to przesada. Izolacja pozima ma chronic przed kapilarnym podciąganiem wilgoci, a anie być superszczelna. Ja bym poprostu izolację chdziaka wywinął delikatnie na ścianę.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    A czym np. izolujesz wnętrze basenu lub szambo itd.
    Skoro ta izolacja pozioma między fundamentem, a ścianą jest obcięta to połóż normalnie w pomieszczeniu izolację i wywiń kilka centymetrów na ścianę.
    Tam gdzie masz odcięte nałóż np warstwę czegoś w rodzaju Lepiku, czyli maszy, która nie pozwoli na podciąganie wilgoci.
    Tutaj tylko i wyłącznie chodzi o to aby wilgoć nie była podciągana na ściany czy też na posadzkę, gdyż jest w późniejszym efekcie powodem np grzyba.

    Podsumowując:
    Zastosuj płynną izolację, a nie tam ściany kłuć...
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony