dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 248 z 613
Pokaż wyniki od 4.941 do 4.960 z 12250
  1. #4941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdyby dać szafkę przy oknie w drugą stronę, nad płytę, można byłoby zamontować okap schowany w szafce wiszącej.

  2. #4942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak ale w tej szawce i tak by nic nie było bo musi byc jakis przepływ powierza przez pochłaniacz

    o czyms takim jeszcze myślimy - w poniedziałek lub wtorek pojdziemy do Krzysztofa i na poczekaniu to zwizualizujemy



    przy takim układzie byłaby duża dowolność usytuowania zlewu i wysokiej zabudowy

  3. #4943
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    pytal ktos jeszcze o brak opaku
    wentylacja bedzie mechaniczna a płyta indukcyjna a nie gazowa tak wiec rozważaliśmy co najwyżej pochłaniacz ale nie mamy dla niego miejsca i jakoś nas nie ciśnie

    ja jeszcze Elfir zastanawiam sie nad odwrotna wersją - ciezka zabudowa po calości od spiżarki do samego rogu + blat roboczy pod oknem
    brak zabudowy po lewej stronie , w zamian rownoległy pas w formie wyspy/ stołu z płyta do gotowania
    wtedy zlew móglby pojc do lewego naroznika pod okno - tyle kanalizacje i wode da sie zrobic
    Co prawda nie jestem Elfir, a tylko ktosiem , ale jeśli podasz wymiary pomieszczenia to pomogę Ci to "mniej więcej" zwizualizować dzisiaj .

  4. #4944
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    byłoby miło ... taki "ktosiek" WIELKI SERCEM - wymiary możesz pobrać ze strony Studia Atrium >> dom mamy w lustrzanym odbiciu , nie ma komina, drzwi do spiżarki są cofnięte a okno wyśrodkowane i ma 150x150 - posadowione na wysokości blatu
    ściana do drzwi tarasowych ma 4,3 wiec wymiar nieprzekraczalny to 4,1

    przy połączeniu takiego blatu roboczego z miejscem do siedzenia - lekka różnica poziomów blatów i chyba max 4 miejsca (3+1)

    chyba tyle szczegółów
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-01-2012 o 17:10

  5. #4945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    przy takim układzie byłaby duża dowolność usytuowania zlewu i wysokiej zabudowy
    Przejście musiałoby miec ok 100 cm a ma 60 cm. Będzie bardzo ciasno i niewygodnie.

  6. #4946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ok robiąc ten schemat nie dbałem o wymiary ... ma być 100 - będzie 100

    w takim układzie zapewne szafki na ścianie od spiżarki pasowałoby zrobić chyba płytkie 40? nie 60?

    PS. skoro już wałkujemy kuchnie to wykorzystam Was Wielkie Sercem Panie ... co i jak zrobić w spiżarce ? by wycisnąć z niej jak najlepszą funkcjonalność ?? widać ją na rysunkach Elfir - tylko tak jak pisałem nie ma tego wejścia "korytarzyka" tylko jest na równo ze ścianą kuchenną

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-01-2012 o 17:31 Powód: spiżarka

  7. #4947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wówczas masz "hamerykańsko"

    Od strony spiżarki wysoka zabudowa, pod oknem zlew, na wyspie płytę (ewentualnie z małym zlewem pomocniczym). A po drugiej stronie półwyspu albo dostawiany stół albo blat.

  8. #4948
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Podaj mi proszę Konradzie wymiary zaznaczone na czerwono i napisz ile mają mieć drzwi do spiżarni. Znam tylko wymiar na zielono (4,3) i wymiar okna 150x150.
    Bardzo ułatwisz i przyspieszysz mi pracę . Na stronie z projektem są ogólne wymiary i metraż.

  9. #4949
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ściana pod oknem 3,40
    ściana od spiżarki 2,45 + 70 drzwi + 25 mur
    głębokość spiżarki 0,9
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-01-2012 o 17:50

  10. #4950

    Domyślnie

    Witam forumowiczów!!!

    Na początku z góry dziękuje za każdy wpis a najbardziej Aantence za dużo rad i oczywiście, za projekt.
    Może po kolei, na początku tak jak sugerowała Aantenka wstawiam na dole posta linki do moich projektów.
    Co do wątku o wizualizacjach kuchni to oczywiście, że czytam tylko idzie mi to bardzo wolno. Wiem, że zawsze coś można podpatrzeć lub przeczytać co poźniej może się przydać więc zaczełem od 100stron wstecz.
    Co do okapu to sam nie wiem bo własnie są dwa fronty: zwoleników i przeciwników(albo raczej osób, które twierdzą, że nie warto kupować czegoś co używa się dwa razy do roku). Ale jeśli zdecyduje się na kuchnie w stylu projektu Aantenki to może jednak zainwestuje w okap. Bo taki do zabudowy z jednej strony nie jest aż taki drogi.
    Podaje jeszcze wymiary lodówki:
    Wysokość 200 cm
    Szerokość 60 cm
    Głębokość 65 cm
    Co do lodówki to na początku szukałem jakieś do zabudowy ale one są przestarzałe w środku, takie ubogie, poprostu wyposażenie jest takie jak w lodówkach 10letnich ale ostatecznie może dokonam jakiegoś zakupu a obecną gdzieś opchne. Może jakaś proponujecie???

    Bardzo podoba mi się pomysł Elfir ale jak widać poniżej załączonym zdjęciu, ta opcja raczej odpada???. Mówie to z bólem bo od początku byłem za całkowitą zabudową jednej z wnęk, ponieważ bardzo mi się podoba takie rozwiązanie. Nie tylko ze względów estetycznych ale ze względu na to, że wysoka zabudowa daje dużo więcej miejsca do przechowywania niż wiszące szafki.Problem z tym pomysłem jest w tym, że właśnie na tej ścienie mam odpływ. Wiadomo mam znajomego hydraulika więc rury by pociągnał kawełek dalej ale trzeba je schować w ścianie a nie wiem czy można to zrobić na tym glupim kominie, który jest usytuowany w rogu. Komin to jest tam nie w pięć ni w dziesięć, wrrrryyy jak mnie ten komin denerwuje, a jestem w 100% za pomysłem Elfir.



    Jeszcze raz dziękuje Aantence za poświęcenie mi tyle czasu oraz miłe komentarze oraz dostarczenie materiału do przegryzienia intelektualnego, na pewno skorzystam
    Oczywiście szukam takiego ustawienia, układu mebli, który da mi chociaż 80cm blatu roboczego. Ponieważ wiele ludzi podkreśla to, że w kuchni potrzebne jest chociaż 90cm blatu roboczego. W moim domu rodzinym blatu roboczego jest aż 1,20m a i tak ponoc za mało.
    Rzeczywiście w projekcie nr 2 zlewozmywak oraz płyta znajdują się na samych brzegach ze względu na ograniczonia programu.
    Projekt Aantenki jest bardzo ładny oczywiście jeśli odpanie wersja z zabudową całej ściany, która znajduję się na wprost salonu to chyba w taki sposób ułoże meble jak w tym projekcie a tylko odwrotnie jeśli zakupie lodówkę do zabudowy.
    Oczywiście, że ważny jest dla mnie swobodny dostęp do zlewozmywaka i płyty oraz blat roboczy niż piękna ściana z zabudową. Z drugiej strony niestety jak już wcześniej pisałem jestem zwolennikiem, sympatykiem obecnie modnego słupkowego rozwiązania ale jak będę musiał zrezygnować z niego to trudno.chlip
    Co do blatu to zastanawiałem się czy nie dobrać go pod kolor paneli w kuchni???czy dobrze kombinuje???czy lepiej dopasować kolor do całości kuchni???


    Jeszcze raz dziękuje za dokonane wpisy oraz po cichu licze na nowe!!!!


    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

  11. #4951

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    kingvince wg mnie okap jak najbardziej potrzebny- ogranicza rozprzestrzenianie się tłustych osadów - okap nie musi byc wypasiony

    Dziękuje za wyrażnie opinii. Liczę to jako drugi głos na tak ponieważ pierwszy był Aantenki. Jak na razie 2:0. Więc pewnie też zmienie zdanie na TAK ale jeszcze zobaczymy!!!

  12. #4952

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Kingvince
    ja też chwalę i doceniam . Dzięki temu jest mniej wątpliwości i konieczności kilkukrotnego poprawiania propozycji, bo zabrakło ważnych informacji. Oszczędza się czas i energię



    Dla mnie super - nic dodać nic ująć . Zgadzam się, że lodówka / szafka osobno na ścianie z oknem bardzo źle wygląda i zaburza spójność. Szkoda, że zakupy już poczynione, bo zabudowane sprzęty lepiej się prezentują tym bardziej w otwartej kuchni.
    Dziękuje za pochwały pod moim adresem jak również Aantenki

  13. #4953
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Konradzie

    Troszkę to trwało, bo program się buntował , ale jestem .
    Starałam się mniej więcej zachować kolorystykę. Podłogę zrobiłam szarą by meble były lepiej widoczne.
    Wizualizacja niestety nie jest taka dopieszczona jak Twoja, ale chodzi tylko o rozplanowanie mebli. Ten układ jest bardziej funkcjonalny jeśli chodzi o pracę w kuchni, ale jest mniej miejsc przy barku.
    Na półwyspie zainstalowałam zlew, bo:
    1. wydaje mi się "bezpieczniejszy" przy wyższym barku (gdyby Wam coś przez nieuwagę spadło na płytę, to mogłaby się uszkodzić),
    2. jest bliżej lodówki, a zazwyczaj produkty wyciągamy z lodówki i myjemy, płuczemy, odmrażamy, itp.
    3. jest bardziej schowany nawet dla osób siedzących przy barku
    4. nie wymaga okapu ani pochłaniacza (może się jeszcze zdecydujecie i wówczas będzie jeszcze trudniej go zainstalować)
    Minusem może być dla Was brak górnej szafki z ociekaczem, ale myślę, że suszarka na ociekaczu nie jest aż tak rażąca gdy będzie schowana (?)

    W miejscu zlewu oczywiście można zainstalować płytę tak jak proponowałeś, ale wówczas raczej na jednym poziomie z częścią jadalnianą. Na wizualizacji zrobiłam płytę gazową by była lepiej widoczna na czarnym blacie.

    Plusy tego rozwiązania:
    1. Jest dużo blatów roboczych ułożonych ergonomicznie - między lodówką a zlewem, między zlewem a płytą i między płytą a ścianą
    2. Jest miejsce na upatrzoną lodówkę - pierwszy słupek to lodówka 60 jak widać jest obok miejsce i 10 cm nie sprawi tu kłopotu
    3. Swobodny dostęp do okna - można myć, otwierać i pozdrawiać sąsiadów .
    4. Dodatkowy słupek cargo na podręczne produkty - wówczas nie przeszkadza mało-ustawna spiżarnia

    Minusy:
    1. Mniej miejsca przy barku - na siłę 4 osoby. Przy równym blacie byłoby nieco więcej.
    2. Wydaje się mniej atrakcyjna wizualnie, ale wierzę, że Twój magik od wizualizacji podrasuje ten pomysł
    3. Inne minusy sam znajdziesz (bo każdy ma swoje przyzwyczajenia) lub pomogą inni

    Słupki można zrobić wyższe i pomyśleć o innych szafkach wiszących, ale to kwestia Waszych potrzeb - czy potrzebujecie więcej miejsca do przechowywania, czy niekoniecznie . Odległości w ważnych miejscach zaznaczyłam - Elfir mam nadzieję oceni czy wystarczą . W moim przekonaniu spokojnie - można nawet wydłużyć nieco półwysep o 10, choć wspominałeś, że to tyle co nic .
    Ok - koniec pisania, czas na obrazki








  14. #4954

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post

    Plusy tego rozwiązania:



    Julianna16 - miodzio Very miodzio wizualka Plus cały esej polemiczny Szaleństwo

    A co do odległości 84,9cm, to można zwęzić jeszcze jedno cargo - to od strony okna, zrobić 40 cm i wtedy automatycznie przejście się powiększy.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 27-01-2012 o 21:11

  15. #4955

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingvince Zobacz post
    Dziękuje za wyrażnie opinii. Liczę to jako drugi głos na tak ponieważ pierwszy był Aantenki. Jak na razie 2:0. Więc pewnie też zmienie zdanie na TAK ale jeszcze zobaczymy!!!
    a obecnie masz okap czy nie? bo szczerze mówiąc ja sie nie spotkałam z osoba która nie ma okapu wiec nie znam opini... jak ja gotuje to w 90% na włączonym okapie bo sobie nie wyobrazam zeby ta cala para rozprzestrzeniala sie po domu, zwlaszcza jak gotuje cos bardziej tlustego, czy saze np kotlety.....

    oczywiscie to moje zdanie i sam musisz sobie odpowiedzieć: ile gotujesz, co i czy te opary nie beda Ci przeszkadzac, a zabudowane okapy teleskopowe sa na prawde fajne i niedrogie
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  16. #4956
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Julianna16 - miodzio Very miodzio wizualka .

    A co do odległości 84,9cm, to można zwęzić jeszcze jedno cargo - to od strony okna, zrobić 40 cm i wtedy automatycznie przejście się powiększy.
    Tam jest Aniu 40. Nie ma potrzeby powiększania tego przejścia, to więcej niż standardowe drzwi, a szafki nie otwierają się na siebie .

  17. #4957

    Domyślnie

    Kingvince
    cieszę się, że mogłam pomóc.
    Przekładanie instalacji przez kominy jest możliwe, trzeba tylko sprawdzić czy w kominie jest na to miejsce. Inna sprawa to odległość z której te podłączenia trzeba by przeciągnąć oraz na ile się to opłaca biorąc pod uwagę nowe podłogi...

    Cóż, w proponowanym przeze mnie ustawieniu można po prostu zamienić tylko płytę ze zlewem i zmywarką miejscami. Zabudowa wysoka i górna tak jak jest.
    Byłby wtedy piekarnik podwieszany, zmywarka 60cm (skoro piekarnik podwieszany to nie powinno przeszkadzać) zlewozmywak i jakieś szuflady na ścianie na wprost salonu. A po drugiej stronie płyta, pod nią szuflady i lodówka bez zabudowy + wąskie cargo (w tym wąskim cargo można trzymać butelki).

    Cóż, nie jest to kwintesencja optymalności - trochę lepiej jest jak lodówka jest bliżej zlewu i strefa pieczenia obok siebie.
    Ale z drugiej strony oszczędzasz sobie przekładania przyłączy, nie musisz pozbywać się lodówki (jeśli nie chcesz) bo chowa się z prawej strony. Kuchnia nie jest na tyle wielka, żebyś robił kilometry od lodówki do zlewu (dwa metry musisz pokonać?), zmywarkę da się ustawić rozsądnie koło zlewu i możesz wyjmować z niej naczynia bezpośrednio do szuflad i górnych szafek.

    Może więc taka opcja kompromisowa?

    Niestety mojego projektu nie dało się zapisać a w planera nie mogę dziś otworzyć, ale mam nadzieję, że na tyle jasno napisałam o co mi chodzi, że zmiany naniesiesz sam.

    Co do blatu, to przy drewnie na podłodze może być w różnych kolorach. Podłoga jest płaszczyzną samodzielną i blat nie musi do niej nawiązywać.
    tu masz blat biały

    tu jest blat drewniany - ale chyba fornir,


    tutaj blat stalowy


    a tu blat ciemny


    Tam gdzie będziesz kuchnię robił/zamawiał/kupował też powinni być w stanie coś Ci doradzić

    Ale ciężar decyzji spoczywa na Tobie

  18. #4958

    Domyślnie

    jak ja gotuje to w 90% na włączonym okapie bo sobie nie wyobrazam zeby ta cala para rozprzestrzeniala sie po domu, zwlaszcza jak gotuje cos bardziej tlustego, czy saze np kotlety
    Zgadzam się Ale np. omawiana równolegle kuchnia Konrada w projekcie pierwtnym nie ma okapu. Właściciele mają inne potrzeby i dlatego trzeba dopasować do potrzeb. Cóż, ja zawsze wolę pewne rzeczy mieć i rzadziej użyć (pochłaniacze podszafkowe można nabyć w dobrych cenach) niż nie mieć, a potem żałować

  19. #4959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Julianno - wizualizacja całkiem całkiem
    muszę pokazać mojej zonie - na spokojnie musimy porozmawiać omówić za i przeciw i wtedy coś więcej napisze pewnie Renia

    na razie dziekuję i odezwiemy się niebawem

  20. #4960
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Kingvince
    Zrobiłam naprędce taką wizualizację zabudowy całej ściany. Dzięki Twojej bazie było szybciej .
    Problem z przyłączami musisz sam rozeznać - czy da się coś z tym zrobić (???) No i jak już takie zmiany chcesz poczynić, to raczej zabuduj lodóweczkę, a tę śliczną srebrnolicą pożegnaj z żalem, ale w imię spójności .
    Między zlewem a płytą jest 80 cm blatu. Za płytą 40.
    Wersja z Twoją lodówką (nad lodówką trzeba by dopasować lepiej szafkę ):




    A tu dla porównania wersja z zabudowaną lodówką

Strona 248 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony