dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 187 z 613
Pokaż wyniki od 3.721 do 3.740 z 12250
  1. #3721

    Domyślnie

    tak jeszcze dodając słowo do postu joliski - zwróćcie uwagę ze przy podłodze w karo, pozostałe elementy są albo czarne albo biale. nie ma smug czy czarno-białych maziajow na ścianie (budyniowa ściana tez jest jedynie jednolitym tłem dla kuchni). jeśli wiec karo, to zdecydowanie oszczednosc innych detali
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  2. #3722

    Domyślnie

    Joliska - płytki zamówione - i szczerze - gdybym je widziała na stronie to w życiu bym ich nie zamówiła. W rzeczywistości tych przetarć prawie nie widać, aczkolwiek nie są jednolite (biel z szarością). A płytki są duże - podobnie jak przy pierwszej aranżacji. Podłogi nie zrobię jednolitej - a tym bardziej białej gdyż włosy gubię co chwile namiętnie i jak mój mąż twierdzi w ilościach hurtowych..

    Podłoga z przetarciami nie wymaga codziennego latania z mopem. Tym bardziej będąc właścicielem łaciatego kota.
    Przy mojej małej przestrzeni kładę ta sama w przedpokoju i kuchni - ściany w przedpokoju będą w kolorze "szarej myszy" w salono-kuchni również ten kolor pomieszany z bielą. Fronty białe wstawka szklana międzyszafkowa ciemnoturkusowa. Sofa szara z turkusowymi poduszkami. Problem stanowią blaty - gdyby mnie było stać brałbym granit. Niestety budżet mówi nie ma szans.Wiec coś muszę wybrać coś innego - ale najpierw położę podłogi i wtedy będę pewnie do nich dobierać coś co stworzy całość. Na razie walczę z budżetem i staram się go naciągnąć do granic możliwości.

    A co do ułożenia prosto/karo - zdaje się iż ułożenie w karo optycznie powiększa przestrzeń? tak mi się przynajmniej wydaje. I ma zastosowanie przy nierównych krawędziach. A skoro już wyszedł ten temat to czy są jakieś zasady? Przesłanki? Nie chce potem żałować ani skuwać stąd to pytanie.
    Planuje położyć płytki na tej przestrzeni zaznaczonej niebieską kreską.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	calacatta.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	28,6 KB
ID:	66415  
    Ostatnio edytowane przez Aylin ; 21-07-2011 o 08:55

  3. #3723

    Domyślnie

    Witam Drogie Panie oraz Panow,
    Czas i na moje kuchenne rozterki...
    Mieszkanko prawie gotowe, wiec mozna zajac sie na powaznie kuchnia
    Ponizej 3 wizualizacje zrobione przez zaprzyjazniona Pania z firmy meblarskiej. Co o nich myslicie? Ktora jest najpraktyczniejsza? Co byscie zmienily/li?
    Z gory dzieki za sugestie i wskazowki!

    Ps. Wymiary kuchni - dluzszy bok "L" 309cm, krotszy 152cm.
    Ps2. Co do kolorow to fronty beda najprawdopodobniej "waniliowe" a blaty "orzechowe"





    Ostatnio edytowane przez rafaal ; 21-07-2011 o 12:29

  4. #3724
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    rafaal
    Dól najbardziej podoba mi się w ostatniej wersji, góra w pierwszej...
    Na pewno warto uporządkować uchwyty.

    Co do kolorów, to niejednokrotnie na forum pojawiały się pytania, co pasuje do waniliowych frontów...
    Warto przemyśleć kolorystykę całego pomieszczenia.

  5. #3725

    Domyślnie

    rafaal nie rób sobie płyty w rogu, kiedyś tak miałam i strasznie mi to przeszkadzało, tylko jedna osoba może stać przy takim położeniu a i wtedy nie do końca wygodnie się gotuje.
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  6. #3726
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aylin Zobacz post
    A co do ułożenia prosto/karo - zdaje się iż ułożenie w karo optycznie powiększa przestrzeń? tak mi się przynajmniej wydaje. I ma zastosowanie przy nierównych krawędziach. A skoro już wyszedł ten temat to czy są jakieś zasady? Przesłanki? Nie chce potem żałować ani skuwać stąd to pytanie.
    Planuje położyć płytki na tej przestrzeni zaznaczonej niebieską kreską.
    Nie po łuku, błagam... I prosto, nie w karo - i tak dużo kolorystycznie i fakturowo się będzie działo Im mniej kombinowania, tym lepiej.

    Rafaal,
    projekt nr 2 jest najlepszy, ale: jeśli kuchenka zostaje w rogu, to dołóż okap w drugiej poziomej szafce (żeby było równo), nie rób tych otwartych półek obok okapu - tam będzie najbardziej się tłuszcz z gotowania zbierać i żadnego pożytku z pólek nie będzie...
    Popieram zgłoszoną prośbę o przemyślenie waniliowych frontów Nie piszesz nic o podłodze - jaki kolor i materiał?

  7. #3727

    Domyślnie

    Hej joliska - a co jest niefajnego w waniliowych frontach? Chodzi nam mniej wiecej o taki kolor (z troche jasniejszym blatem):



    Podloga jest w takich plytkach:



    A co z takim ustawieniem mebli: (w/g mojego i zony "projektu")



    Tak na marginesie to fakt, ze te poleczki w narozniku troche dziwne...hehe

    Dzieki za pomoc!

  8. #3728

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Nie po łuku, błagam... I prosto, nie w karo - i tak dużo kolorystycznie i fakturowo się będzie działo Im mniej kombinowania, tym lepiej.
    Tam gdzie łuk to jest wyspa - zaczynająca się przy ścianie - wymiary 90x180.
    Kolorystycznie duzo? 3 kolory - biały szary i element turkusowy w tym odcieniu na szybie pomiędzy szafkami.

    Fakturowo? - gres lapatto, białe fronty, blat nawiązujący do gresu.
    Co w takim razie zmienić - proszę podpowiedz.

  9. #3729

    Domyślnie

    Joliska, co myślisz o tym piekarniku http://www.electro.pl/produkt-GORENJ...150284,93.html do mojej białej kuchni z drewnianym blatem (zdjęcia wyżej)??? Kupić biały jak na zdjęciu czy srebny jak lodówka? Biały ładnie połączy się z meblami, ale z drugiej strony ta lodówka. Co myślisz? Płyta będzie czarna. Opinnie innych mile widziane

  10. #3730
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Bluezee, nie ma pewności, że biel frontów i piekarnika będzie taka sama... Nie ryzykowałabym i wzięła srebrny. Widziałaś ten piekarnik na żywo? Kiedy wybierałam do siebie, tego typu szerokie listwy nie wzbudziły mojego zaufania (wyglądały, jakby były niezbyt solidnie przytwierdzone do piekarnika.

    Rafaal,
    wanilia przy orzechu nabiera żółtawego odcienia i nie wygląda to dobrze... A połączeń krem - brąz - rudy brąz chronicznie nie znoszę, więc chyba nie potrafię obiektywnie ocenić waszych planów kuchennych Weź przy wyborze korpusów pod uwagę, że ciapki na podłodze mogą się nie dogadać z sękami/smugami na meblach.

    Aylin,
    białe fronty + biało-szara podłoga + turkusowa szyba + szare ściany. A blat, sprzęt agd, okna, dodatki? Nie przekonuje mnie podłoga po łuku: krzesła/hokery będą Ci częściowo wchodzić na gres, nie przesuniesz ich płynnie po podłodze... Zrób płytki po prostej wzdłuż mebli

  11. #3731

    Domyślnie

    a co powiecie o mojej kuchni?

    mikroskop to kest 2,0 x 2,45 m no więc trudno coś na tej powierzchni wymyslić







  12. #3732
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Skoro masz świadomość, że jest mała, to czemu tyle elementów tam napakowałaś?

    Górne szafki zrobiłabym jednokolorowe i symetryczne z sobą w poziomie i w miarę możliwości w pionie z dolną zabudową.
    Nie dawałabym kolorowej wstawki między szafkami.
    Hokery i krzesła będą z sobą kolidować
    Nie podkreślałabym czernią wąskiej ścianki.
    Nie robiłabym obniżenia sufitu nad barkiem i świateł tam.

  13. #3733

    Domyślnie

    tzn?

    hmm... ten motyw zieleni powtarza sie w całym mieszkaniu. w łazience tez sa tekie barwy...a czarna sciana jest pomalowana farba tablicową co do hokerów to dzis zdecydowalismy zmniejszyc kuchnie o 30 cm by w "jadalni" było więcej miejsca... ale jak sie pomieścić w kuchni 2x2 m?
    Ostatnio edytowane przez kkkamilka ; 22-07-2011 o 19:38

  14. #3734
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Skoro zaraz obok jest stół, to po co hokery? Jak znam życie, nie będziecie z nich korzystać...
    Skoro chcesz utrzymać tę zieleń w kuchni, to albo tylko w dodatkach, albo cała górna zabudowa jednolita - dolne szafki są szare czy tylko tak wyglądają?
    Czemu czarna ścianka jest taka głęboka? Byłoby optycznie lżej, gdyby była równa głębokości szafek górnych.

    Czy Ty nie jesteś projektantką (takie odniosłam wrażenie z przeszłych postów)?

  15. #3735

    Domyślnie

    bo jest taka jak blat i musi sie na niej dvd zmiescic. Górne dolne są szklanymi szafkami

  16. #3736

    Domyślnie

    Znawcą nie jestem, dopiero stawiam pierwsze kroki w planowaniu kuchni (i w ogóle całego mieszkania), ale kkkamilka bardzo podoba mi sie Twoja kuchnia
    Zmieniłabym tylko jedną rzecz: kolor gornych szafek, całe zielone. Reszta super

  17. #3737

    Domyślnie pomóżcie wybrać

    Witajcie.
    Co prawda piszę dopiero pierwszy raz ale od dawna śledzę wpisy na tym forum. Mam pewien dylemat i liczę na to, że mi pomożecie. Ostatnio zleciłam pewnej firmie produkującej meble i zajmującej się również aranżacją wnętrz - zaprojektowanie mojego pomieszczenia kuchennego. Ponieważ nie jestem zdecydowana co do stylu, projektantka zrobiła mi wizualizację kuchni klasycznej i nowoczesnej. I tu jest mój problem bo obie bardzo mi się podobają. Na rodzinkę nie mam co liczyć bo zdania są podzielone. Może ktoś z Was przyglądnie się tym projektom i pomoże mi wybrać. Czekam z niecierpliwością na Wasze sugestie i opinie.

    Pozdrawiam Aneta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n1.JPG
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	66762Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n.JPG
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	66763Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.JPG
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	66764Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.JPG
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	66765Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k.JPG
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	66766

  18. #3738
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bierz nowoczesna. Jedyna uwag a jaka mam to te gniazdka elektryczne, strasznie sie w oczy rzucają. Poza tym lux
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #3739

    Domyślnie

    Zależy, jak będziesz miała (masz) urządzoną resztę domu. Czy kuchnia jest otwarta na salon? Wiesz, wszystko musi pasować.
    Ja zdecydowanie wolę nowoczesną. Jeśli nie jesteś pewna, co do stylu, to może nowoczesna będzie bezpieczniejsza. Nowoczesną, prostą kuchnię (jak ta na wizualizacji) można ciekawie łączyć z tradycyjnymi elementami wystroju. Wybierając kuchnię klasyczną masz mniejsze pole do manewrów i musisz konsekwentnie wybierać resztę wyposażenia i dodatków. Takie jest moje zdanie.
    Tylko tu i teraz.

  20. #3740
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Aneto,
    jeśli dom jest w stylu nowoczesnym - nowoczesna kuchnia, jeśli tradycyjno-rustykalno-prowansalski - tradycyjna. Do obydwu projektów miałabym kilka ale, ale pomilczę

Strona 187 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony