dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 288 z 613
Pokaż wyniki od 5.741 do 5.760 z 12250
  1. #5741

    Domyślnie

    Specjalistki kuchenne - zapraszam DO MNIE
    Nie czytajcie prosze moich wczesniejszych wypocin w tym temacie, nie chciałabym abyście sie sugerowały czymkolwiek.
    Może uda sie nam wspólnie wymysleć sensowniejszy układ niz ten, który mi po głowie chodzi

  2. #5742

    Domyślnie

    zona - nowy1
    Układ proponowany przez Dzuustę w opcji nr 2 (na jednej stronie układu płyta na drugiej zlew) jest wizualnie może faktycznie ciekawszy niż klasyczna L.
    Ja osobiście przesunęłabym jeszcze kuchnię odrobinę od mini-półwyspu (rozumiem, że będzie tam barek z miejscem do siedzenia? - tego nie da się narysować w programie IKEA) Natomiast w układzie tym trzeba przemyśleć, czy chcesz mieć zlew i płytę na dwóch róznych ciągach (przenoszenie rzczy ze kuchenki do zlewu i odwrotnie) i zastanowić się nad ilością miejsca do przechowywania (w którym układzie jest więcej i z lepszym dostępem.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  3. #5743

    Domyślnie

    Aantenka,zgadzam się co do przesunięcia płytki. Można by było np. patrząc od strony okna zastosować szuflady 60 cm czyli, taka szerokość jak zmywarka po drugiej stronie, a płytkę osadzić na szafce 80 cm.
    Poza tym w pierwszym układzie zmywarka 60 cm musiałaby chyba być po drugiej stronie niż zlew, a korzystanie ze zlewu przy samej ścianie zapewne nie byłoby zbyt wygodne.
    Przy drugim układzie plusem jest też zachowanie trójkąta roboczego
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 30-04-2012 o 13:13

  4. #5744
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmiany.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	113961Mąż nie zgadza sie na przesunięcie gniazdek i wody więc troche poprawiłam roboczo po swojemu.Nie wiem co wy na to.Chyba jednak za mało miejsca miedzy półwyspem a kuchnią?Nie mam tego programu więc na razie tak roboczo nie brałam pod uwage szerokości szafek Wyraźcie swoje opinie.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 30-04-2012 o 16:45

  5. #5745

    Domyślnie

    Nowy1,między szafkami pod oknem, a półwyspem będziecie mieli tylko około 79 cm

    Próbowałam zrobić wizualizację, ale nie jest to wersja zbyt praktyczna bowiem na kilku metrach macie aż 3 szafki narożne, co wydaje mi się mało wygodne.
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 30-04-2012 o 18:52

  6. #5746
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmiany.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	113963a może ten półwysep zrobić w taki sposób ( tą szafke na czerwono usunąć) Ale namieszałam.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 30-04-2012 o 19:25

  7. #5747

    Domyślnie

    strasznie niewygodne to miejsce ze zlewem wciśnietym w naroznik. nie będziesz w stanie zapakować zmywarki, a zlew - robi się totalnie nieporęczny
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  8. #5748
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	99.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	114084A może cos takiego . Dostep do zlewu w miare dobry - zlew jednokomorowy . Wysoka zabudowa to piekarnik i lodówka .. Kąty proste , Wydaje mi sie że symetrycznie.Tylko brakuje mi wysokiej zabudowy jako miejsca na żywnośc
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 01-05-2012 o 09:36

  9. #5749

    Domyślnie

    trójkąt roboczy masz tak koszmarnie scisniety jakby cała kuchnia miała 1,5 m2.
    najczęściej pracuje sie miedzy zlewem a płyta (tak, ja tez mam po drugiej stronie kilometry blatu), a ty nie masz tam w ogóle miejsca - jednym lokciem przypalisz sie o garnek, drugim - potracisz stojące na ociekaczu naczynia.
    poza tym zmienilabym lodowe i z piekarnikiem. ja ja po prostu otwieram częściej i uwazam ze im wygodniej sie fo niej dostac tym lepiej (z piekarnika nie wyciągam nigdy kilkunastu rzeczy żeby trzymać go otwartym dłuższa chwile)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  10. #5750
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy 1 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	99.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	114084A może cos takiego . Dostep do zlewu w miare dobry - zlew jednokomorowy . Wysoka zabudowa to piekarnik i lodówka .. Kąty proste , Wydaje mi sie że symetrycznie.Tylko brakuje mi wysokiej zabudowy jako miejsca na żywnośc
    Nowy1

    Jakiś czas temu wizualizowałam kuchnię Królikowej , która ma bardzo podobny układ do Twojego.







    Po więcej zajrzyj TUTAJ - post 4906

    Przepraszam, bo nie jestem na bieżąco. Pamiętam tylko, że zlewu nie chcesz pod oknem. Instalacje to "problem" do ogarnięcia. Lepiej na tym etapie niż po tym jak kuchnia okaże się ciasna i niefunkcjonalna.

  11. #5751

    Domyślnie

    julianna16, cofnęłam się do 250 str. szukając kuchni Królikowej
    Właśnie ten układ stanowił dla mnie inspirację przy tworzeniu układu Nowy1 (post 5822)

  12. #5752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kto mi wytłumaczy dlaczego Nowy1 wizualizuje 2 piekarniki ? Jeden widzę pod płytą, a drugi pod mikrofalą

    Julianna świetna ta kuchnia

  13. #5753
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Dlatego że nie mam takiego programu do wizualizacji samej płyty . piekarnik ma być w wysokiej zabudowie z mikrofalówką a płyta oddzielnie -bez piekarnika

  14. #5754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ok

  15. #5755
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ale namieszałam se w głowie Chyba zostanę przy tych trzech moich propozycjach post 5815 strona 291 .Teraz mam zlew zaraz przy płycie i mi nie przeszkadza tak wiec rogowy zlew myślę zostaje Chciałabym tez mieć blat roboczy przy oknie żeby czasami zerkać co tam na podwórku , i gdzie bawią się dzieci Ale głowie się nad półwyspem , bo tez mi sie marzy.Ale dzięki za wszystkie uwagi .Trochę daliście mi do myślenia

  16. #5756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nowy1 w zabudowie z mikrofalą tak pokombinuj, żebyś sobie spiżarnię na dole zrobiła.
    Wyspa kusi Ja miałam podobny problem, ale w końcu dałam sobie spokój, bo robiło się za ciasno. Weź papier, albo lepiej kartonowe pudła. poprzycinaj na wielkość szafek, wyspy i co tam jeszcze ma stać na podłodze. Rozłóż to w kuchni i kombinuj, czy Ci dobrze, czy miejsca dosyć. Mnie się od razu wyjaśniło.
    A jeśli już koniecznie chcesz coś jakby, to może raczej jako podwyższony barek z 30 cm głębokości szafką pod spodem, która może służyć na szkło i wtedy drzwiczki z matowego szkła. Znajomi tak mają (mają też 2 dzieci) i jest fajnie. Barek nie musi mieć blatu o szer. 60-70 cm. A jesli już, to zostaw trochę przestrzeni pod nim. Nie będzie wrażenia ciasnoty.

  17. #5757
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Comfoline WYPRZEDAJE KUCHNIĘ Z EKSPOZYCJI - cena 7000,00
    http://www.comfoline.pl/pages/pl/jak...ekspozycji.php

  18. #5758

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nowy1 w zabudowie z mikrofalą tak pokombinuj, żebyś sobie spiżarnię na dole zrobiła.
    Wyspa kusi Ja miałam podobny problem, ale w końcu dałam sobie spokój, bo robiło się za ciasno. Weź papier, albo lepiej kartonowe pudła. poprzycinaj na wielkość szafek, wyspy i co tam jeszcze ma stać na podłodze. Rozłóż to w kuchni i kombinuj, czy Ci dobrze, czy miejsca dosyć. Mnie się od razu wyjaśniło.
    A jeśli już koniecznie chcesz coś jakby, to może raczej jako podwyższony barek z 30 cm głębokości szafką pod spodem, która może służyć na szkło i wtedy drzwiczki z matowego szkła. Znajomi tak mają (mają też 2 dzieci) i jest fajnie. Barek nie musi mieć blatu o szer. 60-70 cm. A jesli już, to zostaw trochę przestrzeni pod nim. Nie będzie wrażenia ciasnoty.
    Cóż, się zgadzam Zwłaszcza faktyczne zagosporadowanie przestrzeni. Bo na papierze i w komputerze to te kuchnie są z gumy. A potem człowiem ma wprawdzie wyspę, ale zakupy to już najlepiej, jakby przez okno wnosił, bo się nie ma jak z nimi przecisnąć...
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  19. #5759
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Witajcie

    Wróciłam, żeby podziękować wszystkim dyskutującym nad moją małą kuchnią. Bardzo Wam dziękuję, bo przeanalizowałam na nowo wszystkie wersje Zmobilizowałam też mojego męża do zainteresowania się problemem i po kilku dniach przymiarek, sporów co zostaje, a co wyrzucamy doszliśmy do konsensusu i powstała ostateczna wersja kuchni. Ale o tym napiszę już w osobnym wątku, żeby tu nie smiecić Postaram się jeszcze dzisiaj założyć nowy temat

    A to dla Was

    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 02-05-2012 o 11:32
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  20. #5760
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Madziu Super
    Czekamy na wątek

Strona 288 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony