dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 303 z 613
Pokaż wyniki od 6.041 do 6.060 z 12250
  1. #6041

    Domyślnie któr OPCJA KOLORYSTYCZNA???

    glowkuje glowkuje i nie wiem...
    a zapomnialam o tym forum i o Was doradzcie - na co sie zdecydowac... wiem, ze kolorystyka to juz bardzo indywidualna sprawa, ale jestem ciekawa waszych opinii...

    co w ogole sadzicie o projekcie?
    na obydwu ustawienie jest to samo - mi bardzo odpowiada i tu juz chyba zmian nie bedzie... no chyba ze cos ciekawego podpowiecie....

    a teraz kolorystyka:

    OPCJA 1:
    biale fronty, blat i panel miedzyszafkami drewnopodnobny. Podłoga delikatnie szara. Sciany biale.


    Uploaded with ImageShack.us

    prosze nie patrzec na te szafki nad barkiem - nie bedzie ich. Stół w jadalni na pewno bedzie bialy.


    OPCJA 2.
    fronty biale, blat drewniany, panel miedzyszafkami szary (metalowy, stalowy.. nie wiem jak to sie fachowo nazywa), sciany delikatnie szare, podloga delikatnie szara. tu tej kolorystyki nie widac dokladnie, bo roznica miedzy bialym, a delikatnie szarym jest ciezka do pokazania.. ale na pewno potraficie sobie wyobrazic


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us

    jestem bardzo ciekawa waszych opinii....

  2. #6042

    Domyślnie

    Według mnie pierwsza wersja jest lepsza. Z tym drewnem na scianie biały ladnie się kontrastuje i eksponuje kolor szafek.

  3. #6043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wersja z większą ilością drewna jest cieplejsza.

    Nie kończ ciągu szafek otwartymi półkami.

  4. #6044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wersja z drewnem na ścianie i zadbałabym, żeby stół był z identycznego drewna. Dałabym sobie spokój z tym skosem drewna na ścianie przy barku. Pociągnij to drewno do sufitu prosto jak przy okapie, powtórz element. Ten skos jest obcą formą, nie ma uzasadnienia, burzy geometryczność kompozycji.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #6045
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mnie podoba się wersja z drewnem na ścianie, jest ciepła i elegancka.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  6. #6046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wersja z większą ilością drewna jest cieplejsza.

    Nie kończ ciągu szafek otwartymi półkami.
    tak tak, nei bedzie tam otwartych polek. zapomnialam dodac.

  7. #6047

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wersja z drewnem na ścianie i zadbałabym, żeby stół był z identycznego drewna. Dałabym sobie spokój z tym skosem drewna na ścianie przy barku. Pociągnij to drewno do sufitu prosto jak przy okapie, powtórz element. Ten skos jest obcą formą, nie ma uzasadnienia, burzy geometryczność kompozycji.
    Zdecydowanie sie zgadzam. Zapomnialam dodac tez tego szczegółu. mnie tez sie nie podoba ten skos drewna i na pewno go nie bedzie. myslalam zeby uciac na równo, ale... moze rzeczywiscie pociagnac drewno az do sufitu... hmmm

  8. #6048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Marcela , miałabym jeszcze sugestię co do podłogi. Pociągnęłabym drewno do miejsca które zaznaczyłam czerwoną kreseczką.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Marcela-kuchnia3widok1k.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	119544

    To i zamknie każdą część funkcjonalną i równocześnie zwiąże je ze sobą. Bo tak jak jest teraz wygląda ciut przypadkowo
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #6049

    Domyślnie

    Petka, ty spryciuro - drewno bedzie wlasnie od momentu barku. mniej wiecej tak jak zaznaczylas - ma zamykac czesc kuchenna. tego tez zapomnialam dodac. narazie tak tylko jest poglądowo umieszczone.

    dzieki za uwagi scissssskam

    ale jeszcze musze wrzucic swoje 2 grosze do opcji nr 2.
    najgorsze jest to, ze niestety ale na komuterze tych kolorow nie da sie przedstawic eobrze, bo tak jak mowie roznica miedzy jasno szarym a bialym jest niewidoczna niemalze.
    Ale pokaze Wam kuchnie która byla inspiracja do ustalenia kolorow. Jest to kuchnia Efilo - mam nadzieje ze sie nie obrazi ze ja tu wykorzystuje...
    chodzilo mi o taka kolorystyke - czyli biale meble, dfrewniany blat + szare sciany + szara podloga. Dotego lodówka u mnei nie bedzie zabudowana. wiec tego szarego koloru (delikatnego bardzo) byloby sporo i mogloby to wszystko razem fajnie sie zgrywac....
    juz sama nie wiem.


    Uploaded with ImageShack.us


    Boje sie w opcji pierwszej tego prostego rozwiazania jakim jest - taki sam blat i panel miedzy szafkami... boje sie kurcze tego efektu... choc na tej mojej wizualce rzeczywiscie neizle wyglada.... buuuuuu....

  10. #6050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Marcela, spróbuj przerobić kolorystycznie pierwszą wersję. Daj szary na ścianach tam, gdzie teraz drewno.
    Chociaż mnie się bardziej to z drewnem podoba
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #6051

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Marcela, spróbuj przerobić kolorystycznie pierwszą wersję. Daj szary na ścianach tam, gdzie teraz drewno.
    Chociaż mnie się bardziej to z drewnem podoba
    To wlasnei jak przerobie to sie z tego robi wersja numer 2
    wersja nr 2 ma dodatkowo jasno szare sciany

  12. #6052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chodziło mi o to, żebyś ściany zrobiła białe, a tylko tam gdzie jest drewno – szare.
    U Efilo jest taki ładny efekt, bo szare części ścian są w kolorze lodówki. To trudne tak dobrać kolor, żeby korespondowała ze stalą, która jakby nie było błyszczy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #6053
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał digi21 Zobacz post
    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    to była propozycja projektu stolarza. Tylko jakos nie pasuja mi górne szafki, i odległośc płyty od zlewu. Niewiedzieć czemu stolarz zrobił o 1 szafke mniej. Dodatkowo ta cena - powiedział 10 tys, ale pomarudziłam i zszedł do 9 tys. Czy to dużo?
    fronty lakierowane, blat mdf, szuflady blum, cargo przy lodówce. W ikea wychodzi lekko ponad 8 tys, ale za same meble. Co sądzicie? pomóżcie z projektem, bo czas nagli a na męża jakoś liczyć za bardzo nie mogę
    Digi
    Niepokoi mnie ten piekarnik w narożniku w wysokiej zabudowie. Obawiam się, że nie będzie wygodny. Zlew faktycznie jest w zasadzie zaraz przy płycie, w propozycji stolarza, ale Ty sprytnie sobie poradziłaś . Tak czy siak weź pod uwagę, że zlew w prostej szafce narożnej będzie ograniczał dostęp do tej szafki (w głąb).
    Tutaj umieściłam Twój zlew i powiększyłam górne szafki.



    Tutaj Twoja wersja z niższymi szafkami - chyba jednak lepiej? Co konkretnie Ci się w nich nie podoba?


    Co do ceny to nie pomogę, bo jeszcze nie orientowałam się w cenach .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 08-06-2012 o 19:20

  14. #6054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    witam wszystkich Bardzo Was proszę o opinie bo nie mogę się zdecydować czy zrobić ramkę wokół wysokiej zabudowy czy nie





    układ wiszących szafek będzie jak w opcji z ramką, okap podszafkowy

  15. #6055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JimmyW

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    110

    Domyślnie

    Mnie bardziej podoba sie opcja z ramka Sam w swojej kuchni chce miec podobna, czyli "drewno" do białych lub czarnych szafek

  16. #6056
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Semiro,
    Mnie też lepiej na wizualizacji prezentuje się z ramką. A możesz pokazać resztę wizualizacji? Czy blat po drugiej stronie będzie "spadający"? Wówczas całość ładnie się zamknie.

  17. #6057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Opcja z ramką - TAK
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #6058

    Domyślnie

    Tez jestem zdecydowanie za ramka. Calosc jest jakby bardziej spojna i wyrazista

  19. #6059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. Ja też bardziej składniam się ku opji z ramką tylko zastanawiam się czy przez tą ramkę ten kącik z płytą nie wyda się jeszcze mniejszy .
    Jeszcze poproszę o jedną rade. Czy w częsci jadalni zrobić wyższą komode czy niższą + wiszące szafki ze szkłem. Stół będzie prostokątny. Wogóle nie bardzo mam pomysły co zrobić w tej większej wnęce. Z chęcią poznam Wasze pomysły
    reszta kuchni:






  20. #6060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak radzi Julianna – blat „spadający” do podłogi. Zamknie całość kompozycji. Nie rób nad nim żadnych szafek, ani półek, bo zrobi się widok z jadalni na obudowaną „dziurę” - tak jak widok z zewnątrz na wejście do jaskini. Może przeznacz tę ścianę nad blatem na jakieś fajne grafiki - pomogą Ci łatwo zmieniać nastrój i kolorystykę pomieszczenia.
    W tej wnęce naprzeciw kuchni zrobiłabym przeszkloną witrynę. Coś takiego jak na tej fotce:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia-witryna.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	119637
    Obudowane, żeby nie wystawało z płaszczyzny ściany. Oczywiście może być dowolnie duże, ale nie dotykające podłogi.

    Stół prostokątny na takich ciężkich nogach – SUPER.

    Pokażę Ci jeszcze dość podobną kuchnię tylko z dolną zabudową, żeby Ci się spodobały „puste” ściany
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen-niska zabudowa.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	119639
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 09-06-2012 o 13:39
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 303 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony