dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 287 z 613
Pokaż wyniki od 5.721 do 5.740 z 12250
  1. #5721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	shantry-pantry.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	113572 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen-Storage-for-Pullout-and-Drawers-Ideas.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	113573 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen shot 2012-04-23 at 10.48.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	113574 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen shot 2012-04-23 at 10.59.4.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	113575 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	49-Wine racks.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	113576

    I jeszcze kilka inspirujących schowków

  2. #5722

    Question

    Mam jeszcze jedna wersję,piekarnik normalnie na dole.I przyznam szczerze,że bardziej mi odpowiada ta wersja.
    Zastanawiam się,jeszcze czy:
    * robić uchwyty u górnych szafek (mają być w połysku -krem)
    *czy pod blatem roboczym pod oknem nie zrobić bardziej szerokich szuflad np. na talerze; patelnie ttp.
    *zastanawiam się jeszcze rzeczywiście nad tą łamaną szafką w rogu,słyszałam,że takie szafki są dosyć niewygodne ,co by tu wymyślić zamiast ??
    * powiedzcie mi,gdzie wy trzymacie właśnie talerze?Wysoko czy nisko, żeby było wygodnie

    Ja właśnie nie mam spiżarki,nad czym baardzo ubolewam i chciałam jakichś kącik na słoiki itp.itd

    Dla porównania wklejam obydwa projekty i moje poprawkowe bazgroły wersji pierwszej:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch1.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	113570   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch2.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	113571   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch1.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	113580  
    Ostatnio edytowane przez IZA30 ; 27-04-2012 o 10:19
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  3. #5723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Mam jeszcze jedna wersję,piekarnik normalnie na dole.I przyznam szczerze,że bardziej mi odpowiada ta wersja.
    Zastanawiam się,jeszcze czy:
    * robić uchwyty u górnych szafek (mają być w połysku -krem)
    *czy pod blatem roboczym pod oknem nie zrobić bardziej szerokich szuflad np. na talerze; patelnie ttp.
    *zastanawiam się jeszcze rzeczywiście nad tą łamaną szafką w rogu,słyszałam,że takie szafki są dosyć niewygodne ,co by tu wymyślić zamiast ??
    * powiedzcie mi,gdzie wy trzymacie właśnie talerze?Wysoko czy nisko, żeby było wygodnie

    Ja właśnie nie mam spiżarki,nad czym baardzo ubolewam i chciałam jakichś kącik na słoiki itp.itd

    Dla porównania wklejam obydwa projekty i moje poprawkowe bazgroły wersji pierwszej:
    Iza we wcześniejszych mailach dziś załączałam pliki z inspiracjami kuchennymi. Więc tylko podpowiem Ci – masz od pioruna tych szafek. Poświęć jeden pion koło lodówki i zrób sobie wysokie cargo na spiżarnię. To świetnie działa. Acha, u mnie zlewozmywak jest pod oknem. Fajnie się z niego korzysta i widok na ogród jest

  4. #5724

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Iza we wcześniejszych mailach dziś załączałam pliki z inspiracjami kuchennymi. Więc tylko podpowiem Ci – masz od pioruna tych szafek. Poświęć jeden pion koło lodówki i zrób sobie wysokie cargo na spiżarnię. To świetnie działa. Acha, u mnie zlewozmywak jest pod oknem. Fajnie się z niego korzysta i widok na ogród jest
    Ja właśnie za żadne skarby nie chcę zlewu pod oknemAle pomysł na wysokie cargo extra
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  5. #5725
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Ja właśnie za żadne skarby nie chcę zlewu pod oknemAle pomysł na wysokie cargo extra
    Przyszło do głowy, że ten narożnik obok zlewozmywaka w sadzie nigdy nie jest dobrze wykorzystywany. Mam w archiwum, po wymyślaniu mojej kuchni, taką szafkę schowek np. na robota kuchennego. Szafka ma sprytne drzwiczki kładzione na blacie i ze środka wysuwa się półka na której można postawić coś co używasz często, ale chcesz by było na widoku. Coś nie mogę znaleźć, ale są podobne:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-wood+white-01.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	113583 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	96|000000737|1aa6_orh550w550_BK0508-09-90e.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	113584
    I jeszcze jak schować psie miski
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zwierzakowe miski.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	113594

    A i jeszcze – ktoś na forum miał wątpliwości co do połączenia białych szafek, szarej podłogi i drewna. Tu ciemniejsze drewno orzechowe i jasne, być może dąb:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Primo-Cream-High-Gloss-Walnut-Kitchen-Design.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	113595 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Primo-White-High-Gloss-Zebrano-Kitchen-Design.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	113596

  6. #5726
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Iza, już ktoś o tym napisał. Korzystniej będzie zwiększyć przestrzeń blatową między płytą a zlewem. Głównie na tym fragmencie szykuje się jedzenie.

    Magda34, Mayland i inni słusznie piszą, żeby wykorzystać tę wnękę po lewej stronie. Nawet gdybyś miała jej nie pogłębiać. Ja bym wykorzystałą ją na maksa i odchudziła pozostałe szafki. Np. wody, soki, które wpisałaś obok lodówki mogą być poukładane jedna obok drugiej w dwóch rzędach na pierwszym poziomie na podłodze, potem półka na mąki, cukier itp. Zrobisz sobie wąską spiżarnię. Schowasz tam szklanki, kubki, kieliszki. Grzech tego nie wykorzystać! A efekt może być rewelacyjny, w zależności od tego, co zrobić jako zamknięcie. Idealnie przesuwne, ale nie wiem ile to miejsca zajmie.

    Obejrzyj sobie galerię zdjęć kuchni Bulthaup b2 - ile można zmieścić na paru centymetrach głębokości.

    https://www.google.pl/search?q=bulth...w=1366&bih=673
    edit: aha - i żadnych SBS-ów! Najlepiej lodówka do zabudowy, żeby nie tworzyć podziałów. Mikrofalę zrobiłabym jako kubik powieszony na jakiejś ścianie. Nie chcą mi wejść zdjęcia z kompa, więc podeślę na maila. Takie coś chyba u mnie rozważałyśmy.
    Ostatnio edytowane przez Spirea ; 27-04-2012 o 13:20

  7. #5727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    Iza, już ktoś o tym napisał. Korzystniej będzie zwiększyć przestrzeń blatową między płytą a zlewem. Głównie na tym fragmencie szykuje się jedzenie.

    Magda34, Mayland i inni słusznie piszą, żeby wykorzystać tę wnękę po lewej stronie. Nawet gdybyś miała jej nie pogłębiać. Ja bym wykorzystałą ją na maksa i odchudziła pozostałe szafki. Np. wody, soki, które wpisałaś obok lodówki mogą być poukładane jedna obok drugiej w dwóch rzędach na pierwszym poziomie na podłodze, potem półka na mąki, cukier itp. Zrobisz sobie wąską spiżarnię. Schowasz tam szklanki, kubki, kieliszki. Grzech tego nie wykorzystać! A efekt może być rewelacyjny, w zależności od tego, co zrobić jako zamknięcie. Idealnie przesuwne, ale nie wiem ile to miejsca zajmie.

    Obejrzyj sobie galerię zdjęć kuchni Bulthaup b2 - ile można zmieścić na paru centymetrach głębokości.

    https://www.google.pl/search?hl=pl&q...w=1366&bih=673



    edit: aha - i żadnych SBS-ów! Najlepiej lodówka do zabudowy, żeby nie tworzyć podziałów. Mikrofalę zrobiłabym jako kubik powieszony na jakiejś ścianie. Nie chcą mi wejść zdjęcia z kompa, więc podeślę na maila. Takie coś chyba u mnie rozważałyśmy.
    Spiea,zgadzam się ,ale jak to zrobić,jak ja nie chcę zlewu pod oknem:/
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  8. #5728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Magda, popieram Spiręę, jako ciało doradcze.

    Iza, chyba Spirea radziła wcześniej, żebyś odwróciła suszarkę na stronę okna

  9. #5729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justi_p
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To podobny układ jak u mnie. Tylko ja mam kuchnię w rogu i odwrotnie lodówkę z szafą cargo (piekarnik i mikrofalę mam całkiem gdzie indziej).
    Mam tylko dwie wątpliwości – ta narożna szafka doprowadzi Cię do furii. Miałam tak w starym mieszkaniu. Początkowo były półki, do których nie mogłam się dostać. Potem wymieniłam na karuzelę i ciągle miałam wrażenie , że miejsce nie wykorzystane.
    Druga rzecz – będziesz miała kłopot z otwieraniem tych sąsiadujących w rogu szafek. Nawet nie wiesz jak często będą siebie blokowały. Ja bym zamiast tej szufladkowej dała wąziutką szafkę otwartą i półeczkami na butelki. Dalej w lewo małe cargo na schowanie ręczników, albo przypraw.
    Załącznik 113565 Załącznik 113566 Załącznik 113567 Załącznik 113568 Załącznik 113569
    dzięki za radę ale niestety:
    *nie zmieści mi się cargo i wąska półka (meble z ikei: niestety nie mają 20)
    *na półce na wino raczej wina nie będzie więc będzie to zbieraczkurzu

  10. #5730
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Spiea,zgadzam się ,ale jak to zrobić,jak ja nie chcę zlewu pod oknem:/
    zrób zlew narożny albo przesuń go w lewo tak, aby ociekacz był w tej części w rogu. Zyskujesz ok. 60cm. Moja mama ma zlew narożny. Pod nim szafkę normalnie otwieraną, a w środku takie obrotowe kółko z półkami.

  11. #5731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    zrób zlew narożny albo przesuń go w lewo tak, aby ociekacz był w tej części w rogu. Zyskujesz ok. 60cm. Moja mama ma zlew narożny. Pod nim szafkę normalnie otwieraną, a w środku takie obrotowe kółko z półkami.
    Popieram obrazeczkami. Zlewozmywak biały ceramiczny z IKEA
    iKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen Corner Sink.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	113629 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	corner_sink.JPG
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	113630 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	design3129.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	113631 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kit-wod-cornersink2A-435.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	113633 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	113634:

  12. #5732
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    No nareszcie coś wyszło z tych moich przemysleń.poradzcie który projekt lepszy.kuchnia z pKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia z zab.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	113637Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	113638


    Nie ukrywam ze marzy mi się ten z półwyspem

  13. #5733
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Dla zobrazowania wymiarów z półwyspem.Jesli sądzicie że jednak miejsca jest za mało to napiszcie .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	113639

  14. #5734

    Domyślnie

    Nowy1, wydaje mi się, że trochę za dużo się dzieje w tym projekcie, szafki na zmianę różnych szerokości, rogi - kilka prostych,jeden ścięty,jeden zaokrąglony. Taka forma półwyspu nie przekonuje mnie,jeśli już to półwysep prosty. Z przedstawionych przez Ciebie myślę, że wersje 2 lub 3 są lepsze
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 27-04-2012 o 23:43

  15. #5735

    Domyślnie

    Nowy1, układ z półwyspem mi się podoba, ale bez zaokrągleń, zrezygnowałabym jednak z jednej wysokiej szafki, a poszerzyszłabym drugą, szerokość 30 jest bardzo niepraktyczna, lepiej zrobić jedna 40 i zostawić więcej blatu pomiędzy płytą a zlewozmywakiem

  16. #5736
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Dzięki za rady .Może jakieś jeszcze inne rozwiazania? Jeszcze jestem przed , także mogę zmienić to i owo , ale zlew rogowy na pewno zostaje .Może rozrysujcie mi jakies inne praktyczne rozwiazania co do wyglądu szafek i szerokości.Podłączenia pod płyte i piec tez zrobione. Dzieki mamik , może faktycznie zrezygnuję z tej jednej szafki wysokiej a dam szerszą.

  17. #5737

    Domyślnie

    Nowy1,moja propozycja na podstawie wymiarów z 283 str. Wygodniej by było przenieść płytę na drugą stronę
    Edit: właśnie zauważyłam, że nie uwzględniłam zmywarki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_1.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	113803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	113804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_2.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	113805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_3.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	113806  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 29-04-2012 o 09:56

  18. #5738
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_3.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	113811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	113812Powiem tak : gdybyś zaproponowała taki układ wcześniej to bym sie skusiła ( pisze jako żona nowego.). Teraz obawiam sie że za późno.Mam juz zrobione podłaczenia wody i puszki do gniazdek tak jak na załacznikach czerwone woda zółte gniazdka ( do zmywarki lodówki itp) Szkoda że tak późno , bo układ fajny i wcześniej o czymś takim nawet nie pomyślałam i kuchnia bedzie raczej w kształcie litery L No nic szkoda , ale masz fajny program do robienia projektów , to może spróbuj cos wymyslić podobnego do mojego układu z półwyspem - chodzi głównie o układ szafek żeby było symetrycznie rozplanowane .a może zlew w rogu ale prosty jednokomorowy ?Nie wiem czy byłoby wygodnie. Mimo to dzięki bardzo za zainteresowanie.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 29-04-2012 o 10:30

  19. #5739

    Domyślnie

    Wrzucam też wersję z przeniesioną płytą. Plusem jest znaczna ilość blatu zarówno wokół zlewu,jak i wokół płyty.
    Tym razem nie zapomniałam o zmywarce

    Program jest ogólnodostępny na stronie IKEA

    Później spróbuję coś zrobić biorąc pod uwagę przyłącza. Czy lodówka może zostać w tym miejscu, czy musi być koło okna?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_11.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	113813   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_12.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	113814   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_13.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	113815   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_14.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	113816  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 29-04-2012 o 11:08

  20. #5740
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy 1 Zobacz post
    Powiem tak : gdybyś zaproponowała taki układ wcześniej to bym sie skusiła ( pisze jako żona nowego.). Teraz obawiam sie że za późno.Mam juz zrobione podłaczenia wody i puszki do gniazdek tak jak na załacznikach czerwone woda zółte gniazdka ( do zmywarki lodówki itp) Szkoda że tak późno , bo układ fajny ....
    żono - nowy1 - jeśli taki układ Ci sie podoba to nie zastanawiaj sie tylko przenieś gniazdka i odpływy i zrób taka jak Ci sie najbardziej podoba
    koszt i czas przeniesienia odpływu i gniazdka to max 100-200 zł czyimis rekami , pół dnia pracy
    a kuchnie masz na 8-10 lat minimum!!!

    swoja droga macie podobna kuchnie do mojej - ja mam o 40 cm szerszą - po 90 cm po obu stronach okna

Strona 287 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony