dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 613
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 12250
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie Projekt kuchni - wizualizacje

    [ temat wydzielony z wątku:
    http://forum.muratordom.pl/pochwalci...ami,t69089.htm ]



    Już tak długo przeglądam ten wątek, że wreszcie nadszedł czas żebym i ja zamieścił swoje pierwsze wizualizacje.
    To dopiero pierwsza wstępna wizualizacja więc jest jeszcze dużo czasu na poprawki.









    Nad płytą kuchenną ma być jeszcze okap niestety w programie nie mogę znaleźć metalowej rury, którą mógłbym połączyć komin(ceglany na rysunkach) z okapem.
    Całość to oddzielne pomieszczenie z dwoma otworami wejściowo wyjściowymi i dwoma oknami. Nie przewiduję, żadnych drzwi, ma to być obieg w koło komina i wyspy z płytą.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Ja bym chyba stolik zrobila w miejscu gdzie plyta a zabudowe zrobila tylko pod sciana,bedzie wtedy duza kuchnia ta plyta na koncu tej wyspy nie jest dobrym rozwiazaniem, bedzie pryskac np z patelni na podloge, za plyta powinno byc 50cm blatu.

  3. #3

    Domyślnie

    Rafał, ta kuchenka jakoś mi nie pasuje w tym miejscu (na końcu).
    Może by ją tak trochę przesunąć w stronę komina, żeby miała blat po obydwu stronach.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Jak dla mnie za daleko zlew od lodówki. I nie robiłabym płyty w tym mniejscu.

  5. #5

    Domyślnie

    dosyć to niepraktyczny układ. Sam będziesz w tej kuchni gotował?
    Nalatasz się od lodówki do zlewu i do kuchenki. Podłoga wiecznie zachlapana.

    Mam wrażenie, że większość z nas jest pod urokiem kuchni z wyspą ( ja też ). Do tego stopnia, ze zapominamy o praktycznej stronie.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie zlewu - jeżeli będzie zamontowany tak jak w tym projekcie, to będzie problem z otwieraniem prawego skrzydła okna, chyba, nie?
    Ja bym go dała centralnie - na środku okna, wtedy zmywarka wejdzie pod ociekacz zlewu i nie wydłuży to całej zabudowy.

    A kuchenka - komin w tym miejscu chyba ją skazuje na tę lokalizację.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    akurat wyrzut z okapu moze byc przez sciane wiec to nie problem

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    markoto pisze:
    Ja bym chyba stolik zrobila w miejscu gdzie plyta a zabudowe zrobila tylko pod sciana,bedzie wtedy duza kuchnia ta plyta na koncu tej wyspy nie jest dobrym rozwiazaniem, bedzie pryskac np z patelni na podloge, za plyta powinno byc 50cm blatu.
    Założeniem jest, że kuchnia ma być podzielona na dwie części: szafkową i jadalną dla naszej czwórki. Duży stół jadalny na większą ilość osób będzie stał w innym pokoju.
    Judka pisze:

    Rafał, ta kuchenka jakoś mi nie pasuje w tym miejscu (na końcu).
    Może by ją tak trochę przesunąć w stronę komina, żeby miała blat po obydwu stronach.
    Po przesunięciu i dodaniu blatu około 40 cm, będzie zbyt wąskie przejście pomiędzy szafkami a wyspą.
    Wyspa jak to moja piękniejsza połówka powiedziała: "MA BYĆ"
    aneta-we pisze:
    Jak dla mnie za daleko zlew od lodówki. I nie robiłabym płyty w tym mniejscu.
    Zlew najbardziej pasuje nam przy oknie.

    Trzeba myśleć dalej.

    jaksie pisze:
    dosyć to niepraktyczny układ. Sam będziesz w tej kuchni gotował?
    Nalatasz się od lodówki do zlewu i do kuchenki. Podłoga wiecznie zachlapana.

    Mam wrażenie, że większość z nas jest pod urokiem kuchni z wyspą ( ja też ). Do tego stopnia, ze zapominamy o praktycznej stronie.
    Gotować uwielbiam i przyznam, że spędzam w kuchni dużą część swojego wolnego czasu.
    Wyspa JW.

    No to do pracy rodacy. Myslę dalej.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Ja wiem ze chcesz oddzielic ale po co
    Skoro masz inne miejsce na jadalnie to tzreba kuchnie zrobic tak zbey byla wygodna i funkcjonalna
    powinienes zachowac trojkat lodowka zlew kuchenka w tej chwili jest za maly blat, za duza odleglosc do zlewu, kuchnia nie jest wygodna.

  10. #10

    Domyślnie

    mr6319 Zlew dałabym max w prawo (żeby ociekacz był w samym rogu zabudowy) Zyskujesz wolny blat pod oknem i wykorzystujesz przeważnie niewykorzystany róg
    Płyta zaś fatalnie umiejscowiona na tym projekcie. Ja bym "przełożyła" ten cały ciąg z płytą na lewo (powstanie zabudowa w takie jakby "C") i tam dała płyte. Rure do komina można poprowadzić pod sufitem (oczywiście zabudowaną )

  11. #11

    Domyślnie

    płyta jest w moim zdaniem w bardzo złym miejscu - przerzuc ja pod sciane
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    jak wyspa ma być, to ok
    ale czy musi być tak z plytą bądź zlewem?
    moim zdaniem dużo estetyczniej wyglądają wyspy-blaty robocze
    od strony kuchni zrób płytkie szyflady na talerze np a z drugiej strony zostanie wystarczający blat żeby postawić 3 hokery
    płyta pod ścianą się zmieści
    taki pusty blat to dobrz rzecz, ciasto mozna robic kroić różności, drinki, śniadanie szykować
    daję Ci gwarancję że taki blat będzie oblegany przez domowników i gości

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    mr6319 plyta na wyspie jest niepraktycznie umieszczona, nawet nie masz gdzie lyzki odlozyc na boku, nie wspomne o zachlapanej codziennie podlodze na bokach.
    Jakiej dlugosci i szerokosci jest ta wyspa i jaka szeroka planujesz plyte do gotowania?

    Pozatym zamienilabym lodowke z piekarnikiem miejscami aby lodowka byla przy blacie, wtedy wygodnie sie wyjmuje i chowa z niej zywnosc.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Wyrzucam płytę z wyspy i daję na drugą stronę. Problem tkwi w oknie. mam wrażenie, że płyta nie powinna być przy oknie ze względów bezpieczeństwa. Ewentualne podmuchy mogą zgasić płomień.
    Najważniejsze jest tak jak piszecie rozplanowanie trójkąta : Lodówka, zlew, kuchenka.
    W takim razie trzeba myslenie przeżucić na zmianę położenia lodówki i piekarnika. Dla mojej połówki jakoś tak naturalnie pasuje jej lodówka i piekarnik po prawej.
    Czytam sugestie i przerzucam szafki na planie...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    mr6319 a jaki ma wymiar sciana od piekarnika do wyspy (komina z cegly), bo mozna zrobic kuchnie w litere U i piekarnik z lodowka postwic na tej wlasnie scianie, a plyte tutaj gdzie masz szafke ze szklem.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Juz dojrzalam, z projektu wychodzi, ze sciana ma 210 cm, wiec idealnie miesci sie piekarnik, lodowka i naroznik 90/90.
    Dalej szafki, plyta, szafki, naroznik i zaczyna sie sciana, na ktorej jest zlew i zmywarka.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    magpie101 pisze:
    bo mozna zrobic kuchnie w litere U i piekarnik z lodowka postwic na tej wlasnie scianie, a plyte tutaj gdzie masz szafke ze szklem.
    Ale to jest wejście do kuchni. W koło komina jest obieg.


  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Faktycznie, wygladalo mi to na sciane.
    A jaka jest dluga ta sciana z lodowka, bo mi z rysunkow wyglada na 3,90, wiec miesci sie tam lodowka 60, piekarnik 60, 40 cargo, 90 szuflady z plyta, 50 szafka, 90 naroznik.

  19. #19

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    a ja się tak zastanawiam, wszyscy odradzają kuchenkę na wyspie w przypadku jak u mr6319 z powodu zachlapanej podłogi i odległości, a nikt nie pisał o niebezpieczeństwie poparzenia .
    mam w tej chwili kuchenkę gazową ostatnią w zabudowie a tuż za nią są drzwi (przejście) i osobiście uważam to za bardzo złe rozwiązanie
    nie polecam: przy gotowaniu na zewnętrznych palnikach trzeba uważać żeby nie zostawić rączki patelni na zewnątrz, bo ktoś zwłaszcza dzieciaki może strącić, a z drugiej strony jak używam wszystkich palników bo akurat duży obiad, to wcale nie jest łatwo zapanować nad garami, żeby jakoś upchnąć wystające części.
    Kuchenka w ciągu obudowana szafkami ma dostęp tylko z jednej strony, na takiej wyspie z trzech , ja bym się nie zdecydowała, choć to może być moje subiektywne odczucie, i nie mam pojęcia jak to działa przy indukcji czy elektryce, chociaż przecież garnek i zawartość i tak się nagrzewa, gaz dodatkowo potrafi "wyleźć" spod gara.
    widzę, że już przeniosłeś płytę, ale chciałam się podzielić przemyśleniami, może komuś się przyda

    Cytat Napisał mr6319
    PRO 100 - demo - mogę podrzucić tzw. Lekarstwo...
    jeśli można się uśmiechnąć to bardzo bym poprosiła
    próbowałam już w programie: Ikea - marnie jakoś , ALNO - fajnie gdyby nie bariera językowa , Kitchendraw - jakiś skomplikowany i bibliotekę trzeba ściągać, a ja trochę noga komp.

Strona 1 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony