dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 291 z 515
Pokaż wyniki od 5.801 do 5.820 z 10282

Temat: Projekt kuchni - wizualizacje

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Dzięki za rady .Może jakieś jeszcze inne rozwiazania? Jeszcze jestem przed , także mogę zmienić to i owo , ale zlew rogowy na pewno zostaje .Może rozrysujcie mi jakies inne praktyczne rozwiazania co do wyglądu szafek i szerokości.Podłączenia pod płyte i piec tez zrobione. Dzieki mamik , może faktycznie zrezygnuję z tej jednej szafki wysokiej a dam szerszą.

Domyślnie

Nowy1,moja propozycja na podstawie wymiarów z 283 str. Wygodniej by było przenieść płytę na drugą stronę
    Edit: właśnie zauważyłam, że nie uwzględniłam zmywarki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_1.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	113803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1.jpg
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	113804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_2.jpg
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	113805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_3.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	113806  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 29-04-2012 o 08:56

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_3.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	113811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	113812Powiem tak : gdybyś zaproponowała taki układ wcześniej to bym sie skusiła ( pisze jako żona nowego.). Teraz obawiam sie że za późno.Mam juz zrobione podłaczenia wody i puszki do gniazdek tak jak na załacznikach czerwone woda zółte gniazdka ( do zmywarki lodówki itp) Szkoda że tak późno , bo układ fajny i wcześniej o czymś takim nawet nie pomyślałam i kuchnia bedzie raczej w kształcie litery L No nic szkoda , ale masz fajny program do robienia projektów , to może spróbuj cos wymyslić podobnego do mojego układu z półwyspem - chodzi głównie o układ szafek żeby było symetrycznie rozplanowane .a może zlew w rogu ale prosty jednokomorowy ?Nie wiem czy byłoby wygodnie. Mimo to dzięki bardzo za zainteresowanie.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 29-04-2012 o 09:30

Domyślnie

Wrzucam też wersję z przeniesioną płytą. Plusem jest znaczna ilość blatu zarówno wokół zlewu,jak i wokół płyty.
    Tym razem nie zapomniałam o zmywarce

Program jest ogólnodostępny na stronie IKEA

Później spróbuję coś zrobić biorąc pod uwagę przyłącza. Czy lodówka może zostać w tym miejscu, czy musi być koło okna?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_11.jpg
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	113813   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_12.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	113814   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_13.jpg
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	113815   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_Nowy1_14.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	113816  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 29-04-2012 o 10:08

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MODERATOR FORUM Avatar R&K
    Podkarpacie ... gdzieś w puszczy sandomierskiej
    Kod pocztowy
    36-100
    Dzielnica
    Miasto nad Nilem
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

Domyślnie

Cytat Napisał nowy 1 Zobacz post
    Powiem tak : gdybyś zaproponowała taki układ wcześniej to bym sie skusiła ( pisze jako żona nowego.). Teraz obawiam sie że za późno.Mam juz zrobione podłaczenia wody i puszki do gniazdek tak jak na załacznikach czerwone woda zółte gniazdka ( do zmywarki lodówki itp) Szkoda że tak późno , bo układ fajny ....
    żono - nowy1 - jeśli taki układ Ci sie podoba to nie zastanawiaj sie tylko przenieś gniazdka i odpływy i zrób taka jak Ci sie najbardziej podoba
    koszt i czas przeniesienia odpływu i gniazdka to max 100-200 zł czyimis rekami , pół dnia pracy
    a kuchnie masz na 8-10 lat minimum!!!

swoja droga macie podobna kuchnie do mojej - ja mam o 40 cm szerszą - po 90 cm po obu stronach okna
    -> Budowa ZX35 start 23.10.2014
    -> Dziennik Budowy Arizony
    -> System grzewczy do 15 tyś / rach do 3 tyś CO i CWU / dom do 150m2

2012/13 - 5291,8 kWh = 1560 zł
    2013/14 - 3913,2 kWh = 1170 zł

Dom:Arizona S-GL- 581 kub.419,8 m3,pow.uż.140m2,pow.grz.173m2, płyta fund. z odizol. gar,pod 30 cm XPS,silikat 25+30 cm λ=0,031,okna Si82+/82,Brama Hormann LPU40,brak kominów!,bio-Kominek,NCO DEVIflex™11kW,CWU Galmet Lux Elek.140l,poddasze uż.TopRock 40 cm+ λ=0,035,GGWC+WM JanGaz

Domyślnie

Specjalistki kuchenne - zapraszam DO MNIE
    Nie czytajcie prosze moich wczesniejszych wypocin w tym temacie, nie chciałabym abyście sie sugerowały czymkolwiek.
    Może uda sie nam wspólnie wymysleć sensowniejszy układ niz ten, który mi po głowie chodzi

Domyślnie

zona - nowy1
    Układ proponowany przez Dzuustę w opcji nr 2 (na jednej stronie układu płyta na drugiej zlew) jest wizualnie może faktycznie ciekawszy niż klasyczna L.
    Ja osobiście przesunęłabym jeszcze kuchnię odrobinę od mini-półwyspu (rozumiem, że będzie tam barek z miejscem do siedzenia? - tego nie da się narysować w programie IKEA) Natomiast w układzie tym trzeba przemyśleć, czy chcesz mieć zlew i płytę na dwóch róznych ciągach (przenoszenie rzczy ze kuchenki do zlewu i odwrotnie) i zastanowić się nad ilością miejsca do przechowywania (w którym układzie jest więcej i z lepszym dostępem.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

Domyślnie

Aantenka,zgadzam się co do przesunięcia płytki. Można by było np. patrząc od strony okna zastosować szuflady 60 cm czyli, taka szerokość jak zmywarka po drugiej stronie, a płytkę osadzić na szafce 80 cm.
    Poza tym w pierwszym układzie zmywarka 60 cm musiałaby chyba być po drugiej stronie niż zlew, a korzystanie ze zlewu przy samej ścianie zapewne nie byłoby zbyt wygodne.
    Przy drugim układzie plusem jest też zachowanie trójkąta roboczego
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 30-04-2012 o 12:13

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Nazwa:	zmiany.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	113961Mąż nie zgadza sie na przesunięcie gniazdek i wody więc troche poprawiłam roboczo po swojemu.Nie wiem co wy na to.Chyba jednak za mało miejsca miedzy półwyspem a kuchnią?Nie mam tego programu więc na razie tak roboczo nie brałam pod uwage szerokości szafek Wyraźcie swoje opinie.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 30-04-2012 o 15:45

Domyślnie

Nowy1,między szafkami pod oknem, a półwyspem będziecie mieli tylko około 79 cm

Próbowałam zrobić wizualizację, ale nie jest to wersja zbyt praktyczna bowiem na kilku metrach macie aż 3 szafki narożne, co wydaje mi się mało wygodne.
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 30-04-2012 o 17:52

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Nazwa:	zmiany.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	113963a może ten półwysep zrobić w taki sposób ( tą szafke na czerwono usunąć) Ale namieszałam.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 30-04-2012 o 18:25

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar duś

Domyślnie

strasznie niewygodne to miejsce ze zlewem wciśnietym w naroznik. nie będziesz w stanie zapakować zmywarki, a zlew - robi się totalnie nieporęczny
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Nazwa:	99.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	114084A może cos takiego . Dostep do zlewu w miare dobry - zlew jednokomorowy . Wysoka zabudowa to piekarnik i lodówka .. Kąty proste , Wydaje mi sie że symetrycznie.Tylko brakuje mi wysokiej zabudowy jako miejsca na żywnośc
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 01-05-2012 o 08:36

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar duś

Domyślnie

trójkąt roboczy masz tak koszmarnie scisniety jakby cała kuchnia miała 1,5 m2.
    najczęściej pracuje sie miedzy zlewem a płyta (tak, ja tez mam po drugiej stronie kilometry blatu), a ty nie masz tam w ogóle miejsca - jednym lokciem przypalisz sie o garnek, drugim - potracisz stojące na ociekaczu naczynia.
    poza tym zmienilabym lodowe i z piekarnikiem. ja ja po prostu otwieram częściej i uwazam ze im wygodniej sie fo niej dostac tym lepiej (z piekarnika nie wyciągam nigdy kilkunastu rzeczy żeby trzymać go otwartym dłuższa chwile)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16

Domyślnie

Cytat Napisał nowy 1 Zobacz post

Nazwa:	99.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	114084A może cos takiego . Dostep do zlewu w miare dobry - zlew jednokomorowy . Wysoka zabudowa to piekarnik i lodówka .. Kąty proste , Wydaje mi sie że symetrycznie.Tylko brakuje mi wysokiej zabudowy jako miejsca na żywnośc
    Nowy1

Jakiś czas temu wizualizowałam kuchnię Królikowej , która ma bardzo podobny układ do Twojego.

Po więcej zajrzyj TUTAJ - post 4906

Przepraszam, bo nie jestem na bieżąco. Pamiętam tylko, że zlewu nie chcesz pod oknem. Instalacje to "problem" do ogarnięcia. Lepiej na tym etapie niż po tym jak kuchnia okaże się ciasna i niefunkcjonalna.

Domyślnie

julianna16, cofnęłam się do 250 str. szukając kuchni Królikowej
    Właśnie ten układ stanowił dla mnie inspirację przy tworzeniu układu Nowy1 (post 5822)

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar pestka56
    Kod pocztowy
    05-530

Domyślnie

Kto mi wytłumaczy dlaczego Nowy1 wizualizuje 2 piekarniki ? Jeden widzę pod płytą, a drugi pod mikrofalą

Julianna świetna ta kuchnia

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Dlatego że nie mam takiego programu do wizualizacji samej płyty . piekarnik ma być w wysokiej zabudowie z mikrofalówką a płyta oddzielnie -bez piekarnika

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar pestka56
    Kod pocztowy
    05-530

Domyślnie

Ok

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

Kod pocztowy
    44-253

Domyślnie

Ale namieszałam se w głowie Chyba zostanę przy tych trzech moich propozycjach post 5815 strona 291 .Teraz mam zlew zaraz przy płycie i mi nie przeszkadza tak wiec rogowy zlew myślę zostaje Chciałabym tez mieć blat roboczy przy oknie żeby czasami zerkać co tam na podwórku , i gdzie bawią się dzieci Ale głowie się nad półwyspem , bo tez mi sie marzy.Ale dzięki za wszystkie uwagi .Trochę daliście mi do myślenia

Strona 291 z 515

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia