dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 312 z 613
Pokaż wyniki od 6.221 do 6.240 z 12250
  1. #6221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ramki mysłałam, że chcesz do wysokiej zabudowy?
    Do wiszących szafek to nie bardzo.

    Przy gładkich frontach różnice w szerokościach nie mają dużego znaczenia.

  2. #6222
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luvvka

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia + okap 2.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	124567Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia + okap.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	124568Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia + okap 5.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	124569Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia + okap 6.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	124570Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia + okap 3.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	124571

    Właśnie otrzymałam taką wstępną wizualizację, szafki w kolorze białym, piekarnik, lodówka i mikro w bieli, płyta w kolorze srebrnobezowym na blacie z kamienia w odcieniu lekkooliwkowym, blat dodatkowy na wyspie i witryna w dębie jasnym-takl jak okno.obok lodówki są drzwi do spiżarni i szafka z zaluzją.
    I chyba przesadziłam, mam takie poczucie, że jest tego za dużo...Bardzo proszę o jakieś konstruktywne krytyki czy też pomysły. Myślimy z mężem, że możnaby "deskę" na wyspie położyć centralnie i zlikwidować witrynę na szkło - tylko gdzie trzymać potem to szkło...liczę na Was, bo spodobało mi się to, co działo się na poprzednich stronach tego wątku. Dzięki i pozdrawiam

  3. #6223

    Domyślnie

    luwko, ta deska przyklejona do wyspy nie wygląda dobrze, na razie... a za dużo wszystkiego nie jest... Nie likwidujcie witrynki...

  4. #6224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał luvvka Zobacz post
    liczę na Was, bo spodobało mi się to, co działo się na poprzednich stronach tego wątku. Dzięki i pozdrawiam
    Przeniosłam twójego posta wo właściwego działu o projektowaniu.

    Może witrynę na szkło zrób białą?

  5. #6225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mnie się tylko podłoga nie podoba. I deskę na blacie dałabym szerszą – poszerz w stronę płyty
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #6226
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luvvka

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za uwagi, chyba jednak zlikwiduję tą deskę, w stronę płyty przesunąć się jej nie da, bo tam jest płyta indukcyjna....witrynka też wtedy byłaby już biała...a podłoga to dębowa deska barlinecka jednolamelowa z frezem, parkiet to inwencja stolarza
    Dobrze, że tu trafiłam ))
    moze tak jak ponizej, tym razem sama narysowalam, brakuje witrynki, ale moze i bez niej sie obedzie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia model (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	124666
    Ostatnio edytowane przez luvvka ; 11-07-2012 o 13:57

  7. #6227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Wracam jak bumerang....przemyślałam trochę i mam kolejną wizualizację....co sądzicie o niej ?Dostałam wersje zmodyfikowaną - kolory na wizualizacji niedokładne. Proponuje ciemny mdf plus lakierowane w kolorze ecru, w takim samym blaty, przy barku na wylot półki na wina. Proszę o uwagi, podpowiedzi. Szafki otwierane normalnie już nie do góry. Układ jak dla mnie chyba do zaakceptowania, co do kolorów.....nie wiem no.



    A, i uchwyty proponuje typu reling. Kafle i podłoga nie wchodzi w zakres projektu.

  8. #6228
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tawl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Okazało się, że jest troszkę za mało miejsca na 2 ścienne szafki 92 cm, więc zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem. Proszę o opinie czy opcja 1sza (90ka i 70ka przeplatanka) zdała by egzamin :

    A może po prostu rząd podłużnych 40-tek?:


    szafka po prawej od okapu opcjonalna, w pierwotnej wersji planowaliśmy tam otwarte półki.
    Ostatnio edytowane przez tawl ; 11-07-2012 o 21:58

  9. #6229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przeplatanki wyglądaja żle. I ta wąska szafka po prawej od okapu również.

  10. #6230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał shira3 Zobacz post
    Dostałam wersje zmodyfikowaną - kolory na wizualizacji niedokładne.
    Przenieś zlew na prostą szafkę a nie narożnikową i przesuń płytę w prawo, skoro nie chcesz zlewu pod oknem.

  11. #6231
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bluelakes

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Kuchnia na 8 m2

    Witam

    Chciałabym poznać Wasze opinie na temat projektu mojej kuchni. Pomieszczenie jest małe i nie pozwala poszaleć. Z jednej strony chciałabym mieć możliwie dużo szafek (wariant 1), a z drugiej zależy mi na swobodzie pracy w kuchni, do czego niezbędna jest odpowiednia powierzchnia blatów (wariant 2). Załączam oba warianty kuchni. Wszelkie sugestie będą mile widziane.

    wariant 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wersja 1.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	124916
    wariant 2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wersja 2.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	124915

  12. #6232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wariant 2

  13. #6233

    Domyślnie

    2
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #6234

    Domyślnie

    Ja też bym dla siebie wybrała wariant 2, bo więcej blatu a piekarnk z teleskopami jest naprawdę wygodny nawet pod blatem. I ewentualnie pomyslała nad wysokimi szafkami np. 90cm, jeśli chcesz zwiększyć ilość miejsca do przechowywania, albo trzema rzędami szaek poziomych - pamietam żę jedna z forumowiczek miała właśnie takie rozwiązanie z trzema odcieniami szarości na frontach. Zdjęcie można pewnie znaleźć nawet w tym wątku, ale trzeba pogrzebać (ostateni 100 stron co najmniej).
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #6235

    Domyślnie

    Proszę o opinie odnoście mojego "projektu" kuchni, robiłam go sama w jakimś darmowym programie więc szału nie ma

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt4-1.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	124974

    Kuchnia ma 280x170 cm, od prawej: lodówka 60, cargo 30, zmywarka 45, kuchenka 50 lub 45 (zależy od tego, który model wybierzemy Mastercook MPW6EFL lub Ardo HSN060X ) i zlew
    od strony okna jakieś szafki + szuflady - tu nie mam jeszcze sprecyzowanych planów
    pod oknem jest stary grzejnik żeliwny, którego nie możemy usunąć
    Jakieś propozycje?
    Szczególnie jeżeli chodzi o rozwiązanie kuchenki mikrofalowej 50 cm i pochłaniacza 50 cm?

    Zapomniałam dodać, nad oknem jest gzymsik betonowy - nie wiem po co ale w całym mieszkaniu takie są chciałam go trochę przedłużyć i dodać jakieś ledy lub moje superaśne wiszące doniczki
    Ostatnio edytowane przez marissith ; 13-07-2012 o 12:25

  16. #6236

    Domyślnie

    Marissith

    Po pierwsze ustawienie zlewu zaraz obok kuchenki. Naprawdę tak chcesz? Jesteś tak przyzwyczajona? Woda chlapiąca na gaz Ci nie przeszkadza? Brak blatu do odstawienia czegkolwiek też nie?

    Abstrahując od tego, nie bardzo mieszczą mi się wstawione przez Ciebie sprzęty:
    długość ściany 280cm
    - 60cm lodówka, przy czym przy lodówce niezabudowanej otwieranej na ścianę trzeba doliczyć trochę miejsca na otwieranie drzwi, minimum 5cm, w praktyce trzeba sprawdzić czyli jeszcze 5 cm, zostaje nam 215 cm
    - 30 cm wysokiej zabudowy - zostaje 185cm
    - 45 zmywarka - zostaje 140cm
    - 50 cm kuchenka - zostaje 90 cm
    U Ciebie to 90 cm jest zagospodarowane tak, że masz 60cm potrzebne na szafkę narożną w drugim ciągu roboczym i 30cm na szafkę ze zlewozmywakiem. Niestety w takiej szafce 30cm zlewozmywaka nie zrobisz, a nawet jeśli to po co Ci taki mały.

    Na 90cm narożnika albo można zrobić zlew narożny w szafce ściętej, albo przenieść zlew na drugi ciąg roboczy i i ociekaczem skierować w stronę narożnika.
    Zmywarka najlepiej jeśli stoi obok zlewu, bo bezpośrednio ze zlewu wkładasz naczynia do zmywarki.

    Pochłaniacz musi być nad kuchenką, jeśli już, więc nie za bardzo jest tam miejsce dla mikrofalówki.
    Od razu zwróć uwage ile pochłaniacz ma wisieć nad płytą kuchenki gazowej - w instrukcji pochłaniacza, bo będziesz musiałą rozważyć czy go nie podnieść i tym samym zepsuć równą linię dolną szafek.

    Może przemyśl jeszcze to ustawienie w kontekście powyższych uwag. Ja nic nie wiem o Twoich nawykach i możliwościach np. przesuwania instalacji, więc na razie nic nie będę proponowała.

    Natomiast w ramach inspirowania się zajrzyj do wątku forumowiczki channel8, która ma wprawdzie większą kuchnię, ale zobaczysz u niej możliwe ustawienie. I jej kuchnia już zostałą zrealizowana.

    Teraz doczytałam, że masz grzejnik, nie do usunięcia. Problem z grzejnikiem miała też forumowiczka The_Cat - kuchnia podobna do Twojej, trochę inne wymiary, ale znajdziesz u niej sporo wizualizacji i inspiracji. Może któraś z nich Ci się spodoba. Jeśli ten grzejnik można permanentnie zakręcić i nie jest wam potrzebny, to po prostu można go obudować szafką i korzystać tylko z miesjca z przodu. (U TheCat wizualizacje robiła Julianna16 w darmowym programie ze strony ikea)
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 13-07-2012 o 12:51
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  17. #6237

    Domyślnie

    Aantenka
    dzięki za odpowiedź, już się ustosunkowuję
    Za lodówką jest kawałek ścianki i wejście do kuchni także nie trzeba nic doliczać oprócz jakiś 2 cm bo do ściany nigdy idealnie się jej nie dosunie. Nie mam za bardzo pomysłu jak odsunąć zlew od kuchenki, na prawdę bardzo długo nad tym myślałam i nie ogarniam mojej mikro kuchni Pion wodny, gazowy i wentylacyjny jest po prawej stronie lodówki. Zlew koło okna uniemożliwiłby mi jego otwarcie (nie mówiąc o problemach z odpływem) a kuchenki pod oknem nie postawię. Ze zmywarką pod oknem jest problem odpływu, musiałby przechodzić koło kaloryfera i tam zakręcać - mój majster nie chce się tego podjąć
    Macie jakieś propozycje ustawienia tego?
    Da radę upchnąć Okap Gorenje DU 5115 EC z mikrofalą Siemens HF15M552?

  18. #6238
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luvvka

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    wariant 2, jednocześnie starałabym się, żeby zmywarka była jak najbliżej szafek, w których trzymasz naczynia, tak, żeby wyjmować je jednym ruchem od razu wkładając na właściwe miejsce. Jak się ma małe dzieci warto pamiętać,. żeby mieć jakąś niską szafkę, skąd maluch sam weźmie sobie kubek, ewentualnie pomoże mamie i "zrobi" zmywarkę. Ja musiałam w pewnym momencie zrobić dzieciom szufladę na "ich" naczynia, żeby mogły być samodzielne.

  19. #6239

    Domyślnie

    Cytat Napisał marissith Zobacz post
    Aantenka
    dzięki za odpowiedź, już się ustosunkowuję
    Za lodówką jest kawałek ścianki i wejście do kuchni także nie trzeba nic doliczać oprócz jakiś 2 cm bo do ściany nigdy idealnie się jej nie dosunie. Nie mam za bardzo pomysłu jak odsunąć zlew od kuchenki, na prawdę bardzo długo nad tym myślałam i nie ogarniam mojej mikro kuchni Pion wodny, gazowy i wentylacyjny jest po prawej stronie lodówki. Zlew koło okna uniemożliwiłby mi jego otwarcie (nie mówiąc o problemach z odpływem) a kuchenki pod oknem nie postawię. Ze zmywarką pod oknem jest problem odpływu, musiałby przechodzić koło kaloryfera i tam zakręcać - mój majster nie chce się tego podjąć
    Macie jakieś propozycje ustawienia tego?
    Da radę upchnąć Okap Gorenje DU 5115 EC z mikrofalą Siemens HF15M552?
    Ok, rozumiem juz dylemat kuchni - typowa kuchnia w bloku z plyty jak zakladam. Z bardzo podobnymi problemami zmagal sie Krzysztof (Fuks) jest jego watek, tez mozesz zjarzec i poczytac.
    Wrzucam propozycje ustawienia ze zlewem skosnym. Wymiary pomieszczenia na oko, kolor i wyglad mebli tez przypadkowy.
    Lodowka w zabudowie bo moj program nie umie bez i kuchenka tez 60cm, moze byc 50 cm, wtedy szuflady moga byc np. 40cm.



    Stoja kolejno lodowka 60cm, zmywarka 45, kuchenka, szafkli 30, narozna 90 cm i duza za ktoraj est grzejnik 80cm.

    Co ty na to?

    A czy lodowka moze byc obok okna na wprost wejscia? Wrzuc wymiary dokladne swojej kuchni...
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  20. #6240

    Domyślnie

    Aantenka dziękuję
    tak, to kuchnia w bloku w wielkiej płyty

    Tu mam wymiary a ściana z oknem ma się następująco
    od lewej
    30 cm ściany, okno 80 cm, 60 cm ściany

    drzwi nie ma, zaznaczyłam tylko wejście do kuchni

Strona 312 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony