dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 283 z 613
Pokaż wyniki od 5.641 do 5.660 z 12250
  1. #5641

    Domyślnie

    str.282 i 283

  2. #5642

    Domyślnie

    fakt, twój układ baaaaardzo podobny
    kuchnia, którą znalazłaś - rewlacyjna, coś takiego by mi pasowało, i kolorystycznie i funkcjonalnie, zastanawiam sie nad zabudowaniem kąta przy ścianie, u mnie mam w tej okolicy zmywarkę, a wadą zmywarki jest to, że jak jest włączona, to brudne naczynia czekają na swoją kolejkę "gdzieś", najczęściej w okolicach zmywarki, więc taka niby-wnęka byłaby dobrym miejscem na poczekalnię dla talerzy, ale oczywiście pełna zabudowa jak na zdjęciu poniżej podoba mi się zdecydowanie bardziej niż z dziurą
    zastanawiam się też, czy jeśli zabuduję szafkami po sufit dwie ściany, to nie zrobi się zbyt "ciężko"
    Cytat Napisał women.beauty Zobacz post

  3. #5643

    Domyślnie

    jeszcze coś takiego rozważam bo trochę mi szkoda że nie ma stolika w kuchni lub meble w L i półwysep mam wielki mętlik w głowie przez tą kuchnie

  4. #5644

    Domyślnie

    OOOO ja planuję taką kuchnię jak wstawiła women.beauty. (fotka) Na końcu zabudowy słupkowej będzie dostawiony do ściany "stolik" taka "kopnięta L"

    Zastanawiałam się nad układem z wizualki powyżej, ale kuchnia i okap byłby widoczny z salonu. Dobre do domków gdzie się nie gotuje, niestety moja rodzinka chce jeść a sprzątać już nie.

    Też brałam pod uwagę opcję z "dziurą" ale na bank byłaby to przechowalnia wszystkiego ;/ zrezygnowałam.
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  5. #5645

    Domyślnie

    U mnie po bokach są dwie ścianki które zasłaniają akurat trochę kuchnię

  6. #5646

    Domyślnie

    Cytat Napisał women.beauty Zobacz post
    jeszcze coś takiego rozważam bo trochę mi szkoda że nie ma stolika w kuchni lub meble w L i półwysep mam wielki mętlik w głowie przez tą kuchnie
    Ja lubię takie układy W porównaniu do tego ze zdjęcia masz dodatkowy blat roboczy na półwyspie. (ja jeszcze może między okapem iknem dałabym szafki na podręczne pierdoły). Natomiast ważna jest kwesta ekspozycji z salonu, żeby na widoku był jak najmniejszy bajzelek. Wizualnie też mi się dobór kolorów podoba.

    Nie pamiętam szczerze przyznam pozostałych wersji Ale myślę, że są jakieś bardziej bliskie Twojemu sercu i mniej bliskie. Czasami chce się dużo rzeczy na raz, ale jak przemyślisz priorytety, to się nagle okazuje, że np. miejsce do przechowywania jest drugorzędne, bo wolisz piękny widok na kuchnię z salonu, przed którą na kolana padną znajomi. Albo wolisz po prostu inny układ niż dotychczas. Albo jednak duża ilość blatu jest dla Ciebie meg priorytetem i orientujesz się w tym kierunku. Czasami warto też zapytać drugą połowę, albo kogoś, kto być może z Twojej kuchni będzie korzystał
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 25-04-2012 o 13:57
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  7. #5647

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malgosia i Piotr Zobacz post
    Witam serdecznie,

    dotarlam do momentu projektowania kuchni i licze na Wasza pomoc. Obecnie na "tapecie" jest taka wersja:



    co myslicie o tym rozwiazaniu? Dlugi pokoj zostal rozdzielony wysoką zabudową, w ktorej ma byc Lodowka, piekarnik i cargo.
    Bede naprawde wdzieczna za wszystkie uwagi.
    Kwestia ilości blatu jest indywidualna, ale IMHO też za mało. Natomiast do rozważenia kwestia lokalizacji zlewu. Aktualnie jest na moje oko doskonale widoczny z jadalni. Czyli np. mając gości i odstawiając cokolwiek do zlewu lub wokół zlewu masz brudne gary na dość dobrym widoku.
    Moim zdaniem jeśli ma być wyspa, to trzeba bardziej otworzyć kuchnię, albo zmniejszyć jadalnię, żeby dodać trochę pola manewru.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #5648
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Witajcie

    Już myślałam, że więcej o to nie poproszę, ale dwa dni temu wpadła do mnie moja kuzynka i cały, wydawało by się misterny plan kuchni wziął w łeb Otóż rozbudziła we mnie znowu moją niepewność do co wysokiej zabudowy, dlatego jeszcze raz, ostatni, wrzucam moją kuchnię do oceny i proszę o spojrzenie na ten układ "świeżym okiem"

    Tak wygląda pomieszczenie i wymiary:




    Jak widać, kuchnia jest bardzo wąska. Nie ma możliwości przesunięcia ścian. Wysokość od podłogi do parapetu to 76 cm.

    A tutaj układ mebli:



    I wizki( troche kulawe, bo robione dawno temu)









    Miejsce do posiłków musi być, bo nie mam innego w mieszkaniu. Musi być lodówka z zamrażalnikiem i mikrofala no i trochę blatu roboczego (mojej wersji ma 90 cm i jest wystarczająco).
    Problemem jest wysoka zabudowa, bo pomiędzy szafkami jest tylko 60 cm przejścia. Może być, czy kombinować coś innego? (tylko co? )
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 25-04-2012 o 15:11
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  9. #5649

    Domyślnie

    Magda, próbowałam robić wizualkę ale jednak wydaje mi się, że przedstawiona przez Ciebie to rozsądne ustawienie, choć faktycznie 60 cm to niewiele. Czy nie będzie probmenu z otwarciem lodówki?
    Można ewentualnie zastanowić się nad wysuwanym lub rozkładanym blatem do spożywania posiłków, by w kuchni było nieco bardziej przestronnie.
    Czy okno się otworzy?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wysuwany blat.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	113399  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 26-04-2012 o 22:07

  10. #5650

    Domyślnie

    Kurczę 60 cm to jeden kafel na podłodze - wąsko. Podoba mi się 4 z propozycji Dzustyy.
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  11. #5651
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Dzięki Dzustaa ale nie mam gdzie zastosować tych szuflad z wysuwanym blatem I w zasadzie nie mam problemu z samym kącikiem jadalnym tylko własnie z przechowywaniem i stąd ta wysoka zabudowa, która z kolei powoduje taką ścianę.

    Czy ktoś jeszcze sie wypowie? Utwierdzi mnie, że nie mam wyjścia i musze tę zabudowę zrobić, czy "zjedzie" pomysł z góry na doł?

    Edit: zaraz poszukam i wrzucę zdjęcie mojej kuchni przecudnej urody
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 25-04-2012 o 16:55
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  12. #5652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    układ jest chyba dość dobrze wpasowany w tak wąsko kuchnię Możliwości manewrowania naprawdę małe. Ale zawsze można pokombinować. Może pobaw się tą zabudową i ją porozdzielaj? Mikrofale zrób np. w szafkach po drugiej stronie. Albo inaczej - masz chyba jeszcze miejsce na szafkami górnymi - może tam wrzucić kolejny rząd. Może maksymalnie naładować stronę po prawej od wejścia, a na ścianie na wprost porobić kubiki - Zostawić tylko to co niezbędne i byłyby to nieregularnie porozmieszczane prostopadłościany i sześciany przyczepione do ściany. Zastanówcie się, czy musicie mieć dużą lodówkę. Może kupić małą płytką i właście ją powiesić. Albo lodówę płytką (można kupić taką do 50cm) postawić a powiesić kubik z mikrofalą, jakąś szafką itd - aby optycznie poluzować tę ścianę i jednocześnie zwiększyć przejście. Szafkę do przechowywania można zawsze zrobić dość wąską - 35 cm. Jak jeszcze nie zabrałaś się do realizacji, to moż faktycznie pokombinować i posprawdzać.

  13. #5653

    Domyślnie

    Magda34
    JA bym się nad wysoką zabudową mocno zastnaowiła. Nie dla mnie ciasne przejścia. No i kącik do jedzenia od razu taki wciśnięty się robi.
    JAk dla mnie piekarnik pod blat, dwa słupki zamiast jednego - albo jakaś inna aranżacja a koncept 3 słupków poczekałby na lepsze czasy i większe mieszkanie. Bo ono w końcu kiedyś nadejdzie
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  14. #5654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    i jeszcze coś - nie znam nawyków kuchennych, ale może zrezygnować z piekarnika i kupić mikrofale z funkcją pieczenia. Mam coś takiego i dopóki ponownie nie zaczęłam robić pizzy, to w ogóle nie używałam piekarnika. Jeden sprzęt odpada. Wrzucasz szafki i może nawet dałoby radę lodówkę przenieść na drugą ścianę.

  15. #5655
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Dziewczyny.

    Piekarnik zostaje pod blatem tak, jak jest teraz, a mikrofala jest wolnostojąca i miałaby byc zabudowana w tej zabudowie. Tych sprzętów nie wymieniam. Do zmiany idzie tylko lodówka. Chcę mieć z zamrazalnikiem na dole. Mam też pare sprzętów kuchennych typu malakser, z których korzystam i musze to gdzieś schowac.

    Wklejam jeszcze zdjęcie mojej kuchni. Proszę, nie zwracjacie uwagi na ten misz-masz. Bedą zastosowane środki wybuchowe Chciałam tylko pokazać jak to mniej wiecej wygląda. Robiąc zdjęcie stoje przy lodówce
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  16. #5656
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Madziu,
    Na zdjęciu nie wygląda to tak ciasno jak na wizualizacji. To chyba efekt podzielenia na górną i dolną zabudowę.
    Spróbuj może na wizualizacji pomysł Aantenki - dwa słupki zamiast jednego plus szafka dolna (w miejsce trzeciego słupka). Wtedy zacznie się od wąskiej, płytkiej, wysokiej szafki (albo blendy, choć szkoda miejsca), lodówka w słupku z zamrażarką, słupek z mikro, szafka dolna, stoliczek.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 25-04-2012 o 19:02

  17. #5657

    Domyślnie

    Cytat Napisał women.beauty Zobacz post
    jeszcze coś takiego rozważam bo trochę mi szkoda że nie ma stolika w kuchni lub meble w L i półwysep mam wielki mętlik w głowie przez tą kuchnie
    women - też taki przerabiałam ale odpadł, bo chciałam aby wejście do kuchni było możliwie schowane, w układzie który załączyłam jest za ścianą z kominem - mniej widoczne z "salonu"
    rozmieszczenie głównych sprzetów w "naszych" układach chyba jest optymalne, dla mnie i, z tego co piszesz, równiez dla Ciebie największym problemem jest ten ciąg barowo-zasłaniający
    ale ta wizualka bardzo ładna, dlaczego masz wątpliwości?

  18. #5658
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Madziu,
    Na zdjęciu nie wygląda to tak ciasno jak na wizualizacji. To chyba efekt podzielenia na górną i dolną zabudowę.
    Spróbuj może na wizualizacji pomysł Aantenki - dwa słupki zamiast jednego plus szafka dolna (w miejsce trzeciego słupka). Wtedy zacznie się od wąskiej, płytkiej, wysokiej szafki (albo blendy, choć szkoda miejsca), lodówka w słupku z zamrażarką, słupek z mikro, szafka dolna, stoliczek.
    Właśnie Ewo, teraz mam tam szafki dolne i górne i nie wydaje się tak wąsko Ale lodówka stoi przed tym kominem i nie jest w jednej linii z szafkami dolnymi.

    Coś mi się wydaje, że ta zabudowa będzie musiała zostać
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  19. #5659

    Domyślnie

    Magda - na rzucie masz stolik z krzesłami przy ścianie, a na wizualkach odsuwane - wg mnie w tak wąskiej kuchni nie ma miejsca na wersję z wizualki - jak ktoś będzie siedział, to nie przejdziesz, może stolik pod okno, ze zjęcia wygląda, że wysokość byłaby ok., wówczas krzesła tak jak na wizualkach będą wygodne
    a wejście prosto na zabudowę - może wersja z zabudoą niską, wówczas lodówka i zamrażarka niskie, podblatowe
    wg mnie generalnie podoba Ci się zabudowa wysoka i koniecznie chcesz tak zrobić, bo wracasz do tego rozwiązania, chociaż wiele osób Ci to odradza
    może taki szalony pomysł - powieś sobie coś (prześcieradło) na szafkach i pomieszkaj z taką "zabudową" przez kilka dni

  20. #5660
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    mamik, Na wizce jest źle z tym blatem do jedzenia. Zostaje stół i dwa krzesła.
    Nie chcę tej zabudowy na siłę, ale nie mam miejsca na przechowywanie, dlatego kombinuję na wszystkie sposoby Wierz mi wersja z lodówką i zamrażarką pod blatem też była. Była nawet wersja z zabudową w ścianie nośnej (na rzucie po lewej stronie od wejścia.)

    Zobacz:




    Twój pomysł z prześcieradłem jest super!!! zaraz to wypróbuję
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 25-04-2012 o 20:01
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





Strona 283 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony