dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 243 z 613
Pokaż wyniki od 4.841 do 4.860 z 12250
  1. #4841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a nie lepiej jedną ścianę w zabudowie a drugą w niskich szafkach.

  2. #4842

    Smile

    Nadszedł czas i na mnie
    Na razie to tylko plany, ale chciałabym już mieć ten temat za sobą bo wyraźnie mnie męczy...

    Kuchnia nie bedzie otwarta na salon, zamykac ja beda podwojne drzwi przesuwne.

    Bardzo chetnie wyslucham Waszych opini - co do ukladu, kolorow, itp.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k3.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	96315   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k4.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	96316   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	96317   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	96318  

  3. #4843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    układ ok, kolory ok, ale czy nie będzie ci brakowało dolnych szafek?
    Może jednak barkiem wykręcić w stronę przejścia?

  4. #4844
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerenia Zobacz post
    Nadszedł czas i na mnie
    Na razie to tylko plany, ale chciałabym już mieć ten temat za sobą bo wyraźnie mnie męczy...

    Kuchnia nie bedzie otwarta na salon, zamykac ja beda podwojne drzwi przesuwne.

    Bardzo chetnie wyslucham Waszych opini - co do ukladu, kolorow, itp.
    Ooo, to znowu "mój układ" z tym, że ja będę miała tak jak sugeruje Elfir - barek tworzy literę G. Rozumiem, że u Ciebie będą tam drzwi (u mnie kuchnia jest otwarta).
    Układ jak najbardziej OK, kolory też ok - ciepłe, przyjemne i nawet jest szary .

    Xmarta27
    - propozycja Elfir uporządkuje kuchnię. Spróbuj to zwizualizować.

  5. #4845

    Domyślnie

    xmarta27 - jeśli nie ma żadnych argumentów przeciw, to spróbuj pokombinować tak jak sugerują dziewczyny i umieścić wysoką zabudowę na jednej ścianie - krótszej, a na dłuższej z oknem zlew, płytę i zabudowę dolną z szafkami górnymi . Od razu zaznaczam, że funkcjonalnie Twój projekt jest ok (zależy gdzie kto woli mieć lodówkę - biżej zlewu czy kuchenki)

    Przegurupowanie niskiej i wysokiej zabudoway akurat w Twoim przypadku mogłoby to być korzystne, bo w takie opcji jak na wizualizacji robią się mury obronne, tzn. wieża (jedna wysoka zabudowa) nisko, nisko, zakręt, nisko i następna wieża. Okno pogłębia jeszcze taką lukę przestrzenną... Mam nadzieję, że zobrazowałam to na tyle, że wiesz o co mi chodzi.

    Spróbuj chociaż sobie zwizualizować, będziesz mogła sama zdecydować co wolisz.

  6. #4846

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za opinie
    Barku nie wykluczam, ale tak jak napisałam, kuchnia ma być docelowo zamknięta i tam gdzie barek będą drzwi...
    Ale wizualkę zrobię, tak jak radzicie

  7. #4847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a drzwi nie mogą być bardziej od strony lodówki?
    Może jakiś rzut parteru?

  8. #4848
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał noira Zobacz post
    Niestety tylko na kartce i w mojej głowie, nie potrafię robić wizualizacji
    Noira
    Miałam Twoją bazę, bo kombinowałam z wyspą (rozczuliło mnie Twoje pragnienie ), ale nijak nie wychodziło dobrze. Skoro wyspa pozostaje w sferze marzeń, to oto wizualizacja propozycji Elfir z wcześniejszych poszukiwań rozwiązań .

    W narożniku może być po prostu narożnik dostępny od kuchni, albo tak jak w wizualizacji szuflady / szafka otwierana od strony jadalni - czasami przydaje się takie miejsce na podkładki pod talerze, serwetniki, zapas ścierek, serwetki, itp. Jeśli wolisz tam klasycznie przechowywać garnki, to oczywiście narożnik. Wstawiłam jeszcze płytką szafkę zaraz przy drzwiach. Może się przyda .
    Kolory przypadkowe .







  9. #4849
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    i jeszcze wersja w U, z płytą na półwyspie.
    Skróciłam półwysep o 20 cm, bo chyba będzie za ciasne przejście jeśli zostanie jak w poprzedniej wizualizacji.




    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 20-01-2012 o 22:09

  10. #4850

    Domyślnie

    Elfir - rzut ponizej. Wejscie do salonu z dolu rzutu.
    Troche trzyma mnie stol, ktory chcialabym postawic wlasnie kolo lodowki. Za bardzo nie mam go gdzie upchac. Ale jak stol stanie w tym miejscu to wejscie do kuchni musi byc tam gdzie na rzucie, wiec barek pewnie nie wejdzie w gre..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch1.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	96353  

  11. #4851
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Rachela_Milan - Twoja pierwsza wersja jest bardzo podobna do układu Yerenii. Ładnie to widać na jej wizualizacji. To bardzo sensowny układ. Nie wiem tylko jak u Ciebie z wymiarami.
    Uzupełnij rzut o dokładne wymiary łącznie z częścią jadalnianą - pokombinujemy .

  12. #4852
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    [QUOTE=julianna16;5139727]i jeszcze wersja w U, z płytą na półwyspie.
    Skróciłam półwysep o 20 cm, bo chyba będzie za ciasne przejście jeśli zostanie jak w poprzedniej wizualizacji.




    [/QUOTE

    Super! Bedzie podobnie. Tylko wysoka zabudowa pójdzie na całą ścianę. Półwysep planowany na 230-240/100 cm. Kolorystyka podobna biały lakier i orzech amerykański, tylko blat z kamienia. Dzięki Ci dobra kobieto! Fajnie zobaczyć swoją kuchnię już poza wyobraźnią. Teraz magluję temat oswietlenia, bo elektrycy w poniedziałek wchodzą do kuchni

  13. #4853

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Noira
    Miałam Twoją bazę, bo kombinowałam z wyspą (rozczuliło mnie Twoje pragnienie ), ale nijak nie wychodziło dobrze. Skoro wyspa pozostaje w sferze marzeń, to oto wizualizacja propozycji Elfir z wcześniejszych poszukiwań rozwiązań .

    W narożniku może być po prostu narożnik dostępny od kuchni, albo tak jak w wizualizacji szuflady / szafka otwierana od strony jadalni - czasami przydaje się takie miejsce na podkładki pod talerze, serwetniki, zapas ścierek, serwetki, itp. Jeśli wolisz tam klasycznie przechowywać garnki, to oczywiście narożnik. Wstawiłam jeszcze płytką szafkę zaraz przy drzwiach. Może się przyda .
    Kolory przypadkowe .






    Taki układ jest baardzo fajny! Prawie mój wymarzony (ja chciałabym miec miejsce na jeszcze jeden rzadek szafek pod oknem na zlew).
    Funkcjonwalnie wszystko gra, a ja jestem fanem bezbarkowego, bezpłytowego i bezzlewowego półwyspu z blatem roboczym.... I stol ma wystarczajaco miejsca, mozna zrobic nawet wiekszy

    Nie wiem tylko jak wizualnie wygladałoby to wizualnie od strony salonu - bo chyba polwysep wchodzi wlasnie w srodek przejscia do salonu.

    Julianna16 - ja chyba sobie w stopce w pisze - "Julianna16=super robota "

  14. #4854

    Domyślnie

    [QUOTE=noira;5139894]
    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    i jeszcze wersja w U, z płytą na półwyspie.
    Skróciłam półwysep o 20 cm, bo chyba będzie za ciasne przejście jeśli zostanie jak w poprzedniej wizualizacji.




    [/QUOTE

    Super! Bedzie podobnie. Tylko wysoka zabudowa pójdzie na całą ścianę. Półwysep planowany na 230-240/100 cm. Kolorystyka podobna biały lakier i orzech amerykański, tylko blat z kamienia. Dzięki Ci dobra kobieto! Fajnie zobaczyć swoją kuchnię już poza wyobraźnią. Teraz magluję temat oswietlenia, bo elektrycy w poniedziałek wchodzą do kuchni
    No dobra, to rozwiazanie tez jest fajne

  15. #4855
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Wybrałam drugą opcję bo tylko z zabudowaną 3m ścianą się ze wszystkim pomieszczę: lodówka szeroka na 90 cm, piekarnik, kawiarka i mikro, oraz cargo.
    A półwysep wychodzi na salon mniej wiecej w połowie przejścia, chcę go zakończyć lodówką na wino.

  16. #4856
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Moja wstepna wizualizacja kuchni - jakies uwagi?


  17. #4857
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klub_AA Zobacz post
    Moja wstepna wizualizacja kuchni - jakies uwagi?

    Proponuję:
    - zamienić miejscami lodówkę i słupek z piekarnikiem
    - lodówkę zabudować w nowym miejscu w słupku

    Zmiana oczywiście ze względu na funkcjonalność

    Reszta ok
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 22-01-2012 o 17:41

  18. #4858

    Domyślnie

    Tez mi to do glowy przyszło, ale pomyslałam ze właściciele mają lodówkę, której nie da się zabudować - stad ten pomysł.
    Klub_AA - jak jest z ta lodówka?

  19. #4859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam,

    Rozwazalismy dwie opcje (ladowka zabudowana i nie) i chyba jednak rzeczywiscie zdecydujemy sie ja zabudowac.
    Czemu zamienic miejscami lodowke z piekarnikiem?

    Adam

  20. #4860

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klub_AA Zobacz post
    Witam,

    Rozwazalismy dwie opcje (ladowka zabudowana i nie) i chyba jednak rzeczywiscie zdecydujemy sie ja zabudowac.
    Czemu zamienic miejscami lodowke z piekarnikiem?

    Adam
    Lodówka bliżej zlewu, bo z lodówki często wykłada się rzeczy, które są do mycia np. mięso, warzywa, owoce itd. Ponadto u Ciebie lodówka tam by się pewnie wygodniej otwierała - nie na ścianę. Poza tym po zamianie masz strefę gotowania pieczenia ładnie wydzieloną, bo płyta i piekarnik są w sąsiedztwie.
    Może julianna16 jeszcze jakiś argument dorzuci.

    Oczywiście każdy ma swoje przyzwyczajenia. Tak więc jeśli nie zamienisz sprzętów miejscami, to IMHO nic się nie stanie. Najważniejsze, że płyta i zlewozmywak są wygodnie ustawione i względem siebie i mają wygodny dostęp.

    Co do lodówki, może ewentualnie ja jeszcze uzależniłabym jej miejsce trochę od optyki. Ja osobiście uważam, że przy zabudowie wysokiej (już masz piekarnik + cargo) jeśli jest lodówka pojedyncza niezabudowana, to chyba fajniej wygląda jak się ją trochę schowa z głównego widoku z salonu.
    A może się okazać, że będziecie chcieli jednak niezabudowaną, jak sobie porównacie rozmiary niezabudowanych i zabudowanych (zabudowane są często mniejsze i mają mniejsze zamrażalniki)

    Jeśli będziesz miał ochotę, to wrzuć wymiary pomieszczenia z góry, ewentualnie podaj linka gdzie je znaleźć. Pytam z ciekawości po prostu i żeby mieć pogląd ogólny

Strona 243 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony