dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 387 z 613
Pokaż wyniki od 7.721 do 7.740 z 12250
  1. #7721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    Witam serdecznie
    Proszę Was o ocenę mojej kuchni. Siedziałam nad tym chyba z miesiąc w końcu wyszło takie cóś.
    Nie dla zlewu w narożniku

  2. #7722
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Elfir chodzilo chyba o taki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zlewozmywaki-narozne-blanco-delta-i-edition-stal-gladka-p61433.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	185518


    A mi ostatnio jedna z forumowych kolezanek zachwalala zlew narozny


    Riri a jakbys jeszcze ten zlew przesunela blizej plyty?

  3. #7723

    Domyślnie

    to 2 ustawienie zlewu jest moim zdaniem fajniejsze, tylko wobec braku szafek na ścianie między długą ścianą a wysoką zabudową - robi się tam dziwna dziura. może jest sens, aby szafki wiszące były w L

    co mi się jeszcze rzuciło w oczy, to niekonsekwentne uchwyty - jedne w pionie, drugie w poziomie. nie mówię, że to źle czy brzydko, ale ja bym ujednoliciła.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  4. #7724
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    no i super u ciebie wygląda
    mozna wiedziec na jakim programie pracujesz?

    planner ikea i net+

  5. #7725
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    swiattt

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Riri to nie moja kuchnia, zobaczymy czy ktoras wersja swiattt sie spodoba


    Klikasz na drzewko i tam masz wybor czy chcesz z komputera czy z url. Jesli chcesz dodac tak jak ja tutaj to wybierasz "z komputera", potem "wybierz pliki" i "dodaj".

    Witajcie, Teresko, dałaś mi super pomysł ze zmiana polozenia zlewu! To dużo daje! Już nawet mysle, czy go nie dac w rogu, a od lewej bylaby szafka, piekarnik, zmywarka, wtedy rogowy zlew, szafki, kuchenka, a na końcu lodówka Jeszcze przemyślę to. Dzięki wielkie za każdą wizualizcję!

  6. #7726
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Pomóżcie rozplanować kuchnie bo mnie się już szafki śnią po nocach
    Kuchnia mała, otwarta na salon. 220cm długa i 300cm szeroka. Okno 150x150 Lodówkę chciałam w zabudowie, obok słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Zlew+zmywarka musi być na ścianie z oknem, tak idą rury/przyłącza:/ Chciałabym na dole w miarę możliwości większość szuflad. Do tego górne uchylne szafki.
    Koncepcja jest na brązowe szafki dolne, biały blat i białe szafki wiszące.

    Jak rozplanować szafki, żeby było wygodnie, ergonomicznie i pakownie Proszę o pomoc i rady, to moja pierwsza kuchnia i nie mam kompletnie rozeznania
    Załączam mój bardzo prowizoryczny rysunek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-szafki.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	185678 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-wymiary.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	185679

  7. #7727
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Do tego mam tysiące pytań z serii: jakie szuflady są najwygodniejsze 60cm, 80cm a może wogóle większe Jaka powinna być wysokośc szuflad? Dolne szafki dzieli się na 2 szuflady po 40cm, czy lepiej np. 15cm, 33cm, 33cm ? Co zrobić z kątami/narożnikami dać szuflady, zwykłą szafkę czy może jakiś magic corner? Jestem tą kuchnią kompletnie przerażona Doradźcie proszę!

  8. #7728
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MOLLIK
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Leicester/Roztocze
    Posty
    83

    Domyślnie

    witajcie
    Co myślicie o takim układzie w kuchni?
    Kuchnia jest duża (5 m x 3,25m), z przejściem o szerokości 150 cm, okna są na wysokości 77 cm więc niestety tam szafek nie mogę postawić. Od strony przejścia chcę postawić stół, na ścianie z oknami, za stołem, będzie kredens. Na szafki zostaje mi ściana od przejścia 273 cm i 325 cm. Woda jest już podciągnięta tam gdzie umieściłam zlew. Kuchenka będzie wolnostojąca, 90 cm, z okapem pod zabudowę.
    Jestem otwarta na inne propozycję














  9. #7729
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał MOLLIK Zobacz post
    witajcie
    Co myślicie o takim układzie w kuchni?
    Odsunęłabym bardziej na środek zlew. Przy złączkach elastycznych do wody nie powinno rodzić to wielkich problemów a unikniesz niebezpieczeństwa przypadkowego oparzenia się łokciem o gorący garnek podczas mycia naczyń.

  10. #7730
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luna14

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    To mój pierwszy wpis na forum i od razu gorąca prośba do użytkowników. Zanim powiem w czym rzecz proszę o wyrozumiałość. Jeśli piszę nie tu gdzie trzeba albo coś innego robię źle proszę o przymróżenie oka, bo nawet nie będę potrafiła tego naprawić. Nie potrafię sprawnie poruszać sie po forum. Umiem tylko czytać co też czynię z zapartym tchem prawie od roku
    Kochani poszę o radę dot. ustawienia kuchni. Mebli i sprzętu. Wkurzam się bo od dłuższego czasu nie potrafię tego zrobić. Jak już kończę i wydaje mi się, że wreszcie jest! okazuje się, że brakuje zlewu albo zapomniałam o lodówce i nie ma już miejsca żeby to uzupełnić Żeby było śmieszniej projekt domu to projekt indywidualny więc mogłam to przemyśleć wcześniej na etapie projektowania ale wtedy o tym zwyczajnie nie myślałam - taka kuchnia napewno jakoś to będzie Bardzo Was proszę o wszelakie sugestie.
    No dobra to teraz do rzeczy:

    mam nadzieję, że wkleiło się zdjęcie. Jak nie to zaraz mąż będzie mi wklejał jeszcze raz bo ja oczywiście nie mam o tym zielonego pojęcia.
    Przepraszam za hendmejda ale nie potrafie obsługiwać żadnych programów graficznych.
    Już wcześniej chciałam Was zapytać o radę ale było mi głupio wyskoczyć z hendmejdem do ludzi, którzy zamieszczają wypasione wizualki. A dziś mnie tak jakoś naszło i zaryzykowałam
    Proszę Was o uwagi. Gdzie mam dać płytę (nie chcę pod oknem)? Zlewu też nie chce pod oknem, bo chcę mieć szafkę z ociekaczem nad zlewem. Okap chcę mały podszafkowy. Wiecej wymagań nie mam. Pomóżcie.
    Agnieszka

  11. #7731
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luna14

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ale pięknie się zdjęcie wkleiło

  12. #7732
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Hendmejd jest ok ^^
    Generalnie, ja bym to zrobiła tak - przemyśl sobie, co i jak gotujesz, bo kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalna. Np. jeśli pieczesz w piekarniku mięso, które wcześniej obsmażasz, to dobrze jest mieć płytę i piekarnik w miarę blisko. Jeśli wolisz makaron, to zlew nie może być 10 metrów od płyty, bo trzeba go przecież odcedzić. Jak nie chcesz płyty pod oknem, to masz kłopot, bo z Twojego planu wynika, że już wszędzie masz okna i płyty nie wciśniesz (w roku bym nie dawała, mega niewygodne). Zlew, lodówka i płyta powinny tworzyć trójkąt roboczy, co już pewnie wiesz - ale jakby co, to jest o tym artykuł na muratorze
    http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_2094.html
    A nie myślałaś o półwyspie? Raczej by się zmieścił

  13. #7733
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luna14

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panna Z. bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Z racji tego, że okna mam wszędzie to płyta chyba będzie w salonie - no nie ma jej gdzie dać. Jeśli chodzi o gotowanie to nie cierpie tego robić. Raczej makarony niż piekarnik - bo łatwiej i szybciej Półwyspu nie chcę - jakoś tak nie po mojemu by było. A może by tak zmywarke wsadzić do słupka pod piekarnik (nie wiem czy tak sie da i czy tak można) zlew przysunąć do słupka zostawiając np. 30 cm blatu między zlewem a słupkiem. Potem zostawić troche blatu między zlewem a płytą i wsadzić płyę w tym ciągu co zlew? Co o tym sądzicie? Ja chyba zwariuje. To najgorszy etap. Jak już "umebluję" kuchnię to będzie z górki

  14. #7734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A może zrobić półwysep?



    Na jednej ścianie wysoka zabudowa, na drugiej niska
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-04-2013 o 17:12

  15. #7735

    Domyślnie

    kurczę - duża kuchnia z potencjałem a ty z niej trochę blokową klitkę chcesz zrobić (to do inwestorki of course). obawiam się, że bez przeniesienia zlewu pod okno się nie uda wymyślić nic sensownego (bo wyobrażam sobie, że nad płytą okap jest jednak musem).
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #7736
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luna14 Zobacz post
    Panna Z. bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Z racji tego, że okna mam wszędzie to płyta chyba będzie w salonie - no nie ma jej gdzie dać. Jeśli chodzi o gotowanie to nie cierpie tego robić. Raczej makarony niż piekarnik - bo łatwiej i szybciej Półwyspu nie chcę - jakoś tak nie po mojemu by było. A może by tak zmywarke wsadzić do słupka pod piekarnik (nie wiem czy tak sie da i czy tak można) zlew przysunąć do słupka zostawiając np. 30 cm blatu między zlewem a słupkiem. Potem zostawić troche blatu między zlewem a płytą i wsadzić płyę w tym ciągu co zlew? Co o tym sądzicie? Ja chyba zwariuje. To najgorszy etap. Jak już "umebluję" kuchnię to będzie z górki
    No ja o tym sądzę, że jak chcesz wcisnąć wszystko w jednym ciągu, to niepotrzebnie sobie projektowałaś taką fajną dużą kuchnię. Zostanie Ci wtedy 7 metrów blatu roboczego - po co? Lepisz 1000 pierogów codziennie i nie masz gdzie ich układać?
    Jak to by była moja kuchnia (ale nie jest, wiem ) to pod ścianą bez okna zrobiłabym wysoką zabudowę, półwysep z płytą i zlew pod oknem. Zastanów się, czy na pewno jest Ci potrzebna szafka z ociekaczem. Będziesz miała zmywarkę, na ociekaczu będą się suszyć tylko te duże, niewygodne rzeczy, które nie wchodzą do zmywarki - największe garnki, blachy od ciasta, itp. One w szafce z ociekaczem też sprawiają kłopoty, zwłaszcza jak się szafka nie chce domknąć Czy nie lepszy jest zlew z ociekaczem?

  17. #7737
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luna14

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za sugestie. Muszę przemyśleć każdą po kolei. Półwysep jest "nie po mojemu" Owszem podobaja mi się półwyspy ale u kogoś. Mnie strasznie wkurzają (u mnie i tylko u mnie) wiszące okapy. U kogoś mogą być i nawet pasują ale u siebie jakoś nie widzę tego. Dlatego wymyśliłam se okap podszafkowy. Nie twierdzę, że nie dam się przekonac i będę się tego pomysłu trzymać rękami i nogami, bo pewnie jeśli nie da się inaczej to się nie da i ustąpię ale póki co chciałabym trwać przy swoim.
    Muszę się przespać z propozycją Elfir.
    Duś zgadzam się z Tobą odnośnie tej blokowej klitki. Generalnie nie mam doświadczenia w urządzaniu wnętrz i właśnie boję się końcowych efektów tego co nawymyślam.
    Jestem typowym blokersem - zawsze miałam w mieszkaniu mało miejsca (teraz mam 82m i też mi mało). W kuchni zawsze brakowało mi blatu roboczego więc teraz pojechałam z wielkością blatu po bandzie... wiem wiem kota też można zagłaskać U mnie dużo rzeczy stoi na blacie - czajnik, filtr do wody, dzbanek na zimną przegotowaną, owoce, orzeszki, komórki, papiery, klucze... Wiem - wszystko można pochować ale na co dzień jakoś tak wszystko jest pod ręką i zawsze tego miejsca brakuje. Obecnie w kuchni mam dość duży stół i 4 krzesła. Ogromnym dylematem było: czy wstawiać kuchenny stół do kuchni czy zrezygnować z tego. Tuż obok otwartej kuchni będzie trapezowy wykusz z przeznaczeniem na jadalnię więc stwierdziłam, że skoro tam będzie stał duży stół to może 1 nam wystarczy, bo po co 2 stoły tuż obok siebie. No i brak stołu w kuchni chciałam sobie wynagrodzić większym blatem. No ale rzeczywiście robi się z tego babcina kuchnia z blokowiska. A chciałam coś prostego, skromnego ale nie babcinego. Mój mąż już ze mną nie wytrzymuje
    Bardzo się cieszę, że mogę skorzystać z Waszego doświadczenia. Podczytując forum (znam Wasze nicki z przeróżnych tematów) jestem pełna podziwu jak trafnie (Wy i nie tylko Wy) doradziłyście takim zielonym żuczkom jak ja.
    Wyprostujcie proszę również moje "po mojemu" żebym kichy nie popełniła

  18. #7738
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Luna straszna ta Twoja kuchnia

    Wzielam sie za nia rano, ale po kilku minutach zrezygnowalam

    Moze ktos bedzie mial jakies inne pomysly, ale mi nijak nie udalo zmiescic sie wszystkiego tak, zeby bylo funkcjonalnie i zlew nie wyladowal pod oknem Przemysl jeszcze ten stol w kuchni, ja bym jednak postawila jakis maly

    Wklejam Ci wizke z szafkami gornymi i bez, piekarnik pod plyta i obok lodowki (do wyboru)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	186345 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	186346 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	186347

  19. #7739
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Zapomnialam jeszcze napisac o ociekaczu. Ja planuje miec duzy zlew (mam taki teraz, metrowy z ociekaczem) i wszystko co musze umyc recznie, ukladam na ociekaczu. Nie smiejcie sie ze mnie, ale ja sobie na ociekaczu sciereczke rozkladam i dopiero na to gary

  20. #7740
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Tereska nie przejmuj sie, u mojej siostry jest ociekacz przy zlewie (zmywarki brak) i tam za kazdym razem po umyciu wszystko wyciera sie do sucha i chowa do szafek czy szuflad...

Strona 387 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony