dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 613
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 12250
  1. #4001

    Domyślnie

    Anulek mnie też ten ostatni wariant się bardzo podoba i będę chłopa molestować.... najwyżej będę spać na podłodze a kuchnia będzie na tip top hiihihi
    a zlew w lewy róg bardziej? tez bym tak chciała ale ni pieruna mi w programie nie chce wstawić.... musze jedynie w ta szafę narożnikową dac zlew to mi wtedy wylewkę przestawi... hmmm ale wtedy od płyty znowu mam kawałek do zlewu....
    i hmmm jeszcze problem taki że ze salonu wtedy bedzie płyte widać....

    co do wyciągu to pojęcia nie mam żadnego jak by cala ta instalacja musiala iść pod sufitem... płytami g-k obudować, a raczej sufit zrobić obniżony?

  2. #4002

    Domyślnie

    Wiwi - żeby pociągnąć rurę do komina wystarczy o około 15 cm obniżyć sufit - najlepiej na równo, bez udziwnień. Przy okazji masz dużo wygodniejsze ustawienie punktów świetlnych

    To, że widać z salonu płytę to IMHO nie przeszkadza. Gorzej ze zlewem A propos zlewu - będziesz kupować szafki w IKEA? Czy tylko "ustawiasz" meble w ich programie?
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  3. #4003

    Domyślnie

    Anulek2005 ahaaa dziękowac za info, sufitu kombinowanego nie zamierzam jakby co robić, jeden poziom ma być, nie lubię udziwnień
    zlew.... hmmmm też mi tak średnio pasi na widoku ale mam nadzieję że zmywara troch sprawę ulatwi w sensie że brudne kubki, gary... się tam od razu załaduje....
    co do mebli to na tą chwilę tylko korzystam z tego programu, fajny w obsłudze jest, a meble te mi się podobaja ale nie wiem jak jakościowo one...
    a dlaczego pytasz????

  4. #4004

    Domyślnie

    a teraz tak mi piknęło... okap w ogóle jest potrzebny? bo w bloku mam i sporadycznie uzywam

  5. #4005

    Domyślnie

    i jeszcze jedno hehehehe mikrofala w słupku nie musi być, mamy i rzadko używamy więc nie wiem czy jest sens wywalać kasę na zabudowaną, myślałam raczej zeby tą co mamy umieścić w putej szafce, albo na jakiejś podwieszanej....
    bardziej mi chodzi o piekarnik bo spoor używam i mnie trafia jak czasami przed nim prawie leżę zaglądając czy potrawa gotowa :-/

  6. #4006

    Domyślnie

    He he - opcję "bezokapową" przerabiam na żywo w mieszkaniu Też nie wiem po co mi to ustrojstwo w domu, ale podobno musi być Najczęściej zdaniem nie gotujących panów .... U ciebie może być ozdobą, ale IMHO nie musi być od razu montowany. Podkreślam, że jest to moje zdanie na ten temat

    Co do pytania o miejsce zakupu szafek. Bywam w IKEA Katowice dość często i naoglądałam się tych kuchni, naoglądałam .... Panowie monterzy mają tam sporo ciekawych pomysłów. Szafka, która jest opisana jako narożna może posłużyć jako podzlewowa na przykład ... Do narożnika niekoniecznie trzeba wstawiać szafkę narożnikowa itd. Więc nawet kupując u nich meble nie musisz mieć koniecznie tak jak w planerze ...

    Popieram akcję "zlewem na lewo" Przesunięcie zlewu poprawia ci też blat roboczy - nie dość, że większy, to jeszcze ładnie doświetlony od okna. Tylko trzeba jakieś lampeczki wykombinować jak na zewnątrz ciemno się zrobi a ty będziesz chciała coś drobno posiekać

    Co tam jeszcze było ... Aha. Mikrofalówka. Ja też rzadko używam, więc nie przewiduję dla niej reprezentacyjnego miejsca I absolutnie nie wywalę kupy kasy na mikrofalówkę do zabudowy - tak jak ty wolę bardziej wypasiony piekarnik
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  7. #4007

    Domyślnie

    a jak przesune ten zlew na lewo to od płyty się trochę kawałek zrobi.... musze na żywo w domku popatrzec jakie to sa odległości, bo na wizualce to aż tak tego nie widać..... teraz w mieszkanku mam malusią kuchnię i wsio mam blisko, ale fajnie bo pod ręką, a między zlewem i płytą mam może z 8 cm

    musze się koniecznie do IKEA wybrać, popatrzeć, może jeszcze jakiś pomysł wleci do głowy.....

  8. #4008

    Domyślnie

    w zasadzie nie rozważałam opcji z płytą na wolnej ścianie, ale powiem ci... wygląda bosko
    jestem wielbicielką okapów, nawet te najprostsze potrafią być ładne (sama posiadam taki naj naj prosty i niezmiennie mi się podoba), a taka "łysa" ściana z okapem to już w ogóle bajka. masz tam ładne duże okno - taka wersja go nie przesłoni, a będzie w pełni funkcjonalna.

    a tak serio - rozważ styl kuchni, prześpij się z tym rozkładem i wypróbuj na sucho
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  9. #4009

    Domyślnie

    pokazałam moje wypociny mężowi.... i chyba utłukę.... bo: a po co tak, a wyciąg będzie dobrze działał, a się nie będzie kurz i tłuszcz zbierał..... same ale wrrrr
    no nic, mamy czas to sobie przemyślę wsio, posprawdzam co i jak z tym wyciągiem.....
    duś styl kuchni? jakieś propozycje? bo jak na razie to nie wiem do końca co chcę.... nowoczesnej całkiem nie chcę, rustykalnej czy jak to tam zwą też nie do końca (choć baardzo mi się takie klimaty podobają, ale nie wiem czy na dłuższą metę) więc raczej klasyczną, prostą się zrobi.... podoba mi się ta ikeowa z jasnymi frontami i drewnianym blatem..... myślę że musze wsio w całość "zlepić" bo i dom z zewnątrz w stylu nowoczesnym nie będzie, np. mamy rzeźbione krokwie, taki dach nad tarasem, słupy tez z rzeźbieniami Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz 061.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	76043Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz 063.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	76044

  10. #4010

    Domyślnie

    aaaa "wypróbuj na sucho".... znaczy się zrobić "wizję lokalną" w domku? hihihi

  11. #4011

    Domyślnie

    tak narysuj to sobie kreda na podłodze i wyobraz zero idź naleśniki czy coś w tym stylu. WTO raz sobie komunikację miedzy lodówka zlewem a płyta czy sieganie do szafki po miskę.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #4012

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    zero idź naleśniki
    hmmmmm nie łapię
    a WTO ? durna jestem bo też nie kumam

  13. #4013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duś - tych chyba spałaś jak to pisałaś

  14. #4014

    Domyślnie

    pisałam z komórki, a ona tak ma że czasem wie lepiej, co ja myślałam

    w każdym razie powinno być:
    "wyobraź sobie, że robisz naleśniki czy coś w tym stylu. wyobraź sobie komunikację między lodówką, zlewem a płytą czy sięganie do szafki po miskę"
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  15. #4015

    Domyślnie

    duś - tak się domyśłałam o co ci codzi, ale tekst wyszedł fajny hihihihii

  16. #4016

    Domyślnie

    Po uwzględnieniu Waszych uwag przygotowałam kolejna wersję (wizualizację) kuchni.
    Zredukowałam ilość szafek wiszących - obecnie zrobiłam 3 szafki 75-60-75 (w nawiązaniu do szafek dolnych).
    Barek zmniejszyłam o ok. 40cm, więc przejście do kuchni jest wygodne, nie będziemy się obijać.
    Co do dziury za słupkiem to musi pozostać, tam jest wejście do spiżarki.
    Tak jak pisałam górne szafki biały(kremowy) lakier, pozostałe+słupek fornir orzech.
    Czy do spiżarki pasują szklane, mleczne drzwi czy raczej fornir w kol. kuchni?
    Na podłodze i ścianie płytki chłodny krem a raczej brudny biały, bardzo jasne.
    Proszę o uwagi, w tym tygodniu muszę już zamówić kuchnię.

  17. #4017

    Domyślnie




    [Edytowano przez Elfir: szama, edytuj ten post i zobacz jak można umieścić bezpośrednio obrazek na forum ]
    Ostatnio edytowane przez szama ; 28-09-2011 o 08:21 Powód: błedny adres strony

  18. #4018

    Domyślnie

    podoba mi się ten ostatni link, choć widziałabym tam jeszcze okap, ale zdaje się ze już o tym wspominalas

    co do drzwi - wszystko tak naprawdę będzie zależało od efektu, który chcesz uzyskać. cała zafornirowana ściana mogłaby wyglądać fajnie, ale u ciebie dalej zaczyna się ciąg szafek. z drugiej strony - czy szklane drzwi sprawdza się w spizarce? jednak wpuszcza nieco światła, a gdybyś miała tam np. trzymać jakiś nadprogramowy zapas ziemniaków czy cebuli, to ci zakwitną przy pełnych drzwiach pomieszczenie będzie ciemne i nie będzie się tak nagrzewać (masz okno vis-a-vis)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  19. #4019

    Domyślnie

    Witam,

    Czy macie jakieś propozycje odnośnie naszego projektu kuchnii? w zamierzeniu ma byc tak: blat teakowy, wyspa i dolne szafki, szuflady białe- lakier, zabudowa po lewej stronie jest narazie również w białym kolorze, ale myślimy nad zmianą na szary. Na ścianie, na której jest zlew (na calej jej długości)oraz na prawej ścianie (przy oknie tarasowym) palnujemy dać 3 lub 5 pasków z płyty MDF w jakimś kolorze-jako akacent dekoracyjny. szafki wiszące po prawej stronie przy oknie tarasowym i na prawo od okna wyrzucamy.

    Wszelkie sugestie mile widziane
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 (2).jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	32,9 KB
ID:	76976Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4 (2).jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	76977Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (250).jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	76978Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5 (2).jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	76979Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 (2).jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	76980

  20. #4020
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulatomczyk Zobacz post
    Witam,

    Czy macie jakieś propozycje odnośnie naszego projektu kuchnii? w zamierzeniu ma byc tak: blat teakowy, wyspa i dolne szafki, szuflady białe- lakier, zabudowa po lewej stronie jest narazie również w białym kolorze, ale myślimy nad zmianą na szary. Na ścianie, na której jest zlew (na calej jej długości)oraz na prawej ścianie (przy oknie tarasowym) palnujemy dać 3 lub 5 pasków z płyty MDF w jakimś kolorze-jako akacent dekoracyjny. szafki wiszące po prawej stronie przy oknie tarasowym i na prawo od okna wyrzucamy.

    Wszelkie sugestie mile widziane
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 (2).jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	32,9 KB
ID:	76976Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4 (2).jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	76977Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (250).jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	76978Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5 (2).jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	76979Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 (2).jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	76980
    Witam
    Moje zapytanie - czy przwidujesz parapet po oknem??? czy blat będzie wchodził w okno (polecam - bo praktyczne) Ponadto czy kran nie spowoduje ze będa problemy z otwieraniem okna????
    Poza tym kuchnia super Bardzo mi sie podoba Pozdrawiam Saly

Strona 201 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony