dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 587 z 613
Pokaż wyniki od 11.721 do 11.740 z 12250
  1. #11721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo wystaje z zabudowy - też.

    Teraz sobie wyobraź taką linię mebli - 60 cm głębokość szafek kuchni, 70 cm lodówka, 30 cm regał.

  2. #11722

    Domyślnie

    Szafki będą też pogłębione. Lodówka będzie wystawac kilka cm. Z reguły lodówki side by side wystają w ten sposób. Myślałam, aby ten regał był głęboki na 40cm.

  3. #11723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko nie widuję takich lodówek w małych aneksach otwartych na pokój

  4. #11724
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Winiary Zobacz post
    Wiesz lodówka na środku pokoju i tak nie jest super. Wolę albo zrobić już podblatową albo w kącie zmieścić, walcząc z meblami z ikea, żeby dopasować na mały wymiar.
    To nie lodówka jest na środku pokoju lecz kuchnia została powiększona i lodówka w 100% znajduje się w kuchni. Moim zdaniem jest to najbardziej sensowne rozwiązanie, bo mieści największą ilość szafek/sprzętów.
    Można zrobić jeszcze coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrazek.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	372068
    Mała przeróbka propozycji Elfir. Lodówka nie jest we wnęce, lecz na końcu ciągu szafek. Kuchnia nadal nieco powiększona, lecz teraz zmnieści się o jedną szafkę mniej.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #11725

    Domyślnie

    Witam, a ma ktoś pomysł na taki aneks? Wpisałem na zdjęciu nowe wymiary komina. Planowałem na tym kawałku 187cm zrobić 3 wysokie słupki, ale później nie wiem czy blatu roboczego mi nie braknie. Nie mogę wjechać na cały pokój, bo kuchnia nie ma przytłaczać. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160809_164204.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	372677

  6. #11726

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Planujemy kuchnię otwartą na salon o szerokości 320cm x 340cm (lewa ściana 400cm), założenia mamy takie, zabudowa w kształcie L lub U, zlew pod oknem, na jednej ze ścian wysoka zabudowa 3 - 4 słupki, brak szafek wiszących. Na lewej ścianie w przypadku kształtu U, o ile to będzie możliwe, chcieliśmy zabudować tylko fragment ściany, tak aby zostawić ewentualnie miejsce chociaż na mały stół używany sporadycznie. Wyposażenie standardowe, płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka 45 lub 60, lodówka 60 ewentualnie 90. Prosimy o Wasze świeże spojrzenie, pomysły i sugestie za które z góry dziękujemy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchniaa.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	372987

  7. #11727
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rozpisz sprzęty - gdzie zmywarka, płyta, piekarnik, lodówka.
    Bo na oko wyjdzie bardzo mało blatów.
    Półwyspu nie chcecie?

  8. #11728

    Domyślnie

    Półwysep jak najbardziej jest do rozważenia. Nam też wydaje się, że kształt L nie będzie zbyt praktyczny i powierzchni roboczej będzie zbyt mało. Dołączony rysunek ze sprzętami, żeby płyta nie była w rogu moglibyśmy pomiędzy szafką narożną lewą, a zmywarką dodać jeszcze jedną szafkę stojącą 60 i na niej umieścić płytę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchniaaa.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	373008

  9. #11729
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zupełnie zaburzony trójkąt roboczy.
    Na dodatek zmywarka daleko od kosza na śmieci i zlewu.
    Chcecie zlew z pełnymi dwiema komorami?
    Gdzie jest wejście do domu? Co będzie widać z kanapy?

  10. #11730

    Domyślnie

    Zlew jedna komora i ociekacz, może być. Moja lepsza połowa za wszelką cenę chciałaby mieć zlew na środku, co zdecydowanie ogranicza pole manewru na tej ścianie Okno ma mieć 180 centymetrów więc przesunięcie zlewu w bok nie wysunie go poza okno, a umożliwi montaż zmywarki obok zlewu, niestety trudno się przebić przez założenie zlewu na środku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchniaaaa.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	373088

  11. #11731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zależnie od tego gdzie jest wejście do kuchni (najkrótsze przejście do wiatrołapu) i co widać z kanapy (najlepiej aby było widać wysoką zabudowę a nie blat roboczy)


  12. #11732

    Domyślnie

    Witam, mam mały problem z urządzeniem kuchni. Kuchnia otwarta na salon. Żona chciałaby piekarnik w zabudowie ale nie pod płyta tylko wyżej. Chciałaby zrobić taka jedna ścianę z szafek, ale ja żywcem nie wiem jak w tą kuchnie coś takiego wpasować, bo nie ma co zrobić z kuchenką. Nie chcielibyśmy rezygnować z barku, żeby było trochę blatu roboczego. Może macie jakieś pomysły jak to zaaranżować. Wrzucam wycinek z projektu z kuchnia.https://drive.google.com/file/d/0B1X...ew?usp=sharing

  13. #11733
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    email9

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    ok. Białej podlaskiej
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Przymierzamy się do zamówienia kuchni i tak zastanawiamy się na ustawieniem wszystkiego. Tak chciałbym poradzić się co myślicie o takim ustawieniu i rozmieszczenie szafek i szuflad. Czekam na Wasze sugestie i opinie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut góry.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	375906Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strona lewa.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	375907Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strona prawa.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	375908Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strona z oknem.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	375909

  14. #11734
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał email9 Zobacz post
    Witam Wszystkich
    Przymierzamy się do zamówienia kuchni i tak zastanawiamy się na ustawieniem wszystkiego. Tak chciałbym poradzić się co myślicie o takim ustawieniu i rozmieszczenie szafek i szuflad. Czekam na Wasze sugestie i opinie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut góry.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	375906Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strona lewa.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	375907Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strona prawa.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	375908Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strona z oknem.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	375909
    Nie wiem skąd wziął się pomysł na tyle róznej wielkości szafek, do tego nawet z szerokościami ułamkowymi. Jest to podyktowane konkretną potrzebą, czy wstawione od tak sobie? A te wąskie cargo pod oknem też koniecznie muszą być?
    Ja bym się starała jak najbardziej ujednolicić szerokości szafek.
    Chyba też nie zdecydowała bym się na zabudowę kącika przy lodówce tylko bym tam zostawiła blat na krajalnicę czy czajnik itp.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #11735

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Nie wiem skąd wziął się pomysł na tyle róznej wielkości szafek, do tego nawet z szerokościami ułamkowymi. Jest to podyktowane konkretną potrzebą, czy wstawione od tak sobie?
    Ja natomiast nie wiem, skąd to przekonanie, że wszystko musi być zrobione pod linijkę? 60-60-80. Bo u innych tak jest?
    Skoro kuchnia będzie pod zamówienie, to wykonawcy raczej obojętne jest, czy przytnie szafkę na 60, czy na 54cm?
    Symetria to nie zawsze najlepsze/najładniejsze rozwiązanie. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, a łamanie odgórnie przyjętych zasad niejednokrotnie jest inspiracją do stworzenia czegoś innego, lepszego.
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 15-12-2016 o 17:30

  16. #11736
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Ja natomiast nie wiem, skąd to przekonanie, że wszystko musi być zrobione pod linijkę? 60-60-80. Bo u innych tak jest?
    Skoro kuchnia będzie pod zamówienie, to wykonawcy raczej obojętne jest, czy przytnie szafkę na 60, czy na 54cm?
    Symetria to nie zawsze najlepsze/najładniejsze rozwiązanie. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, a łamanie odgórnie przyjętych zasad niejednokrotnie jest inspiracją do stworzenia czegoś innego, lepszego.
    Owszem, masz rację, że nie wszystko musi być jednakowe czy symetryczne. Ale jeśli nie ma racjonalnego uzasadnienia do robienia udziwnień, to po co wprowadzać taki rozmiarowy chaos?
    Po pewnym czasie, gdy przyjdzie ochota na remont kuchni, czy też może znudzą się szafki, to te o standardowych wymiarach łatwiej będzie zastąpić meblami ze sklepu. A nawet na te stare szafki w standardowych wymiarach łatwiej znajdzie się kupca.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #11737

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Po pewnym czasie, gdy przyjdzie ochota na remont kuchni, czy też może znudzą się szafki, to te o standardowych wymiarach łatwiej będzie zastąpić meblami ze sklepu.
    Jeżeli będziesz kiedyś chciała zrobić remont kuchni i zastąpić te stare niewymiarowe meble jakimiś nowymi ze sklepu, to raczej wymiary tych starych nie będą miały żadnego znaczenia, skoro wymienisz je na nowe.
    Zawsze łatwiej jest wymienić same fronty, kiedy stare się zniszczą. Ale wtedy znowu udajesz się do stolarza, a on znowu przycina nowe fronty pod wymiar starych pudeł.
    Także ten...

  18. #11738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rozumiem, że szafki zamiast szuflad to wynik kompromisu finansowego?

  19. #11739
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    email9

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    ok. Białej podlaskiej
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Nie wiem skąd wziął się pomysł na tyle róznej wielkości szafek, do tego nawet z szerokościami ułamkowymi. Jest to podyktowane konkretną potrzebą, czy wstawione od tak sobie? A te wąskie cargo pod oknem też koniecznie muszą być?
    Ja bym się starała jak najbardziej ujednolicić szerokości szafek.
    Chyba też nie zdecydowała bym się na zabudowę kącika przy lodówce tylko bym tam zostawiła blat na krajalnicę czy czajnik itp.
    Pomysł na różne szerokości wziął się znikąd, tak mi wychodziło z wymiarów po wstawieniu tego wąskiego cargo bo to żonka wymyśliła że chce takie nawet dwa i dlatego tak wyszło. Trochę mi to nie pasuje ale nie mam pojęcia co z tym zrobić... Dlatego napisałem na forum
    U mnie nie musi być wszystko równo pod linijkę tylko powinno być funkcjonalne, praktyczne i jakoś wyglądać

    Rozumiem, że szafki zamiast szuflad to wynik kompromisu finansowego?
    Między innymi tak.

    Powiedzcie mi czy odstęp między szafkami dolnymi a górnymi 60cm to nie jest za duży?
    Okap robić równo z dolną krawędzią szafek czy on powinien być wyżej?

  20. #11740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja chyba wolałabym zrobić mniej szafek w kuchni, ale za to z szufladami niż otwierane. Są bardziej pojemne i wygodne.
    Może po prostu wydzielcie spiżarkę? Jest to o wiele tańsze od szafek kuchennych.

    Na dodatek wasza kuchnia jest naprawdę duża i trójkąt roboczy wychodzi zbyt długi (między indukcją a lodówką). Ewidentnie przydałaby się wyspa.
    Brak jest blatu przy piekarniku, żeby odstawić gorącą blachę - trzeba biegać po kuchni.

Strona 587 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony