dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 249 z 613
Pokaż wyniki od 4.961 do 4.980 z 12250
  1. #4961
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Jak rozumiem na kratka na kominie musi być odsłonięta, więc nie można jej zastawić całkowicie szafką (?), ale można troszkę pobawić się ich układem .

  2. #4962
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    niestety z 1 prostej przyczyny ten projekt odpada ...
    zlew nie moze byc na ścianie z drzwiami tarasowymi ani na środku
    tylko na scianie z oknem lub od strony spiżarki
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-01-2012 o 21:25

  3. #4963
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    tu jest blat drewniany - ale chyba fornir,
    Aniu super inspiracje , a taką kolorystykę jak powyżej chciałabym u siebie (jak mi się jeszcze nie odmieni ).

  4. #4964
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    niestety z 1 prostej przyczyny ten projekt odpada ...
    zlew nie moze byc na ścianie z drzwiami tarasowymi ani na środku
    tylko na scianie z oknem lub od strony spiżarki
    Rozumiem, że chodzi o przyłącza?

  5. #4965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dom mamy na płycie funamentowej - odpływ jest zrobiony jakies 60 cm poniżej stanu ZERO - był wykonany jeszcze przed fundamentami - zmiena jego usytuowania jest niemozliwa - ozemy sie poruszac 2-3 m w prostej lini, sama woda nie jest problemem - mozna ja dowolnie poprowadzic

    wiec zlew i zmywarka ...nas trzymają
    takze rozkład L+I jest OK ale raczej w tym wydaniu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-01-2012 o 21:40

  6. #4966
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    W tym "wydaniu" to zrobi się bardzo ciasno . Słupków nie można zrobić na całą ścianę, bo jest narożnik. Między przeciwległymi szafkami dolnymi powinno być min. 120 cm odległości by można było bezkolizyjnie je otwierać. Zaraz spróbuję to sprawdzić.

  7. #4967
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wklejam wersję, która jest małą modyfikacją Twojej, bo jak wspomniałam potrzebujesz nieco więcej miejsca w środku między przeciwległymi szafkami. Nadal jest miejsce na Lodówkę, którą planujecie - to pierwszy słupek od spiżarni 60 + nieco miejsca przy spiżarni właśnie. Zwróć uwagę na przejście.

    1. Płyta na półwyspie







    2. Dla lepszej ergonomii proponuję jednak przesunąć płytę z półwyspu na ścianę - bliżej do zlewu by odcedzić makaron czy ziemniaki, itd. płyta nie przeszkadza osobom siedzącym przy niej.



    3. Wersja z niższym barkiem - zależy od Waszych preferencji



    I co Wy na to?

  8. #4968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzięki za zwizualizowanie mojej wizji

    powoli nam się sytuacja klaruje - Renacie mimo wszystko najbardziej podoba sie układ z naszej pierwotnej wizualizacji
    będziemy ją dopracowywać i zmieniać jeszcze układ urządzeń i ich rozmieszczenie

    widzę że największym błędem ba zmiana okna z narożnego na takie duże usytuowane na środku

    w poniedziałek posiedzę z Krzysztofem z Kris Meble i coś wymodzimy jeszcze ...
    oczywiście wrzucimy na FM do konsultacji społecznych

    Renata i Konrad

  9. #4969

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Kingvince

    tu jest blat drewniany - ale chyba fornir,
    ale ładnie - tez tak chce !!!!

    Co to za drewno na podłodze? Super!!!
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 28-01-2012 o 09:32

  10. #4970
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dzięki za zwizualizowanie mojej wizji

    powoli nam się sytuacja klaruje - Renacie mimo wszystko najbardziej podoba sie układ z naszej pierwotnej wizualizacji
    będziemy ją dopracowywać i zmieniać jeszcze układ urządzeń i ich rozmieszczenie

    widzę że największym błędem ba zmiana okna z narożnego na takie duże usytuowane na środku

    w poniedziałek posiedzę z Krzysztofem z Kris Meble i coś wymodzimy jeszcze ...
    oczywiście wrzucimy na FM do konsultacji społecznych

    Renata i Konrad
    No to czekamy . Najważniejsze byście to Wy byli zadowoleni .

  11. #4971

    Domyślnie

    Projekt mojej kuchni zastany przez poprzedniego właściciela:



    Chcę jednak troszkę poeksperymentować, w jakim programie wykonujecie takie piękne wizualizacje?
    Jest jakiś w miarę intuicyjny program pozwalający stworzyć coś fajnego ?

    Pozdrawiam

  12. #4972
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarroo Zobacz post
    Chcę jednak troszkę poeksperymentować, w jakim programie wykonujecie takie piękne wizualizacje?
    Jest jakiś w miarę intuicyjny program pozwalający stworzyć coś fajnego ?
    Spróbuj w Ikea Planer. Jeśli będziesz chciał omówić co zrobiłeś, to zapraszamy tutaj .

  13. #4973
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jarro - jeszcze nie przerobiłeś tego wnętrza? Widzą je na forum od roku. Wszyscy ci mówili rozbierz skośne ścianki będzie sensownie

  14. #4974

    Domyślnie

    Niestety, ciągle brak czasu i zabieram się za to już kolejny raz. Jakoś nie mogę trafić na sensowny program do wizualizacji. Ścianka skośna zostanie oczywiście przerobiona i kuchnia będzie normalnie, nie pod kątem .

  15. #4975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jak obiecałem tak uczyniłem (no może z ta różnicą że miało być wczoraj a jest dziś i to przed północą)

    tak było - 1 wizualizacja






    wizualizacje z dziś
    V2




    V3




    czekam na wszelkie podpowiedzi, sugestie , rady i opinie
    kolory nie maja znaczenia , po ustaleniu finalnego projektu beda szykowane kolejne 2-3-4 wersje kolorstyczne i wybierac bedziemy miedzy nimi
    liczy sie ergonomia i funkcjonalność oraz to coś
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 31-01-2012 o 22:51

  16. #4976

    Domyślnie

    R&K

    IMHO
    wersja nr 2 zdecydowanie na NIE. Funkcjonalnie nie wyobrażam sobie korzystania ze zlewu, płtyty i lodówki w takim ścisku, podzczas gdy w drugiej cześci kuchni jest tyle miejsca. Optycznie projekt też nie zyskał.

    A zatem
    - jeśli potrzebujecie stołu - wersja nr 1, nieperfekcyjna funkcjonalnie ale chyba najatrakcyjniejsza optycznie

    - jeśli wystarczy wam barek i nie macie oporów przed płytą na wyspie (temat "pryskających kotletów" wielokrotnie omawiany w róznych miejscach tego forum) to wersja nr 3 która moim zdaniem jest może mniej atrakcyjna wizualnie, ale mnie wydaje się być najwygodniejsza)

    A propozycji Julianny16 czyli przeniesiona płyta nie braliście w ogóle pod uwagę czy są jakieś przeciw?




    Powyższy projekt można by zmodyfikować i połączyć z propozycją nr 2, tzn.
    - stół zamiast barku,
    - nastepnie "strefa gotowania": tam gdzie w projekcie nr 2 lodówka - szafka z piekarnikiem, potem płyta (przestrzeń od wysokiej szafki z piekarnikiem do rogu szafek wyszłaby chyba ociupinkę większa niż w lokalizacji na przeciwległej ścianie, bo tam musicie mieć miejsce na większą lodówkę. A w walce o blat każde 10cm się liczy Poza tym dla osoby praworęcznej przy ustyuowaniu płyty z tej strony byłoby wygodniej, bo mniejsza ilość miejsca jest po lewej stronie, a masz więcej miejsca na działania prawą reką)
    - zlew wylądowałby pod oknem
    - lodówka przy wejściu do spiżarki.

    To się podzieliłam swoim pomysłem też
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 01-02-2012 o 08:16

  17. #4977
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    R&K

    IMHO
    wersja nr 2 zdecydowanie na NIE. Funkcjonalnie nie wyobrażam sobie korzystania ze zlewu, płtyty i lodówki w takim ścisku, podzczas gdy w drugiej cześci kuchni jest tyle miejsca. Optycznie projekt też nie zyskał.
    zgadzam się w pełni - o czym zresztą już wcześniej pisałam (chyba w Waszych komentarzach).
    Wersja 3 też nie jest najszczęśliwsza . Po pierwsze garnki przed noskiem delektujących się potrawą (że nie wspomnę o pryskających kotletach ), a po drugie uważam, że jednak mniej wygodne jest wykonywanie obrotu o 180 stopni z gorącym garnkiem, z którego chcecie odcedzić wodę gotując makaron.
    Oczywiście, że to kwestia przyzwyczajenia i w praktyce może Wam nie sprawiać różnicy, ale sens projektowania tkwi głównie w poszukiwaniu maksimum ergonomii. Kwestie estetyczne są również ważne, ale raczej nie powinny przysłaniać tego pierwszego (?).
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 01-02-2012 o 09:04

  18. #4978
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Znowu wpadam po ekspertyzę

    Jak uważacie, czy ergonomicznym wydaje się tego typu rozwiązanie układu górnej szafki i okapu:






    chodzi o to czy kuchenka oddalona od bocznej ścianki o 30 cm sprawdzi się ( czy nie jest za blisko ściany) i czy odległość pomiędzy zlewem a kuchenką nie jest zbyt duża.

    Myślałam też o odwrotnej kolejności ( czyli zamiana szafki górnej z okapem miejscami)-wyglądało to wizualnie nawet fajniej-tylko, że obawiam się, czy okap przy oknie to dobry pomysł?

    Pozdrawiam

  19. #4979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    kuchnia z tej wizualizacji
    - ma ciężką zabudowę koło spiżarki
    - jest znacznie większa a co za tym idzie droga w wykonaniu
    - na zarówno płytę jak i zlew na widoku
    - barek, nawet po zmianie na stół będzie mogło usiąść tylko max 4 osoby
    braku

    widzę że nie będzie wyjścia i albo zlew albo płytą chyba będzie musiała być pod oknem

    który więc byłby lepszy układ i dlaczego ? przy takim założeniu ? V1 czy V2?

  20. #4980

    Domyślnie

    konwalia - ostatnio zaglądam na forum bardzo sporadycznie i "na szybciora" więc nie jestem na bieżąco - rozważałaś opcję z okapem podszafkowym? Wg mnie układ z kuchenką bliżej ściany jest ok, odległość między zlewem a kuchenką stanowi główny blat roboczy i powinien mieć przynajmniej 80 cm, więc u ciebie wygląda to bardzo w porządku. Gdybyś miała obok okna dwie szafki wiszące to od strony salonu wyglądałoby to chyba lepiej niż szafka + okap ... No ale przed chwilką dowiedziałam się, że mój układ kuchni jest kompletnie niefunkcjonalny, więc może lepiej mnie nie słuchaj
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

Strona 249 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony