dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 251 z 613
Pokaż wyniki od 5.001 do 5.020 z 12250
  1. #5001
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Śmig_śmigalska
    Jak wspomniałam - weszłam w Twój projekt. Widzę, że sporo nad nim myślałaś, więc ustawienie uwzględnia nie tylko przyjęte zasady, ale również Twoje preferencje, których możemy się tylko domyślać . Zatem domyślam się, że usytuowanie zlewu wybrałaś ze względu na bezkolizyjne otwarcie okna / chęć ukrycia go, a mniejszą zmywarkę, że względu na wymiary pozostałych szafek, choć tu można jeszcze pokombinować i zmywarka 60 zmieściłaby się gdybyś taką chciała.
    Układ jest ergonomiczny. Odległość między płytą gazową, a zlewem jest większa, ale nie męcząca. Stanowi wygodny główny blat roboczy. Nie do końca przekonują mnie szafki górne .
    Chciałam też dopytać o te puste szafki nad piekarnikiem i lodówką - planujesz zostawić je otwarte np na kuchenną biblioteczkę?
    No i jeszcze pytanie o mikrofalówkę - jak rozumiem nie jest w Twojej kuchni niezbędna?
    Ogólnie łatwiej byłoby gdybyś opisała, co planujesz, wtedy naszych pytań byłoby mniej .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 05-02-2012 o 10:25

  2. #5002

    Domyślnie

    Witam ponownie, dziękuję za szybki odzew.
    Mieszkać będą dwie osoby, większa zmywarka- nie ma chyba sensu. W słupku z piekarnikiem będzie mikrofala. w słupku z lodówką może być biblioteczka. Mam zgryz z tym wejściem do spiżarni właśnie. Od strony salonu nie bardzo mi pasuje ze względu na ergonomię. Tak w ogóle, to jakiej szerokości ono powinno być? Skoro chcę minimalizować ilość szafek w kuchni, trzeba by biegać w koło. Nie wiem, czy iść w stronę wydłużenia tej spiżarni, czy pozostać przy oryginalnych wymiarach. W okolicach kuchenki są chyba potrzebne jakieś szafeczki na przyprawy. Nie wiem też jak rozwiązać problem oświetlenia blatu. Gdyby były szafki wiszące, można by zastosować oświetlenie podszafkowe. Czy może ze wzgledów estetycznych jednak coś tam powiesić? Na umownej granicy miedzy kuchnią a salonem potrzebne byłoby cos w czym da się upchnąć serwis +kieliszki Wiem, że wizualizacja ma sporo niedociągnięć- była robiona w celu wyobrażenia sobie, co się tam zmieści. Na dopieszczenie estetyczne przyjdzie jeszcze pora ))))))))Co do zlewu, to się nie upieram- ze względu na wentylację mechaniczną okno nie będzie używane jako wywietrznik, być może będzie tam fix. Z waszych postów wyczytałam, że praworęcznym lepiej mieć zmywarkę po lewej stronie od zlewu (zlew chciałabym z ociekaczem, 1,5 komory- mam teraz 2, myślę, że trudno byłoby się przestawić))

  3. #5003

    Domyślnie

    Z waszych postów wyczytałam, że praworęcznym lepiej mieć zmywarkę po lewej stronie od zlewu (zlew chciałabym z ociekaczem, 1,5 komory- mam teraz 2, myślę, że trudno byłoby się przestawić))
    Ja bym tego tak nie upraszczała . wygodna pozycja zmywarki zależy od kombinacji ustawienia wszystkich sprzętów i szafek. Ja jestem praworęczna, mam zmywarkę z prawej strony zlewu a naczynia wyjmuję w lewą stronę.
    Więc wygodna pozycja zmywarki dla mnie to taka, która pozwala na swobodny dostęp, wygodne wkładanie ze zlewu i wygodne wykładanie suchych naczyń do szafek, gdzie planujesz je trzymać.

    W okolicach kuchenki są chyba potrzebne jakieś szafeczki na przyprawy. Nie wiem też jak rozwiązać problem oświetlenia blatu. Gdyby były szafki wiszące, można by zastosować oświetlenie podszafkowe. Czy może ze wzgledów estetycznych jednak coś tam powiesić?
    Decyzja o górnych szafkach wynikać powinna również z faktu, czy chcesz mieć okap nad płytą, a jeśli tak to jaki - otwarty czy podszafkowy. Jak to zdecydujesz, to wtedy kwestie estetyczne się bardziej ukształtują.
    Ja zdecydowanie uważam, że w kuchni okap jest potrzebny.
    Światełka przy okapie doświetlają przestrzeń gotowania. Oświetlenie podszafkowe też. Na przestrzeni bez szafek kierowane reflektorki sufitowe, albo inne rozwiązania pomogą doświetlić blat oprócz światła dziennego.

    A co do przypraw.... Powtórzę oczywistą oczywistość, ale trzba czasami podkreślić raz jeszcze
    Przechowywanie czegokolwiek trzeba kształtować wg. własnych preferencji i przyzwyczajeń. To determinuje też np. rozkład szafek górnych i dolnych (czy więcej głębokich czy płytkich szuflad, czy z cargo czy nie itd. - pewne rzeczy wygodniej przechowuje się w głębokich inne w płytkich szufladach inne w cargo). Tutaj ty musisz sobie pewne rzeczy jeszcze przemyśleć. Co masz teraz w kuchni? Gdzie po to sięgasz? Co tak naprawdę chciałabyś trzymać w spiżarce (myślałaś już o jej aranżacji?) Wtedy wiadomo, na co musisz mieć miejsce w pobliżu, żebyś nie biegała niepotrzebnie.

    Tak więc przyprawy ja mam blisko kuchni, ale np. w szufladzie, bo w szafkach górnych zabrakło dla nich miejsca. Ty możesz np. trzymać nawet w spiżarce i tylko wynosić podczas gotowania, albo trzymać na blacie w postaci estetycznego przyprawnika. TWOJA WYGODA PRZEDE WSZYSTKIM!!!
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 05-02-2012 o 12:10

  4. #5004
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    :) Teraz wiemy więcej :).
    Twoja wizualizacja jest bardzo ładna i przemyślana :).
    W takiej sytuacji proponuję jednak przysunąć nieco zlew pod okno - będzie bliżej od płyty gazowej (pisałam już kilka razy o wygodzie chociażby odcedzania makaronu), a jednocześnie zostaje komfortowa przestrzeń do pracy. Przed zlewem też jest nieco miejsca na blacie chociażby na postawienie rzeczy wyciąganych ze spiżarni.
    O przesunięciu drzwi myślałam by były tak jak u R&K, czyli w miejscu Twojego słupka z piekarnikiem, ale w sumie teraz widzę, że Twój układ jest całkiem sensowny i nie potrzebuje tego :). Oszczędzamy też na szafce narożnej. Drzwi do spiżarki są ukryte i dobrze to wygląda. Widzę, że jest tam zaplanowane 80 cm - powinno wystarczyć, choć w rzeczywistości oznacza to 70 drzwi (tak?) - ja korzystam obecnie z takich drzwi i nie ma problemu :). Przemyśl rodzaj drzwi. Przesuwne są wygodne i bezkolizyjne w kuchni, ale zabiorą Ci miejsce na ścianie w spiżarni. Można jeszcze pomyśleć o rolecie żaluzjowej, ale nie każdemu się to podoba.
    Nie rezygnowałabym tak skwapliwie z miejsca do przechowywania w kuchni - zawsze lepiej mieć coś pod ręką niż ciągle zaglądać do spiżarni :).
    Wrzuciłam tak dla przykładu szafki poziome, ale nie do końca wiem jak sprawdzą się nad płytą bez okapu - chodzi o to czy ciepło/ para/ tłuszcz nie zaszkodzi tej bezpośrednio nad płytą.
    O oświetleniu troszkę pisałyśmy tutaj, ale na forum z pewnością znajdziesz wiele pomysłów :).
    Przyprawy można z powodzeniem przechowywać w szufladach:





    Przy okazji znalazłam ciekawy pomysł na ukrywanie akcesoriów kuchennych :)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śmig.jpg
Wyświetleń:	4098
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	99266   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śmig2.jpg
Wyświetleń:	4115
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	99267   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śmig4.jpg
Wyświetleń:	4121
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	99268   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śmig3.jpg
Wyświetleń:	4109
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	99269  

  5. #5005

    Domyślnie

    Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc ))))))))Julianno, dzięki za wsparcie duchowe i wizualne
    Przeglądałam uważnie to, co pisałyście o kuchni Konwalii31. Zastanawiam się teraz, czy nie zrobić wypustu w stronę salonu , żeby wydłużyć ściankę na słupki. w tej niby wnęce od strony salonu można by postawić coś na kształt komody. Coś tam pewnie by stanęło, bo ścianka do tego zachęca. Czy muszą być drzwi do spiżarni? Mam skłonność do szybkiego przemieszczania się- ciągłe otwieranie i zamykanie może doprowadzic do szewskiej pasji ))))))) Do przemyslenia...
    Dziękuję za szufladkowe inspiracje

  6. #5006
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał śmig_śmigalska Zobacz post
    Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc )))))))) Czy muszą być drzwi do spiżarni? Mam skłonność do szybkiego przemieszczania się- ciągłe otwieranie i zamykanie może doprowadzic do szewskiej pasji ))))))) Do przemyslenia...
    Cała przyjemność po naszej stronie .

    W zasadzie drzwi nie są obowiązkowe, ale wówczas zobowiązuje to, co będzie widoczne w spiżarni. Co prawda głównie będzie to widzieć osoba będąca w kuchni, ale zawsze. Myślałaś już jak urządzisz spiżarnię? Półki otwarte?
    Co do przedłużenia ścianki w salon to hmm... wygląda to tak i sama nie wiem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smig2.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	99287   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smig.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	99288   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smig rzut.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	99289  

  7. #5007

    Domyślnie

    W oryginalnym projekcie ta ściana ma ok. 100 cm +60 na zasłonięcie zabudowy w kuchni, w kierunku drzwi do wiatrołapu idzie skosem. Może zamiast słupka 60 cm szerokiego dałoby się wpasować wysokie cargo - tylko nie wiem 30 czy 40 cm? A może zrezygnować z tej opcji- może to zbyt gwałtowna ingerencja w ciąg komunikacyjny? Rozumiem, że zmywarce byłoby najlepiej pod oknem jako pierwszej od strony spiżarni? Potem zlewozmywak z szufladami na segregacje, potem narożnik? W spiżarni będą otwarte regały, ewentualnie plastikowe lub druciane kosze.

  8. #5008
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Jeśli wystarczy Ci miejsca do przechowywania, to ja bym jednak nie wyciągała tej ściany w stronę salonu.
    Co do zmywarki, to raczej zostawiłabym ją po lewej, ale nie dlatego, że uważam za ważną relację prawo-leworęczności, (to kwestia przyzwyczajenia, a Ty w nowej kuchni będziesz jak tabula rasa ), ale bardziej o to, że będzie się otwierać na słupki i będzie ciasno.

  9. #5009
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drzwi do spiżarni mogą być wahadłowe jak w barach westernowych. Fajnie wkomponowane widziałam u rasi (nie wiem czy mogę zamieścić zdjęcie, jak nie to przepraszam i proszę o usuniecie)


    Uploaded with ImageShack.us

    Myślę że u Ciebie by taka opcja się sprawdziła.

  10. #5010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Decyzja o górnych szafkach wynikać powinna również z faktu, czy chcesz mieć okap nad płytą, a jeśli tak to jaki - otwarty czy podszafkowy. Jak to zdecydujesz, to wtedy kwestie estetyczne się bardziej ukształtują.
    Ja zdecydowanie uważam, że w kuchni okap jest potrzebny.
    Aantenko, z okapem tez mam wątpliwości- przy wentylacji mechanicznej jest on w zasadzie zbędny (podczas gotowania i smażenia szczególnie uciążliwych zapachowo potraw, można po prostu przełączyć wentylację na wyższy bieg). Okap kominowy zakłócałby działanie wentylacji (z chwilą jego włączenia, trzeba wyłączyć wentylację mechaniczną).

  11. #5011

  12. #5012

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc i za cenne rady!!!! Pozwolę sobie pojawić się tutaj za czas jakiś z już bardziej dopracowaną wersją. ))))))

  13. #5013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jako, że wszyscy mi pomagają to i ja się udzielę . Przerobiłam swój projekt na wymiary śmig_śmigalskiej. Zwęziłam spiżarkę do 100 cm ( tak jak u mnie- tyle, że u mnie będą w niej otwarte półki). Postawiłam barek pomiędzy kuchnią a salonem i wydłużyłam tą ściankę do 160 cm. Ścianka z wysoką zabudową też jest ode mnie ( czyli 60 lodówka, 60- piekarnik i 40 jakiś słupek) pchnięta w stronę salonu. I wygląda to tak:




    Zapomniałam wstawić zlewu ( w zamyśle miało być identycznie jak u mnie - tzn. od strony spiżarni zmywarka 60 a obok zlew ) Ciąg szafek jest dłuższy, bo kosztem spiżarki kuchnia się zwiększyła o 50 cm. Spiżarka ma tutaj 300 cm długości.

    Kuchnia, jak dla mnie wygląda ok, tylko salon bardzo się zmniejszył ( o ile dobrze zinterpretowałam wymiary salonu na początku). Przy czym tutaj ( niezależnie od wielkości kuchni, jeżeli stół ma stanąć przy oknie to wymiary części wypoczynkowej nie ulegną zmianie bez względu na wielkość kuchni.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez konwalia31 ; 06-02-2012 o 22:46

  14. #5014

    Domyślnie

    Cytat Napisał śmig_śmigalska Zobacz post
    Aantenko, z okapem tez mam wątpliwości- przy wentylacji mechanicznej jest on w zasadzie zbędny (podczas gotowania i smażenia szczególnie uciążliwych zapachowo potraw, można po prostu przełączyć wentylację na wyższy bieg). Okap kominowy zakłócałby działanie wentylacji (z chwilą jego włączenia, trzeba wyłączyć wentylację mechaniczną).
    Dyskusja z okapem czy bez powraca regualrnie jak bumerang, bo obydwa rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników .
    Kazdy powinien zdecydować się na rozwiązanie odpowiadające jego przyzwyczajeniom. Jeśli w podobnym pomieszczeniu podobnie gotujesz, to spokojnie można przejąć te same rozwiązania....

    Ja akurat jestem pro-okap , wychodząc z założenia, że jeśli nie ma argumentów przeciw, to od takiego przybytku głowa nie boli. Może przydać mi się raz w miesiącu, ale nie będę się wkurzać, że przy smażeniu kotletów całą szafkę mam oblepioną cząsteczkami tłuszczu..

    Natomiast nie do końca mogę zgodzić się z Tobą, że posiadanie mechanicznej wentylacji z góry zastepuje okap, tzn. okap przy wentylacji mechanicznej jest zbędny.

    Oczywiście wszystko zależy od rodzaju wentylacji, wymiany powietrza w pomieszczeniu w ogóle, możliwości otwarcia okna itd.

    Ja mieszkam w mieszkaniu, gdzie w aneksie kuchennym jest wentylacja mechaniczna Helios, okno jest w salonie i u mnie wentylacja mechaniczna absolutnie NIE wystarcza. Nie mówię, że się nie przydaje, ale dopiero kombinacja okap w roli pochłaniacza pochłaniacz, który zbiera parę, zapachy itd. bezpośrednio nad płytą + wentylacja daje dobre efekty wymiany powietrza.
    IMHO różnicę w wymianie powierz tak naprawdę robi okno i możliwość jego otwarcia. Ale przy zamkniętym pomieszczeniu wentylacja mechaniczna dla mnie jest niewystarczającym sposobem radzenia sobie z wszystkimi efektami gotowania i smażenia.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 07-02-2012 o 08:34

  15. #5015

    Domyślnie

    wg mnie wentylacja mechaniczna absolutnie nie zastępuje okapu! pomimo ze u nas będzie WM nie wyobrażam sobie aby podczas smażenia kotletów tłusz osiadał na szafkach, najlepiej zastosowac okap w wesji pochłaniacza z filtrem, który zatrzyma tluszcz
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  16. #5016

    Domyślnie

    Dziewczyny mam pytanie...
    W kuchni mam ciemne meble a'la wenge i jasny (łamana biel) blat. Jaki wybrac zlewozmywak? metaliczny czy cos z ciemnych granitowych?

  17. #5017
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał netmar Zobacz post
    Dziewczyny mam pytanie...
    W kuchni mam ciemne meble a'la wenge i jasny (łamana biel) blat. Jaki wybrac zlewozmywak? metaliczny czy cos z ciemnych granitowych?
    Trudno jest doradzać kolorystykę gdy nie widać bazy . Do tego ma też znaczenie jak wyglądają Twoje pozostałe sprzęty - proponuję by dobrać do nich (będzie najbezpieczniej).
    Mnie osobiście (zaznaczam) podoba się spójność, więc do jasnego blatu dobrałabym jasny zlew.

  18. #5018

    Domyślnie

    kolorystykę kuchni opisałam a co do sprzetu to (jak w normie) wiekszosc w zabudowie, piec , mikrofala metal (satynowy) natomiast płyta ind. czarna. Dodam iż płyta i zlewozmywak znajdują sie w jednej lini z odstepem 60 cm pozostala czesc blatu wolna (kuchnia w ksztalcie litery U)

  19. #5019

    Domyślnie

    netmar może to kobiecy punkt widzenia ale wenge wenge nierówne to samo z określeniem łamana biel. Poza tym nie chodzi tylko o kolory mebli ale również o kolor czego tam masz na ścianie.
    Bez zdjęcia - także doradzam neutralną opcję metalową dopasowaną odcieniem do sprzętów.

  20. #5020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    Czesc , wklejam zdjecie wizualizacji naszej kuchni. Mam do Was prosbę , jesli macie jakkies pomysły jak rozwiazac ta luke w narozniku w górnym rzędzie szafek , bede wdzieczna za jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ACCamera_4.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	99688   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ACCamera_1.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	99689   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ACCamera.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	99690  
    Ostatnio edytowane przez misiuniam31 ; 08-02-2012 o 09:41

Strona 251 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony