dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 226 z 613
Pokaż wyniki od 4.501 do 4.520 z 12250
  1. #4501
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    gustawkot zmywarka po lewej stronie, czyli nie bezpośrednio pod kranem, pozwoli na swobodne opłukanie naczyń bez tuptania wokół choć patrząc na Twoją wizualizację nie wiem, czy w ogóle można by ją wtedy otworzyć, ze względu na bliskość kaloryfera? i chyba zamieniłabym miejscami zlew i płytę - tak jak sam piszesz - wygodniej jest mieć zlew bliżej lodówki, no i ze zmywarką nie byłoby problemu
    szuflady również zrobiłabym jak najszersze, a odległość zlewu od płyty wydaje mi się zupełnie właściwa
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  2. #4502
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Co to znaczy dostęp "spod płyty"?
    Semira ma to na myśli:

  3. #4503
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Co to znaczy dostęp "spod płyty"?
    W narożnej szafce chciałabym le mansa. I na tej szafce miałaby byc zamontowana płyta. Myśle, że nie powinno byc problemu bo to szafka jak każda inna ale wole się upewnic

    mam kilka pomysłów na oświetlenie blatu ale jako że jestem nowa na tym forum to walcze narazie z wklejaniem zdjęcia hehe

  4. #4504
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Semira ma to na myśli:
    szybka jestes julianna16 dzięki

  5. #4505

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Semira ma to na myśli:
    szkoda U mnie takie rozwiązanie niestety nie wchodzi w grę.
    Mysle, ze nie bedzie zadnego problemu z takim montazem.

  6. #4506
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Semira - proszę bardzo

    ad vocem oświetlenia
    Co prawda niemal wszędzie są górne półki, ale chodzi stricte o oświetlenie .




  7. #4507

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Muszę przyznać, że gdyby kuchnia należała do mnie, to wybrałabym wersję z barkiem na końcu . Jest więcej miejsca do przechowywania i lepsza ergonomia. Jest zachowany trójkąt roboczy (choć w przeciwnym kierunku), a barek jest zgrabniejszy wizualnie niż stół . Jedyne co budzi moje wątpliwości, to szafki prostopadłe do okapu - może być problem z ich otwieraniem. Górne szafki zrobiłabym tylko na ścianie z okapem.
    No ale... kuchnia nie należy do mnie , więc odniosę się do wersji pierwszej, skoro jest bardziej preferowana. Domyślam się, że umiejscowienie okapu wynika z bliskości komina, ale zastanowiłabym się na zamianie miejscami ze zlewem. Wtedy będzie po kolei - lodówka, zlew z sortownikiem odpadów (jeśli jesteście praworęczni, to lepiej będzie Wam korzystać), blat roboczy (przygotowanie potrawy), płyta (gotowanie) i odrobina blatu, a na końcu stół na którym serwujecie . A gdzie planujecie zmywarkę, jeśli planujecie?
    Barek fajna sprawa, ale musimy mieć na uwadze, że nie mamy gdzie postawić stołu i na odcinku ściana-okno jest to jedyne miejsce, w którym znajdzie się dla niego miejsce... Na te szafki prostopadłe też zwróciliśmy uwagę, zważywszy, że nie mamy oboje 2 metrów, żeby swobodnie wyciągać rzeczy z tego rogu
    Dokładnie- okap, że niby bliżej wentylacji, choć w tej wersji przerobić należy układ doprowadzający wodę do zlewu, więc podobne zamieszanie. A zamienione miejsca są rozsądne, zważywszy, że jesteśmy praworęczni
    Zmywarkę planujemy oczywiście. 45 cm szerokość, będzie wystarczająca. Jej lokalizacja zależy od umiejscowienia zlewu i płyty. Jeśli zlew od prawej strony to planujemy po prawo ( i tu pytanie, czy bezpośrednio przy prostopadłej ścianie, czy zrobić tam "spację"?)
    A jaki okap? Czy sądzicie, że można wrzucić tu okap w zabudowie jakoś, żeby nie zaburzać takim "kominem wentylacyjnym" symetrii? Nad takim okapem można zrobić szafkę, czyli więcej miejsca na przechowywanie. Ale czy moc i jakość takiego okapu podszawkowego będzie zbliżona do tego kominowego?
    Dzięki za sugestie i rady!

  8. #4508

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustawkot Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź!
    A jak sądzisz, czy lepsze jest prezentowane ustawienie, czy lepiej byłoby gdyby zlew był na miejscu płyty? Stworzyła by się linia lodówka - zlew- płyta.
    faktycznie można to zamienić - zresztą często z lodówki wyciąga się coś i idzie z tym częściej do zlewu niż do płyty
    Czemu sugerujesz, żeby zmywarka była po lewo?
    to zależy jaki będziesz mieć zlew - jeśli taki jak na zdjęciu to wygodniej jest stojąc przy zlewie i mając otwartą zmywarkę mieć ją po lewo - cholercia jak to napisać - stojąc przy zlewie bezproblemowo włożysz naczynia do zmywarki. Ale jeśli będziesz mieć odwrotny zlew (ta komora będzie po drugiej stronie) to wtedy zmywarkę też odwrotnie - no ja bym sobie nie zrobiła pod zlewem zmywarki, bo to będzie cholernie niewygodne - no chyba, że masz ręce długości dwóch metrów

  9. #4509
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    julianna16

    dzięki za fotki, już o takim myślałam ale chciałabym coś bardziej dyskretnego

    Myślałam o małych kinkietach po każdej stronie okna ale te które mi się podobają są dość drogie. Poza tym nie jestem do końca przekonana czy mi się to podoba. Postaram się wkleić jakieś fotki. Jak mi nie wyjdzie to proszę się nie śmiać

  10. #4510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    gustawkot zmywarka po lewej stronie, czyli nie bezpośrednio pod kranem, pozwoli na swobodne opłukanie naczyń bez tuptania wokół choć patrząc na Twoją wizualizację nie wiem, czy w ogóle można by ją wtedy otworzyć, ze względu na bliskość kaloryfera? i chyba zamieniłabym miejscami zlew i płytę - tak jak sam piszesz - wygodniej jest mieć zlew bliżej lodówki, no i ze zmywarką nie byłoby problemu
    szuflady również zrobiłabym jak najszersze, a odległość zlewu od płyty wydaje mi się zupełnie właściwa
    Kaloryfer planujemy wyrzucić... Trochę nie pasuje. Poza tym blokuje ew. szafki oraz siedzenie przy stole pod oknem może być zimą nie do wytrzymania (albo wręcz przeciwnie, jeśli ktoś lubi się wygrzewać- mamy kota ;p)
    Czemu proponujesz zrobienie jak najszerszych szuflad? Wyjdzie jedna, dwie na całą szerokość kuchni, zażywszy, że będzie zmywarka i piekarnik. Chociaż to może i lepiej

  11. #4511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie


  12. #4512
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    jupiiii udało się

  13. #4513
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie


  14. #4514

    Domyślnie

    gustawkot, szuflady głębokie są bardziej pojemne i wygodniejsze niż szafki. Nie masz za dużo miejsca w kuchni na przechowywanie (nie wiem czy to kuchnia w bloku czy w domku, bo może masz gdzieś spiżarkę) a szuflady wspaniale nadają się na trzymanie w nich garnków, a więcej włożysz w dwie duże, głębokie szuflady niż w cztery mniejsze

  15. #4515
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semira_ Zobacz post
    jupiiii udało się
    I do tego jakie super oświetlenie . Co to? Masz namiary?

    Co do tego drugiego oświetlenia - z blatu, to raczej daje bardziej efekt estetyczny (piękny zresztą) niż praktyczny - jak sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 09-01-2012 o 22:50

  16. #4516
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustawkot Zobacz post
    Zmywarkę planujemy oczywiście. 45 cm szerokość, będzie wystarczająca. Jej lokalizacja zależy od umiejscowienia zlewu i płyty. Jeśli zlew od prawej strony to planujemy po prawo ( i tu pytanie, czy bezpośrednio przy prostopadłej ścianie, czy zrobić tam "spację"?)
    Chyba troszkę trzeba odsunąć od ściany by było wygodniej i bezpieczniej dla sprzętu, ale to kwestia kilku cm. Czyli mała blenda, zmywarka, nad nią ociekacz, zlew, pod nim sortownik, blat roboczy, płyta - pomieści się?

    Co do okapu, to jeśli nie robicie układu w U - G, to więcej szafek Wam się na pewno przyda. Schowałabym pod szafkę. Będzie też lepiej wyglądało to wizualnie. Niestety nie wiem jak z parametrami wydajności .

  17. #4517
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    I do tego jakie super oświetlenie . Co to? Masz namiary?
    Myśle, że ten kinkiet to aquaform cadra.
    Tu troche lepiej go widać




    Dla mnie niestety troche za drogi bo do oświetlenia całego blatu musiałabym mieć ich kilka

  18. #4518

    Domyślnie

    witam

    proszę Was o pomoc przy zaprojektowaniu mojej kuchni, zrobiłam poglądowe rzuty, w kuchni ma znaleźć się jeszcze stolik z 3/4 krzesłami, kuchnia ma wymiary 5m na 2,75m. Bardzo proszę o pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch1.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	94494   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	94495  

  19. #4519
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    A posiadasz rzut z wymiarami? Łatwiej będzie się zorientować. Szkoda, że drzwi są tak blisko ściany bez okna. Dobrze wyglądałaby tam wysoka zabudowa w słupkach, a stolik między drzwiami. Można jeszcze operować ścianami czy już nie?

  20. #4520

    Domyślnie

    Cytat Napisał gochau Zobacz post
    witam

    proszę Was o pomoc przy zaprojektowaniu mojej kuchni, zrobiłam poglądowe rzuty, w kuchni ma znaleźć się jeszcze stolik z 3/4 krzesłami, kuchnia ma wymiary 5m na 2,75m. Bardzo proszę o pomoc
    dołączam się w imieniu doradzaczy do prośby Julianny16 o wymiary.
    jakieś przyłącza, których trzeba się trzymać, czy można sobie dowolnie planować?
    jakieś preferencje użytkowe z Twojej strony, np. Bron boże zlew pod oknem, szafki tylko poziome, koniecznie okap bez zabudowy itp.
    Stolik to ma być minimum do śniadanka, czy wygodny?

Strona 226 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony