dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 304 z 613
Pokaż wyniki od 6.061 do 6.080 z 12250
  1. #6061
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    dzięki pestka56 za pomysły. Opcja z witrynką mi nie bardzo leży. Poza tym nie lubie takich przeszkleń bo widać cały majdan w szafkach. Wygląda to tylko dobrze w katalogach. Nie bardzo bym chciała zamykać tą wnękę bo zmniejsze sobie pomieszczenie. Myślałam raczej o jakimś wolnostojącym meblu, może jakakiś kredens ale musiałby być nowoczesny i pasować do zabudowy kuchennej. Poza tym tam mają być 3 halogeny które bedą to oświetlać
    Spadający blat chyba lepiej by wyglądał przy opcji bez ramki -białym się zaczyna i kończy ciąg szafek. Może się myle? Właśnie dlatego nie zrobiłam spadającego blatu na wizualizacji żeby zaczynało i kończyło się drewnem. A był w planie
    Wszystkie wiszące szafki jakie mają się znaleść w kuchni są zamieszczone na wizu po lewej będzie taki jak na projekcie wiszące kinkiet na 120cm szeroki

  2. #6062
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    digi21

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    104

    Domyślnie

    julianna16 dzięki za wizualkę ;-0 co do piekrnika- nie mam go poprostu gdzie włożyć, chciałabym, żeby był w zabudowie w słupku, a nie chciałabym wstawić go w pod płytę, gdyż przedzieliłby mi wtedy układ szuflad co w mojej opinii niezbyt by wygladało. Zastanawiałam się nad piekarnikiem z drzwiami otwieranymi na bok, powinien się tu lepiej sprawdzić.

    co do wysokiej zabudowy, będzie ona sięgac aż do sufitu, gdzie jest obniżenie i bedzie miała wysokość 2,50, więc górne szafki też chyba lepiej aby były do obniżenia sufitu, i tu kolejne pytanie czt zrobić 1 szafkę wysoką? czy np. 2 rzędy kubików?

    i najbardziej nurtująca mnie rzecz czy odstęp między szafkami ( w szerokości ) 1,40 m to nie za mało? Stąd zaczełam kombinować z zabudową w L z lodówką na ścianie koło okna, ale tam jest 60 cm i stolarz twierdzi, ze lodówka w zabudowie się nie zmieści ( szafka na szerokość 60 cm ), a jeślu upchniemy ją na siłę to jej bok będzie równo z oknem i nie będzie to dobrze wygladać i zamrażarka nie będzie się dobrze otwierać!! czy to prawda? czy tylko chęc naciągnięcia mnie na droższą wersję kuchni??

  3. #6063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semira_ Zobacz post
    Z chęcią poznam Wasze pomysły
    Zmień usytuowanie płyty. W planowanym przez ciebie miejscu będzie niewygodnie.

  4. #6064
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    Elfir z chęcią bym zmieniła ale nie mam gdzie jej umieścić. W pierwotnej wersji miała być na półwyspie ale okazało się że byłaby dokładnie w świetle szerokich drzwi i z salonu byłoby widać dokładnie moje gary na kuchni. Rozważałam też zamianę stron kuchni i jadalni (chyba Twój pomysł kilkadziesiąt stron wcześniej) ale okno po stronie jadalni sięga poniżej wysokości blatu

  5. #6065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten blat widać z salonu?



    Bo ja chyba wolałabym widok na gary niż problemy wygodnym z gotowaniem

  6. #6066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A widok na zlewozmywak, Ci nie przeszkadza? Masz kupę blatu do wykorzystania, żeby mieć wygodnie, a chcesz się kisić w kąciku
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #6067
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    Elfir siedząc na kanapie w salonie widać dokładnie część gdzie wisi kinkiet czyli jedyne miejsce gdzie wejdzie płyta. Wejście do kuchni jest szerokie na jakies 2,2 m i będzie zamykane rozsuwanymi drzwiami. Po lewej stronie płyty będzie 60cm a po prawej 40cm. Naprawde myślisz że to za mało? Kurcze troche się podłamałam

  8. #6068
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    pestka56 widok na zlewozmywak będzie z jadalni a nie z salonu. Kurcze musze to jeszcze przemyśleć ale podłączenia są już zrobione

  9. #6069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semira_ Zobacz post
    Po lewej stronie płyty będzie 60cm a po prawej 40cm. Naprawde myślisz że to za mało? Kurcze troche się podłamałam
    Na wizualce wygląda jakby płyta byla zaraz obok wysokiej zabudowy. Jeśli jest te 40 cm to może być.

  10. #6070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dla mnie 40 za mało. Przedramię ma chyba więcej. To niezbyt wygodnie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #6071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Inspiracja kuchenna od Houzz.
    Ładny pomysł i... ciekawe zakończenie wyspy kuchennej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen_with_sofa(www.houzz.com:projects:23278:Market-Street-Penthouse).jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	119789
    http://www.houzz.com/projects/23278/...reet-Penthouse
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #6072

    Domyślnie

    Digi21
    co do piekrnika- nie mam go poprostu gdzie włożyć, chciałabym, żeby był w zabudowie w słupku, a nie chciałabym wstawić go w pod płytę, gdyż przedzieliłby mi wtedy układ szuflad co w mojej opinii niezbyt by wygladało. Zastanawiałam się nad piekarnikiem z drzwiami otwieranymi na bok, powinien się tu lepiej sprawdzić.
    Niezależnie od rodzaju drzwi, koniecznie piekarnik z teleskopami, żebyś nie musiała gimnastykować się wstawiając coś do piekarnika.
    Natomiast spróbuj zrobić sobie wizualizację z piekarnikiem pod płytą. Może koszt optyki będzie do zniesienia jeśli zyska funkcjonalność.

    więc górne szafki też chyba lepiej aby były do obniżenia sufitu, i tu kolejne pytanie czt zrobić 1 szafkę wysoką?
    I jedno i drugie może dobrze wyglądać, ważne żeby nie robić małych elementów. Jeśli kubiki to duże kubiki, mogą okazać się funkcjonalniejsze. Ale jeśli ma być ućkiane, to lepsza jedna szafka, żeby nie wprowadzać dodakowych podziałów na małej przestrzeni kuchni.

    i najbardziej nurtująca mnie rzecz czy odstęp między szafkami ( w szerokości ) 1,40 m to nie za mało?
    Moim zdaniem można się przyzwyczaić. Są kuchnie z odstępem 120cm.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  13. #6073

    Domyślnie

    Semira - jeśli miałabym wybierać spośród tych dwóch opcji, które przedstawiłaś, to mimo całej mojej miłości do ramek na meblach wybrałabym tę drugą, z otwartym okapem. Jest po prostu lżejsza wizualnie.

    Jeśli chodzi o ustawienie, to dla mnie też nie jest najszczęśliwsze, ale tutaj dziewczyny podzieliły się swoimi pomysłami. Ja osobiście mając do wyboru ciasnośc wokół płyty i piekarnik w słupku bez żalu przeniosłabym piekarnik pod płytę. Ale może coś Ci się jeszcze uda wykombinowac.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  14. #6074

    Domyślnie

    witam, ja również mam problem z rozmieszczeniem mebli w kuchni.. kuchenka jak poniżej (może się uda załączyć "rzut"), wstępnie tak rozmieściłam mebelki, zastanawiam się, czy nie zastawię za bardzo kuchni tym blatem?? zależy mi na kawałku blatu na szybkie śniadanko.. bo stołu to raczej nie upchnę... ;]
    co sądzicie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	119911  

  15. #6075
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    digi21

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Digi21

    Niezależnie od rodzaju drzwi, koniecznie piekarnik z teleskopami, żebyś nie musiała gimnastykować się wstawiając coś do piekarnika.
    Natomiast spróbuj zrobić sobie wizualizację z piekarnikiem pod płytą. Może koszt optyki będzie do zniesienia jeśli zyska funkcjonalność.


    I jedno i drugie może dobrze wyglądać, ważne żeby nie robić małych elementów. Jeśli kubiki to duże kubiki, mogą okazać się funkcjonalniejsze. Ale jeśli ma być ućkiane, to lepsza jedna szafka, żeby nie wprowadzać dodakowych podziałów na małej przestrzeni kuchni.


    Moim zdaniem można się przyzwyczaić. Są kuchnie z odstępem 120cm.
    Aantenka zrobiłam małą rewolucję i przeniosłam piekranik pod płytę, dodatkowo zrobiłam w 2 wersjach szuflad z podziałem:
    oraz bez:
    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    liczę jeszcze na jakieś sugestie.

  16. #6076
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    digi21

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Digi21

    Niezależnie od rodzaju drzwi, koniecznie piekarnik z teleskopami, żebyś nie musiała gimnastykować się wstawiając coś do piekarnika.
    Natomiast spróbuj zrobić sobie wizualizację z piekarnikiem pod płytą. Może koszt optyki będzie do zniesienia jeśli zyska funkcjonalność.



    piekarnik już wybrałam:
    jeśli zdecyduje się na otwieranie boczne to Electrolux EOB68713X

    a jeśli tradycyjne otwieranie to:GORENJE BO 8730 AB
    I jedno i drugie może dobrze wyglądać, ważne żeby nie robić małych elementów. Jeśli kubiki to duże kubiki, mogą okazać się funkcjonalniejsze. Ale jeśli ma być ućkiane, to lepsza jedna szafka, żeby nie wprowadzać dodakowych podziałów na małej przestrzeni kuchni.


    Moim zdaniem można się przyzwyczaić. Są kuchnie z odstępem 120cm.

    piekarnik już wybrałam:
    jeśli zdecyduje się na otwieranie boczne to Electrolux EOB68713X

    a jeśli tradycyjne otwieranie to:GORENJE BO 8730 AB

  17. #6077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dmagda - niewygodnie będzie z tym blatem.

  18. #6078

    Domyślnie

    kurcze..bo mam jeszcze taką wersję.. bez blatu jak poniżej, ale już widzę ścieżkę okruchów na stole jadalnianym co dzień rano przed szkołą... nie wyobrażam sobie kuchni bez kawałka stołu..
    ten blat nie dość że służyłby jako stolik "na szybko" to jeszcze posłużyłby do ładowania/wyładowania czegoś ze spiżarki.. do smażenia bądź gotowania zawsze to miejsca więcej..ale właśnie obawiam się trochę czy nie utrudni dostępu..
    miałam jeszcze opcję stoliczka rozkładanego na ścianie z tyłu za kominkiem..ale też chciałabym mieć możliwość zamknięcia drzwi jakimiś przesuwanymi drzwiami czy coś.. wtedy zapewne też pewnie nie byłoby ok.
    czy może macie jakieś sugestie jak tam wcisnąć kawałek miejsca na szybkie śniadanko dla 2 osóbek przynajmniej? nie wiem jak to rozplanować.. ;(
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.JPG
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	119923  

  19. #6079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może drzwi składane a nie przesuwne?

  20. #6080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Albo przesuwne z dwóch skrzydeł i od strony salonu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 304 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony