dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 309 z 613
Pokaż wyniki od 6.161 do 6.180 z 12250
  1. #6161
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alcym

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Kod pocztowy
    34-700
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    może zamieścisz oryginalny rzut mieszkania? Przy tak malych powierzchniach każdy cm się liczy



    A poniżej rzeczywiste rozmiary aneksu kuchennego z wnęką (po obmierzeniu)

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-06-2012 o 12:41

  2. #6162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    alcym - polecam przeczytanie instrukcji wklejania zdjęc, bo prawie było dobrze

  3. #6163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alcym

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Kod pocztowy
    34-700
    Posty
    10

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję i postaram się poprawić

  4. #6164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można też tak:


    Okap podszafkowy. Szafka biały lakier. Blenda maskująca okap fornirowana. Po bokach fornirowane półki o głębokości wnęki (czyli nieco płytsze od szafki).

    Na bazie mebli z Ikea za wyjątkiem cargo 25 cm (ikea ma tylko 30 cm).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-06-2012 o 13:47

  5. #6165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    można też tak:


    Okap podszafkowy. Szafka biały lakier. Blenda maskująca okap fornirowana. Po bokach fornirowane półki o głębokości wnęki (czyli nieco płytsze od szafki).

    Na bazie mebli z Ikea za wyjątkiem cargo 25 cm (ikea ma tylko 30 cm).
    Podoba mi się ten pomysł
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #6166
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #6167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Aksamitka, kilka osób na forum, m.in ja mamy kompy Appla. IKEA niestety nie wzięła nas pod uwagę jako ewentualnych użytkowników programu
    Zrób jeśli to nie kłopot zrzut ekranowy i wstaw, bo nie widzę Twojej kuchni
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #6168

    Domyślnie


    Ostatnio edytowane przez aksamitka ; 27-06-2012 o 16:11
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #6169
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alcym

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Kod pocztowy
    34-700
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    można też tak:


    Okap podszafkowy. Szafka biały lakier. Blenda maskująca okap fornirowana. Po bokach fornirowane półki o głębokości wnęki (czyli nieco płytsze od szafki).

    Na bazie mebli z Ikea za wyjątkiem cargo 25 cm (ikea ma tylko 30 cm).
    To baardzo ciekawa propozycja! Zastanawia mnie tylko
    1. po otwarciu zmywarki nie mogę otworzyć szuflad (a pewnie jest to miejsce na garnki i talerze?)
    2. rozumiem, że na projekcie dobudowano część ściany pomiędzy rzędem szafek ze zmywarką a kuchenką? Nie ma więc blatu w miejscu przekreślonego prostokąta. Mamy więc po jednej stronie blat 45 cm a po drugiej 30 cm - to trochę mało. A można by było " na przejściu" czyli w narożniku dać blat?

  10. #6170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam PC ale nie mam wtyczek obsługujących program ikea bo mam operę.

  11. #6171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcym Zobacz post
    To baardzo ciekawa propozycja! Zastanawia mnie tylko
    1. po otwarciu zmywarki nie mogę otworzyć szuflad (a pewnie jest to miejsce na garnki i talerze?)
    2. rozumiem, że na projekcie dobudowano część ściany pomiędzy rzędem szafek ze zmywarką a kuchenką? Nie ma więc blatu w miejscu przekreślonego prostokąta. Mamy więc po jednej stronie blat 45 cm a po drugiej 30 cm - to trochę mało. A można by było " na przejściu" czyli w narożniku dać blat?
    Przekreślony prostokąt to miejsce gdzie nie ma szafki pod blatem a nie ściana. Żadnych ścianek i zamykania powierzchni użytkowej!

    Jak policzysz długości: ściana 166 cm - 25-60-45 cm to zostaje 36 cm.
    Wnęka ma 26 cm, szafka 60 cm głębokości - czyli wystaje o 34 cm. Wolne 2 cm w narożniku to blenda i wolna przestrzeń na mijanie się drzwiczek. Najlepiej zrobić sobie uchwyty fazowane i nie ma wówczas konfliktów.

    Myslę, że tu blenda też ma ze 2 cm:


    Zmywarkę można też umieścić pod piekarnikiem w słupku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-06-2012 o 16:23

  12. #6172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alcym

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Kod pocztowy
    34-700
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przekreślony prostokąt to miejsce gdzie nie ma szafki pod blatem a nie ściana. Żadnych ścianek i zamykania powierzchni użytkowej!

    Jak policzysz długości: ściana 166 cm - 25-60-45 cm to zostaje 36 cm.
    Wnęka ma 26 cm, szafka 60 cm głębokości - czyli wystaje o 34 cm. Wolne 2 cm w narożniku to blenda i wolna przestrzeń na mijanie się drzwiczek. Najlepiej zrobić sobie uchwyty fazowane i nie ma wówczas konfliktów.

    Myslę, że tu blenda też ma ze 2 cm:


    Zmywarkę można też umieścić pod piekarnikiem w słupku.
    Muszę przyznać, że cały dzień zastanawiam się nad przedstawioną propozycją zabudowy i mam dylemat. Na rysunku rozplanowanie wygląda super. Ale trzeba pamiętać, że ze względu na rozmiary pokoju stół będzie stał na granicy aneksu kuchennego. Siedząc przy nim będę miała na wprost widok na piekarnik i mikrofalówkę. A może (patrz fotografia wyżej) dać tę wysoką zabudowę na ścianę boczną, we wnęce dać zlewozmywak i zmywarkę a tam gdzie teraz lodówka dać płytę grzewczą. Nad nią np jakąś ładną mozaikę i okap inox w kształcie litery T (jak najbardziej minimalistyczny). Jeśli chodzi o kolory to na podłodze w całym pokoju będą panele Classen teak rangoon. Niestety nie przeforsowałam białych frontów, nie chcą ich moje córki (mamo - żadnych białych mebli), które będą lokatorkami mieszkania , ale mogę wybrać inny bardzo jasny kolor.

  13. #6173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem o wiele lepiej mieć widok na wysoką zabudowę (lodówka w zabudowie) niż na gary w zlewie.
    Ale skoro to córki mają mieszkać, to może niech one decydują?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-06-2012 o 23:19

  14. #6174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alcym

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Kod pocztowy
    34-700
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Moim zdaniem o wiele lepiej mieć widok na wysoką zabudowę (lodówka w zabudowie) niż na gary w zlewie.
    Ale skoro to córki mają mieszkać, to może niech one decydują?
    Z tymi garami to się absolutnie zgadzam
    Mnie naprawdę bardzo się podoba twój projekt, i bardzo dziękuję za pomoc !!! Po prostu rozważam za i przeciw. Myślałam o piekarniku Elektrolux, który ma prawie zupełnie przejrzystą szybę i zastanawiałam się jak to będzie wyglądać. To ja ustalam rozplanowanie, natomiast niewątpliwie pytam się córek czy im odpowiada. Do tej pory jedyne życzenie jakie miały to to, aby nie było białych mebli.

  15. #6175

    Domyślnie

    alcym a w sprawie kolorystyki zajrzyj na ostatnie strony wątku pochwalncie się swoimi kuchniami. jest tam bardzo fajna nowoczesna kuchnai drewniano siwa chyba pasikonika. Taka propozycja jako alternatywa do bieli.
    A córki czemu nie chcą białych mebli? Obawa przed sprzątaniem czy inny gust?
    Przypominam, że przy otwartych kuchniach nie można tylko patrzeć na samą kuchnię, powinna jeszcze pasować do tego co dzieje się w pozostałej czesci mieszkania.
    Absolutnie jeśli to możliwe radzę chować z widoku z salonu zlew. Nawet przy zmywarce jest to miejsce, gdzie najtrudniej jest zachować estetyczny ład (czasami coś się odstawi bo zmywarka pełna, czasem jakiś garnek trzeba umyc i wysuszyć). Na płycie będzie mniej się działo, zwłaszcza, że blatu wokól niedużo, więc trudno go za bardzo zagracić.
    Pomysł Elfir z płytszymi półkami otwartymi o tyle dobry, że pozwala w rozsądny sposób wykorzystać wnękę. Ale koniecznie okap zamykany w szafce, żeby nie cay bałagan tryzmać na wierzchu.
    Przestrzeń pod blatem gdzie nie ma szafki można ostatecznie wykorzystać np. na dodatkowe kontakty jak tu

    Przypominam o istnieniu nakładek na komorę zlewu pozwalających zwiększyć w razie potrzeby powierzchnię przygotowywania
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  16. #6176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JimmyW

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Moim zdaniem nie tylko kuchnia wymaga zastanowienia się nad układem. Także schody. Wejście pośrodku pokoju będzie wyjątkowo niekorzystne.
    Moja propozycja na całość:



    P - piekarnik, L - lodówka. Pomiędzy nimi wąskie cargo jako izolator.
    Przy wejściu pojemna szafa na kurtki.
    Kanapa w L-kę odwrócona w stronę widoku z okna.
    Schody wzdłuż ściany, bez niebezpiecznych zakrętasów. Pierwszy stopień jest też podestem. Można sobie na nim przysiąść

    Strasznie dziekuje za pomoc. Bardzo trafne rady. Napewno wneka zamiast w kuchni bedzie wprzedpokoju jak zaznaczylas. W kuchni bedzie inaczej nic mialo byc ai sporo w tym Twojej zaslugi.. Jeszcze raz slicznei dziekuje

    Co do salonu musimy jeszcze to pomioerzyc i sie zastanowic i pomierzyc tutaj mamy troszke wiecej czasu, kuchnia pilniejsza dlatego jeszcze tego nie policzylismy chod zprzyznam ze wyglada to sensownie.

    Poniżej nowe wizualizacje owej kuchni co sadzicie o niej?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K13.JPG
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	122856   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K13A.JPG
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	122857   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K13B.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	122858  

  17. #6177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał JimmyW Zobacz post
    .... Poniżej nowe wizualizacje owej kuchni co sadzicie o niej?
    Mnie się podoba, ale odsuń w prawo zlewozmywak. Jest za blisko płyty, a miejsca masz dosyć
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #6178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JimmyW

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    110

    Domyślnie

    Obok jest zmywarka ale faktycznieociekacz moze lezzec nad zmywarka. Czy ten zabieg wg ciebie to za malo? Dalej sa szuflady i ich nie bardzo jest jak ruszyc chyba. W jakich sytuacjach moze ta bliskosc przeszkadzac?

  19. #6179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Woda pryska. Ale ważniejsze jest, że powinny być odsunięte. Wyobraź sobie myjesz owoce a ktoś ociera się o Twoje plecy, bo akurat smaży naleśniki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #6180

    Domyślnie

    A ja znowu jak zdarta plyta o przysuwaniu do krawedzi wsokiej zabudowy plyty.
    Jimmy - to taka swiadoma decyzja, sprawdziliscie sobie czy taka odleglosc nie bedzie wam przeszkadzala. Ja bym sie lewa reka uderzala w bok szafki. Moim zadniem dla osoby praworecznej 40cm po lewej stronie to jest wygodne minimum (chyba ze glowny gotujacy jest leworeczny, to wtedy naweet jeszcze wiecej).
    Poza tym ladna kuchnia
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

Strona 309 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony