dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 293 z 613
Pokaż wyniki od 5.841 do 5.860 z 12250
  1. #5841

    Domyślnie

    Mam już taki mętlik w głowie jaki układ kuchni wybrać a czasu pozostało coraz mniej może ktoś coś doradzi ganeralnie kuchnia nie jest duża 245x370 chodzą mi po głowie takie układy (szafki wstawione prowizorycznie) męczył mnie brak stolika i dlatego ten barek zaraz obok jest salon i stół a może darowac sobie ten barek ???


  2. #5842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Pestko dzięki bardzo muszę zobaczyć połączenie na blacie kuchennym, głównie chodzi mi o to czy włączenie dodatkowo drewna nie zrobi misz maszu w kuchni.Zresztą może nie będę mieć problemu ,bo możliwe ,że będę zmuszona dać laminat ,a moze w późniejszym czasie wymienię na granit)
    Taki wysuwany kontakt mam mieć koleżanka ma super sprawa, jak jest dużo okien przy blacie i nie mam miejsca na ścianie na kontakt
    Idę cykać zdjęcia na budowę, bo wczoraj kafelkarz położył płytki i przez telefon stwierdził " no ale one takie trochę tarasowe"boję się,że nie spodoba mi się,a moąż oznajmił trudno i tak nie zmienimy
    Basia wszelkie decyzje przed Tobą. Moje decyzje od dawna są związane z myśleniem o finansach. Taka karma freelanserki graficzki. Stale muszę rozważać co bym chciała, a na co mi kasa pozwoli. Nauczyłam się więc bardzo przydatnej rzeczy – jeśli muszę zrobić coś niezgodnego z wymarzonym chciejstwem, staram się by to było odwracalne. Świadomość, że będę mogła zmienić jak trafi się „manna z nieba” reperuje moją psychikę

    Granit i drewno, albo szerzej kamień i drewno, to niezwykle szlachetne połączenie. Nie zrobi Ci misz maszu w kuchni. Uważaj tylko na kolory

    http://sklep.andrewex.com.pl/wyprzed...sher-teak.html A to wpadło mi dziś z netu. Niezbyt mi się podoba, ale...
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #5843

    Domyślnie

    Women - ja bym sobie ten barek darowala, bo niepotrzebnie zawezasz sobie przejscie. I tak wystaje zza sciany - nie widze sensu. Natomiast na pewno uklad szafek w U (3 sciany) jest bardzo praktyczny. A nie myslalas, zeby zrobic po prawej lub lewej stronie cala sciana z wysokiej zabudowy?

  4. #5844

    Domyślnie

    Witam,
    zrobiłam nową wizualizację kuchni z białymi meblami stat. Bardzo mi sie spodobala kuchnia Jasi, zrobiłam troszkę podobnie... Nie wiem tylko na jakiej wysokosci zrobic okna bo chcialabym żeby to jedno kolo zlewu było nad blatem kuchennym. Zastanawiam sie nad kolorem okien czy biale czy drewnianego koloru oraz dzielone czy tez nie.... Czekam na opinie i z góry bardzo dziekuje za wszelkie sugestie...
    Przy kuchence mam zamiar dać jakies małe kafelki koloru oliwkowego
    Pozdrawiam
    Ania
    Podgląd






  5. #5845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuru Zobacz post
    Witam,
    zrobiłam nową wizualizację kuchni z białymi meblami stat. Bardzo mi sie spodobala kuchnia Jasi, zrobiłam troszkę podobnie... Nie wiem tylko na jakiej wysokosci zrobic okna bo chcialabym żeby to jedno kolo zlewu było nad blatem kuchennym. Zastanawiam sie nad kolorem okien czy biale czy drewnianego koloru oraz dzielone czy tez nie.... Czekam na opinie i z góry bardzo dziekuje za wszelkie sugestie...
    Przy kuchence mam zamiar dać jakies małe kafelki koloru oliwkowego
    Pozdrawiam
    Ania

    A może tak ? Będzie lżejsza ściana okienna, a od lodówki do drzwi masz jeszcze miejsce i możesz je wykorzystać na cargo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01f02823cf436cfdmod.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	116334 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38bb32f60ea12b47mod.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	24,8 KB
ID:	116335 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4c01ca6036e78314mod.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	31,1 KB
ID:	116336
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #5846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał women.beauty Zobacz post
    Mam już taki mętlik w głowie jaki układ kuchni wybrać a czasu pozostało coraz mniej może ktoś coś doradzi ganeralnie kuchnia nie jest duża 245x370 chodzą mi po głowie takie układy (szafki wstawione prowizorycznie) męczył mnie brak stolika i dlatego ten barek zaraz obok jest salon i stół a może darowac sobie ten barek ???

    Chociaż jestem fanka baków czy półwyspów w twoim przypadku tez bym zrezygnowała z tego barku - tak dziwnie wychodzi zza ściany.Gdyby nie ta ścianka działowa barek bym na pewno zostawiła. Ustawienie w literę U - jak najbardziej jestem "za". Zrobiłabym zabudowę do sufitu po lewej stronie, na całej ścianie - można jakieś cargo dorzucić. I tyle

  7. #5847
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał women.beauty Zobacz post
    Mam już taki mętlik w głowie jaki układ kuchni wybrać a czasu pozostało coraz mniej może ktoś coś doradzi ganeralnie kuchnia nie jest duża 245x370 chodzą mi po głowie takie układy (szafki wstawione prowizorycznie) męczył mnie brak stolika i dlatego ten barek zaraz obok jest salon i stół a może darowac sobie ten barek ???
    Popieram głosy przeciw barkowi i zachęcające do zabudowania ściany po lewej . Jeśli bardzo zależy Ci na barku to lepszym pomysłem byłoby zlikwidowanie ścianki. Nie wiem jednak czy to technicznie możliwe, ani co dzieje się od strony salonu . Będzie wówczas też widoczna płyta, a niektórym to przeszkadza.

  8. #5848
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Popieram głosy przeciw barkowi i zachęcające do zabudowania ściany po lewej . Jeśli bardzo zależy Ci na barku to lepszym pomysłem byłoby zlikwidowanie ścianki. Nie wiem jednak czy to technicznie możliwe, ani co dzieje się od strony salonu . Będzie wówczas też widoczna płyta, a niektórym to przeszkadza.
    Tak, zburzenie tej ścianki to byłby dobry pomysł.

  9. #5849
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ścianka jednak chroni przed oglądaniem bałaganu kuchennego wokół płyty.

  10. #5850
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuru Zobacz post
    Witam,
    zrobiłam nową wizualizację kuchni z białymi meblami stat. Bardzo mi sie spodobala kuchnia Jasi, zrobiłam troszkę podobnie... Nie wiem tylko na jakiej wysokosci zrobic okna bo chcialabym żeby to jedno kolo zlewu było nad blatem kuchennym. Zastanawiam sie nad kolorem okien czy biale czy drewnianego koloru oraz dzielone czy tez nie.... Czekam na opinie i z góry bardzo dziekuje za wszelkie sugestie...
    Przy kuchence mam zamiar dać jakies małe kafelki koloru oliwkowego
    Pozdrawiam
    Ania
    Aniu Twoja kuchnia jest tak duża, że aż prosi się o wyspę / półwysep .
    Pomysł Pestki bardzo dobry. Na pewno też odwróciłabym stół jeśli chcesz zostawić ten układ.
    Wrzuć link do Twojego projektu to pokombinujemy jeśli chcesz .
    Różne wysokości okien to dość ryzykowne - trzeba być ostrożnym i pamiętać, że okna powinny też (a nawet przede wszystkim) dobrze komponować się z elewacją. Jak rozumiem dom dopiero będziecie budować?
    Co do koloru okien, to miałam podobny problem i ostatecznie zdecydowałam na białe od środka i orzech z zewnątrz. Jestem bardzo zadowolona z tej decyzji, bo nie muszę martwić się doborem kolorów we wnętrzu, tym bardziej, że w środku myślę raczej o meblach w kolorze dębu .
    Do stylu mebli, które wybrałaś bardziej pasują okna białe i dzielone (nawet ze szprosami) . TYlko znowu trzeba pamiętać, że to zobowiązanie dla reszty wystroju domu.

  11. #5851

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    faktycznie kuchnia jest spora ale ma byc razem z jadalnią... Dałam szafki na wprost ,żeby optycznie skrócić pomieszczenie.
    Dom narazie jest na projekcie (projekt z207 z w500, gdzie w miejsce sypialni zrobiłam kuchnię), ale chciałabym już mieć projekt kuchni bo mogę poprzesuwać okna i zmienić ich wysokość. Zastanawiam się jak mam podać linka ? Musiałabym podać login i hasło chyba do mojego konta na programie ikea planner. Jest tam opcja mail ale projekt jest ważny tylko 5 dni. Julianno jak mam to zrobić ?
    Myślałam też o półwyspie doczepionym od strony okien, bo pomieszczenie jest spore....ale jakoś nie bardzo wiem jak to zaprojektować.
    A jeśli chodzi o okna czy umieszczenie ich 1m nad podłogą byłoby dobrym rozwiązaniem w kuchni ?
    Meble ikea z blatem mają 90cm wysokości i 10cm nad blatem byłby parapet okna.

  12. #5852
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek . A nie dałoby się otworzyć kuchni na salon i wtedy jadalnię zrobić między kuchnią a salonem? Nie wiem jakie inne zmiany planujecie, ale jadalnia w kuchni oznacza, że i tak będziesz musiała w salonie pozostawić dodatkowe miejsce na stół jadalniany na wypadek przyjmowania gości .

    10 cm może wystarczyć jeśli planujesz niską baterię. Są też takie specjalne podokienne składane, ale wiadomo, że kosztują więcej. Można też próbować montować baterię z boku lub na środku okna jeśli ma słupek. Innym rozwiązaniem jest montowanie okien fix (bez otwierania). Na parterze nie ma problemu, bo można być z zewnątrz, ale to pewien dyskomfort.

    Wystarczy ten link ważny 5 dni . Możesz mi go przesłać na priva. Absolutnie nie podawaj żadnych haseł i loginów . Link wystarczy.
    Technicznie wygląda to tak:
    1. przesyłasz projekt sobie na maila
    2. wstawiasz / wysyłasz tylko link jaki otrzymasz w mailu (ten ważny 5 dni)
    Jeśli wolisz, to możesz go wrzucić w post. Wówczas więcej osób do niego zajrzy.
    Ja będę miała dostęp do internetu dopiero jutro wieczorem.

  13. #5853

    Domyślnie

    To i ja sie Was poradze. Po dlugich a ciezkich udalo nam sie osiagnaz porozumienie i stworzyc pierwsze zarysy naszej kuchni. Kuchnia ma wymiary 400x270, jest czesciowo otwarta (tzn nie jest bezposrenio polaczona z salonem, ale dzrwi nie bedzie. Na dole chcemy fronty fornirowe, na gorze i po stronie z wysoka zabudowa szklane. Blat z jakiegos laminatu. Lodowka side-by side o szerokosci 120 cm.

    Co nas martwi - jak rozwiazac podwieszany sufit - pomieszczenie bedzie za niskie, by obnizyc calosc, ale rure od okapu do komina trzeba ukryc. Rozwiazanie, ktore jest na wizualizacji, po stronie z wysoka zabudowa wyglada jak pol d.. zza krzaka.
    Drugim problemem jest zlew umieszczony zaraz przy scianie - zabrudzenie cegiel nieuniknione. Ale podytkowane jest to tym, by zmywarka miala wygodniejszy dostep.
    No i nie wiemy co nad blat - napewno nie szyba, bo 4m nam nikt nie zrobi, a nie chce szpetnych laczen. Pewnie plytki gresowe (o ile mozna dac na sciane) szare lub czarne. Albo moze zaszalejemy i znajdziemy amarantowe...





    Na ostatnim zdjeciu jest jeszcze inna lodowka, ale nie podobalo nam sie, ze tak wystaje i miala kostkarke.

  14. #5854

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Aniu Twoja kuchnia jest tak duża, że aż prosi się o wyspę / półwysep .
    Zgadzam się. Jeśli stół będzie stał tak jak na planie od Pestki to mnie aż się prosi zakręcenie zabudowy pod oknem i półwysep

    Chyba, że musisz mieć duzo większy stół niż na 4 osoby, ale wtedy mała wysepka byłaby fajna.

    Kuchnio-jadalnia jest pomieszczeniem zamkniętym jak rozumiem.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #5855

    Domyślnie

    Właśnie Elfir z takim zamiarem powstały te ścianki a teraz chyba mi przeszkadzają na barku mi tak bardzo nie zależy to bardziej chodziło o to by można przysiąść i coś na szybko zjeść lub wypić bo na mały stolik nie ma miejsca stół będzie zaraz obok a mniej więcej wygląda to tak

  16. #5856

    Domyślnie

    Dla dokładnego zobrazowania wrzucam rzut projektu

  17. #5857
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał women.beauty Zobacz post
    Dla dokładnego zobrazowania wrzucam rzut projektu
    Tak bliskie sąsiedztwo stołu utwierdza w przekonaniu byś zrezygnowała z barku . Zwróć też proszę uwagę, że zmiana strony płyty będzie oznaczała konieczność ciągnięcia podłączenia okapu pod sufitem, bo komin masz po drugiej stronie.

  18. #5858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał women.beauty Zobacz post
    Dla dokładnego zobrazowania wrzucam rzut projektu
    Nieźle z tą kuchnią. Mam jeszcze inspirację, którą znalazłam dziś w gazecie. Jutro wrzucę skan
    Czy myślałaś, żeby usunąć ścianę między schodami i jadalnią? Polecam to Twojej uwadze. Wnętrze by się powiększyło. Schody są niezłym elementem wnętrzarskim, a tak jak jest są uduszone. Poszukam jutro fotek na poparcie tego pomysłu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #5859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Turlututu Zobacz post
    To i ja sie Was poradze. Po dlugich a ciezkich udalo nam sie osiagnaz porozumienie i stworzyc pierwsze zarysy naszej kuchni. Kuchnia ma wymiary 400x270, jest czesciowo otwarta (tzn nie jest bezposrenio polaczona z salonem, ale dzrwi nie bedzie. Na dole chcemy fronty fornirowe, na gorze i po stronie z wysoka zabudowa szklane. Blat z jakiegos laminatu. Lodowka side-by side o szerokosci 120 cm.

    Co nas martwi - jak rozwiazac podwieszany sufit - pomieszczenie bedzie za niskie, by obnizyc calosc, ale rure od okapu do komina trzeba ukryc. Rozwiazanie, ktore jest na wizualizacji, po stronie z wysoka zabudowa wyglada jak pol d.. zza krzaka.
    Drugim problemem jest zlew umieszczony zaraz przy scianie - zabrudzenie cegiel nieuniknione. Ale podytkowane jest to tym, by zmywarka miala wygodniejszy dostep.
    No i nie wiemy co nad blat - napewno nie szyba, bo 4m nam nikt nie zrobi, a nie chce szpetnych laczen. Pewnie plytki gresowe (o ile mozna dac na sciane) szare lub czarne. Albo moze zaszalejemy i znajdziemy amarantowe...
    Na ostatnim zdjeciu jest jeszcze inna lodowka, ale nie podobalo nam sie, ze tak wystaje i miala kostkarke.
    Turlututu, za ciemno Małe wnętrze, a tyle ciemnego i cegła, i ciemne drewno i czerń.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #5860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a może tak:


Strona 293 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony