dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 301 z 613
Pokaż wyniki od 6.001 do 6.020 z 12250
  1. #6001

    Domyślnie

    Iza, ciekawy i spójny projekt. Może jednak faktycznie wygodniej będzie zamienić lodówkę i cargo, bo umożliwi to pełne otwieranie drzwi lodówki.

    cronosik , czy na całej powierzchni kuchenno-jadalniano-salonowej nie masz w projekcie żadnych słupów ani ścian nośnych? IMHO projekt zaproponowany przez Elfir przy tak niewielkiej powierzchni wydzielonej na kuchnię jest rozsądnym rozwiązaniem

  2. #6002

    Domyślnie

    Trochę pozmienialiśmy według Waszych rad Kuchnię będziemy zamawiać w tym tygodniu- bardzo proszę o ostatnie wskazówki...
    Podłoga: dąb tasmański Balterio
    Meble: białe lakierowane na wysoki połysk
    Zlew: niestety na widoku- łatwiej z przyłączami
    Ściana nad blatem: fuksjowy lacobel
    Ściany w kuchni i salonie: białe
    Dodatki: w kolorze lacobela
    Ściana telewizyjna, szara, taka jak widoczna z salonu równoległa do niej ściana przedpokoju.
    Wstępny projekt w Plannerze IKEA (meble będą na zamówienie, więc nieco inne i fiolet może nie do końca taki- a może lepiej dać tapetę pod przezroczyste szkło? inspirowaliśmy się kuchnią Grażyny Wolszczak, fuksja tylko nad blatem cała reszta biała ):
    Ostatnio edytowane przez milady ; 04-06-2012 o 23:34

  3. #6003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JoannaDark

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Nowa Wieś
    Kod pocztowy
    32-651
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Pare (dziesiąt) stron temu miałam duży dylemat w kwestii rozplanowania kuchni. Dużą pomoc wtedy okazała mi Julianna16 (jeszcze raz bardzo dziękuję), nie byłam wtedy przekonana do płytszych szafek i rolet, ale z drugiej strony przerzucenie wysokiej zabudowy na drugą stronę kuchni wiązało się, jak słusznie zauważyła julianna16 z bieganiem po kuchni. Wracam do Was teraz po kilku tygodniach i kilku następnych wizytach w studiach kuchennych z następującym podsumowaniem: propozycja julianny16 jest najlepsza!!
    Próbuję teraz dopracować szczegóły rozmieszczenia sprzętów i mam kilka wątpliwości. Raczej na pewno płyta ląduje w jednej linii ze zlewem, na wyspie będzie tylko blat roboczy. Zastanawiam się czy wysoką zabudowę zrobić na równo z płytszymi szafkami obok okna czy 3 słupki zrobić standardowo- gł. 60cm, a pierwszy od wejścia płytszy (nawiązujący do tych na końcu)?? Nie jestem też pewna rozplanowania szafek, byłabym wdzięczna za rzucenie fachowym okiem czy gdzieś się nie będę obijać o otwierane szafki.
    Zaczynając od lewego rogu kuchni: szafka narożna, zmywarka 60, zlew 90, cargo 30, szuflady 90, szafka 60. Na górze szafki zaproponowane przez julianne16 z okapem podszafkowym. Wyspa 90+90 lub 90+60.
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki/uwagi





    Uploaded with ImageShack.us

  4. #6004

    Domyślnie

    Trochę poprzestawiałem, ale nie do końca podoba mi się płyta na wyspie(półwyspie) bo jednak smaży się już prawie w jadalni.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia27.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	119060Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia32.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	119061

  5. #6005

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaDark Zobacz post
    Witam ponownie
    Pare (dziesiąt) stron temu miałam duży dylemat w kwestii rozplanowania kuchni. Dużą pomoc wtedy okazała mi Julianna16 (jeszcze raz bardzo dziękuję), nie byłam wtedy przekonana do płytszych szafek i rolet, ale z drugiej strony przerzucenie wysokiej zabudowy na drugą stronę kuchni wiązało się, jak słusznie zauważyła julianna16 z bieganiem po kuchni. Wracam do Was teraz po kilku tygodniach i kilku następnych wizytach w studiach kuchennych z następującym podsumowaniem: propozycja julianny16 jest najlepsza!!
    Próbuję teraz dopracować szczegóły rozmieszczenia sprzętów i mam kilka wątpliwości. Raczej na pewno płyta ląduje w jednej linii ze zlewem, na wyspie będzie tylko blat roboczy. Zastanawiam się czy wysoką zabudowę zrobić na równo z płytszymi szafkami obok okna czy 3 słupki zrobić standardowo- gł. 60cm, a pierwszy od wejścia płytszy (nawiązujący do tych na końcu)?? Nie jestem też pewna rozplanowania szafek, byłabym wdzięczna za rzucenie fachowym okiem czy gdzieś się nie będę obijać o otwierane szafki.
    Zaczynając od lewego rogu kuchni: szafka narożna, zmywarka 60, zlew 90, cargo 30, szuflady 90, szafka 60. Na górze szafki zaproponowane przez julianne16 z okapem podszafkowym. Wyspa 90+90 lub 90+60.
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki/uwagi





    Uploaded with ImageShack.us
    Joanno, też miałam wątpliwości czy rozdzielać zlew i płytę - układ kuchni mam bardzo podobny do Ciebie. Ostatecznie płyta ląduje obok zlewu (odległość 40-50 cm pomiędzy).
    Jedynie co to robię zabudowę wysoką w tym samym miejscu co Ty - ale do końca ściany.
    Wysoką zabudowę na Twoim miejscu robiłabym na pewno jednakowej szerokości - czyli nie spłycała pierwszego słupka od wejścia.
    A układ szafek dolnych pod oknem mam taki:
    60-cargo, 60 - zmywarka, 60 - zlew, 100 - szuflady pod płyte, 100 - szuflady kolejne.
    Jak cofniesz się kilka stron zobaczysz moją wizualizację

  6. #6006

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronosik Zobacz post
    Trochę poprzestawiałem, ale nie do końca podoba mi się płyta na wyspie(półwyspie) bo jednak smaży się już prawie w jadalni.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia27.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	119060Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia32.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	119061
    No cóż, wszystko jest kwestią preferencji. Ja też osobiście nie jestem specjalna fanką płyty na wyspie, ale różne są podejścia.

    A co z układem zaproponowanym przez Elfir? Ja nie widząc jej projektu zaproponowałam coś podobnego, ale bez zostawiania przejścia na drzwi, wtedy zabudowa nie wychodzi tak mocno w salon (60cm szafka plus 100cm SBS).

    Jeśli już nie chcesz zakręcać zabudowy, to może maksymalnie odsuń płytę w stronę narożnika, żeby chronić lodówkę i mieć możliwość pomachania rękami.

    P.S. Ja nadal nie wiem, gdzie u Ciebie jest na wizu piekarnik.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  7. #6007

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaDark Zobacz post
    Witam ponownie
    Pare (dziesiąt) stron temu miałam duży dylemat w kwestii rozplanowania kuchni. Dużą pomoc wtedy okazała mi Julianna16 (jeszcze raz bardzo dziękuję), nie byłam wtedy przekonana do płytszych szafek i rolet, ale z drugiej strony przerzucenie wysokiej zabudowy na drugą stronę kuchni wiązało się, jak słusznie zauważyła julianna16 z bieganiem po kuchni. Wracam do Was teraz po kilku tygodniach i kilku następnych wizytach w studiach kuchennych z następującym podsumowaniem: propozycja julianny16 jest najlepsza!!
    Próbuję teraz dopracować szczegóły rozmieszczenia sprzętów i mam kilka wątpliwości. Raczej na pewno płyta ląduje w jednej linii ze zlewem, na wyspie będzie tylko blat roboczy. Zastanawiam się czy wysoką zabudowę zrobić na równo z płytszymi szafkami obok okna czy 3 słupki zrobić standardowo- gł. 60cm, a pierwszy od wejścia płytszy (nawiązujący do tych na końcu)?? Nie jestem też pewna rozplanowania szafek, byłabym wdzięczna za rzucenie fachowym okiem czy gdzieś się nie będę obijać o otwierane szafki.
    Zaczynając od lewego rogu kuchni: szafka narożna, zmywarka 60, zlew 90, cargo 30, szuflady 90, szafka 60. Na górze szafki zaproponowane przez julianne16 z okapem podszafkowym. Wyspa 90+90 lub 90+60.
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki/uwagi



    Uploaded with ImageShack.us
    Joanna
    spłycaniu mówię nie Nie ma to żadngo uzasadnienia wizualnego ani funkcjonalnego. Te 15cm nikomu tutaj nie przeszkadza, a przydać sie przyda.

    Rozstawienie szafek, to w dużej mierze kwestia indywidualna. Ja zastanowiłabym się nad zamianą miejscami zmywarki i zlewu, ponieważ wydaje mi sie, że wtedy dostęp do zmywarki byłby lepszy z obydwu stron. Ale to już jak Ci wygodnie

    Zwróciłabym również uwagę na przeznaczenie szuflad 90cm. Tak duże suzflady sa wygodne w użytkowaniu, potwierdzają to forumowicze, ale wydaje MI się, że jeśli np. planujesz w nich trzymać cięższe sprzęty czy garnki, to muszą być naprawdę solidnie zrobione i nie mogą być przeciążane.

    A projekt nawet po przeniesieniu płyty bardzo fajny i zgrabny.

    Ach ta nasza Julianka to potrafi :
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #6008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JoannaDark

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Nowa Wieś
    Kod pocztowy
    32-651
    Posty
    10

    Domyślnie

    oj potrafi
    No to zostało mi "tylko" przekonać męża, że robimy równiutką zabudowę
    Właśnie nad zlewem i zmywarką cały czas myślę, w tej kolejności zlew jest mniej widoczny z salonu i nie ma problemu z otwieraniem okna, ale pomyślę jeszcze. Jeśli chodzi o szuflady to na pewno chcę je mieć pod płytą, a z wyspą to jeszcze zastanawiam się czy nie zrobić jej 90+60?

    yummyyummy faktycznie, umknęło mi parę zdjęć (w pracy nie wszystko się otwiera) z bardzo podobnym ustawieniem. I co jednak decydujesz się na ten projekt? Jaką kolorystykę planujesz?
    dzięki dziewczyny

  9. #6009

    Domyślnie Do dziewczyn, które mi pomogły

    Nie mam specjalnych wymagań co do kuchni, podstawowe sprzęty, na tej ścianie z kominem to dam lodówkę i szafę na artykuły spożywcze. Drzwi przesuwam tak aby były na równi z tymi z korytarza. Nie zastanawiałam się nad pociągnięciem wentylacji. Może jakoś to zamaskować płytami gipsowo-kartonowymi??

  10. #6010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bez problemu to zamaskujesz podwieszanym sufitem

  11. #6011

    Domyślnie

    Tak myślałam, dzięki jeszcze raz.

  12. #6012
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    wizualki mojej kuchni,wstepne






    i taka wakacyjna,może będzie dla kogos inspiracją:





  13. #6013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Śliczne Anetko i oryginalne. Miałabym problem, którą wybrać
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #6014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JimmyW

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    110

    Domyślnie

    Mimo iż dwójka jak na tą kolorystyke wygląda niezle to wg mnie jedynka duzo ładniejsza

  15. #6015
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Mnie te podoca sie pierwsza tylko dodalabym wiecej bieli a mniej czerni,nasza kuchnie tak sobie wyobrazamy tylko u nas scianka bedzie zaslaniac meble po prawej stronie.

  16. #6016

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta89 Zobacz post
    Mnie te podoca sie pierwsza tylko dodalabym wiecej bieli a mniej czerni,nasza kuchnie tak sobie wyobrazamy tylko u nas scianka bedzie zaslaniac meble po prawej stronie.
    jedynka chyba praktyczniejsza, ale obie piękne, dopracowane w szczegółach

  17. #6017

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaDark Zobacz post
    yummyyummy faktycznie, umknęło mi parę zdjęć (w pracy nie wszystko się otwiera) z bardzo podobnym ustawieniem. I co jednak decydujesz się na ten projekt? Jaką kolorystykę planujesz?
    dzięki dziewczyny
    jeszcze muszę przejechać sie do stolarza i obejrzeć ostatecznie materiały, zastanawiam sie czy nie zmienić czarnego granitu na blacie na biały kwarc
    wysoka zabudowa biały lakier, natomiast niska i blat na wyspie - drewno ciemne, jeszcze tez ostatecznie nie wiem w jakim odcieniu. szuflady na wyspie biały lakier.

  18. #6018

    Domyślnie

    aneta89 - suuuper wizualki, wyszła niebanalna kuchnia nowoczesna w dwóch zupełnie różnych wydaniach!! Jednak co wizualka fotorealistyczna to wizualka fotorealistyczna
    Pierwsza wizualka przedstawia pomysł bardziej uniwersalny, ale mnie bardzo spodobała isę kompozycja kolorystyczna drugiej (tylko trochę za bardzo zbajerowana jak dla mnie pod względem wyposażenia). Myślę, ze kompozycja kolorów w wersji nr 2 może być inspiracją zwłaszcza dla osób planujących aneksy kuchenne w nowoczesnych salonach, bo ma naprawdę "salonowy" charakter.

    Projekt jest prosty i funkcjonalny i ładny, czy jakieś konkretne masz wątpliwości?
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  19. #6019
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Kochana nie mam wątpliwości,w glowie mam swoja wymarzona kuchnie

  20. #6020

    Domyślnie

    No to dzięki za podzielenie się I jak skończysz to wrzuć fotki
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

Strona 301 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony