dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 296 z 613
Pokaż wyniki od 5.901 do 5.920 z 12250
  1. #5901
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam wszystkich! Bardzo prosze o pomoc w zaprojektowaniu mojej kuchni. Nie jestem obeznana z tematem projektowania i niestety nie ptrafilam sobie poradzic z ikea plannerem z powodu mojego okna-wykuszu. Wklejam ponizej dosc prymitywny rzut pomieszczenia. Podobaja mi sie kuchnie nowoczesne, dolne szafki w fornirze, a wiszace biale lub jasno szare. Lodowke planuje SBS 91 cm szeroka. Nie wiem czy ten uklad kt jest na zdjeciu bedzie funkcjonalny, zwlaszcza jesli chodzi o wyspe, o ktorej zawsze marzylam. Dodam, ze budujemy dom Hacjenda ze studia Atrium: http://www.studioatrium.pl/projekty-...a-Bis,639.html Drogie forumowiczki bardzo licze na wasza pomoc.........
    Ostatnio edytowane przez lolipoplady ; 22-05-2012 o 20:29

  2. #5902

    Domyślnie

    lolipoplady, niestety program Ikea przewiduje tylko jedną przekątną (ścięty róg). Ja zamieniłabym miejscami płytkę i lodówkę, czyli obok kominka zabudowa z piekarnikiem, dalej w stronę okien lodówka i na tym koniec jeśli chodzi o wysoką zabudowę,by nie zasłaniać okien. Ewentualnie rezygnacja z półwyspu i wówczas wysoka zabudowa po drugiej stronie
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 22-05-2012 o 21:25

  3. #5903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dziwnie będzie wyglądac ta lodówka, zwłaszcza jak wokoło będzie niska zabudowa.

  4. #5904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Lolipoplady, masz dużą kuchnię i kominek tuż obok Zrób sobie palenisko także w kuchni
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #5905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    lolipoplady, masz podobny układ kuchni do mojej, tylko ja nie mam ściętych rogów. Wymiarowo twoja jest 60 cm szersza ale na długość dokładnie taka sama. Może moje wizualki ci coś podpowiedzą ( patrz ze 4-5 stron wstecz).
    Barbara74 też ma podobny układ
    Ostatnio edytowane przez anjap ; 22-05-2012 o 21:14

  6. #5906
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dziwnie będzie wyglądac ta lodówka, zwłaszcza jak wokoło będzie niska zabudowa.
    elfir: ja tylko pokazalam gdzie bym chciala lodowke, nie mowie ze tam bedzie niska zabudowa - dla mnie tez by to bylo dziwne

    Wlasciwie myslalam zeby po stronie polwyspu zrobic cala ta sciane w wysokiej zabudowie, a nad polwyspem chcialabym taka szafke z roleta na moje przybory do pieczenia ( dwa roboty itp),ale nie wiem jak to bedzie wygladac poradzcie prosze, moze po obu scianach symetrycznie po polowie wysokiej zabudowy od strony wejscia i reszta zawieszone szfki na scianie????
    Ostatnio edytowane przez lolipoplady ; 22-05-2012 o 23:35

  7. #5907
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Lolipoplady, masz dużą kuchnię i kominek tuż obok Zrób sobie palenisko także w kuchni
    pestka56, wlasnie planuje tam zrobic trojstronny kominek zobacze jak z budzetem wyjdzie

  8. #5908

    Domyślnie

    lolipoplady - W zasadzie mogę napisać to samo, co Dzusta
    Robienie wysokiej zabudowy tam gdzie zaznaczyłaś lodówkę i półwyspu mija się z celem. Bo taki półwysep ani nie będzie ładnie wyglądał, anie nie sprawdzi się w żadnej funkcji, tzn. ani jako blat roboczy (skoro plyta i zlew są na innym ciągu robocyzm) ani jako stolik do szybkiego jedzenia (i tak chcesz zabrać część na szafkę, a po drugie jadłoby się z widokiem na kloc wysokiej zabudowy.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  9. #5909
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Aantenka: moze pokaze zdjecie kuchni mojej szefowej (mam nadzieje ze sie nie pogniewa) Ona ma taki polwysep z czescia na szafki i mala czescia na stołki. Jest on 90 szeroki, z czego 30 wydzielono "na nogi" i je sie przy nim calkiem wygodnie. Normalny stol bedzie dalej w czesci salonu. Poza tym nie wspomnialam ze nad kuchnia jest pustka tzn nie ma sufitu az do dachu i zamontowalam tam veluxa - moze to nada wiekszej lekkosci calej kuchni i tej wysokiej zabudowie?? Komin do okapu jest ten sam co do kominka nie wiem czy mozna w zabudowie k-g przeprowadzic jakis przewód na druga strone???? Myslalam, ze siedzac przy tym nieszczesnym polwyspie bede patrzec na okno nie na zabuddowe.... Co radzisz?

  10. #5910
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Lolipoplady

    A ja zapytam jeszcze inaczej... czy ten oszklony wykusz jest Twoim marzeniem? Bardzo Ci na nim zależy? Dom już stoi?
    Pytam, bo myślę sobie, że kuchnia zyskałaby na funkcjonalności gdyby wyprostować tę ścianę. Łatwiej byłoby zaplanować wysoką zabudowę i szafki górne, bo w tym przypadku cokolwiek powiesisz lub postawisz, to będzie wchodziło w światło okna. Wykusz jest ładnym elementem, ale jego wykonanie i aranżacja mogą być kłopotliwe i bardziej kosztowne niż prosta ściana z dużym oknem . Jeśli nie chcesz tracić przestrzeni to można zrobić ryzalit - czyli zostawić to wysunięcie, ale nie ścinać rogów tylko zrobić kąty proste.

    Edit: w międzyczasie napisałaś posta, w którym wspominasz o zamontowanym oknie w dachu, więc moje pytanie już nieaktualne .

    P.s. Ładna kuchnia Szefowej . Mam obecnie podobne fronty "mydełka" .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 23-05-2012 o 10:02

  11. #5911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Lolipoplady, Juliana ma rację. Jeśli możesz wyprostuj te narożniki. Ja bym zrobiła całą ścianę z oknem i z obu stron wąskie okna na bokach, ale niech kuchnia ma kształt regularnego prostokąta. Będzie ładniej i wewnątrz i na zewnątrz. Mam taki (tylko mniejszy) wykusz u siebie na piętrze i klnę siebie za ten pomysł. Jakby był prosty, ach

    Kominek - nie wiem czy taki 3-stronny będzie to dobrze wyglądał. Ja myślałam raczej o takim palenisku ja w kuchni prowansalskiej. Poszukam wieczorem w zasobach i wkleję kilka fotek
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #5912
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    pestka56; Ja lubie moj wykusz i nie chcialam prostych katow! Kuchnia juz stoi i okno wprawione. Kuchnie prowansalskie i inne vintage to absolutnie nie moj styl... ja chce contemporary. Kominek bedzie ten:http://www.ruegg-cheminee.com/ww/pl/...es/piccolo.htm

  13. #5913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja nie stylu, Lolipoplady, tylko o tym, że chcesz 3str4onny i moim zdanie to nie bedzie dobrze w tym miejscu. Te prowansalskie chciałam Ci pokazać ze względu na kompozycje, układ kuchni, a nie styl
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #5914

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolipoplady Zobacz post
    Aantenka: moze pokaze zdjecie kuchni mojej szefowej (mam nadzieje ze sie nie pogniewa) Ona ma taki polwysep z czescia na szafki i mala czescia na stołki. Jest on 90 szeroki, z czego 30 wydzielono "na nogi" i je sie przy nim calkiem wygodnie. Normalny stol bedzie dalej w czesci salonu. Poza tym nie wspomnialam ze nad kuchnia jest pustka tzn nie ma sufitu az do dachu i zamontowalam tam veluxa - moze to nada wiekszej lekkosci calej kuchni i tej wysokiej zabudowie?? Komin do okapu jest ten sam co do kominka nie wiem czy mozna w zabudowie k-g przeprowadzic jakis przewód na druga strone???? Myslalam, ze siedzac przy tym nieszczesnym polwyspie bede patrzec na okno nie na zabuddowe.... Co radzisz?
    Rozumiem, już koncepcję, natomiast zauważ, że na pokazanej przez Ciebie kuchni szafka na blacie ma max 35cm głębokości, bo jest dostosowana do głębokości szafek wiszących.

    Natomiast u Ciebie szafka musiałaby być głębokości wysokiej zabudowy (np. lodówki) czyli miminum 60cm. Mnie się takie rozwiązanie nie widzi ani optycznie ani funkcjonalnie.

    Podsumowując - szafkę żaluzjową stawianą na blat tak jak na załączonym zdjęciu możesz sobie zrobić, ale to nie zmienia faktu, że wtedy zabudowa wysoka, albo przynajmniej lodówka (piekarnik zawsze można dać pod blatem) Powinna iść na tę ścianę, gdzie masz teraz zaplanowaną płytę, żeby kompozycja miała ręce i nogi.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #5915

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Pesteczko, ale ta szachownica jest bardzo w stylu niniejszej kuchni . Poza tym jest całością z przedpokojem. Bardzo ładnie koresponduje z tym co się dzieje w tej niewielkiej, ale przemyślanej przestrzeni. Może ewentualnie pomyśleć o odrobinkę mniejszej lub spróbować ułożyć ją w karo. Bardzo ładna wizualizacja .



    Dziękuję za szczegóły . Teraz wszystko jasne . Skoro kuchnia będzie zamknięta, to problem frontów z "innej bajki" nie będzie taki kluczowy, ale mimo to zachęcam do przemyślenia zanim podejmiesz decyzję . Okna ujednoliciłam - jedno zostawiłam ze szprosem byś miała porównanie. Mają po 110 szerokości, 125 wysokości i są 100 cm nad podłogą.

    Zmieniając miejsce kuchni pozbawiasz się spiżarni. Zawsze lepiej mieć zapasy pod ręką niż biegać po nie do garażu , dlatego proponuję choć jeden słupek na zapasy. Dodatkowo na przechowywanie możesz wykorzystać półwysep.
    Niestety w związku z tym słupkiem pojawia się wysoka zabudowa, za którą nie przepadasz, ale oczywiście nie jest obowiązkowa . To tylko pomysł - jeden z wielu, które z pewnością się jeszcze pojawią .
    Zastanów się jeszcze nad witrynkami ze szkłem. Będą służyły głównie do ekspozycji i nie upchniesz w nich cedzaka i paczki chrupkiego pieczywa . Zrezygnowałabym też z nich w okolicy kuchenki, bo jak widzę planujesz gaz, a wówczas nieco bardziej brudzą się szafki obok.
    W wysokim słupku jest mikrofalówka. Piekarnik pozostaje pod płytą gazową zgodnie z Twoją preferencją

    Przygotowałam 2 warianty. Bardziej jestem przekonana do pierwszego. Drugi zrobiłam na zasadzie sprawdzenia jakby to było.

    WARIANT A













    WARIANT B













    Dziewczyny z pewnością podpowiedzą co zmienić
    Witam serdecznie,
    nie miałam ostatnio zbyt wiele czasu, dlatego dopiero teraz się odzywam. Bardzo dziękuję za wizualizacje. Pierwsza wersja zdecydowanie mi sie podoba bardziej niż druga, ponieważ nie ma na widoku tej wielkiej "szafy" W zasadzie jest idealna oprócz tylko wlaśnie tej wielkiej "szafy". Chyba sie do tego nie przyzwyczaję. Pomysł z półwyspem bardzo mi się podoba .
    Jutro zrobię wizualizację ciutkę zmienioną jeśli chodzi o wielką szafę i proszę o opinie. Jutro będę mieć zdecydowanie więcej czasu, dziś mam sporo obowiązków działkowych
    Julianno Ty to masz genialne pomysły ! Pesteczko Ty również !
    Do jutra !

  16. #5916
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Rozumiem, już koncepcję, natomiast zauważ, że na pokazanej przez Ciebie kuchni szafka na blacie ma max 35cm głębokości, bo jest dostosowana do głębokości szafek wiszących.

    Natomiast u Ciebie szafka musiałaby być głębokości wysokiej zabudowy (np. lodówki) czyli miminum 60cm. Mnie się takie rozwiązanie nie widzi ani optycznie ani funkcjonalnie.

    Podsumowując - szafkę żaluzjową stawianą na blat tak jak na załączonym zdjęciu możesz sobie zrobić, ale to nie zmienia faktu, że wtedy zabudowa wysoka, albo przynajmniej lodówka (piekarnik zawsze można dać pod blatem) Powinna iść na tę ścianę, gdzie masz teraz zaplanowaną płytę, żeby kompozycja miała ręce i nogi.
    Zastosowalam sie do Twoich zalecen czy tak bedzie lepiej????? na czerwono zaznaczylam szafki wiszace po stronie polwyspu i wysoka zabudowe po stronie kominka, zamienilam tez plyte ale musze jeszcze zadzwonic do Polski i upewnic sie czy da sie to zrobic z okapem.
    Zalogowalam sie dzis na Alno Kitchens, ale ich planner tez nie "robi" skosów....czy jakas dobra duszyczka poratuje mnie wizualizacja?????
    Ostatnio edytowane przez lolipoplady ; 23-05-2012 o 17:36

  17. #5917
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuru Zobacz post
    Witam serdecznie,
    nie miałam ostatnio zbyt wiele czasu, dlatego dopiero teraz się odzywam. Bardzo dziękuję za wizualizacje. Pierwsza wersja zdecydowanie mi sie podoba bardziej niż druga, ponieważ nie ma na widoku tej wielkiej "szafy" W zasadzie jest idealna oprócz tylko wlaśnie tej wielkiej "szafy". Chyba sie do tego nie przyzwyczaję. Pomysł z półwyspem bardzo mi się podoba .
    Jutro zrobię wizualizację ciutkę zmienioną jeśli chodzi o wielką szafę i proszę o opinie. Jutro będę mieć zdecydowanie więcej czasu, dziś mam sporo obowiązków działkowych
    Julianno Ty to masz genialne pomysły ! Pesteczko Ty również !
    Do jutra !
    Wysłałam Ci link z wariantem A. Może ułatwi pracę nad swoim pomysłem . Tobie ma się podobać - to podstawa .

    Cytat Napisał lolipoplady Zobacz post
    Zalogowalam sie dzis na Alno Kitchens, ale ich planner tez nie "robi" skosów....czy jakas dobra duszyczka poratuje mnie wizualizacja?????
    Mimo szczerych chęci takich skosów nie da się zrobić w programie z którym się zaprzyjaźniłam . Przynajmniej ja nie potrafię .

  18. #5918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Lolipoplady spróbuj w Google Sketch Up. Jest bezpłatny http://sketchup.google.com/intl/pl/download/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #5919

    Domyślnie Witajcie

    Podglądam ten wątek już kilka miesięcy i na podglądaniu pewnie by się skończyło gdyby nie mąż, który zawyrokował. Masz 3 tygodnie na wymyślenie kuchni ( a ja myslałam, że jeszcze pół roku ) Jestem pod wrażeniem waszej wiedzy i zaangażowania, liczę że i mi coś podpowiecie. ewa

  20. #5920

    Domyślnie

    litera,napisz coś więcej o swojej kuchni,wrzuć rzut

Strona 296 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony