dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 299 z 613
Pokaż wyniki od 5.961 do 5.980 z 12250
  1. #5961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkonrad

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Rodzice kończą właśnie swój wymarzony dom. Kuchnia (połączona z salonem) jest dość spora: szerokość 429cm a długość to 450cm. Dostaliśmy właśnie projek kuchni z firmy ze Szczecina, ale coś mi w niej nie gra. Może ktoś doradzić? Czy jest to dobry projekt?


  2. #5962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    swoją drogą, jak projektant domu wyobraża sobie montaż kabiny prysznicowej w świetle okna?

    Jak na tak mały dom, duża ilość ścian nośnych.

  3. #5963
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    To nie jest projekt oryginalny. To wizualizacje amatorskie - ciut się różnią od oryginału . Jutro spróbuję zeskanować z projektu.

  4. #5964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Proponuję tak rozwiązać problem:

  5. #5965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkonrad Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Rodzice kończą właśnie swój wymarzony dom. Kuchnia (połączona z salonem) jest dość spora: szerokość 429cm a długość to 450cm. Dostaliśmy właśnie projek kuchni z firmy ze Szczecina, ale coś mi w niej nie gra. Może ktoś doradzić? Czy jest to dobry projekt?
    Nie, ale pytanie czy rodzice chcieli taką szatkownicę? Szafki poziome i pionowe, półki, szafki bez szuflad

  6. #5966
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nie do końca. Raczej dobudowywanie ścianek nie wchodzi w rachubę.....
    Jakby to ująć....uchnia z założenia ma być maksymalnie otwarta jak się da . barek/lada/ czy jak to nazwać potrzebny jest, żeby osoba pracująca w kuchni - ja - miała kogoś do pogaduch i ew. niewielkiej pomocy - generalnie do towarzystwa
    Udało mi się tak - po kliknięciu się powiększy. jak coś - proszę poprawić

  7. #5967

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkonrad Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Rodzice kończą właśnie swój wymarzony dom. Kuchnia (połączona z salonem) jest dość spora: szerokość 429cm a długość to 450cm. Dostaliśmy właśnie projek kuchni z firmy ze Szczecina, ale coś mi w niej nie gra. Może ktoś doradzić? Czy jest to dobry projekt?

    Pytanie, co rodzicie powiedzieli projektantowi, tzn. jak sprecyzowali swoje oczekiwania.
    Jeśli to miala być kuchnia nowoczesna (a to sugerują gładkie fronty i niedrewniane kolory) to jak na mój gust za dużo form, wzorów i kolorów.

    Ja osobiście
    - zrezygnowałabym z mieszania kolorów w szafkach dolnych (na wyspie też) - dałabym tylko zółty, a górne szafki białe [ewerntualnie odwrotnie, dolne szafki i wysoka zabudowa białe, górne szafki zółte]
    - wyrównałabym wysokość szafek dolnych koło zlewu (zgodnie z zasadami ergonomi, jesli już mabyć jakieś różnicowanie wysokości blatów, to blat ze zlewozmywakiem powinien być wyżej, żeby się nie schylać do zmywania)
    - nie przekonuje mnie mieszanie szafek poziomych i pionowych na górze
    - dorzuciłabym więcej szuflad w dolnej zabudowie, bo jestem wielkim ich fanem. Wyjeżdżane dolne cargo np. na wodę mineralną znajdzie się pod piekarnikiem i mikrofalówką
    - trochę dopracowałąbym koncepcję wyspy - dla mnie płyta jest zbyt blisko krawędzi wyspy, za duże prawdopodobieństwo zrzucenia gotującego się garnka. na wyspie rozumiem ma być mały zlewozmywa obok płyty?
    - uchwyty - jest ich sporo i trzeba je jakoś ładnie skomponować.

    Pomijam oczywiście kwestie czy sama kuchnia się będize komponowało z salonem i inne kwestie aranżacyjne.

    Tutaj trzeba przyznać poza tym, że wizualka jest średniej jakości. Proponowałabym Ci wejść na stronę ikea, skorzystać z darmowego programu i przerysować sobie tę kuchnię. To by też pozwoliło na trochę inne spojrzenie na projekt.

    Natomiast zachęcam Ciebie a przede wszystkim rodziców do zajrzenia do wątku pochwalcie sie swoimi kuchniami, gdzie można znaleść zdjęcia kuchni forumowiczów http://forum.muratordom.pl/showthrea...hniami/page778 Proponuję zacząć przeglądanie od ostatnich stron, pojawiło się kilka udanych projektów kuchni nowoczesnych. Oczywiśćie nie chodiz o to, żeby kopiować któyś z nich, ale popatrzeć, jak może wyglądać kuchnia nowoczesna i móc się do konkretnych rozwiązań ustosunkowac pozytywnie lub negatywnie.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 02-06-2012 o 10:12
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #5968

    Domyślnie

    shira3
    jeśli chcesz symetryczną, prostą nowoczesną kuchnię, to zrób po prostu zabudowę na całości góry z chowanym okapem (mam nadzieję, że zagląasz na wątek pochwalcie się swoimi kuchniami, bo nataly ostatnio zaszalał i sporo fakjnych kuchni wrzucił, które może spodobają się tobie) . Zlew zamiast w szafce ścietej zrób wtedy jednokomorowy, nachodzący ociekaczem na szafkę w rogu.
    Możesz zrobić dwa rzędy szafek poziomych na całości, wtedy będzie lżejsza zabudowa i okap też się da schować i będziesz miałą więcej szafek górnych.

    Myślałam nad kolorem....ale nie mam pomysłu na to....salon będzie w ecru, meble muszę wykorzystać te co mam - kolor olcha chyba....
    A powiedz mi, co będize u Ciebie robione na wymiar, bardziej kosztowne i dłużej używane: meble w salonie czy meble w kuchni?
    Podejrzewam że te drugie. Wiec to nie kuchnię powinno się dopasować do salonu tylko myśleć o kuchni właśnie. Bo co do zasady łatwiej jest wymienić stolik i meblościankę niż przewracać do góry nogami zabudowę kuchenną.

    Myślałam nad kolorem....ale nie mam pomysłu na to....
    Ja Ci coś mogę wymyślić, ale nie wiem, czy Ci się będzie podobało.
    Chyba widziałaś okleiny, trochę już na forum wędrujesz, wiec wiesz jakie są możliwosći łączenia kolorów.
    I chyba jesteś w stanie określić, co Ci się podoba a co nie, choćby na zdjęciu.
    Podobają mi się lakierowane kolorowe fronty - tylko hmmmm jakie one są w utrzymaniu...
    Zależy jaki kolor, zależy jaka firma robiła fronty, zależy jak eksploatowana kuchnia. Najlepiej pogrzebać na forum, znaleźć coś co się podoba i spróbować pogadać z właścicielem.

    Co do ustawienia zmywarki, to powinna stać moim zdaniem w ciągu pod oknem.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 02-06-2012 o 10:26
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  9. #5969
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkonrad

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie, ale pytanie czy rodzice chcieli taką szatkownicę? Szafki poziome i pionowe, półki, szafki bez szuflad
    Dlaczego szatkownicę? Chodzi o kolory? Te na pewno są do zmiany. Mi też się ten projekt mega nie podoba, ale jak przychodzi co do czego to tak naprawdę nie wiem czego się czepić. Moim zdaniem jest zły w ogóle...

  10. #5970
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkonrad

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Pytanie, co rodzicie powiedzieli projektantowi, tzn. jak sprecyzowali swoje oczekiwania.
    Jeśli to miala być kuchnia nowoczesna (a to sugerują gładkie fronty i niedrewniane kolory) to jak na mój gust za dużo form, wzorów i kolorów.
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź i na pewno odwiedzę wspomniany wątek. Wydaje mi się, że trudniej aczkolwiek ładniej byłoby zrobić kuchnię na jednej ścianie z dużą wyspą a nie taką klasyczną "L". Z kuchni nowoczesnych bardzo podoba mi się stylizacja kuchni RUST. Właśnie - czy przy okazji ktoś może polecić dobry salon kuchenny/projektantów ze Szczecina (okolic) lub Kołobrzegu ?

  11. #5971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tomaszkonrad:
    szatkownica to znaczny nie kolory ale układ szafek. Linie pionowe i poziome bez ładu i składu. Na dodatek bardzo niefunkcjonalnie (przenoszenie garnka z gorącą wodą z kuchenki nad zlew w ciągu komunikacyjnym).
    Wrzuć plan kuchni z wymiarami.

  12. #5972
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkonrad

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tomaszkonrad:
    Wrzuć plan kuchni z wymiarami.
    Poniżej narysowany przeze mnie plan:
    szerokość to 429cm a długość to 400 z czego 300 na jednej ścianie zajmują drzwi tarasowe (przesuwne). W głębi salon - na biało zaznaczony kominek

    Ostatnio edytowane przez tomaszkonrad ; 02-06-2012 o 12:29 Powód: nie wkleił się obrazek

  13. #5973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    swoją drogą, jak projektant domu wyobraża sobie montaż kabiny prysznicowej w świetle okna?

    Jak na tak mały dom, duża ilość ścian nośnych.
    to nie problem - u mnie tak jest - tylko nie wstawiam kabiny a prysznic bedzie z płytek - okno odpowiednio wysoko - najprawdopodobniej nawet na parapet nie będą krople padały

  14. #5974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rodzice nie wolą normalnego stołu, przy którym można urządzić wigilię?

  15. #5975
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkonrad

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    rodzice nie wolą normalnego stołu, przy którym można urządzić wigilię?
    Pewnie wolą tylko nie ma gdzie go wstawić Ja myślę, żeby wyspę obrócić o 90 stopni i przykleić stół do wyspy

  16. #5976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w takim razie rozumiem, że wyspa jest priorytetem?

  17. #5977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zakładając priorytet wyspy można zrobić to tak:


    Od wejścia do pomieszczenia: lodówka 60, zmywarka 60, zlew 60, szafka szuflady 60, płyta i szuflady 60, szafka szuflady 50, blenda 2 cm. Zabudowa z k-g na głębokość 40 cm z wnęką od strony blatu (na książki kucharskie, oliwę). Okap zamaskowany zabudową k-g.

    Na ścianie szczytowej, symetrycznie: pośrodku zabudowa piekarnika i mikrofali na wysokość ok 2,2 m zamaskowana od góry zabudową z płyty k-g, po obu stronach płytkie szafki (głęb. 40 cm) z szufladami o szerokości 100 cm. Mogą też być z przeszklonymi witrynami u góry, jeśli rodzice maja ładne szkło do eksponowania.

    Pośrodku wyspa jako główny blat roboczy, ale bez wyeksponowanego zlewu czy płyty, nad którą będzie zwisał żyrandol lub ciekawa lampa.

    Nada to bardziej salonowego sznytu otwartej kuchni

    Takie proste widoczki:


    kolor żółty - miejsce halogenków w zabudowie z k-g

  18. #5978

    Domyślnie

    Super kuchnia, właśnie o czymś takim myslałam. Czy masz więcej zdjęć? Czy blat dochodzi do ściany? Nie wiem jak zrobić ze swoją kuchnią , ta byłaby dla mnie inspiracją.

    Cytat Napisał lolipoplady Zobacz post
    Aantenka: moze pokaze zdjecie kuchni mojej szefowej (mam nadzieje ze sie nie pogniewa) Ona ma taki polwysep z czescia na szafki i mala czescia na stołki. Jest on 90 szeroki, z czego 30 wydzielono "na nogi" i je sie przy nim calkiem wygodnie. Normalny stol bedzie dalej w czesci salonu. Poza tym nie wspomnialam ze nad kuchnia jest pustka tzn nie ma sufitu az do dachu i zamontowalam tam veluxa - moze to nada wiekszej lekkosci calej kuchni i tej wysokiej zabudowie?? Komin do okapu jest ten sam co do kominka nie wiem czy mozna w zabudowie k-g przeprowadzic jakis przewód na druga strone???? Myslalam, ze siedzac przy tym nieszczesnym polwyspie bede patrzec na okno nie na zabuddowe.... Co radzisz?
    BEWA

  19. #5979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Witam

    jakiś czas temu i ja prosiłem Was o pomoc i ocenę wizualizacji kuchni - dziś już mam ją zmontowana i mogę się pochwalić

    oto kilka fotek
    na początek wizualizacja




















    dokładny opis kuchni - materiałów kolorów i wyposażenia szafek tu >>>

  20. #5980

    Domyślnie Jak urządzić tą kuchnię. Brak pomysłu na aranżację.

    Witam.
    Czytam, przeglądam, podziwiam, nie śpię po nocach bo kombinuję jak i gdzie i co? I nic.
    Mam taki dylemat.
    Kuchnia co prawda na projekcie, ale muszę wiedzieć, gdzie co będzie, aby umiejętnie poprowadzić instalacje. Nie mam pomysłu na jej urządzenie. Chcę mieć stolik pod oknem, nie toleruję zlewów w tym miejscu. Projekt jest taki jak widać, chociaż wcześniej drzwi po prawej stronie były bliżej okna 90 cm ściany i wtedy drzwi. Mam jednak wrażenie, że taki układ drzwi, jaki jest teraz w projekcie sprawia, że kuchnia jest bardziej ustawna. Jeżeli ktoś umie podpowiedzieć jak ją urządzić to bardzo czekam na informację.
    Z góry dziękuję za podsunięte pomysły.
    Gośka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan kuchnia.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	118866  

Strona 299 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony