dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 342 z 613
Pokaż wyniki od 6.821 do 6.840 z 12250
  1. #6821

    Domyślnie

    Cytat Napisał marissith Zobacz post
    i gotować zaraz przy cargo? to chyba nie jest najlepszy pomysł


    mam do was jeszcze pytanie o meble, chciałam białe na wysoki połysk, ale co z korpusami? zwykły biały mdf? boje się, że zacznie żółknąć i co zrobić z bokiem od cargo, który najbardziej będzie widać? też dać na wysoki połysk?
    taki był projekt a tak wyszło

    dziękuję wszystkim za pomoc!!!

  2. #6822
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Bardzo fajnie wyszło

  3. #6823

    Domyślnie

    Cytat Napisał marissith Zobacz post
    taki był projekt a tak wyszło
    Fajna, pojemna kuchnia, nawet na niewielkiej powierzchni. Zastanawia mnie tylko cel różnicowania uchwytów.
    Co to za gres jest na podłodze, czy jest w polerze?

  4. #6824

    Domyślnie

    Naprawdę bardzo fajnie wyszło Lodówka się stopiła z zabudową, która jest naprawdę spójna.
    Chociaż po wizualce miałam wrażenie że kuchnia jest jakaś większa A to blokowe maleństwo jest

    A napisz jeszcze jak Ci się uzytkuje, jakie widzisz wady i zalety rozwiązań, które wybrałaś?
    Zlew jest wystarczająco duży? wygodnie się korzysta? CZy on jest na szafce narożnej? Jak jest ona otwierana?
    Zadowolona jesteś z głębokich szuflad i wąskiego cargo?

    Jak widzisz dużo pytań, ale po prostu jak już ktoś tu raz był to jeszcze jest szansa pociągnąć go za język co do praktyczności niektórych rozwiązań

    P.S, A czemu górne szafki nie są dosunięte do sufitu? Pójdzie tam jeszcze jakaś liswa maskująca? Bo ja mam wrażenie, że powstała szczelina kurzołap...
    Ja też osobiście dałabym jednakowe uchwyty w szufladach i szafkach górnych.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  5. #6825

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Naprawdę bardzo fajnie wyszło Lodówka się stopiła z zabudową, która jest naprawdę spójna.
    Chociaż po wizualce miałam wrażenie że kuchnia jest jakaś większa A to blokowe maleństwo jest

    A napisz jeszcze jak Ci się uzytkuje, jakie widzisz wady i zalety rozwiązań, które wybrałaś?
    Zlew jest wystarczająco duży? wygodnie się korzysta? CZy on jest na szafce narożnej? Jak jest ona otwierana?
    Zadowolona jesteś z głębokich szuflad i wąskiego cargo?

    Jak widzisz dużo pytań, ale po prostu jak już ktoś tu raz był to jeszcze jest szansa pociągnąć go za język co do praktyczności niektórych rozwiązań

    P.S, A czemu górne szafki nie są dosunięte do sufitu? Pójdzie tam jeszcze jakaś liswa maskująca? Bo ja mam wrażenie, że powstała szczelina kurzołap...
    Ja też osobiście dałabym jednakowe uchwyty w szufladach i szafkach górnych.
    Kuchnia użytkuje mi się dobrze, chociaż muszę przyznać, że nie spędzam tam zbyt wiele czasu Ciężko mi mówić o wadach i zaletach, bo na takiej powierzchni trudno zmieścić to, co by się chciało. Cargo służy za spiżarkę, głębokie szuflady są na garnki, Nad lodówką powstała bardzo pojemna szafka, z niej jestem bardzo zadowolona. Zlew wybraliśmy jedyny, który się zmieścił (za zlewem jest kaloryfer, którego nie mogliśmy usunąć), jest bardzo uciążliwy w zachowaniu czystości. Jest mały ale mamy zmywarkę więc daje radę. Szafka narożna otwiera się w 2 częściach, nie jest łamana. Tak nam podpowiedział majster, nie wiem czy źle czy dobrze. Listwa maskująca miała być ale w końcu majster jej nie zamontował nie wiem czy w końcu będzie czy nie. Jeszcze będzie do nas przychodził więc go o to zapytam.
    Z uchytami to długa historia kupiliśmy identyczne na gorę i dół ale na górnych szafkach wyglądały beznadziejnie więc wymyśliłam takie pasują mi do płytek

    ogólnie szału nie ma, ale mi się podoba
    płytki na podłodze są takie

  6. #6826

    Domyślnie

    Marissith - dzięki za odpowiedzi
    Mnie się wydaje, że biorąc pod uwagę powierzchnię kuchni, to jest ona bardzo efektywnie zagospodarowana. Dlatego pytam też o funkcjonalnośc pewnych rozwiązań, bo więcej osób ma kuchnie za małe niż za duże Szału może nie ma, ale moim zdaniem to dlatego, że kuchnia jeszcze nie jest do końca dopracowana - brakuje oświetlenia, ściany gołe, rurka do pomalowania albo zamaskowania itd. itp. Dorzucisz parę stylowych ozdób i też od razu wsystko będzie się prezentowało inaczej . Szał będzie
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  7. #6827
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Forumowicze Drodzy!
    wiem, że wątek nie ten, ale że jestescie tak wszechstronni to może i tym razem cos doradzicie, pomozecie, podsuniecie...
    PARAPETY ZEWNĘTRZNE Z CEGŁY- szukam czegos takiego, przeszperałam net, ale niewiele sie dowiedziałam, wiec Was prosze o pomoc.
    Jak to się montuje, jak sprawuje, jak impregnuję.
    Może ktoś, coś, gdzies?

    DZIEKI!

  8. #6828
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Patysiu, wystarczy zapytać w stosownym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...panele-dodatki

  9. #6829
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ainoM

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie.
    Chciałabym uzyskać porady od forumowiczów na temat projektu mojej kuchni. Mam min. 3 wersje układu mebli kuchennych i nie wiem, która z nich będzie najlepsza dla tak małego pomieszczenia. Pokój z aneksem kuchennym ma powierzchnię ok. 24 m2. Co do kuchni, to moim marzeniem jest duża kuchnia, także gdybym tylko miała możliwość salon przeniosłabym do innego pomieszczenia ... niestety nie mogę tego zrobić Dużo gotuję i dotychczas zawsze brakowało mi szafek i blatów roboczych - fakt, iż jeszcze nigdy nie miałam do dyspozycji dużej części kuchennej - stąd pewnie ten niedosyt Także teraz gdy mam możliwość stworzenia kuchni od podstaw, chciałabym to zrobić jak najlepiej. Na pewno dużym ograniczeniem jest mała powierzchnia. Pierwszą moją propozycję pokazuję poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut z góry.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	147095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 bez wyspy.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	147096Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok1.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	147097Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok na okno.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	147098Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wysoka zabudowa.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	147099
    Jest to ciąg kuchenny po literze L. Ta wersja wydaje mi się fajnym pomysłem, aczkolwiek obawiam się, że mam w niej za mało blatów roboczych. Na ścianie z wysoką zabudową blat jest wpuszczony do końca ściany - tam planuje miejsce na ekspres do kawy i półeczki powyżej do góry (otwarte). Wydaje mi się, że takie rozwiązanie układu kuchni jest najlepiej wyglądającym rozwiązaniem (pomieszczenie nie jest zdominowane przez kuchnię, no i po urządzeniu salonu będzie więcej wolnej przestrzeni, na czym też mi zależy, gdyż nie chce "zawalić" reprezentacyjnego pokoju) - ale niekoniecznie najbardziej użytecznym (ze względu na niewielką ilość blatów).
    Ostatnio edytowane przez ainoM ; 10-11-2012 o 18:28

  10. #6830
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ainoM

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    7

    Domyślnie

    Druga moja propozycja wydaje mi się bardziej użyteczna, gdyż jest uzupełniona o wyspę. Do wyspy planowałabym wtedy dołączyć stół, na który musi się przecież znaleźć gdzieś miejsce. Czy taka wersja Wam się podoba? Myślicie, że nie zagraci to pokoju? I czy takie obchodzenie do stołu nie będzie kłopotliwe?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 od tyłu.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	147106Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	na okno.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	147107Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut z gory.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	147108Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z oddali.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	147109Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zabudowa wysoka.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	147110

    Oczywiście poszczególne meble są przypadkowe (np. kanapa jest klocem) Wiem też, że wyspa powinna mieć szerokość stołu. Także potraktujcie te zdjęcia poglądowo.
    Ostatnio edytowane przez ainoM ; 10-11-2012 o 18:32

  11. #6831
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ainoM

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    7

    Domyślnie

    A trzecia propozycja wydaje mi się najgorsza i raczej jej nie wykorzystam - chyba się wszystko nie pomieści - choć duża fajna wyspa by z tego była:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caal.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	147113Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ggfhghf.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	147114Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	od tylu.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	147115Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut z gory.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	147116Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sss.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	147117

    Podane wyżej 3 przykłady różnią się jeszcze tym, że w jednym przypadku zabudowa wysoka jest poprowadzona na całej ścianie do końca, a w innym przypadku, zabudowa wysoka kończy się blatem. Która wersja według Was lepiej wygląda? I która będzie się lepiej sprawdzać w użytkowaniu?

  12. #6832

    Domyślnie

    ainoM, czy do tego pomieszczenia prowadzi dwoje drzwi: jedne przy kuchni i jedne naprzeciwko kanapy? Czy masz już instalacje? Wrzuć może plan mieszkania obrazujący położenie tego pomieszczenia, by łatwiej można było wyobrazić sobie sytuację

  13. #6833
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ainoM

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie Drzwi musiałam jakieś powstawiać, ale jedne z nich są balkonowe, a drugich w zasadzie w ogóle nie ma - wejście z przedpokoju Wrzucam plan całego mieszkania. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image (5).jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	147280

  14. #6834
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skalista

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam
    Nie wiem czy to właściwy wątek ale w "projektowaniu szafek" cisza.

    Dziewczyny, a czy pomożecie mi w ustawieniu ścianek działowych własnie w kuchni. Ja jestem dopiero na początku drogi (SSO) i przyszedł czas na stawianie ścianek. Nie chcę popełnić błędu na samym początku, a mam wrażenie że mój projektant za bardzo się nie wysilił. Doradźcie co można zmienić aby było lepiej. Ja wymyśliłam coś takiego:

    Przed zmianami:


    Po zmianach:




    Jak widać skróciłam ścianę przy wejściu, a po prawej stronie dostawiłam ścianki pod zabudowę. Wejście do spiżarni przeniosłam do kuchni. Tak myślę że zrobię drzwi z tego samego materiału co pozostałe szafki (taki trochę kamuflage, że niby to też szafki - jak ktoś popatrzy). Wymiarów jeszcze dokładnie nie znam, rysunek jest "pi razy drzwi". Na pewno zabudowa będzie miała głębokość 60 cm, tak żeby piekarnik się zmieścił.

    Co zyskałam: wejście do spiżarni od kuchni, większą spiżarnię, szafki (słupki) w zabudowie.

    Co straciłam: chyba nic? no ok, jeden słupek na ścianie, którą zmniejszyłam...

    Bardzo proszę o opinie oraz o krytykę (konstruktywną)

  15. #6835

    Domyślnie

    ainoM, uważam że najlepszym wariantem jest jednak wersja nr 1, przy wersji nr 2 masz zbyt wąskie przejście do salonu, a w wersji nr 3 za dużo się dzieje. Ja zrezygnowałabym jednak z ze słupka z piekarnikiem na rzecz większej ilości blatu (jak w realizacji Nataly).

    Tam, gdzie masz ten słup, możesz zastosować otwarte półki np. na butelki z wodą.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nataly.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	147637   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks_ainoM.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	147638   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks_ainoM1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	147639  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 12-11-2012 o 13:34

  16. #6836

    Domyślnie

    ainoM, ewentualnie słupek możesz przenieść na koniec ciągu roboczego i wówczas płytszym słupkiem zabudować też wnękę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks1.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	147674   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	147675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks3.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	147676  

  17. #6837
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    ainoM, ewentualnie słupek możesz przenieść na koniec ciągu roboczego i wówczas płytszym słupkiem zabudować też wnękę
    Może być problem z parapetem - słupek może się wygodnie nie otwierać.
    Słupek koło okna zaciemni ciąg roboczy.
    Chyba wcześniejsza wersja lepsza (piekarnik pod płytą i otwarte płytkie półki)

  18. #6838
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ainoM

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    ainoM, ewentualnie słupek możesz przenieść na koniec ciągu roboczego i wówczas płytszym słupkiem zabudować też wnękę
    Dziękuję Dzustaa za wizualizację i rady To bardzo dobre pomysły.
    Wolałabym jednak piekarnik umieszczony w wysokiej zabudowie, gdyż taki jest dla mnie wygodniejszy. Poza tym chcę mieć też mikrofalówkę, którą można by było zabudować wtedy nad piekarnikiem.
    Też doszłam do tego wniosku, że piekarnik umieszczony pod płytą dałby może lepsze rozwiązania całego układu, ale tę opcję wolałabym jednak zostawić jako rezerwową, jak już nic lepszego nie uda mi się wykombinować.
    Co do drugiej Twojej propozycji to wydaje mi się, że takie rozdzielenie wysokiej zabudowy nie wygląda za dobrze. Wydaje mi się, że ta ściana z wejściem jest najlepszym (pod względem wizualnym oczywiście) miejscem pod wysoką zabudowę, bo jest z boku (tak jakby we wnęce) i z dalszej części gościnnej nie rzuca się tak w oczy. Od praktycznej strony te słupy przy oknie faktycznie mogą się okazać problematyczne - tak jak sugeruje Frelka.
    Ostatnio edytowane przez ainoM ; 12-11-2012 o 17:27

  19. #6839
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ainoM

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    7

    Domyślnie

    A co myślicie o takim pomyśle, żeby obudować słup blatem i zakręcić blat dalej pod okno. Pod oknem jest jeszcze grzejnik, także można by było za oknem i grzejnikiem postawić małą wąską szafkę i na niej zakończyć blat. Ale ta opcja wydaje mi się sensowna jedynie wtedy, gdy aktualny parapet pod oknem będzie na wysokości szafek kuchennych lub wyżej (a tego jeszcze nie wiem, bo nie mierzyłam)- wtedy można by było "stary" parapet usunąć i zabudować aż pod samo okno blatem. Przy czym szerokość tego blatu dostosować do szerokości słupa. Poniżej pokazuję wizualizacje, tylko ten blat dodatkowy jest tutaj szerszy (bo nie mogę go w tym programie zmniejszyć), no i nie ma pod nim szafki, no ale żeby wiadomo było o co mi mniej więcej chodzi: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-1.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	147734Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	147735Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	147736 Stół z krzesłami wtedy musiałabym jakoś inaczej ustawić nie pod samą ścianą, ale to chyba nie byłby jakiś problem. Co myślicie? Trochę zagmatwane

  20. #6840
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ainoM

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    7

    Domyślnie

    Byłam na mieszkaniu zmierzyć na jakiej wysokości jest parapet. Nie jest źle. Od ziemi do otwartego okna jest 104,5 cm z tym, że tam jeszcze musi być podłoga zrobiona. Ale myślę, że ten ostatni pomysł z blatem pod oknem mógłby wypalić, tylko pytanie czy to dobrze będzie wyglądać..... i czy stosunek wielkości zabudowy kuchennej do reszty pomieszczenia nie jest zbyt duży? Czy kuchnia nie zdominuje pokoju?

Strona 342 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony