dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 291 z 462
Pokaż wyniki od 5.801 do 5.820 z 9237

Temat: Projekt kuchni - wizualizacje

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    311

Domyślnie

Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Spiea,zgadzam się ,ale jak to zrobić,jak ja nie chcę zlewu pod oknem:/
    zrób zlew narożny albo przesuń go w lewo tak, aby ociekacz był w tej części w rogu. Zyskujesz ok. 60cm. Moja mama ma zlew narożny. Pod nim szafkę normalnie otwieraną, a w środku takie obrotowe kółko z półkami.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar pestka56
    Kod pocztowy
    05-530

Domyślnie

Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    zrób zlew narożny albo przesuń go w lewo tak, aby ociekacz był w tej części w rogu. Zyskujesz ok. 60cm. Moja mama ma zlew narożny. Pod nim szafkę normalnie otwieraną, a w środku takie obrotowe kółko z półkami.
    Popieram obrazeczkami. Zlewozmywak biały ceramiczny z IKEA
    iKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen Corner Sink.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	113629 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	corner_sink.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	113630 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	design3129.jpg
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	113631 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kit-wod-cornersink2A-435.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	113633 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	113634:

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

No nareszcie coś wyszło z tych moich przemysleń.poradzcie który projekt lepszy.kuchnia z pKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia z zab.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	113637Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	113638

Nie ukrywam ze marzy mi się ten z półwyspem

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Dla zobrazowania wymiarów z półwyspem.Jesli sądzicie że jednak miejsca jest za mało to napiszcie .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	113639

Domyślnie

Nowy1, wydaje mi się, że trochę za dużo się dzieje w tym projekcie, szafki na zmianę różnych szerokości, rogi - kilka prostych,jeden ścięty,jeden zaokrąglony. Taka forma półwyspu nie przekonuje mnie,jeśli już to półwysep prosty. Z przedstawionych przez Ciebie myślę, że wersje 2 lub 3 są lepsze
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 27-04-2012 o 22:43

Domyślnie

Nowy1, układ z półwyspem mi się podoba, ale bez zaokrągleń, zrezygnowałabym jednak z jednej wysokiej szafki, a poszerzyszłabym drugą, szerokość 30 jest bardzo niepraktyczna, lepiej zrobić jedna 40 i zostawić więcej blatu pomiędzy płytą a zlewozmywakiem

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Dzięki za rady .Może jakieś jeszcze inne rozwiazania? Jeszcze jestem przed , także mogę zmienić to i owo , ale zlew rogowy na pewno zostaje .Może rozrysujcie mi jakies inne praktyczne rozwiazania co do wyglądu szafek i szerokości.Podłączenia pod płyte i piec tez zrobione. Dzieki mamik , może faktycznie zrezygnuję z tej jednej szafki wysokiej a dam szerszą.

Domyślnie

Nowy1,moja propozycja na podstawie wymiarów z 283 str. Wygodniej by było przenieść płytę na drugą stronę
    Edit: właśnie zauważyłam, że nie uwzględniłam zmywarki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_1.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	113803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	113804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_2.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	113805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_3.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	113806  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 29-04-2012 o 08:56

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_3.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	113811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	113812Powiem tak : gdybyś zaproponowała taki układ wcześniej to bym sie skusiła ( pisze jako żona nowego.). Teraz obawiam sie że za późno.Mam juz zrobione podłaczenia wody i puszki do gniazdek tak jak na załacznikach czerwone woda zółte gniazdka ( do zmywarki lodówki itp) Szkoda że tak późno , bo układ fajny i wcześniej o czymś takim nawet nie pomyślałam i kuchnia bedzie raczej w kształcie litery L No nic szkoda , ale masz fajny program do robienia projektów , to może spróbuj cos wymyslić podobnego do mojego układu z półwyspem - chodzi głównie o układ szafek żeby było symetrycznie rozplanowane .a może zlew w rogu ale prosty jednokomorowy ?Nie wiem czy byłoby wygodnie. Mimo to dzięki bardzo za zainteresowanie.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 29-04-2012 o 09:30

Domyślnie

Wrzucam też wersję z przeniesioną płytą. Plusem jest znaczna ilość blatu zarówno wokół zlewu,jak i wokół płyty.
    Tym razem nie zapomniałam o zmywarce

Program jest ogólnodostępny na stronie IKEA

Później spróbuję coś zrobić biorąc pod uwagę przyłącza. Czy lodówka może zostać w tym miejscu, czy musi być koło okna?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_11.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	113813   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_12.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	113814   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_13.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	113815   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_14.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	113816  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 29-04-2012 o 10:08

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MODERATOR FORUM Avatar R&K
    Podkarpacie ... gdzieś w puszczy sandomierskiej
    Kod pocztowy
    36-100
    Dzielnica
    Miasto nad Nilem
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

Domyślnie

Cytat Napisał nowy 1 Zobacz post
    Powiem tak : gdybyś zaproponowała taki układ wcześniej to bym sie skusiła ( pisze jako żona nowego.). Teraz obawiam sie że za późno.Mam juz zrobione podłaczenia wody i puszki do gniazdek tak jak na załacznikach czerwone woda zółte gniazdka ( do zmywarki lodówki itp) Szkoda że tak późno , bo układ fajny ....
    żono - nowy1 - jeśli taki układ Ci sie podoba to nie zastanawiaj sie tylko przenieś gniazdka i odpływy i zrób taka jak Ci sie najbardziej podoba
    koszt i czas przeniesienia odpływu i gniazdka to max 100-200 zł czyimis rekami , pół dnia pracy
    a kuchnie masz na 8-10 lat minimum!!!

swoja droga macie podobna kuchnie do mojej - ja mam o 40 cm szerszą - po 90 cm po obu stronach okna

Domyślnie

Specjalistki kuchenne - zapraszam DO MNIE
    Nie czytajcie prosze moich wczesniejszych wypocin w tym temacie, nie chciałabym abyście sie sugerowały czymkolwiek.
    Może uda sie nam wspólnie wymysleć sensowniejszy układ niz ten, który mi po głowie chodzi

Domyślnie

zona - nowy1
    Układ proponowany przez Dzuustę w opcji nr 2 (na jednej stronie układu płyta na drugiej zlew) jest wizualnie może faktycznie ciekawszy niż klasyczna L.
    Ja osobiście przesunęłabym jeszcze kuchnię odrobinę od mini-półwyspu (rozumiem, że będzie tam barek z miejscem do siedzenia? - tego nie da się narysować w programie IKEA) Natomiast w układzie tym trzeba przemyśleć, czy chcesz mieć zlew i płytę na dwóch róznych ciągach (przenoszenie rzczy ze kuchenki do zlewu i odwrotnie) i zastanowić się nad ilością miejsca do przechowywania (w którym układzie jest więcej i z lepszym dostępem.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

Domyślnie

Aantenka,zgadzam się co do przesunięcia płytki. Można by było np. patrząc od strony okna zastosować szuflady 60 cm czyli, taka szerokość jak zmywarka po drugiej stronie, a płytkę osadzić na szafce 80 cm.
    Poza tym w pierwszym układzie zmywarka 60 cm musiałaby chyba być po drugiej stronie niż zlew, a korzystanie ze zlewu przy samej ścianie zapewne nie byłoby zbyt wygodne.
    Przy drugim układzie plusem jest też zachowanie trójkąta roboczego
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 30-04-2012 o 12:13

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Nazwa:	zmiany.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	113961Mąż nie zgadza sie na przesunięcie gniazdek i wody więc troche poprawiłam roboczo po swojemu.Nie wiem co wy na to.Chyba jednak za mało miejsca miedzy półwyspem a kuchnią?Nie mam tego programu więc na razie tak roboczo nie brałam pod uwage szerokości szafek Wyraźcie swoje opinie.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 30-04-2012 o 15:45

Domyślnie

Nowy1,między szafkami pod oknem, a półwyspem będziecie mieli tylko około 79 cm

Próbowałam zrobić wizualizację, ale nie jest to wersja zbyt praktyczna bowiem na kilku metrach macie aż 3 szafki narożne, co wydaje mi się mało wygodne.
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 30-04-2012 o 17:52

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Nazwa:	zmiany.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	113963a może ten półwysep zrobić w taki sposób ( tą szafke na czerwono usunąć) Ale namieszałam.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 30-04-2012 o 18:25

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar duś

Domyślnie

strasznie niewygodne to miejsce ze zlewem wciśnietym w naroznik. nie będziesz w stanie zapakować zmywarki, a zlew - robi się totalnie nieporęczny
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Nazwa:	99.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	114084A może cos takiego . Dostep do zlewu w miare dobry - zlew jednokomorowy . Wysoka zabudowa to piekarnik i lodówka .. Kąty proste , Wydaje mi sie że symetrycznie.Tylko brakuje mi wysokiej zabudowy jako miejsca na żywnośc
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 01-05-2012 o 08:36

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar duś

Domyślnie

trójkąt roboczy masz tak koszmarnie scisniety jakby cała kuchnia miała 1,5 m2.
    najczęściej pracuje sie miedzy zlewem a płyta (tak, ja tez mam po drugiej stronie kilometry blatu), a ty nie masz tam w ogóle miejsca - jednym lokciem przypalisz sie o garnek, drugim - potracisz stojące na ociekaczu naczynia.
    poza tym zmienilabym lodowe i z piekarnikiem. ja ja po prostu otwieram częściej i uwazam ze im wygodniej sie fo niej dostac tym lepiej (z piekarnika nie wyciągam nigdy kilkunastu rzeczy żeby trzymać go otwartym dłuższa chwile)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel

Strona 291 z 462

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia