dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 281 z 613
Pokaż wyniki od 5.601 do 5.620 z 12250
  1. #5601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak, P to piekarnik a pomiędzy nim a lodówką cargo jako izolator.

    Na rysunku półwysep ma bodajże 1 m szerokości (szafki 60 cm + 40 cm blat). Ale może być szerszy (120 cm), jesli tylko masz tyle miejsca.

  2. #5602

    Domyślnie

    Elfir, Julianna, czy możecie również krytycznie "rzucić okiem" na zamieszczone przeze mnie na poprzedniej stronie wizualizacje

  3. #5603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dzusta - zdecydowanie układ nr 1, z tym, że przy zlewie zamiast wiszących szafek chyba bym dała szafkę nablatową.

  4. #5604

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir za opinię. Obawiam się nieco nablatowej szafki koło barku, a także nadmiernego różnicowania wysokości mebli

  5. #5605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie raża te szafki wiszące bo tak jakoś nagle wyrastają ze ściany.

  6. #5606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    żuczekk

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dzustaa

    To jest projekt indywidualny z MKstudio, jednak z ich oferty nie skorzystamy bo trochę drogo jak za same meble, będziemy zamawiać u stolarza. Tylko jeszcze trzeba wybrać jaka koncepcja dokładnie i dlatego napisałam do Was o poradę

    A co do barku to będę walczyć o jego wyburzenie
    Ostatnio edytowane przez żuczekk ; 19-04-2012 o 22:08

  7. #5607

    Domyślnie

    żuczekk, chodziło mi o projekt domu, czy jest to projekt indywidualny czy katalogowy?
    Elfir, dziękuję za sugestię
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 19-04-2012 o 23:30

  8. #5608
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    żuczekk

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dzustaa

    aaaa to jest projekt katalogowy, tylko ze zmianą rozmieszczenia pomieszczeń i kuchnia nie jest bezpośrednio połączona z salonem

    Antenko


    przeglądałam u slonka kuchnie i rzeczywiści podobny układ i teraz myślę o wyspie przy ścianie, tylko nie wiem jak to by przy oknie wyglądała wyspa i czy ma mieć wysokość taką jak dolne meble?? Do okna mamy 0,9 m. A to wtedy na wyspie wstawia sie kuchenke czy też bez chyba może być prawda?
    Ostatnio edytowane przez żuczekk ; 20-04-2012 o 08:37

  9. #5609

    Domyślnie

    żuczekk, na stronie studia,które Wam projektowało w zakładce projekty (nr 23) masz wyspę bez płyty na wyspie. Możecie też nad tym powiesić dodatkowe oświetlenie

  10. #5610
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    żuczekk

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dziękuję za info, jeszcze będziemy myśleć...

  11. #5611
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Elfir, Julianna, czy możecie również krytycznie "rzucić okiem" na zamieszczone przeze mnie na poprzedniej stronie wizualizacje
    Stawiam się przy tablicy .
    Przepraszam jeśli się powtórzę, ale nie daję ostatnio rady ogarnąć wszystkich wątków .
    Widzę, że też u Ciebie będzie słup . Stoi jednak mniej kolizyjnie, no i kuchnię masz większą .

    Lepiej pasuje mi wersja 1, ale nie wiem jak to będzie ze słupem. Będzie swoboda przejścia z tego narożnika? Spróbuj wstawić w wizualizację słup, a najlepiej jeszcze jadalnię i inne sąsiednie pomieszczenia - zyskasz większą perspektywę i zobaczysz od razu co będzie widoczne, a co nie (np. z salonu).

    Pomyśl nad zamianą niezależnego okapu na szafkę z okapem. Szafkę wiszącą obok barku usunęłabym lub zamieniła na otwarte półki (jeśli już coś być musi) . Co planujesz w szafce nr 11? (rzut z góry)

  12. #5612

    Domyślnie

    Julianna, wstawiłam w wizualizację słup, na ścianie przy lodówce wychodzi szerokość przejścia około 113 cm, a przy barku około 125 cm.




    Kuchnia jest zasłonięta od strony salonu, trochę jak w projekcie http://www.dobredomy.pl/projekt/helikeIII odbicie lustrzane (kuchnia w pom. 1/5), tyle że w innym miejscu jest kominek i inne wymiary bo robimy projekt indywidualny.

    Jeśli chodzi o szafkę 11, to chyba będzie tam biała roleta, choć nie jestem do nich przekonana.
    Dziękuję za sugestię z szafką
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 20-04-2012 o 20:59

  13. #5613
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dzustoo
    Jeśli w narożniku dasz roletę, to niestety nie możesz nic powiesić obok, bo nie będziesz miała dostępu do tej rolety . Przyjrzyj się temu narożnikowi - jeśli zostawisz wysoką zabudowę, to trzeba usunąć szafki ścienne obok okapu. Jeśli chcesz zostawić szafki ścienne, to trzeba wysoki słupek/roletę zamienić zwykły narożnik prosty.
    Prosi się u Ciebie o płytę na półwyspie, ale chyba pisałaś, że nie chcesz takiego rozwiązania.

    Aaa... w programie możesz sobie wstawić stół i krzesła do jadalni . Słup wygląda ok, a ile jest przejścia między rogami lodówki i półwyspu?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 20-04-2012 o 20:11

  14. #5614

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Prosi się u Ciebie o płytę na półwyspie, ale chyba pisałaś, że nie chcesz takiego rozwiązania.

    Aaa... w programie możesz sobie wstawić stół i krzesła do jadalni . Słup wygląda ok, a ile jest przejścia między rogami lodówki i półwyspu?
    Julianna, dziękuję za pomoc. Szerokość przejścia to około 98 cm. Płyta wolałabym by pozostała w tym miejscu, mamy też tam od razu komin wentylacyjny. Myślałam też nad półkami w tym słupku, tak jak ma Venus_m
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 20-04-2012 o 21:29

  15. #5615
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Takie rozwiązanie w rogu ma sens. Nie wiem co dzieje się u Venus u góry (czy to miejsce jest zagospodarowane, czy to tylko blenda).
    Dzustaa, a możesz pokazać rzut kuchni z tym co się dzieje wokół? (taki zwykły z projektu domu)

  16. #5616

    Domyślnie

    Dzustaa układ nr 1 fajny ale ja bym tych szafek wiszących koło barku nie dawała

  17. #5617

    Domyślnie

    Wiem, że te szafki wyglądają jak nieco oderwane, ale jeśli nic tam nie ma to wygląda bardzo pusto, może więc pokombinować, z przedłużeniem tych szafek o barek po stronie jadalnianej, tak jak w realizacji Nataly, tyle że bez dolnej podświetlanej szafki albo z szafkami do ziemi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nataly.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	112781  

  18. #5618
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie


    Nie uzyskasz tego samego efektu. U Ciebie ciągłość przerywa okno i dlatego te szafki "nie pasują".

    Nad barkiem możesz zrobić otwarte półki



    A jeśli ich nie preferujesz, to może jakiś element dekoracyjny nawiązujący do reszty domu? To dobre miejsce na zegar
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 22-04-2012 o 17:05 Powód: :)

  19. #5619

    Domyślnie

    Julianna, dziękuję za pomoc i cierpliwość Zapisuję sobie Twoją inspirację. Efektami mam nadzieję podzielić się w przyszłym roku
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 22-04-2012 o 17:16 Powód: Dziękuję :)

  20. #5620
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Malgosia i Piotr

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    dotarlam do momentu projektowania kuchni i licze na Wasza pomoc. Obecnie na "tapecie" jest taka wersja:



    co myslicie o tym rozwiazaniu? Dlugi pokoj zostal rozdzielony wysoką zabudową, w ktorej ma byc Lodowka, piekarnik i cargo.
    Bede naprawde wdzieczna za wszystkie uwagi.

Strona 281 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony