dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 391 z 613
Pokaż wyniki od 7.801 do 7.820 z 12250
  1. #7801

    Domyślnie

    adam-p a czemu chcesz palniki na wyspie? nie obawiasz się pochlapania wszystkiego dookoła np. tłuszczem z kotletów???
    a może by zrobić wejście do spiżarki z salony wstawiając jakieś fajoskie drzwi i wtedy na ścianie zewnętrznej domu postawić wysoką zabudowę - a tu gdzie planujesz lodówkę palniki właśnie - będziesz gotując salon widzieć bokiem????

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-p.JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	188522

    bądź zamienić miejscami piony wysokiej zabudowy i palników
    Ostatnio edytowane przez lukasz69karolina ; 11-05-2013 o 15:57

  2. #7802
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Wejscie do spiżarni z salonu racze nie jest zbyt praktyczne podczas gotowania
    Adam-p - drzwi zrobiłabym otwierane inaczej, tzn. zawiasy po prawej stronie - czyli to się chyba nazywa drzwi prawe (a może to są właśnie drzwi lewe? nigdy nie pamiętam ) A najlepiej przesuwane - chowane w scianie.

  3. #7803

    Domyślnie

    jeśli w spiżarce ma się wszystkie "jedzenie" to pewnie, że powinno być wejście z kuchni ale jeśli ma się tylko większe zapasy np 10kilo cukru a jedną paczkę w kuchni pod ręką - to już nie ma takiej konieczności... zależy co adam-p planuje tam trzymać???

    można by również darować sobie całkowicie spiżarkę i zrobić dużą wyspę na środku kuchni

  4. #7804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 21-05-2013 o 18:16

  5. #7805

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    adam-p a czemu chcesz palniki na wyspie? nie obawiasz się pochlapania wszystkiego dookoła np. tłuszczem z kotletów???
    a może by zrobić wejście do spiżarki z salony wstawiając jakieś fajoskie drzwi i wtedy na ścianie zewnętrznej domu postawić wysoką zabudowę - a tu gdzie planujesz lodówkę palniki właśnie - będziesz gotując salon widzieć bokiem????

    bądź zamienić miejscami piony wysokiej zabudowy i palników
    Hmmm... no z tym chlapaniem tłuszczu może być problem, ale jakby zrobić jakąś ściankę/barek przy tej wyspie od strony salonu - wtedy przynajmniej w tę stronę nie będzie chlapać na podłogę. Jaki powinien być rozmiar wyspy, żeby była wygodna, żeby tłuszcz nie chlapał na podłogę?
    Drzwi do spiżarni z salonu odpadają właśnie ze względu na praktyczność, jak zauważyła również Panna Z. Ideę mamy taką, żeby była możliwość zamknięcia kuchni przesuwnymi drzwiami - może jakimiś szklanymi z fototapetą (nie wiem, czy to tak się nazywa). Jeśli drzwi do spiżarki będą z salonu, to ograniczy to szerokość chowanych w ścianę drzwi oddzielających kuchnię.

    Cytat Napisał Panna Z. Zobacz post
    Adam-p - drzwi zrobiłabym otwierane inaczej, tzn. zawiasy po prawej stronie - czyli to się chyba nazywa drzwi prawe (a może to są właśnie drzwi lewe? nigdy nie pamiętam ) A najlepiej przesuwane - chowane w scianie.
    No tak - drzwi oczywiście będą bardziej praktyczne, jeśli będą otwierane w drugą stronę, albo przesuwne.

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    jeśli w spiżarce ma się wszystkie "jedzenie" to pewnie
    [...]
    zależy co adam-p planuje tam trzymać???
    można by również darować sobie całkowicie spiżarkę i zrobić dużą wyspę na środku kuchni
    Raczej w spiżarce będzie wszystko, więc będzie używana częściej niż rzadziej. Drzwi do niej z kuchni są wysokim priorytetem dla nas.
    Co do wyspy na środku. Uważacie, że w obecnym rozmiarze, brakuje miejsca w kuchni, żeby zrobić wyspę, która będzie wygodna - czy dopiero poszerzenie kuchni o rozmiar spiżarni pozwoli na zaplanowanie w kuchni wyspy?

    Czy ułożenie w takim trójkącie kuchni, zlewu i lodówki będzie praktyczne?

  6. #7806

    Domyślnie

    jeśli chcecie wyspę z palnikami to można tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-pwiz1.JPG
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	188671 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-pwiz2.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	188672
    wyspa długa na 185cm i szeroka na 80cm tu wyrysowana - można i szerszą (to by się tak nie chlapało na podłogę z tyłu tylko na dłuższy blat)
    lodówka to biały słupek, resztę widać - kolory to meble pokazowe z programu więc nie patrz na nie

  7. #7807

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    jeśli chcecie wyspę z palnikami to można tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-pwiz1.JPG
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	188671 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-pwiz2.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	188672
    wyspa długa na 185cm i szeroka na 80cm tu wyrysowana - można i szerszą (to by się tak nie chlapało na podłogę z tyłu tylko na dłuższy blat)
    lodówka to biały słupek, resztę widać - kolory to meble pokazowe z programu więc nie patrz na nie
    Super! Miałem nadzieję na taką inspirację - to zupełnie nowe spojrzenie, bo my jakoś zablokowaliśmy się na kuchence po przeciwnej stronie. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Rozmiar wyspy i blatów to kwestia jeszcze zmienna oczywiście, ale 185cm wydaje się już wystarczające. Bardzo dziękujemy za pomysł. W jakim programie zrobiona jest ta wizualizacja?
    Kuchnie planujemy jasną z drewnianym blatem - bardzo nam się podoba na przykład taka (chodzi o kolorystykę szafek i blatu):


    Jeszcze jedno rozwiązanie chodzi mi po głowie, mianowicie podwójny blat na tej wyspie. Na dolnej części jest umieszczona płyta grzewcza i gdy nie jest używana, całość jest schowana pod górną częścią blatu. Natomiast gdy gotujemy, górny blat przesuwamy w stronę salonu odsłaniając płytę - zyskujemy wtedy dodatkową przestrzeń roboczą, na którą możemy odstawić "coś". Pomysł podpatrzyliśmy w programie "wielkie projekty" na kanale, o ile dobrze pamiętam, domo+. Ktoś się zetknął z takim rozwiązaniem, widział gdzieś itp.?

  8. #7808
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam
    Jestem raczkującym forumowiczem.
    Niedługo przejdziemy do realizacji projektu kuchni,
    który stworzyliśmy razem z mężem.
    Poniżej rzut z wymiarami, rozmieszczeniem i wizualizacja.
    Wszelkie sugestie, poprawki, pomysły na lepsze rozwiązanie
    bardzo mile widziane póki jest jeszcze czas na wprowadzenie zmian.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	15,2 KB
ID:	188903   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	14,0 KB
ID:	188904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozmieszczenie.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	188905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut1.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	188906  

  9. #7809
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Kolory na powyższych wizkach nie są do końca zgodne z rzeczywistymi.
    Generalnie jeśli chodzi o kolorystykę
    to podoba mi się coś w stylu jak na załączonym zdjęciu,
    a na ścianie przy narożniku marzy mi się fototapeta
    z widokiem górskiej doliny (dokładnie Dolina Chochołowska
    w okresie rozkwitu krokusów)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolory.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	188907  

  10. #7810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kuchnia niby duża, ale w sumie aranżacja ciasna.

    Potrzebujecie az tyle miejsc do siedzenia, by wstawiać narożnik?

  11. #7811
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Kulkin6, a gdzie blat roboczy w tej kuchni? Kawałek między płytą a zlewem wydaje mi się na mały, a ten po prawej stronie zlewu mało wygodny, ze względu na wysoką zabudowę zaraz obok.

  12. #7812
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panna Z. Zobacz post
    Kulkin6, a gdzie blat roboczy w tej kuchni? Kawałek między płytą a zlewem wydaje mi się na mały, a ten po prawej stronie zlewu mało wygodny, ze względu na wysoką zabudowę zaraz obok.
    Szczerze to ciężko jakoś sensownie ustawić wszelkie potrzebne sprzęty w tym piekarnik w słupku, który preferuję
    i znaleźć jeszcze kącik do siedzenia, który jest niezbędny.
    Blatu jest za mało stąd narożnik, który ma mnie w tym wspierać,
    a przy okazji będzie można tam usiąść.

    Elfir - potrzebuję miejsca dla 3 osób, a że potrzebuję dodatkowego blatu stąd narożnik.

    Macie inne pomysły?

  13. #7813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    kulkin6 mały blat między kuchenką a zlewem to bardzo złe rozwiązanie. Ja teraz tak mam 50cm i mnie nerwica bierze. Mimo, ze mam stół obok wcale tam nie pracuję, więc lepiej coś innego wymyślić.
    Hm. Nie jestem pewna czy będzie wygodnie 3 osobom przy blacie (stole) o długości 120cm
    i jeszcze z grzejnikiem z tyłu...
    Duża zabudowa (słupki) byłaby wtedy bokiem do wejścia,
    a poza tym do okna mam 63cm, mogłoby być ciężko tam ją włożyć

  14. #7814
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    A może coś takiego? W rogu zlew Blat do robienia i jedzenia
    Załącznik 188961
    Taka wersję też przerabiałam. Robi się dziwny kąt, a w sumie wnęka za słupkami,
    a góra w ogóle nie do zagospodarowania...

  15. #7815

    Domyślnie

    adam-p cieszę się, że się spodobały moje wypociny
    program to Arcon... przerobiłam kolory tak jak na zdjęciu co wstawiłeś - masz też wizkę z zasłoniętą i odsłoniętą płytą...
    taki uskok się robi...chyba że po odsunięciu byłaby opuszczana na równi z blatem płyty? - ale czy nie powinny być jakieś nogi jeszcze? by to się jakoś trzymało?? nie wiem jak to było w tym programie rozwiązane :\
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-p-wiz-kol1.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	188974 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-p-wiz-kol2.JPG
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	188975 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-p-wiz-kol3.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	188976

  16. #7816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 21-05-2013 o 18:15

  17. #7817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Twój post nie skłaniał do dyskusji. Po prostu oznajmiłaś swoje decyzje
    Ale jeśli mam skomentować - błędnie wybrany projekt. Zmiany spowodowały stworzenie ogromnego korytarza i kompletnie niepraktycznego układu funkcjonalnego.

  18. #7818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Twój post nie skłaniał do dyskusji. Po prostu oznajmiłaś swoje decyzje
    Ale jeśli mam skomentować - błędnie wybrany projekt. Zmiany spowodowały stworzenie ogromnego korytarza i kompletnie niepraktycznego układu funkcjonalnego.
    Jak mam to rozumiec Elfir? przeciez korytarz niczym sie nie zmienil od oryginalnego projektu... puste miejsce obok sypialni- to tam znajduja sie schody na gore..poprostu nie usmiecilam tego na rysunku z przerobka...


    edit...tak to wyglada... teraz jest tylko sciana wyburzona w salonie do pokoiku, jak wczesniej o tym pisalam
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 15-05-2013 o 20:41

  19. #7819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zobacz odległośc do łazienki z sypialni + zakręty na korytarzu. Jadalnia daleko od kuchni. W sypialni, jak dojdzie szafa będzie ciasno.

    Jak tobie się podoba, to ok. Dla mnie należałoby poszukać innego projektu.

    Pobawiłam się trochę


  20. #7820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Elfir dziekuje za wskazowki, ale tak sie pobawic to moge tylko na papierze... nie moge sciany dzialowej przeniesc bo u gory mam slupy.
    Lazienka z kotlownia powinny byc rozmiarem inne...w sumie czlowiek zawsze by cos przerobil bo mysli jest tysiac a nawet i wiecej, koncepja ciagle sie zmienia..

    Na drugim rysunku umiescilas kuchnie w miejscu jadalni... a salon-kuchni....tez to rozwazalismy...niestety... kuchnia w tamtym miejscu bedzie za ciemna.... dodatkowo komin nasz znajduje sie na sciance pomiedzy salonem a owa jadalnia (w kuchni go nie ma...jedynie w kotlowni)
    jak widac...zblizamy sie ku koncowi wiec na takie drastyczne zmiany za pozno... wole domek taki jaki jest najwyzej bede latac z sypialni do lazienki ciut dalej...zalezalo mi bardziej na uzyskaniu salonu, gdzie meble nie beda scisniete obok siebie (stol, sofa, stolik)

Strona 391 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony