dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 285 z 613
Pokaż wyniki od 5.681 do 5.700 z 12250
  1. #5681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ostatnio mój klient przenosił przyłącze i licznik w bloku. Nie zjadły go koszty.
    Ale ok, rozumie, że to wykluczone.
    Hmmm... ja lubię wysokie zabudowy, znacznie bardziej niż blaty. 65cm to jednak ciasno w kuchni na przejście. Nie pokusiłabym się na to rozwiązanie. Teraz robię kuchnię gdzie mam tylko 80cm a i tak klientka jest niepewna czy to się sprawdzi....
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #5682
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Gdybym nawet chciała, to nie mam gdzie przenieść tego licznika, bo wszędzie ciasno W tej szafce, gdzie jest licznik, mąż ma tez swoje narzędzia, a ja trzymam żelazko, odkurzacz i mopa. To jedyne miejsce.

    A Ty masz ewentualnie jakis pomysł, żeby tej zabudowy nie robic i pomieścić niezbędne rzeczy?

    Jeszcze jedno zdjęcie dorzucam z widokiem na wejście do kuchni z dzisiejszą kocową zabudową. Stoję w drzwiach wejściowych.

    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 25-04-2012 o 23:26
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  3. #5683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Załącznik 113447

    Albo Twój układ z wysoką zabudową ale ucięłabym szafkę przy kuchence i byłoby szersze przejscie. Plus do tego zabudowa tych niedocenianych 20cm z lewej strony Wyjdzie taka sama glębokość jak w szafkach nad geberitami.

    Załącznik 113448
    Ostatnio edytowane przez mayland ; 25-04-2012 o 23:35
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #5684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Magda34_kuchnia.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	113449

    Magda, tak na szybko, pokombinowałabym z wersją Dzustay.
    Czerwone „C” – to małe wąskie cargo, albo lepiej szafka ponieważ tam masz kawałek słupa (czy komina) z tyłu. Możesz tu sobie zrobić na części wysokości bajerek z otwartym miejscem na butelki z winkiem - ukośna kratka.
    Czerwone „Cargo” – wiadomo spiżarnia, albo duża szafa z szufladami na wszystko co tylko chcesz. Kupa miejsca
    Czerwone „P+M” – wysoka zabudowa z miejscem na piekarnik i mikrofalę. Albo piekarniko-mikrofalę - są w IKEA i nie tylko. W tej opcji - 2 w 1 - zrobiłabym tę szafę do wys. 140-150 cm, a wyżej pusto. Będzie wrażenie, że jest troszkę więcej miejsca.
    Dalej to zielone – blat. Ewentualnie ze schowaną przy „P+M” szafeczką na „cośtam” – może segregacja śmieci ?
    Przy drzwiach „L+Z” – lodówka i zamrażarka.
    „L+Z” możesz zamienić miejscami z „CARGO”.
    Rysuję dla Malkul i przymierzam kolory w kuchni Ani. W kolejce są schody Julianny. Potem mogę pokombinować z Twoją kuchnią

  5. #5685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Moim znów zdaniem lodówka w ciągu z kuchenką zasłoni światło okna. Wchodząc będzie wrażenie ciasnoty w sąsiedztwie wysokiej zabudowy naprzeciwko. Jednak szafki wiszące mają połowę głębokości co lodówka i lżej będą wyglądały na ścianie z kuchenką i zlewem.

    Magdo gdybyś wykonała tą wąską zabudowę po lewej którą ja proponuję np. w czarnym szkle (nawet z wzorem), lakierze lub grafitowym lustrze (powierzchni odbijającej obraz) to mogłoby fajnie wyglądać a zarazem zdobić w tak małej kuchni. Nie muszą to być szafki. Może jakaś zabudowa w typie szafy przesuwnej? np. z łamanymi drzwiami bo z przesuwnymi szkoda miejsce na prowadnice. Małe cargo w rogu zmieściłoby duzo mniej rzeczy.
    Wąskie gardło czyli to przejście ok 65cm jest na niewielkim fragmencie kuchni. Najważniejsze, ze przy otwartej lodówce jest przed nią dużo miejsca a tam nieraz trzeba kucnąć, schylić się.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #5686

    Domyślnie

    Moim znów zdaniem lodówka w ciągu z kuchenką zasłoni światło okna. Wchodząc będzie wrażenie ciasnoty w sąsiedztwie wysokiej zabudowy naprzeciwko. Jednak szafki wiszące mają połowę głębokości co lodówka i lżej będą wyglądały na ścianie z kuchenką i zlewem.
    ja też mam takie wrażenie. Jednak słupki na wejśćiu, jak już nie mogą być na lewo od.
    I ucięta szafka w propozycji Mayland to też dobry pomysł

    Magda34 - to gdzie ten wątek remontowy???
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  7. #5687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Magda, podoba mi się pomysł Mayland - ten drugi z lodówką naprzeciw wejścia.
    Dobry pomysł to też bardzo błyszczące fronty, żeby zadziałały jak lustro. Niekoniecznie ciemne, bo kuchnia maleńka. Ale samo białe też nie jest dobre.
    Jak zdecydujesz jaką chcesz zabudowę, porobię rysuneczki i poprzymierzamy kolory

  8. #5688

    Domyślnie

    Przeniosłam lodówkę na drugą stronę,obok cargo (wysokości należałoby wyrównać z wiszącymi szafkami







    Choć możnaby zamiast szafek wiszących we wnęce zastosować półki
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 26-04-2012 o 10:34

  9. #5689
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cześć Dziewczyny

    @maylandziu, też brałam Twoja wersję pod uwagę, tą z tymi wąskim szafkami po lewej od wejścia, ale stwierdziłam, że już chyba nie miałabym co tam trzymać. Zamiast tego jest pomysł z nałożeniem np. tę ścianę szyby
    To po pierwsze. Druga sprawa w tej samej wersji to skrócenie blatu roboczego po prawej od wejścia. Na to się nie mogę zgodzić, bo to jedyny blat, na którym przygotowuję posiłki.

    @Aantenko, chyba założę ten wątek. Nie wiem czy na forum czy w formie bloga. Tylko w tej chwili nie mam co pisać, bo nic się nie dzieje. Jakieś zakupy planuję robić pod koniec maja, początek czerwca. Do tej pory muszę w miarę wszystko zgrac kolorystycznie no i oczywiście ustalić ten nieszczęsny układ. Z remontem planujemy ruszyć po Euro 2012, bo dopiero wtedy mój mąż będzie dyspozycyjny.

    @Pestko, nawet się nie waż mi nic rysować!!! Przecież ja też mam programy i umiem. Możesz tylko pełnić formę doradczą

    @Dzustaa, Dziewczyny, czy jest w ogóle sens zostawiać ten kawałek niezabudowany przy tej wysokiej zabudowie?

    Mój mąż się wczoraj obudził w nocy, jeszcze jak z Wami tu pisałam i wchodząc do kuchni zapytał co ten kocyk tu tak wisi, a On się do szklanki nie może dostać. Jak mu powiedziałam, że to nasza wysoka zabudowa, to stwierdził, że źle nie jest, ale jest wrażenie ściany
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 26-04-2012 o 10:49
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  10. #5690
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiaG1980

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie
    Jestem tu nowa chociaż podglądam Was od dawna, jestem w trakcie budowy a raczej jej wykańczania
    Postanowiłam że napiszę do Magdy 34 w związku z jej kuchnią bo mam pewien pomysł

    Magdo 34 ja wymyśliłam coś takiego, niestety wymaga to bardzo wielu zmian w związku z instalacjami i nie wiem czy to sa koszty na jakie możesz sobie pozwolić ale wydaje mi sie że mój pomysł dla twojej kuchni powinien się sprawdzić.
    zrobiła załączniki ale kurcze jak pisałam "to mój pierwszy raz" i nie wiem czy poszły w razie co doślę je póżniej.
    Magda chodzi mi o to: ponieważ masz wąziutką kuchnie nie możesz zabudowywać wszystkich ścian bo to będzie bardzo przytłaczające. Uważam, że powinnaś zabudowe zrobić na ścianie na przeciwko wejścia i pod oknem a ściana po prawo, na której masz drzwi, powinna zostać wolna ewentualnie z wysuwanym blatem jak to wcześniej dziewczyny sugerowały. niestety jak pisałam instalację musisz poprzenosić i kaloryfer tez. chociaż jeśli chodzi o kaloryfer w kuchni to mam dużo znajomych co maja bloki podocieplane a że małe kuchnie w blokach to wywalili kaloryfer całkowicie z kuchi, tam się gotuje i zawsze jest tam ciepło, ewentualnie kaloryfer można dac na ściane gdzie jest wejście.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fa581c7633e5f69b0328ac81a2ae54ca,21,19,0.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	113474   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6eb72d3a47293386f6beb7d5d4525c60,10,19,0.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	113475  

  11. #5691
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiaG1980

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0352.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	113476Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0353.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	113477jeszcze raz ja
    oczywiście poleciałam blondynką i nie te zdjęcia załaczyłam co chciałam, wybaczcie.
    co do zabudowy po lewo to będzą to wąskie półki ale uważam że sie super, sprawdzą na słoiki, buteki z piciem, soki, makarony itp taka mała spiżarenka

  12. #5692
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    kasiuG 1980 dzieki za propozycję, ale zmiana instalacji nie wchodzi w grę.

    Wiecie co, jeszcze jedna wersja mi przyszła do głowy. A gdyby wykorzystać ten pomysł mayland, z tą wąską zabudową po lewej przy wejściu, (tam dałabym wszystkie talerze i szklanki) ale zrezygnować z tych górnych szafek po prawej i zamontowałabym tylko jakis ładny okap? Tylko dolne szafki zaczynałyby się od wejścia, bo blat jest mi niezbędny

    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  13. #5693
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiaG1980

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Magda 34

    jesli instalacja musi zostać gdzie jest to za bardzo wyjścia nie ma, tak jest dobrze jak zrobiłaś i koniecznie ze ściany po prawo od wejścia muszą zniknąć wszystkie wiszące rzeczy, zostać może tylko okap, żeby jak najmniej zasłaniać okno.
    nie wiem jak bardzo musisz miec stół ale ja bym go wymieniła na blat, 40cm szerokości spokojnie starczy żeby coś przekąsić. stół jest szeroki i bedzie mało miejsca między szafkami i stołem, dlatego wąski a długi blat będzie dobrym rozwiązaniem, pod nim schowasz stołki i będzie blat roboczy. jeśli blat zrobisz na ścianie co lodóka to możesz nad blatem spokojnie dać wiszące wąskie szafki żeby razem dały wykończenie z wysoką zaubową lodówki - ale najlepiej zrob wizualizację bo sama jestem ciekawa jak by to wyszło.
    mogłabyś też dac blat pod oknem ale nie bedzie go już tak dużo (kaloryfer zostanie na miejscu)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0355.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	113489   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0354.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	113490  

  14. #5694

    Domyślnie

    Zastanawia mnie ta zabudowa po lewej stronie od wejścia, około 22 cm (pod odjęciu szyby) to za mało by zmieścił się talerz obiadowy, więc musiałabyś chyba montować jakieś wieszaki, by talerze stały w pozycji pionowej. Poza tym zastanów się czy wygodnie Ci będzie przenosić za każdym razem naczynia ze zmywarki za tą szybę.

  15. #5695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Magda YES

    A okap srebrny opraw w półkę jak na tych obrazkach – rysowałam dla mojej córki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Kasiowa-2.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	113493 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_Kasiowa-1.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	113494


    OKEY nie to nie, a może będziesz potrzebowała naniesienia na zdjęcia

  16. #5696
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    @Dzustaa, koło drzwi po lewej stronie jest teraz 24cm, czyli tyle co średnica talerza Mąż powiedział, że może wbić się jeszcze kilka cm w tę ścianę i wtedy można by było zrobić szafki głębokie na 28-30 cm, czyli tyle, co szafki górne.

    Zrobiłam wizkę z takim ustawieniem, jak zaproponowała mayland, ale bez górnych szafek przy wejściu. Na ściane można zastosować szkło i okap-tubę. Tak wygląda ta koncepcja.






    I widok od okna

    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  17. #5697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jest znacznie lepiej Niepokoi mnie ten narożnik między wąską zabudową, a lodówką. Masz jakąś koncepcję na niego, bo mnie wydaje się stracony ???
    Magda, jak robisz tę wielką 28-30 cm, to może utnij szafę z mikrofalą tuż nad nią. Powstanie fajne miejce na postawienie czegoś - może ekspres jakiś kolorowy. A poza tym rozluźni się na poziomie wzroku w kuchni.

  18. #5698

    Domyślnie

    Magda - ja mam wrażenie, że wchodzimy w etap przekombinowywywania

    Zostaw Ty te biedne górne wiszące szafki w spokoju Nic nie zyskasz jeśli chodzi o przestronność (nikt nic nie miał do górnych szafek, chodzilo bardziej o wysokie klocki) a zafundujesz sobie przeciskanie się obok wysokiej zabudowy do talerzy i kubków za każdym razem, jak trzeba będzie coś sięgnać podczas przygotowywania czy siedząc przy stoliku.
    Ta zabudowa po boku, ok może być jako dodatkowe miejsce do przechowywania (możesz wtedy dać np. tylko rządek poziomych wiszących) ale nie pozbywaj się wiszącej zabudowy całkowicie.

    A tak jak kombinujemy kreatywnie to może zamiast tych wysokich słupków mogą być półsłupki? I wtedy SBS nawet
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  19. #5699

    Domyślnie

    P.S. Dopilnuj też, żeby stół był jakiś fajnie rozkładany jeszcze na boki w kierunku krzeseł, żeby w wielkiej potrzebie można było zrobić sobie więcej miejsca na przygotowania.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  20. #5700
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Sprawdziłam jeszcze raz ile mam rzeczy i powiem tak, że jesli zostaja szafki górne to niepotrzebna mi zupełnie zabudowa przy wejściu po lewej stronie i na odwrót. Zaraz wrzucę rysunek z rozmieszczeniem rzeczy, które posiadam.





    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 26-04-2012 o 14:55
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





Strona 285 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony