dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 282 z 613
Pokaż wyniki od 5.621 do 5.640 z 12250
  1. #5621

    Domyślnie

    trochę mało blatu roboczego
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  2. #5622
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Malgosia i Piotr

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzieki za uwage. to też bylo jednym z moich komentarzy ... argumentem projektanta jest zrobienie mniejszego zlewu (ten w projekcie ma metr) i pod sciana zostaloby ok 130 cm na to zeby postawic rzeczy w rodzaju czajnika natomiast cala praca ma sie odbywac na wyspie - a mozna tam pracowac z kilku stron. Plyte tez mozna przesunac w bok i wtedy ciaglego balu roboczego robi sie kilka cm wiecej.
    W sumie nie wiem na ile jestem do tego przekonana

  3. #5623

    Domyślnie

    Małgosiu, by szafki otwierały się bez problemu i nie kolidowały ze sobą potrzebny jest odstęp między nimi 120 cm, natomiast u Was między wyspą, a szafką ze zlewem jest 110. Podobnie przejście przy oknie mające 70 cm, jeśli dodamy parapet wystający na około 8-10 cm, utrudni przejście.
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 22-04-2012 o 15:33

  4. #5624
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Parapet wystaje od ściany jakieś 2 cm
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  5. #5625

    Domyślnie

    Magda, u mnie wystaje na 12 cm i wcale nie wydaje mi się szeroki.

  6. #5626
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Magda, u mnie wystaje na 12 cm i wcale nie wydaje mi się szeroki.
    Od ściany 12 cm? Może od ramy okiennej? Głębokość parapetu jest 12 cm
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  7. #5627

    Domyślnie

    Tak, od ściany. Wzięłam metrówkę i sprawdziłam. Nie miałam jednak wpływu na ich montaż ani wielkość. Też nie sądziłam, że są tak szerokie. Sprawdź jednak metrówką, bo 2 cm od ściany wydają mi się wąskie
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 22-04-2012 o 17:50

  8. #5628
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Malgosia i Piotr

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Małgosiu, by szafki otwierały się bez problemu i nie kolidowały ze sobą potrzebny jest odstęp między nimi 120 cm, natomiast u Was między wyspą, a szafką ze zlewem jest 110. Podobnie przejście przy oknie mające 70 cm, jeśli dodamy parapet wystający na około 8-10 cm, utrudni przejście.
    No taaakkkk te 110 cm to maksymalnie co moze byc w tym przypadku bo od strony siedzisk jest już tylko 93cm czyli na styk żeby się odsunać z krzesłem i usiąść. Wydaje mi się że i tak za jednym zamachem się nie otwiera szafek z obu stron, nie wiem czy mam rację.
    Natomiast te 70 cm to już jest od parapetu i raczej nie bedzie to ciąg komunikacyjny, który wymaga szerokiego przejścia. Obecnie do jednego z pomieszczeń mam wejście 60 cm i jest ok dla normalnej osoby.

    Ogolnie projekt wydaje mi się interesujący, ale mam jakieś wątpliwości np czy wystarczy blatu roboczego w tym miejsca na postawienie sprzetów (bo jasna sprawa że wyspa ma być "czysta") - czy 130 cm starczy aby wszystko ładnie wygladało i nie było ściśnięte?
    drugą kwestią jest to jak będzie wyglądał taki blat na środku pokoju (240 cm to kawał mebla) - i za wyspą nic...niby jest okno niby można podziałać kolorami/tapetą na scianie jednak trudno mi to sobie wyobrazic. Jest teżkwestia, że mamy szafki po jednej stronie, na środku i na boku... na ile nie będą one wyglądały samotnie (niczym niescalone)

    Inny projekt byl tradycyjny w ksztalcie lit U ale jakos mnie nie porwal (obecnie mam takie samo ustawienie i chcialabym cos innego). Ech nie wiem co tu wymyślić a kuchni przed remontem musze byc pewna na 100%

  9. #5629
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Tak, od ściany. Wzięłam metrówkę i sprawdziłam. Nie miałam jednak wpływu na ich montaż ani wielkość. Też nie sądziłam, że są tak szerokie. Sprawdź jednak metrówką, bo 2 cm od ściany wydają mi się wąskie
    Mój parapet ma 31 cm od ramy okna i wystaje 2 cm od ściany. Ja mam bardzo gruby mur, prawie 50 cm. Mieszkasz w wielkiej płycie?
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 22-04-2012 o 18:40
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  10. #5630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    za wąsko na wyspę o jakieś 20-30 cm

  11. #5631

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.JPG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	113066
    potrzebuję pomocy przy zaprojektowaniu kuchni
    planowany rzut powyżej, wymiary to 3,40 x 2,30
    doprowadzenie wody i pion do wentylacji kuchenki zrobione, kuchenka ma być elektryczna
    od prawej strony wysoka zabudowa - lodówka, cargo, piekarnik, za zakrętem zmywarka, zlewozmywak, szuflady, szafka narożna, płyta ... dalej zwykłe szafki, może coś w stylu wyższego barku, żeby trochę przesłonić kuchnię
    górne szafki chciałabym w mairę możliwości do samego sufitu, przynajmniej w tej części nad kuchenką
    przejście tam gdzie jest stół ma 240cm
    co myślicie o takim układzie?

  12. #5632

    Domyślnie

    ja jeszcze a propos tego blatu roboczego. owszem, wyspa daje szansę pracy na około, ale zastanów się czy widzisz siebie ganiającą dookoła. zapomnisz z lodówki - rundka wkoło wyspy, zajrzysz do piekarnika - kolejna rundka, szklanka wody do ciasta - rundka nr 3. mi by się nie chciało (pomijam, że "tyłem do okna", ale to też istotne)

    wyspy podobają mi się bardzo, ale e zasadzie wymuszają równoległy układ obszaru roboczego
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  13. #5633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    co myślicie o takim układzie?
    Jest OK, ale bez barku.

  14. #5634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jest OK, ale bez barku.
    bo będzie niewygodnie czy bo będzie żle wyglądać?
    a szafki górne?
    robić na ścianie z oknem?
    jeśli tak, to jakie?
    zupełnie nie mam pomysłu jak to zrobić
    no i kolory
    okna będa białe, więc kuchnię chciałam jakieś połączenie białego, drewna i może grafit

  15. #5635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    IMHO niewygodnie.
    Na ścianie z oknem bez szafek, ewentualnie szafki na ścianie gdzie jest płyta grzejna.
    Ale to zalezy od tego ile miejsca potrzebujesz?

  16. #5636

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    IMHO niewygodnie.
    Na ścianie z oknem bez szafek, ewentualnie szafki na ścianie gdzie jest płyta grzejna.
    Ale to zalezy od tego ile miejsca potrzebujesz?
    miejsca potrzebuję dużo, bo przy kuchni nie mam spiżarni, więc kuchnia musi być pojemna

  17. #5637

    Domyślnie

    Myślę, że szafki wiszące powinny się znaleźć wyłącznie na ścianie bez okna, równolegle do wysokiej zabudowy. Jeśli chodzi o barek, to myślę, że mogą to być szafki tworzące w całości G,ale bez funkcji siedzenia

  18. #5638

    Domyślnie

    mamik mamy podobne wymiary kuchni sama juz perobiłam z pięć różnych wersji zaczynając od kształtu kuchni w L potem U a teraz sama zastanawiam się czy nie zrobić G bo ten barek zawsze jako stolik może służyć

  19. #5639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Myślę, że szafki wiszące powinny się znaleźć wyłącznie na ścianie bez okna, równolegle do wysokiej zabudowy. Jeśli chodzi o barek, to myślę, że mogą to być szafki tworzące w całości G,ale bez funkcji siedzenia
    właśnie z tym barkiem mam największy problem, bo chciałabym schować kuchnię, ale potrzebuję blat, więc szafki musiałyby być niskie a jedynie od strony "jadalni" mogłaby być wyższa ścianka zasłaniająca kuchnię
    a jak ścianka, to jakoś wydaje mi się, że jak będzie tylko ścianką to bez sensu, więc może blat-bar, ale wtedy robi się za dużo elementów
    zastanawiam się też, czy nie przedłużyć bocznej ścianki szafki wiszącej tak, aby patrząc od strony stołu nie było widać przerwy pomiędzy dołem szafki wiszącej a blatem-ew. barem
    i nie wiem, czy nie przekombinowałam

  20. #5640

    Domyślnie

    women.beauty - może podzielisz się swoimi wersjami? chętnie podpatrzę

Strona 282 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony