dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 242 z 613
Pokaż wyniki od 4.821 do 4.840 z 12250
  1. #4821

    Domyślnie

    Co jak zrobiłem?

    a już wiem.

    Jak jesteś zalogowana w progamie IKEI, to muszisz sobie wysłąć ten projekt na maila.
    Następnie ten link co jest w mailu, będzie mogła oglądać osoba trzecia.
    Ostatnio edytowane przez carlitobrigante ; 19-01-2012 o 15:36

  2. #4822
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał konwalia31 Zobacz post
    Witajcie po przerwie, podczas której poznałam trochę podstaw planowania w plannerze ikea - poniżej efekt.
    Kasiu brawo . Zmierzyłaś się z programem i proszę jakie efekty .
    Układ dolnych szafek wg mnie ok.
    Co do górnych, to mnie bardziej podobały się same szafki ukrywające okap, ale okap jest do przyjęcia .
    Kolorystyka orzechowo-biała też ok, ale wówczas pojawia się ten problem, o którym sama wspominasz z resztą mebli. Jak widzę okna u Ciebie też są brązowe (orzech?)
    Jakoś na wizualizacji ten jasny stół niezbyt dobrze wygląda (ale to TYLKO wizualizacja). A może wtedy biały stół?

    Jeśli myślisz o tej samej podłodze wszędzie, to przy orzechu wybrałabym szarą , przy białej zresztą też .
    Można jeszcze pomyśleć o kaflach drewnopodobnych. Choć przy białej kuchni wyglądałyby chyba lepiej.
    Tutaj tak na szybko przykład.

  3. #4823
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlitobrigante Zobacz post
    Co jak zrobiłem?

    a już wiem.

    Jak jesteś zalogowana w progamie IKEI, to muszisz sobie wysłąć ten projekt na maila.
    Następnie ten link co jest w mailu, będzie mogła oglądać osoba trzecia.
    Ooo i już wiemy . Pięknie dziękuję za pomoc

  4. #4824

    Domyślnie

    carlitobrigante wielkie dzięki

    oto link http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    jeśli komuś chce się pokombinować to zapraszam
    Ostatnio edytowane przez królikowa ; 19-01-2012 o 16:22 Powód: zmiana linku

  5. #4825
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    To ja też zapraszam do siebie

    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    Jeszcze pozostaje kwestia ściany "pod okapem" . Ja wstawiłabym czarną ?

  6. #4826
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Królikowa
    To wizualizacja mojej propozycji, którą przedstawiłam kilka postów temu. Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać by nie zmienić kolorów ścian i podłogi . To oczywiście pozostaje do Twojego wyboru. Dlatego chodzi głównie o ustawienie. Dzięki ściance masz schowany piec i okap. Pozostaje duuużo blatu do lepienia pierożków i spoglądania na domowników i gości w salonie. Wokół zlewu dużo miejsca. Dodatkowy słupek na szczotki lub cargo jeśli wolisz. Zwróć uwagę, że lodówkę raczej otwierałabym na stronę zlewu, bo będzie lepiej dostępna zawartość. Nad piekarnikiem zrobiłabym uchwyt centralnie by współgrał z dołem - umknęło mi, więc na wizu jest tam, gdzie było u Ciebie.
    To moja propozycja




    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 19-01-2012 o 17:27

  7. #4827

    Domyślnie

    julianna16
    dziękuje bardzo za wizualizację, też sobie zrobiłam podobną ale nie wyszło mi tak pięknie jak tobie;/ i dlatego się zraziłam
    jeśli chodzi o lodówkę to nawet nie zauważyłam, że mam źle wstawioną
    zastanawiam się czy w tym położeniu mogą swobodnie dwie osoby korzystać z płyty, ale raczej tak. z drugiej strony i tak głównie ja będę gotować
    muszę teraz to wszystko przemyśleć, przejść się do salonów i stolarzy i wybrać coś sensownego
    jeszcze raz dziękuje wszystkim za okazaną pomoc

  8. #4828
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cieszę się, że mogłam pomóc . Przemyśl spokojnie. Może ktoś jeszcze podpowie inne rozwiązania .
    Wspólne gotowanie zależy od zwyczajów domowych, ale płyta nie jest przy samej ścianie.
    Nie wiem jak wygląda układ reszty domu, ale taką ściankę można fajnie wykorzystać też od strony salonu. Powiesić zegar, postawić małą biblioteczkę, zrobić galerię zdjęć rodzinnych, obłożyć kamieniem lub cegłą, albo po prostu powiesić obraz i dużo, dużo innych.

  9. #4829
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał konwalia31 Zobacz post
    To ja też zapraszam do siebie

    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    Jeszcze pozostaje kwestia ściany "pod okapem" . Ja wstawiłabym czarną ?
    Kasiu, można wiele wersji tworzyć , ale najważniejsze jest by to Tobie się podobało. My możemy podawać jedynie propozycje, sugestie, ale to Ty będziesz korzystała z uroków kuchni, jadalni i salonu.
    Wstawiam zatem jeden z przykładów w dwóch wersjach - z drewnianą podłogą (w sensie takich drewnopodobnych kafli) i szarą (w sensie szarych kafli). Ściankę w tej wersji wyróżniłam kolorem. Jeśli zdecydujesz się tylko na farbę to warto taką solidną, zmywalną. Możesz też obłożyć ścianę czymś solidniejszym - kamień, fornir, korek, cegła, itp. Co bardziej Tobie się podoba i będzie pasowało do reszty salonu.
    Ścieny raczej nie robiłabym czarnej - zmieniłam za to blat i kolory krzeseł.



  10. #4830
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Hej, ja uważam, że określenie "wciśnięta na siłę" jest adekwatne do stanu . Jak dla mnie po prostu za mało miejsca do swobodnego korzystania ze wszystkiego.

    Natomiast "swobodne korzystanie" to kwestia indywidualna.... Są podręcznikowe wytyczne dot. odległości wyspy od sprzętów (nawet kilka stron wcześniej była dyskusja nad wyspą, Elfir próbowała "upchnąć" ją u jednej z forumowiczek), ale najlepiej zrobić sobie po prostu testy fizyczne, tzn. ustawić sobie w planowanych odległościach np. szafki i stół kuchenny i sprawdzić czy wymiary z waszych planów są DLA WAS wygodne czy nie.

    Ja osobiście wybrałabym wersję 1 (tylko ze zmywarką po lewej stronie zlewu, a dlaczego to w poście do krolikowej pisałam). Jest to układ bardziej klasyczny, ale jadalnia jest przestronniejsza i robią się dwa pomieszczenia tzn. kuchnia i jadalnia (w przypadku wyspu jest bardziej kuchnia z dużym aneksem jadalnym).

    Tyle z mojej strony, a decyzja i tak spada na Was
    To była moja kuchnia. Układ bardzo podobny jak u Racheli. Odradzam wyspę przy takich wymiarach. Po dyskusji na forum spędziłam weekend w mojej przyszłej kuchni na układaniu mebli ( takich na niby ze styropianu ) i bezwzględnie pomysł z wyspą upadł. Będzie zabudowa w układzie U z półwyspem.

  11. #4831

    Domyślnie

    krolikowa

    julianna16 ma złote raczki do planera, trzeba przyznać

    Natomiast mimo pięknej wizualizacji, ja tej ścianki tam nie widzę. Po prostu dla mnie wygląda jak "ciało" obce" w Twojej generalnie otwartej kuchni. No i zabiera doświetlenie od okna, a po co, jeśli nie musi... Fakt, ustawienie teraz rozmieszczenie sprzętów jest ergonomiczne, ale w tej opcji to chyba jednak okap wyspowy (wiem że cena to cena, ale na innym wątku AGD gdzie pytałam jak ja szukałam okapu podpowiedział forumowicz, że okapy Ciarko mają przyzwoity standard w stosunku do ceny. jest to polska firma, więc może warto zerknąć)

  12. #4832

    Domyślnie

    ja tez tej ścianki nie widze - ale ja czesto zgadzam sie z Aantenka

  13. #4833
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aantenko wejdź proszę na nasze konto - jest tam ta wersja zapisana i śmiało demoluj ściankę . Moją propozycję znacie, ale może inne bardziej przekonają Królikową .

  14. #4834

    Domyślnie

    Ja chyba nic nie wydemoluję już Krolikowa - tak jak jej pisalam - sama musi zdecydować, co jest dla niej w kuchni ważne Pomieszczenie jest ustawne, ma pole manewru, zarówno ode mnie jak i od Ciebie wysłuchała różnych argumentów... Teraz to już ona musi podejmować męskie tudzież damskie decyzje..

  15. #4835
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał noira Zobacz post
    To była moja kuchnia. Układ bardzo podobny jak u Racheli. Odradzam wyspę przy takich wymiarach. Po dyskusji na forum spędziłam weekend w mojej przyszłej kuchni na układaniu mebli ( takich na niby ze styropianu ) i bezwzględnie pomysł z wyspą upadł. Będzie zabudowa w układzie U z półwyspem.
    Noira, chętnie podpatrzyłabym na Twoje rozwiązanie z układem U z półwyspem. Czy jest gdzieś dostępne?

  16. #4836
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Królikowa
    To wizualizacja mojej propozycji, którą przedstawiłam kilka postów temu. Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać by nie zmienić kolorów ścian i podłogi . To oczywiście pozostaje do Twojego wyboru. Dlatego chodzi głównie o ustawienie. Dzięki ściance masz schowany piec i okap. Pozostaje duuużo blatu do lepienia pierożków i spoglądania na domowników i gości w salonie. Wokół zlewu dużo miejsca. Dodatkowy słupek na szczotki lub cargo jeśli wolisz. Zwróć uwagę, że lodówkę raczej otwierałabym na stronę zlewu, bo będzie lepiej dostępna zawartość. Nad piekarnikiem zrobiłabym uchwyt centralnie by współgrał z dołem - umknęło mi, więc na wizu jest tam, gdzie było u Ciebie.
    To moja propozycja




    Niezła robota. Doskonały pomysł z tą ścianką.

  17. #4837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    te płytki nie pasują do czarno-białej kuchni. Jak musi być biała, daj blat z laminatu pod kolor podłogi.
    Kuchnia nie musi być biała. Z chęcią popatrze na inne kolory. Tylko ja jestem facetem i widzę świat na czarno biało
    Więc jeżeli chcecie pomóc i ją jakoś kolorami załatwić - poproszę.
    A jeżeli kolory to oczywiście tylko te z IKEI.

  18. #4838
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do beży będą pasować drewniane fronty albo beżowy lakier.

  19. #4839
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rachela_Milan Zobacz post
    Noira, chętnie podpatrzyłabym na Twoje rozwiązanie z układem U z półwyspem. Czy jest gdzieś dostępne?
    Niestety tylko na kartce i w mojej głowie, nie potrafię robić wizualizacji

  20. #4840

Strona 242 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony