dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 241 z 613
Pokaż wyniki od 4.801 do 4.820 z 12250
  1. #4801

    Domyślnie

    mam jeszcze pytanie do osób, które korzystają ze zlewu i mają nad nim szafki wiszące. czy one jakoś przeszkadzają? nie jestem zbyt wysoka-165cm, ale teraz mam nad głową przestrzeń, więc nie mam porównania

  2. #4802
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-200
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    A i pamiętaj o lekkim odsunięciu słupka z piekarnikiem od ściany.
    Julianna czy w takim układzie słupek z piekarnikiem może stać tak jak to narysowałaś na wizualizacji? Czy może najpierw jakieś cargo?

  3. #4803

    Domyślnie

    krolikowa

    Czyli sama sobie odpowiedziałaś po części na pytanie, czy taki układ jest ok. Ja bym wybrała pewnie literę U czyli zupełnie pierwszą wersję, ale nie będę Cię przekonywać... Na szczęście masz kilka możliwości ustawienia i najwyżej sobie po prostu przy remoncie za parę lat coś poprawisz.

    Zlew może być z ociekaczem bliżej ściany, kwestia chlapania uzależniona jest znowu od tego jak pracujesz (ja chlapię jak kaczka, mąż w ogóle) i od kranu (wysokie krany bez zlewki używane nieuważnie chlapią ) Tak więc znowu Ty musisz zadecydować. Zmywarka tu nie pomaga ani nie przeszkadza.

    Przy lokalizacji zmywarki zwróć uwagę na to żeby wygodnie Ci się do niej wkładało i używało. Jeśli masz w aktualnej kuchni szuflady, to zrób sobie symulację - szuflada = kosz zmywarki i jak się do niego wkłada.

    W tym układzie ustawić zmywarkę można ustawić jako pierwszą od ściany (z blendą od ściany), nastepnie zlew z ociekaczem zachodzącym na zmywarkę. Ta opcja ma jeden minus - przy otwieraniu zmywarki gorącej bucha para i przy dłuższym użyciu ściana się pewnie brudzi... Ale znowu czy wygoda czy częstsze malowanie wązniejsze musi zadecydować użytkownik. Poimędzy zlewem i płytą jakoś mi ta zmywarka nie pasuje.... Na pewno nie dawałabym tak, żeby płyta zachodziła na zmywarkę. Chyba po prostu jak się wkłada coś do zmywarki to w tej opcji blokuje się ruch wokół płyty. No i jak jedna osoba jest przy płycie, druga coś chce do zmywarki włożyć to mi tak jakoś się nie widzi. Może test z szufladą pomoże....Ty sobie zdecydujesz.

    Ja mam szafki wiszące nad zlewem i zmywarką. Mnie one nie przeszkadzają, mimo że mam wzrost koszykarski. Szafki górne są przecież co do zasady płytsze, więc nie mają jak przeszkadzać, chyba że są zawieszone za nisko (ale wysokość to znowu decyzja użytkownika - wypadkowa wysokości szafek dolnych i odległości szafek górnych do blatu).

    Zachęcam do testów praktycznych na ekspozycjach kuchennych w cenrach meblowych czy studiach kuchennych. Tam może sprawdzić i wysokości i ustawienie sprzętów i przymierzyć się do nich. Inne pole manewru to kuchnie znajomych.... Jeśli istnieją dobre rozwiązania , to czemu ich nie kopiować
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 19-01-2012 o 11:07

  4. #4804
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie Pomocy

    Witam wszystkich.
    Czytam to forum od kilku miesięcy. Budujemy z mężem nasz pierwszy, wymarzony dom. Mamy obecnie stan surowy otwarty i nadeszła pora na środek.
    W związku z tym, że trzeba będzie poprowadzić w domu instalacje zaczęliśmy od projektu kuchni.
    Mamy cztery wersje rozmieszczenia sprzętów i każda z nich ma swoje plusy i minusy. Dodam tylko, że gustujemy raczej we wnętrzach nowoczesnych.
    Kuchnia jest połączona z jadalnią. Mimo tego chciałabym mieć w kuchni kącik jadalny do szybkich porannych posiłków.
    Błagam pomóżcie. Dyskutujemy z mężem od kilku dni, ale nie możemy dojść do konsensusu.

    Poniżej projekty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt20120119_11575644_0034.jpg
Wyświetleń:	582
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	96142
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt20120119_11580926_0035.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	96143

    Podoba mi się wersja z wyspą. Tylko czy nie jest tam wciśnięta na siłę?

  5. #4805

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rachela_Milan Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Czytam to forum od kilku miesięcy. Budujemy z mężem nasz pierwszy, wymarzony dom. Mamy obecnie stan surowy otwarty i nadeszła pora na środek.
    W związku z tym, że trzeba będzie poprowadzić w domu instalacje zaczęliśmy od projektu kuchni.
    Mamy cztery wersje rozmieszczenia sprzętów i każda z nich ma swoje plusy i minusy. Dodam tylko, że gustujemy raczej we wnętrzach nowoczesnych.
    Kuchnia jest połączona z jadalnią. Mimo tego chciałabym mieć w kuchni kącik jadalny do szybkich porannych posiłków.
    Błagam pomóżcie. Dyskutujemy z mężem od kilku dni, ale nie możemy dojść do konsensusu.

    Poniżej projekty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt20120119_11575644_0034.jpg
Wyświetleń:	582
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	96142
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt20120119_11580926_0035.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	96143

    Podoba mi się wersja z wyspą. Tylko czy nie jest tam wciśnięta na siłę?
    Hej, ja uważam, że określenie "wciśnięta na siłę" jest adekwatne do stanu . Jak dla mnie po prostu za mało miejsca do swobodnego korzystania ze wszystkiego.

    Natomiast "swobodne korzystanie" to kwestia indywidualna.... Są podręcznikowe wytyczne dot. odległości wyspy od sprzętów (nawet kilka stron wcześniej była dyskusja nad wyspą, Elfir próbowała "upchnąć" ją u jednej z forumowiczek), ale najlepiej zrobić sobie po prostu testy fizyczne, tzn. ustawić sobie w planowanych odległościach np. szafki i stół kuchenny i sprawdzić czy wymiary z waszych planów są DLA WAS wygodne czy nie.

    Ja osobiście wybrałabym wersję 1 (tylko ze zmywarką po lewej stronie zlewu, a dlaczego to w poście do krolikowej pisałam). Jest to układ bardziej klasyczny, ale jadalnia jest przestronniejsza i robią się dwa pomieszczenia tzn. kuchnia i jadalnia (w przypadku wyspu jest bardziej kuchnia z dużym aneksem jadalnym).

    Tyle z mojej strony, a decyzja i tak spada na Was

  6. #4806
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witajcie po przerwie, podczas której poznałam trochę podstaw planowania w plannerze ikea - poniżej efekt.
    Dziewczyny doradźcie, jak Wam się widzą takie kolory ( chciałam zastosować biel i orzech).





    Wysoka zabudowa ma 233 wysokości i 160cm szerokości (od lewej lodówka 60, piekarnik 60, szafka 40) w kolorze ciemnego orzecha, dookoła i u góry będzie obudowana dla kontrastu białymi ściankami.
    Blaty byłyby w kolorze białym (imitacja kamienia).
    Szafki dolne to ciemny orzech:
    - 60 szafka z półkami,
    - 80 płyta z szufladami,
    - 30 szafka na ściereczki, itp.
    - 80 z szufladami,
    - 80 pod zlew (pod spodem kosz na śmieci itp)
    - 60 zmywarka

    Szafki górne chciałam białe z połyskiem 60 dwudrzwiowe. Z Ikei niestety szafki do zabudowy okapu niestety tutaj nie pasują ( trzebabyłoby dorobić gdzie indziej). Chociaż okap pomiędzy szafkami według mnie nie wygląda żle?

    Nie mam pomysłu na kolor stołu, bo obicie krzeseł i ich kszatałt pozostałby taki jak na projekcie. Obawiam się, że orzechowy stół będzie za ciemny i przytłoczy całość , myślicie że stół i krzesła mogłyby być z jakiegoś jasnego drzewa, czy będzie to wyglądalo niespójnie? Blat nad stołem ( na barku) też byłby biały (imitacja kamienia).

    Mam też wątpliwości , jaki powinien być kolor podłogi- chciałabym w całym pomieszczeniu jednolitą podłogę- najlepiej jakieś jasne płytki drewnopodobne ( ze względu na podłogówkę)?

  7. #4807
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał królikowa Zobacz post
    moja druga opcja kuchni, co myślicie??
    Aantenka napisała już to co sama mogłabym powiedzieć, więc tylko krótko się odniosę .
    Dla mnie funkcjonalnie niestety troszkę gorzej niż w pierwszej wersji. Zarówno funkcjonalnie, jak i wizualnie - wszystko jest upchnięte na jednej ścianie, a na drugiej wieje wiatr .
    Jeśli koniecznie chcesz zostawić tak właśnie, to odwróć ociekacz w stronę ściany. Będzie choć trochę więcej miejsca między płytą a zlewem.
    Jeśli chcesz jeszcze pokombinować, to wklej w post linka ze strony planera z Twoim aktualnym projektem. Jeśli uda się w niego wejść to spróbuję. Dużo szybciej pracuje się gdy jest już baza .

  8. #4808
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Aantenko,
    bardzo dziękuję za cenne uwagi. Oczywiście zajrzę do wcześniejszych postów.
    Z wyspą kuchnia wydaje się długa jak jamnik..., choć kusi mnie bardzo.
    Niestety wizualizację projektantka przygotuje wizualizację tylko pod wybrany projekt

  9. #4809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rachela_Milan Zobacz post
    zaczęliśmy od projektu kuchni.
    Zabudowa w U. Po prawej wysoka zabudowa do sufitu, pod oknem zlew a po lewej płyta grzewcza.

    Chciałam mieć wyspę, jak u ciebie - z odległością 100 i 90 cm od ściany.
    Było ciasno i zrezygnowałam.

  10. #4810
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rachela_Milan Zobacz post
    Błagam pomóżcie. Dyskutujemy z mężem od kilku dni, ale nie możemy dojść do konsensusu.
    Podoba mi się wersja z wyspą. Tylko czy nie jest tam wciśnięta na siłę?
    Obawiam się, że wyspa potrzebuje jednak odrobinę więcej oddechu, ale jak pisała Aantenka - na upartego można ją wcisnąć.

    Pierwszy układ to jakbym widziała swoją przyszłą kuchnię .

    Wszystko jest na swoim miejscu, funkcjonalnie, po kolei, wygodnie .

  11. #4811

    Domyślnie

    julianna16
    niestety jak wklejam link to jest tylko ogólny odnośnik strony, a nie moje konto http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm
    ale dziękuje za wszelkie rady i chęć pomocy

  12. #4812
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zabudowa w U. Po prawej wysoka zabudowa do sufitu, pod oknem zlew a po lewej płyta grzewcza.

    Chciałam mieć wyspę, jak u ciebie - z odległością 100 i 90 cm od ściany.
    Było ciasno i zrezygnowałam.
    Komin mamy po prawej (okap ma być do niego podłączony), więc trochę determinuje umiejscowienie płyty...
    Masz rację - te 90cm zdecydowanie za mało.

    Myśleliśmy jeszcze o przesunięciu płyty na prawą ścianę, bliżej okna.
    Wówczas wyspa byłaby tylko blatem roboczym i jej szerokość mogłaby być tylko 60cm. Ale to chyba byłoby już za bardzo przekombinowane.

    Dziewczyny - chyba macie rację - najlepsze są proste rozwiązania.

  13. #4813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-200
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał annol Zobacz post
    Julianna czy w takim układzie słupek z piekarnikiem może stać tak jak to narysowałaś na wizualizacji? Czy może najpierw jakieś cargo?
    Proszę Cie o odpowiedź

  14. #4814
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-200
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    A i pamiętaj o lekkim odsunięciu słupka z piekarnikiem od ściany.
    Chodzi mi o ta Twoją wypowiedź

  15. #4815

    Domyślnie

    Cytat Napisał annol Zobacz post
    Chodzi mi o ta Twoją wypowiedź
    Wyręczę juliannę16 przy okazji

    Od ściany najlepiej dać jakąs blendę np. np. 5 cm. Głównie po to, żeby swobodnie otwierały się drzwiczki mikrofalówki i szafek nad i pod piekarnikiem i nie uderzały w ścianę. Zamiast blendy może być wąskie cargo wyjeżdżane na całej długości. Rozmiary blendy czy wąskiego cargo zależą od Ciebie i Twojego rozplanowania szafek i miejsca na blacie.

    Oczywiście są tacy co dają bezpośrednio przy ścianie, zwłaszczz jeśli mają cargo na dole. Na pewno rozważania o piekarniku bezpośrednio przy ścianie już na forum były, więc zachęcam do poszpearania.

  16. #4816
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał królikowa Zobacz post
    julianna16
    niestety jak wklejam link to jest tylko ogólny odnośnik strony, a nie moje konto http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm
    ale dziękuje za wszelkie rady i chęć pomocy
    Szkoda.
    Ciekawe jak Carlitobrigante to zrobił Może tu zajrzy i pomoże oświecając nas .

    Annol
    wiem, wiem, że Twoje rozterki są dla Ciebie najważniejsze . Tymczasem dla mnie ważny był obiadek dla Córeczki .
    Zaraz odpiszę i postaram się włożyć słupek, o którym piszesz (jeśli mi znowu internet nie odmówi posłuszeństwa).

  17. #4817
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Wyręczę juliannę16 przy okazji
    Dziękuję Aniu .
    Tak gwoli ścisłości, to przypominam, że wizualizację dla Annol zrobiła właśnie Aantenka . Ja tylko teraz w niej przestawiam i umieszczam obrazki .
    A zatem - wersja ze słupkiem 40 od ściany. Niekoniecznie cargo.
    Wygląda ok - co myślicie?



    Aaa... i chyba wspominałaś o białych płytkach na ścianie?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 19-01-2012 o 13:55

  18. #4818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-200
    Posty
    109

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za wszelką pomoc.

  19. #4819
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał królikowa Zobacz post
    mam jeszcze pytanie do osób, które korzystają ze zlewu i mają nad nim szafki wiszące. czy one jakoś przeszkadzają? nie jestem zbyt wysoka-165cm, ale teraz mam nad głową przestrzeń, więc nie mam porównania
    Mam tyle samo (prawie) , mam szafki nad zlewem i dziękuję, że są . Nigdy mi w niczym nie przeszkadzały .

  20. #4820
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał annol Zobacz post
    Dzięki wielkie za wszelką pomoc.
    proszę.
    Wklejam jeszcze dwie opcje odnośnie szafek górnych, choć ta pojedyncza jest lżejsza, to można rozważyć jeszcze takie.


Strona 241 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony