dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 343 z 613
Pokaż wyniki od 6.841 do 6.860 z 12250
  1. #6841

    Domyślnie

    Witajcie, chciałabym Wam przedstawić mój projekt kuchni gdyż od dość dawna jestem czytelniczką tego forum ale nigdy nie brałam w nim udziału. Może chcieli byście coś mi doradzić ewentualnie odradzić w wyborze tej kuchni. Kuchnia ma być w kolorze biały połysk, blat rattan (troche inny odcień niż na wizualizacji) kolor podłogi również jaśniejszy (bradziej pod kolor rattanu).
    Dziękuję i pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	148675Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	148676Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	148677Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	148678Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.JPG
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	148679

  2. #6842

    Domyślnie

    I jeszcze rzut z góry Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	148681

  3. #6843

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolinna1 Zobacz post
    Witajcie, chciałabym Wam przedstawić mój projekt kuchni gdyż od dość dawna jestem czytelniczką tego forum ale nigdy nie brałam w nim udziału. Może chcieli byście coś mi doradzić ewentualnie odradzić w wyborze tej kuchni. Kuchnia ma być w kolorze biały połysk, blat rattan (troche inny odcień niż na wizualizacji) kolor podłogi również jaśniejszy (bradziej pod kolor rattanu).
    Dziękuję i pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	148675Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	148676Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	148677Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	148678Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.JPG
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	148679
    Jakie masz szerokości przejść wokół wyspy?

  4. #6844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał skalista Zobacz post
    Bardzo proszę o opinie oraz o krytykę (konstruktywną)
    Proponuję tak (L -lodówka, P - piekarnik)

  5. #6845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolinna1 Zobacz post
    I jeszcze rzut z góry Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	148681
    Wyspa musi chyba być bardziej płytka. I ustawiłabym ją odwróconą o 90%. Blok wyspy przy takiej ciasnocie powinien mieć zaokrąglone narożniki.


  6. #6846

    Domyślnie

    Też się właśnie zastanawiałam czy nie odwócić tej wyspy. Jedyny argumentem, który mnie do tego nie przekonuje - nie podoba mi się że z salonu będzie widoczny spory kawałek blatu a w takim ustawieniu ta wyspa po prostu lepiej się prezentuje W tej chwili ma ona wymiar 90x128. Myślałam również żeby ją zminiejszyć na 80x128 tylko nie wiem czy kosztem krótszym szafek czy blatu po stronie krzeseł. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.JPG
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	148773 Zastanawiam się czy wie ktoś może jeszcze czy są jakieś przciwskazania do tego żeby piekarnik był zaraz lodówki, bo ktoś mi zasegurował że mogą być przez to straty w cieple... Będzę wdzięczna za pomoc

  7. #6847

    Domyślnie

    Czy może jeszcze bardziej zmiejszyć tą wyspę?

  8. #6848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    między lodówką a piekarnikiem wstawiasz matę izolującą (styropian, wełna mineralna).
    Co do wyspy - zachowane są minimalne odległości przejść? Bo za mała wyspa będzie po prostu przeszkadzającym w poruszaniu się po kuchni meblem a nie dodatkowym blatem roboczym.

    Może zamiast wyspy wstaw po prostu okragły stolik z krzesłami?

  9. #6849

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może zamiast wyspy wstaw po prostu okragły stolik z krzesłami?
    Lub półwysep poprzez przesunięcie wyspy pod ścianę, na której jest zegar
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.JPG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	148827  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 17-11-2012 o 16:13

  10. #6850
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skalista

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Proponuję tak (L -lodówka, P - piekarnik)
    Dziękuję za propozycję, muszę się zastanowić bo o takim rozwiązaniu nie myślałam.
    Pozdrawiam

  11. #6851

    Domyślnie

    Pytam o kwestię drażliwą, bo to kwestia gustu Ale zaryzykuję - jaki blat wybrać do tej kuchni - jasny, czy ciemny? A może padną tu inne ciekawe propozycje?


    Fronty są jasno oliwkowe - przy świetle dziennym wpadają w kolor musztardowy, przy sztucznym wydają się bardziej zielone. Podłoga drewaniana, ciemnobrązowa.
    Ostatnio edytowane przez sebanek ; 18-11-2012 o 11:12

  12. #6852

    Domyślnie

    Mi się bardziej podoba ciemny kolor, zbiżony bardziej do koloru podłogi. Choć to tylko wizualizacja i nie wiem jak te odcienie wyglądają w rzeczywistości, jednak nie ryzykowałabym ze byt wieloma kolorami Pozdrawiam

  13. #6853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    mam pytanko...jaka powinna być minimalna odległośc pomiedzy szafkami w układzie kuchni "U" aby było dobrze...a jaka najbardziej komfortowa ??

  14. #6854

    Domyślnie

    ivy17, teoretycznie 120 cm między szafkami, ale może wypowiedzą się też specjaliści
    http://www.budujemydom.pl/artykuly/1...omia_w_kuchni/
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ergo...i-1646629.html

  15. #6855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    min 120 cm

  16. #6856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokoono

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie!

    Jako pilna obserwatorka tego forum wreszcie postanowiłam poprosić Was o wsparcie cennymi sugestiami Stałe Bywalczynie forum i wszystkich którzy zechcą wyrazić swoje rady i opinie odnośnie mojej przyszłej kuchni. Znam ten wątek i wątek ,,pochwalcie się swoimi kuchniami" na pamięć, ale wbrew pozorom utrudnia mi to podjęcie niektórych decyzji

    Do rzeczy:
    pomieszczenie ma wymiary 5,45m, x 3,80m

    prowizoryczny szkic pomieszczenia:




    a - drzwi wejściowe (z salonu, zostaną zlikwidowane - otworu drzwiowego niestety nie można powiekszyc) szer, 0,98 m.
    b - grzejnik na ścianie o dł.1,88 m. - jest możliwość umocowania grzejnika w pionie ( wymiana grzejnika ).
    c - okno o wym. szer.1,30 m. x wys 1,68 m.
    d - drzwi na taras szer. 1,05 m. x wys. 2,30 m.
    e - szerokość pomieszczenia 3,80 m.
    f - odległość od ściany do okna 1,12 m.
    g - odległość od drzwi do ściany 2,20 m.
    h - szerokość pomieszczenia 3,76 m. - dziwne, ale jedna ściana jest krótsza o 0,04 m.
    i - odległość od ściany do grzejnika 1,74 m.
    j - odległość od drzwi do grzejnika 1,03 m.

    Aktualny wygląd pomieszczenia:







    - Nie ma jeszcze wyprowadzonej instalacji wodnej i gniazda siłowego na indukcję.

    - Kaloryfer najchętniej zabudowałabym lub zmieniła na ładniejszy (niedrogi) - musi jednak zostać na tej ścianie

    Moje preferencje:
    - chętnie wyspa bądź półwysep
    - lodówka raczej wolno stojąca
    - zmywarka w zabudowie
    - chciałabym wcisnąć gdzieś pralkę
    - bez mikrofalówki
    - płyta indukcyjna
    - dół szafek - fornir
    - góra - biały połysk
    - lubię symetryczny układ szafek
    - jasnoszary gres na podłodze w ,,części kuchennej" - mniej wiecej tak jak na wizualizacji (chociaż troche żal wyrzucić deski barlineckiej)


    Przekazuje jeszcze wizualizacje zrobione przez projektanta. które mimo dużej ilości moich sugestii, niezbyt mi się podobają - także zmiany bardzo mile widziane







    Lubie przestrzeń, a pomieszczenie moim zdaniem ma potencjał - jest duże, z wyjściem na taras. Proszę Was o uwagi i pomysły na bardziej ergonomiczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Pomóżcie! Z góry dziękuję za każdy wpis!

  17. #6857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a dlaczego nie zagospodarujesz całego pomieszczenia? Przy takiej wielkości mogłabyś mieć kuchnie z normalną, pełnowymiarową wyspą.
    Albo ze spiżarką. Albo z rodzinnym stołem i półwyspem.


  18. #6858
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    Cytat Napisał krewetka Zobacz post
    ttu jest rzut całego mieszkania

    no dobrze, jeszcze was pomecze, przyszedl mi pomysl, aby zburzyc te ścianę od wejscia i zrobic L na scianie z sasiadem lub zrobic zabudowę równoległa ( sciana tu gdzie jest narysowany zlew i na przeciwko- tylko jak rozwiazac sprawe zelwu i plyty kuchennej)?

  19. #6859

    Domyślnie

    Witam, dla Jokoono kolejny pomysł na kuchnie, przy wyspie grzejnik pionowy tak jak poradziła Elfir
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	23,2 KB
ID:	149324  

  20. #6860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał krewetka Zobacz post
    no dobrze, jeszcze was pomecze, przyszedl mi pomysl, aby zburzyc te ścianę od wejscia i zrobic L na scianie z sasiadem lub zrobic zabudowę równoległa ( sciana tu gdzie jest narysowany zlew i na przeciwko- tylko jak rozwiazac sprawe zelwu i plyty kuchennej)?
    A ta ściana "od wejścia" nie jest czasem nośna? Ma 12 cm a między pokojami tylko 8 cm. I jest w niej skrzynka z rozdzielaczami.
    Czy deweloper nie przesadza z tą ilością grzejników w pokoju?



Strona 343 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony