dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 345 z 613
Pokaż wyniki od 6.881 do 6.900 z 12250
  1. #6881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja sobie nie wyobrażam wchodzić do szczeliny o szerokości 60 cm by coś z niej wyciągnąć.
    Dziękuję za Twoją opinię. A czy Twoim zdaniem samo rozplanowanie kuchennych urządzeń i szafek w oryginale jest ok?

  2. #6882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przemek - skoro żonie zależało na spiżarce, dlaczego nie wybraliście innego projektu domu?
    Cóż, ja mam swoją opinię o tej pracowni (efekciarska a nie efektywna).
    W każdym razie odwrócilabym miejscami płytę i lodówkę. Wysoka zabudowa IMHO przesłania światło okna, dlatego lepiej zrobić ja po przeciwnej stronie komina.
    Na jakim etapie budowy jesteście?

  3. #6883

    Domyślnie


    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przemek - skoro żonie zależało na spiżarce, dlaczego nie wybraliście innego projektu domu?
    Cóż, ja mam swoją opinię o tej pracowni (efekciarska a nie efektywna).
    W każdym razie odwrócilabym miejscami płytę i lodówkę. Wysoka zabudowa IMHO przesłania światło okna, dlatego lepiej zrobić ja po przeciwnej stronie komina.
    Na jakim etapie budowy jesteście?
    Jesteśmy na etapie wypisu i wyrysu z MPZP Jest jeszcze czas na wszystko. Jestem osobą dość pedantyczną więc lubię planować różne rzeczy nim będzie za późno. Wiem, że niektóre produkty będzie można trzymać w pomieszczeniu gospodarczym za garażem (konfitury, warzywa itp). Ten projekt 'Praktyczny' jest wg nas najmniej efektowny ze wszystkich, ale dzięki temu praktyczny i prawie idealny dla nas. Na prawdę bardzo mało chcemy zmieniać i bez tej spiżarni w sumie moglibyśmy sobie poradzić. Zrodził się tylko w naszych głowach pomysł tej zmiany. Kuchnia zresztą to chyba największa zagadka dla nas. Pewnie i tak pójdziemy do porjektanta jednak będzie to już na etapie wykonywania zabudy.

    Dziękuję za poradę odnośnie wysokiej zabudowy. Rozmawialiśmy właśnie z żoną, że to może być fajny pomysł i faktycznie można go wcielić w życie.

  4. #6884
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SAPCIA_K

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, wpis dodaję po raz pierwszy, ale już wcześniej tu zaglądałam

    jokoono zależało Ci na symetrii, może spodoba Ci się taki układ szafek. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia murator.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	149947

  5. #6885
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek_80 Zobacz post
    Jesteśmy na etapie wypisu i wyrysu z MPZP
    To może przesunąć komin kominka trochę wyżej kalenicy podczas adaptacji:


  6. #6886
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k_debinska

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    lelik dziękuję za odpowiedź, nieco mnie zainspirowała
    Elfir , Dzustaa dzięki za cenne uwagi.
    Wykombinowałam jeszcze coś takiego






    Oczywiście czekam na wszelkie uwagi

  7. #6887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To może przesunąć komin kominka trochę wyżej kalenicy podczas adaptacji:
    Miło, że siadłaś nad projektem i bezinteresownie napisałaś sugestię. O tym rozwiązaniu nie myśleliśmy przyznam. Pomyślimy o takiej zmianie. Myślę, że nie było by problemu z wykonaniem. Ciekawy jestem czy nie za ciepło będzie od komina, no ale w każdym razie mogłoby służyć do przechowywania czegoś.

  8. #6888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na spiżarnię -chłodnię na pewno się nie nadaje. Raczej do trzymania słoików, butelek z napojami, produktów suchych (mąka, cukier), rzadko używanych naczyń.
    Ma jedną zaletę- piwniczka wraz z przesuniętym kominkiem osłaniają wejście do toalety. Toaleta otwierana na salon nie jest szczytem elegancji.

    Spiżarnia- chłodnia musiałaby przylegać do ściany zewnętrznej i mieć izolację od strony wnętrza domu, by się nie nagrzewała ani też nie wychładzała kuchni. W dobie maksymalizacji grubości ocieplenia ścian praktycznie brak możliwości zrobienia takiej chłodni przy standarowym projekcie. Musiałby to byc projekt indywidualny.
    Ludzie robią sobie czasem skrytki w rodzaju półpiwnicy - tam temperatura jest niższa. Zwykle lokalizuje się ją pod schodami, zagłębiając o pół kondygnacji.





    Wydaje mi się, że kuchnię w praktycznym ma forumowiczka "żona m".
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-11-2012 o 14:46

  9. #6889
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zakładałam do sufitu, bo po co robić półki na kurz. Ścianka ma za zadanie przynajmniej trochę ukryć okolice zlewu.
    Ale skoro to ma być pokój dziecinny to polecałabym jeszcze inne ustawienie - z większa ilością szaf dla rodziców.



    W granicy kuchni jest normalny stół a nie barek. W razie potrzeby (np. imprezy) można go ustawić na srodku pokoju, gdy kanapa będzie złożona.
    dziekuje bardzo!
    bede mieszkac tylko ja z córka wiec sztuk 2

    czy ja tam widze drzwi suwane obok szaf i jezcze drzwi do pokoju?
    te zolte kropki to punkty swietlne?

  10. #6890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zrobiłam obok szaf drugie drzwi by dziecku nie przeszkadzać, gdy się w nocy ogląda telewizję lub rozmawia z gośćmi.
    Korytarzyk z szafami powoduje, że córka ma większa prywatność - nie trzeba wchodzić do jej pokoju, by sięgnąc po swoje rzeczy. Córka ma swoją szafę i matką swoją.

    Zółte kropki to punkty świetlne:
    w holu ze 3 oprawy typu downlight. W korytarzyku z szafami oprawa podwójna, regulowana, by doświetlić wnętrza szaf. W kuchni górne światło + oświetlenie podszafkowe. Nad stołem 1-2 zwisy. Nad kanapą dwa kinkiety (regulowane, do czytania) + 1-2 oprawy górne. W pokoju córki dwie oprawy górne (w tym jedna regulowana, by doświetlić wnętrze szafy), kinkiet przy łóżku i lampka biurkowa.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-11-2012 o 15:28

  11. #6891

    Domyślnie

    Elfir - u Krewetki "wyciągnęłaś" z mieszkania tyle miejsca do przechowywania, że ojeju. Super
    W pierwotnym projekcie duża szafa zmieściłaby się tylko w mniejszym pokoju, czyli w pokoju córki i trzeba byłoby zagracać jakimiś meblami do przechowywania ubrań salon.
    W zmienionym ustawieniu ścian widzę dwa plusy - niezagracony salon - a przecież przy salonie z aneksem już i tak jest sporo na małej powierzchni i wygodny dostęp do szaf dla obydwu Pań. Może zrobiło się trochę więcej korytarzyków, ale od strony praktycznej - dostępu do ubrań - jest dużo lepiej. Obdywie Panie mają święty spokój.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  12. #6892
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    Elfi, dziekuje bardzo, musze tylko jeszcze to wszystko sobie zwymiarowac i mysle ze bedzie ok

  13. #6893
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sievorleserin

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-972
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cześć!
    planuję w swojej kuchni szafki o długości łącznej 270 cm; wnęka aktualna ma 254 cm, więc zamierzam przesunąć ścianę. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy powinnam przesunąć ścianę tak, aby wnęka miała dokładnie 270 cm czy powinnam zostawić trochę "luzu" od ściany i zrobić wnękę o długości 270 cm + kilku dodatkowych?

  14. #6894
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    dalej walczymy...co myślicie o tym....



  15. #6895

    Domyślnie

    Mam dylemat z wykończeniem ścianki z wysoką zabudową. Sama nie wiem czy wygląda lepiej z drewnianią ramą czy bez?
    Bez wdzięczna za Wasze sugestie.
    Tak jest bez ramki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2b_biala_sciana.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	150343 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramka2.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	150341

    A tak z ramką:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1a_ramka_drewniana.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	32,9 KB
ID:	150342 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramka1.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	22,6 KB
ID:	150340

  16. #6896

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez (nie wyróżnia się tak wtedy). A jaki to jest kolor blatu?

  17. #6897

    Domyślnie

    Blat będzie drewniany (dąb olejowany) i ewentualna ramka z tego samego materiału by była.
    A bez tej ramki nie jest zbyt nudno?

  18. #6898

    Domyślnie

    Jakkolwiek zrobisz będzie dobrze, ta i ta wersja jest ok mi się po postu bardziej podoba bez ramki. Poza tym widze jakieś podobieństwo w naszych kuchniach. O mojej pisałam na 347 str tego forum. Pozdrawiam,

  19. #6899

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Jakie masz szerokości przejść wokół wyspy?
    W tej chwili obróciłam wyspę o 90 stopni i zmniejszyłam ją wymiarami 90x120, tak że z każdej strony po ustawieniu wyspy centralnie pozostają szerokości ok + - 100cm

  20. #6900

    Domyślnie

    Karolina1 dzięĸi! Faktycznie nasze kuchnie będą podobne.
    Na czym w końcu u Ciebie stanęło? Na jednym ze zdjęć widzę, że masz ramkę wokół drewnianej zabudowy http://forum.muratordom.pl/attachmen...3&d=1353151517

Strona 345 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony