dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 298 z 613
Pokaż wyniki od 5.941 do 5.960 z 12250
  1. #5941

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Szuru

    Z tego co piszesz chyba bardziej odpowiada Tobie wersja ze stołem na środku . Dla mnie jest ok. Może tylko dodałabym jeszcze jeden słupek od strony drzwi - wówczas zrobiłby Ci się z tego ładny, pojemny kredens, który pełniłby funkcję spiżarni, a jednocześnie nie byłby szafą . Naniosłam to na Twojej wersji.



    Mam pytanie odnośnie wysokości kuchni. Będzie tylko 2,40 m? Pytam bo ma to znaczenie dla wysokości mebli i okien. W mojej wersji (tej, którą przesłałam Ci na priva) podniosłam pomieszczenie do 2,60 i wyrównałam linię mebli z oknami (górną krawędzią). Zwróć na to uwagę w swoich projektach - widać to w wizualizacji powyżej.
    Witaj
    Ładna teraz ta szafa, taka bardziej lekka i niezabudowana cała. Wysokość kuchni i wszystkich pomieszczeń będzie prawdopodobnie 2,70.
    2,40 to zdecydowanie za mało szczególnie dla większych pomieszczeń - dawałyby wrażenie opadającego niskiego sufitu.
    Teraz oba projekty mi się podobają. Na pewno meble w kształcie L pozostaną, nad resztą będę musiała się zastanowić...

    Pesteczko a jak Tobie się podobają projekty ?

  2. #5942
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Szuru,teraz jest bardzo ładnie. Julianna jest super .
    Zastanowiłabym się teraz nad urządzeniami – np. rodzaj zlewozmywaka – kolorystyką ścian, szafek i podłogi, grubością blatów, rodzajem frontów oraz rozplanowaniem funkcji poszczególnych szafek. To ostatnie wiąże się szczególnie z tymi wysokimi szafami, które można podzielić, albo jak w kredensie, albo typu wysokie cargo, albo w ogóle jeszcze inaczej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #5943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szuru - ja bym wysokiej lodówki nie dawała przy wejściu. Raczej tam płytę grzejną a lodówkę tam gdzie teraz płyta.

  4. #5944

    Domyślnie

    I wygląda na to, że się poddam. Przeszperałam net i faktycznie kuchni w zabudowie równoległej jest bardzo mało, jeżeli są to mają inne wymiary Ale......dziewczyny jesteście niezastąpione. Wczytuję się i wgapiam w podpowiedzi dla innych i szukam czegoś dal Ciebie.

  5. #5945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Litera, wrzuć planik, jkąś wizualkę . Pomyślimy. tak na such to raczej ciężko
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #5946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież litera wrzuciła plan, jest na poprzedniej stronie

  7. #5947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dzięki Elfir, przegapiłam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #5948
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał litera Zobacz post
    I wygląda na to, że się poddam. Przeszperałam net i faktycznie kuchni w zabudowie równoległej jest bardzo mało, jeżeli są to mają inne wymiary Ale......dziewczyny jesteście niezastąpione. Wczytuję się i wgapiam w podpowiedzi dla innych i szukam czegoś dal Ciebie.
    Literko
    Dzustaa tak ładnie się dla Ciebie postarała i zrobiła kilka wariantów , ale nic o nich nie piszesz. Czy to znaczy, że zupełnie nie interesuje Cię inny układ poza równoległym? Zwróć uwagę, że w równoległym będzie przerwanie ciągu, co może być argumentem przeciw funkcjonalności. Zastanów się spokojnie, a jeśli nadal taki będziesz chciała to coś wykombinujemy .
    Nie do końca zrozumiałam czy chcesz stół na środku czy nie?
    Może coś w takim układzie? (chodzi mi o stół)

    Żródło

  9. #5949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Literko, a kuchnie masz taką dużą, że strasznie sie przy tym równoległym nabiegasz
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #5950
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dostałam właśnie wstępny projekt zabudowy kuchni. Coś mi tu nie gra, ogólnie jakiś dziwny no....



    Kuchnia jest mała, otwarta na salon. zależało nam na ekonomicznym wykorzystaniu miejsca oraz prostocie. Bardzo proszę o opinie

  11. #5951

    Domyślnie

    mi się nie podoba roleta.
    plus zmywarka powinna być odstawiona trochę od szafki narożnej - przy obecnym układzie nie ma opcji, aby zapakować naczynia wprost ze zlewu (mam narożny zlew i zmywarę odstawioną o 45 cm - moim zdaniem to minimum).
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #5952
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zgadzam się z duś. Przy takim układzie nie otworzysz zmywarki stojąc przy zlewie. Nie pasuje mi układ górnych szafek w stosunku do dolnych szafek - szczególnie ten narożnik ze zlewem. Osobiście nie lubię w kuchni otwartych półek. Może wrzuć rzuty i wymiary pomieszczenia i napisz jaki sprzęt chcesz mieć - na pewno na forum znajdziesz pomoc w ergonomicznym zaprojektowaniu kuchni.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  13. #5953
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za opinie - o tym nie pomyślałam bo zmywarki na razie nie posiadam. Dla mnie szafki na górze są jakoś dziwnie umiejscowione i za mało.... Dekoracje typu roleta są tu tylko tak o umieszczone - wymyślę własne. Po pracy wrzucę rzuty i wymiary. Ten projekt zaproponował nam meblarz - do korekty.

  14. #5954

    Domyślnie

    Shira3

    poza kwestiami wskazanymi przez Duś, tzn ustawieniem zmywarki przy zlewie narożnym, projekt pod względem funkcjonalnym jest w porządku.

    Pozostałe kwestie, to kwestie estetyczne, wynikające z indywidualnych upodobań. Pytanie, czy ta kuchnia odzwierciedla Twoje oczekiwania stylistyczne. To jest praktyczny projekt klasyczny bazujący na drewnie. A może nie gra Ci dlatego, że podobają Ci się bardziej nowoczesne kuchnie?

    U Ciebie trzeba też wziąć bardzo mocno pod uwagę jakość wizualki, która nie jest fotorealistyczną kompozycją. Dlatego trzeba wziąć poprawkę na kolory ścian, płytki, podłogę, chyba że te elementy należą również do zakresu prac projektowych studia kuchennego. Dodatkowo projektant dość rozsądnie nie zrobił ci gołych blatów tyko poustawiał trochę pierdołów, co tez może psuć odbiór, ale pokazuje realia kuchni.

    W duchu powyższego pytanie do Ciebie shira3 czy to jest kuchnia w stylu jakim chcesz. Jeśli tak, to spróbuj zdefiniować, co dokładnie nie gra Ci w tej zabudowie.

    Natomiast moje zdanie co do szczegółów:
    Odnośnie szafek, to ja uważam, że pasują do kompozycji kuchni. Nadają jej trochę lekkości, równoważą duży okap. Można je dać jednakowe, tzn. gladkie fronty a nie szklo w dolnych, wtedy będzie mniej się u góry działo.
    Przemyśl, czy ilościowe naprawdę będzie ich za mało. Masz teraz wysoką zabudowę nad piekarnikiem i szuflady, w których można trzymać to, co do tej pory trzymałaś w szafkach górnych. Jeśli przeprowadzasz się z mieszkania do domu, to pamiętaj, że nie musisz już wszystkiego upychać w kuchni
    Tutaj dwa przykłady szafek poziomy koiło okapu




    Nie do końca przekonuje mnie ścięcie blatu w rogu i te otwarte półeczki. Ja osobiście wolałabym nawet kosztem nadłożenia ściany wyrównać zabudowę do głębokości 60cm na całości zabudowy. Albo zwęzić zabudowę na całości - tutaj zabudowa na szerokość głębokiego parapetu / poglądowo
    .
    I oczywiście zamknąć te półeczki.

    Można jeszcze popracować nad wyglądem barku. Szkoda likwidować tam szafki, ale może trochę inaczej go zaaranować, zeby szafki dostępne były tylko z kuchni.
    Tutaj taka bardziej przysłonięta forma jako inspiracja

    a tutaj widok z boku innego
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 01-06-2012 o 08:00
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #5955
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Shira, poza wszystkim co napisały Aantenka i Duś, mnie razi ten okap. Dziwnie nagle wprowadzono przy jego pomocy pokażny ukośny element niezgrabnie wystający poza obrys górnych szafek. Do takich szafek lepszy byłby płaski okap, jak na 1-szym zdjęciu od Aantenki (post 6040).
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #5956

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    Ladygab, zrezygnuj z tej wyspy. Masz naprawdę za mało miejsca na nią.
    Pooglądaj sobie też fotki projektów mieszkań z tej strony http://olawolczyk.pl/projekty-wnetrz-prywatne-dom-raciborz-200m.html Są tam wyspy (ale metraże większe) i stoły.
    Tu zobacz jak fajnie wygląda długi stół równoległy do zabudowy
    http://www.domplusdom.pl/wnetrze/ewadom?look=6199#the_look

    A tu w ogóle wnętrza mieszkań
    http://www.domplusdom.pl/katalog/mieszkania?page=2

    I narysujcie sobie meble kredą na podłodze i zobaczcie, czy ta wyspa Wam pasuje
    dziękuje,
    na chwile obecna zawiesiłam, wszelkie działania dotyczące mebli, sadze ze w sierpniu uda się nam wejść do mieszkania i zrobić pomiary, porysować co chcemy, mam wyceniony projekt kuchni (ok 10 tys- nie wiem czy to duzo czy malo...), ale mozliwe, ze sie zmieni

  17. #5957
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    No więc tak: Mnie też razi ten okap. Zrobiła się z niego taka gwiazda wieczoru Wolałaby żeby raczej nie rzucał się w oczy - a może w ogóle schowany poszafkowo....lub taki właśnie jak na zdjęciu.
    Ten narożnik nad zlewem...tam jakięś takie przesunięcie jest chyba a ja lubię raczej symetrię i uporządkowane wnętrze. Macie rację - tam się za dużo dzieje na tej górze....
    Styl...raczej spokojny, prosty, klasyczny. Myślałam nad kolorem....ale nie mam pomysłu na to....salon będzie w ecru, meble muszę wykorzystać te co mam - kolor olcha chyba....Kuchnia otwarta więc powinno być coś co pasuje. boję się tylko, że to całkiem wyjdzie nuuuuuda........... Na pewno jakiś akcent kolorowy dorzucę w kuchni....nie wiem jaki, żeby się nie gryzło.....pomarańczowy? Podobają mi się lakierowane kolorowe fronty - tylko hmmmm jakie one są w utrzymaniu...Nie mam zacięcia do biegania ze ścierką no i lata lecą.... a mam ich już ho ho To coś łączące salon z kuchnią mam na to mało miejsca bo szafka od wewnętrznej zagraci mi kuchnię więc jakiś niby barek, lada?

  18. #5958
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nie wiem czy mi się uda załączyć plik z rzutem http://www.voila.pl/111/g0sh2/
    I jeszcze myślę nad miejscem na zmywarkę bo faktycznie to jest nieudane....albo zlewozmywak nie narożny...
    Ostatnio edytowane przez shira3 ; 01-06-2012 o 21:13

  19. #5959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ech, nie wygodniej było zamieścić rysunek tak:

  20. #5960
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Trzeba by jeszcze umieć......
    A co do rzutu jest trochę zmieniony. Nie ma tej ścianki łączącej z salonem na ścianie okiennej bo kominek powędrował w przeciwległy kąt, za to jest ścianka po drugijej stronie wejścia do kuchni - ok. metrowa.
    Ostatnio edytowane przez shira3 ; 01-06-2012 o 21:27

Strona 298 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony