dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 346 z 613
Pokaż wyniki od 6.901 do 6.920 z 12250
  1. #6901

    Domyślnie

    Będzie bez ramki Tzn. będzie w ramce ale w kolorze frontów (czyli biała). Z początku rzeczywiście chciałam z ramką ale ten odcinek kuchni jest widoczny z salonu więc wole żeby się ładnie "zlała" ze ścianą.

  2. #6902

    Domyślnie

    U mnie ostatecznie też beż ramki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2b_biala_sciana.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	150765
    Zastanawiam się jeszcze jaki kolor dać na ściany. Planuję tę z wysoką zabudową zostawić białą. A na pozostałe myślałam o jakiejś tapecie w intesywniejszym kolorze. Co myślicie? Wydaje mi się, że jakaś jasna np. kremowa byłaby za mdła...
    Będę wdzięczna za Wasze opinie!
    Ostatnio edytowane przez AiSSA ; 25-11-2012 o 20:16

  3. #6903

    Domyślnie

    hmm nie wiem tylko jak taka tapeta sprawuje się w kuchni. U mnie też na wysokiej zabudowie bedzię biało Przy szafkach myślałam żeby wybrać jakieś szkło kolorowe, fajnie się prezentuje albo po prostu jakieś fajne płytki (ze względów praktycznych - aby łatwo można było to utrzymać w czystości. A co do koloru wydaję mi się że właśnie przy tej kolorystyce kuchni potrzebny jest intensywny kolor.. myślę że u mnie będzie zielony

  4. #6904
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże? Warto dać za to cudo 13k?

  5. #6905

    Domyślnie

    Cytat Napisał shira3 Zobacz post
    Nikt nie pomoże? Warto dać za to cudo 13k?
    Shira, źle zadajesz pytanie. Przeskoczyłam do Twojego poprzedniego postu i stwierdzenie "co sądzicie o tym" jest tak ogólnikowe, źe nikt nie chce zaśmiecać odpowiedziami w stylu: sądzę, że ładne/brzydkie, sądzę, że za szaro/za mało szarości, sądzę, że ok/że niezbyt ok. Sprecyzuj, które elementy są dla Ciebie wątpliwe, a których będziesz bronić jak niepodległości, to łatwiej się odnieść. Mnie się nie podobają wąziutkie szafki górne, nabźdźgane nimi jest strasznie, nieproporcjonalne to do dolnych szerokich. I te otwarte półki przy wysokiej zabudowie. Co tam będziesz trzymać? Nie lepiej zamknąć i nie zbierać kurzu? Z drugiej strony, jak napiszesz, że otwarte półki mają być i koniec i wąskie górne szafki a Twoim dylematem jest tylko kolorystyka albo coś jeszcze innego, to zniechęca trochę do komentowania na siłę. Daj znać, gdzie masz wątpliwości i pomyśłimy razem.

  6. #6906
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    No własnie wyłapałaś moje wątpliwości - nie mam pomysłu jak dopasować górę do dołu - wiem, ze powinny być podobnej wielkości na dole i na górze, Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, majster projektant tego nie może zjarzyć, ..Dół mi pasuje a z tą górą jakoś nie tak - dlatego szukam pomocy. Co do otwartych półek - wcale ich nie chciałam specjalnie, ale majster mówi że inaczej nie wyjdzie z kątem - proponował przerwę w zabudowie i to wyglądało jeszcze gorzej więc w sumie stwierdziłam, że lepsze półki....

  7. #6907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ty masz tę Salsę wybudowaną dokładnie wg projektu? Z tym dziwnym umiejscownieniem kominka?

  8. #6908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  9. #6909
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nie, kominek mam przeniesiony, od wejścia w lewym rogu
    od holu jest ścianka tak jak na tym pierwszym rysunku. W sumie ustawienie będzie takie jak narysowałeś z tą różnicą, ze nie chciałam zlewu pod oknem tylko jednak w rogu - wypraktykowałam u znajomych i pasuje mi. Nie umiem tylko dogadać się z majstrem jak zrobić, żeby góra zabudowy grała z dołem .....
    Ostatnio edytowane przez shira3 ; 27-11-2012 o 16:40

  10. #6910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a co do szafek - nie "szafkuj" całej ściany. Przecież na ścianie z wysoką zabudową możesz mieć maskownicę i wiszące szafki będa dochodzić do maskownicy. Poza tym majster jakiś bez wyobrażni - co za problem zrobić łamane drzwi narożnikowe (jak w dolnych szafkach naroznikowych)

  11. #6911
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Mówi, że się nie da, że za mało miejsca ma ten kąt na taką szafkę....tam jest 60cm od tej wysokiej zabudowy z piekarnikiem......

  12. #6912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Widziałam takie zabudowy w sieci. CZęść miała ok 30-40 cm.

  13. #6913
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Przyglądam się Twojej wizualizacji i myslę, że powinieneś udac się do salonu meblowego i skorzystać z usług zatrudnionego na etacie lub współpracującego z firmą projektanta. Ludziom wydaje się, że to takie łatwe zaprojektowanie kuchni, otóż nie, to najcięższa praca, zadanie projektowe. Mając duże doświadczenie, kiedy przychodzi do mnie klient z gotowym rozwiązaniem własnym, to najczęściej pomimo przekonywania go, że układ kuchni powinien być inny ze względu na aergonomię pomieszczenia i funkcjonalność, w końcu na estetykę rozwiązania, bardzo trudno go przekonać do innej wizji pomieszczenia jak jego własna. Jeśli upierasz się przy swoim układzie a rozmawiasz z dobrym projektantem nie dając mu możliwości zaproponowania całkowicie innej lub poprawionej Twojej wersji, to w takich przypadkach najczęściej pojawiają się w trakcie montażu niedomówienia i awantury. Projektant ponaglany przez szefostwo o ilość podpisanych umów, umowę z Tobą podpisze z niesmakiem i do końca będzie miał wątpliwości czy postąpił dobrze. Nie gniewaj się, ale piękna, przestronna kuchnia z którą można zrobić wszystko. Nie chciałbyś przygotowywać jedzenia w tak urządzonej kuchni. Rozmieszczenie sprzętu nie do przyjęcia, płyta gazowa gdzieś na końcówce blatu, zlew pod oknem (skąd wiesz, że się zmieści?) przygotujesz instalacje pod swoją wizję lub poprzez podpowiedzi przypadkowych ludzi z forum i dopiero będzie problem i bałagan. Przemyśl co napisałam ponieważ takie porady tutaj i projektowanie narobi Tobie takiego bałaganu w głowie, że w końcu wybierzesz najgorszą wersję.

  14. #6914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    często się zdarza, że "projektant" w studiu to osoba przyuczona do obsługi programu komputerowego do robienia wizualizacji, a nie prawdziwy projektant z wiedzą, umiejętnościami i talentem.
    Pewnie nie w studiu renomowanej firmy, ale firm robiących kuchnie jest dużo, z różnych półek cenowych. Nie sądzę, by każde zatrudniało architekta wnętrz.
    A wielu inwestorów zamawia bezpośrednio meble u stolarza a nie poprzez studia kuchenne. I tu musi liczyć sam na siebie.

    Pomijam fakt, że na forum rad udzielają często pracujący w zawodzie projektanci

  15. #6915
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Stara Pewnie masz rację.
    To skomplikowane. mieszkam w małej miejscowości i możliwości też ograniczone. Mimo to się staram. Nie mam pojęcia o projektowaniu więc staram się słuchać mądrzejszych ale- przyłącza już są - powstały w oparciu o projekt bo nie pomyślałam, że to będzie potem istotne. A jest. Byłam w Ikei - robiono mi tam projekt...Potem w BRW też projekt....Miejsce zlewozmywaka, zmywarki i płyty te same, no bo przyłącza........ W zasadzie podobne te projekty.... Nie powaliły mnie....Poprosiłam o projekt polecanego u nas speca od mebli pod zabudowę - zaproponował te, co wstawiałam tu wcześniej, też w moim dzienniku budowy jak ktoś by chciał zobaczyć...nie podobała mi się góra. Poprawił, powstało to, co wkleiłam wyżej.... Poprosiłam kolejnego - jeszcze gorzej.... Gubię się w tym wszystkim bo koszt jest duży dla mnie a nie jest to takie, żebym mogła krzyknąć - super to chcę! Bujam się więc...a wprowadzam ze starymi gratami. Zanim podpiszę umowę chcę być choć trochę pewna, że będę zadowolona.
    Ostatnio edytowane przez shira3 ; 27-11-2012 o 18:57 Powód: literówki

  16. #6916
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Przyglądam się Twojej wizualizacji .
    Nie popatrzyłaś uważnie.....zlew nie jest pod oknem, płyta jest elektryczna dokładnie pośrodku ciągu... Na prawdę tak do bani rozmieszczone? Mój dom już stoi, prawie mieszkam a kuchni jeszcze nie urządziłam bo nie chcę, żeby była do chrzanu skoro ma tyle kosztować....

  17. #6917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    shira - tutaj jakoś stolarz potrafił zrobić szafkę w narożniku łamaną.:


    A tu szafka narożna otwierana z dwóch stron.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-11-2012 o 19:45

  18. #6918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Shira - daj mi kuchnię z wymiarami.

  19. #6919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jest taka jak ta pierwsza z lewej, wymiary 190/360, w salonie kominka tam gdzie był w projekcie nie ma, długość ścianki tam, gdzie miał być kominek 50cm, z drugiej strony ścianka od strony salonu ma 77cm

  20. #6920
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prosto - wg standartowych szafek 60 i narożnikowych 90 cm:



    Od lewej:
    wnęka 60 cm na lodówkę
    maskownica 5 cm
    wnęka 60 cm na słupek z piekarnikiem
    maskownica 5 cm
    druga ściana:
    szafka 90 cm
    szafka 60 cm z płytą
    szafka 60 cm szuflady
    szafka 60 cm szuflady
    ściana z oknem:
    szafka 90 cm ze zlewem
    zmywarka 60 cm
    maskownica 10 cm
    barek:
    maskownia 10 cm
    szafka 50 cm wąska na 40 cm
    szafka 60 cm wąska na 40 cm
    Obie kryte blatem 60 cm (20 cm miejsca na nogi od strony salonu)

    Teraz wiszące:
    5 x 60 cm, w tym jedna po zabudowę okapu.
    Na końcu ściany maskownica o głebokości 60 cm. Mozna w niej zrobić półkę na butelki (na rysunku czarne, okrągłe otwory)
    Pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi, w kącie po lewej wnęka na szafkę żaluzjową 60x60x60 cm


    Całość mozna złożyć z mebli IKEA.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-11-2012 o 21:08

Strona 346 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony