dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 326 z 613
Pokaż wyniki od 6.501 do 6.520 z 12250
  1. #6501
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Ja też bym przesunęła płytę i podzieliła szafki górne i dolne na równo po 60 cm
    Magda - no nie wiem Takie szerokie szuflady są bardzo pojemne. Teraz mam dwie obok siebie siedemdziesiątki - jestem z nich bardzo zadowolona. Z drugiej jednak strony, jakby zrobić na tej ścianie same '60, to płytę mogłabym wstawić centralnie

  2. #6502

    Domyślnie

    szuflady mogą zostać 90 - ale te górne szafki zrób 60. są praktyczniejsze w mniejszym wydaniu i lżejsze
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  3. #6503

    Domyślnie

    Rojku w projekcie Twojej kuchni jakoś nie do końca pasują mi rameczki drewnanie na białych szafkach górnych. A spróbuj może bez nich?
    Poza tym projekt wydaje się być przyjazny i wygodny. Sporo miejsca do przechowywania.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  4. #6504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaka Zobacz post
    Elfir- dzięki. Czy uważasz, że powinna być na środku, żeby było symetrycznie, czy ze wzgl. praktycznych nie powinna być blisko rogu?
    Za blisko rogu

  5. #6505
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    szuflady mogą zostać 90 - ale te górne szafki zrób 60. są praktyczniejsze w mniejszym wydaniu i lżejsze
    ok, to prędzej do zrobienia Jednak duże szuflady są dobre.
    I nie macie innych uwag? Na prawdę? A kwestia kolorów, może tak być? Nie mam pomysłu na podłogę, ani kolor ścian. Możecie coś podpowiedzieć, proszę

  6. #6506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    beżowa podłoga z waniliowymi frontami wyjdzie jak wnętrze budyniu.
    Zobacz jakiego pazura na twojej wizualizacji dostała ta kuchnia przy tapecie czarno-malinowej nad blatem.
    A przy oknie wywiń blat na ścianę

    Może taka podłoga:

    Albo waniliowa, ale z ciemnym paskiem

  7. #6507

    Domyślnie

    dusiaka - sprawdź, czy da sie otworzyc szuflady bez kolizji, jeśli dobrze widzę na wizualizacji, to szuflady nasz w samym rogu, a taka lokalizacja to kłopot z otwieraniem

  8. #6508

    Domyślnie

    dusiaka z szufladami trzeba faktycznie uwazac - zeby fronty sie nie rysowaly.
    A do takiego zestawienia kolorow zawsze bedzie pasowal tez szary
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  9. #6509
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Elfir- pomysł z wywiniętym paskiem blatu na ścianę - super! I faktycznie na wizu, gdzie jest ta tapeta między górnymi dolnymi szafkami kuchnia nabrała charakteru.
    Druga podłoga bardzo mi się podoba, dziękuję za inspirację
    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    dusiaka - sprawdź, czy da sie otworzyc szuflady bez kolizji, jeśli dobrze widzę na wizualizacji, to szuflady nasz w samym rogu, a taka lokalizacja to kłopot z otwieraniem
    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    dusiaka z szufladami trzeba faktycznie uwazac - zeby fronty sie nie rysowaly.
    A do takiego zestawienia kolorow zawsze bedzie pasowal tez szary
    Macie 100% rację - nie przewidziałam tego...
    Chciałabym zachować jak najszersze szuflady, więc mam pomysł - czy stojące '20 z otwartymi półeczkami na wino rozwiązałyby problem?
    I czy one w ogóle pasują do takiego stylu?
    Mogłabym wtedy zrobić na tej ścianie: '20 otwarta, '70 szuflady, '70 szuflady, '20 otwarta.

  10. #6510

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaka Zobacz post
    Chciałabym zachować jak najszersze szuflady, więc mam pomysł - czy stojące '20 z otwartymi półeczkami na wino rozwiązałyby problem?
    problem otwierania szuflad by rozwiązały, ale chyba to nie jest dobry kierunek, bo skoro chcesz duże szuflady, to szkoda tych 40 cm, szukałabym innych rozwiązań, np. odsunięcie szuflad o 2cm i zaślepienie przerwy, albo w ogóle inny układ
    ten sam problem z otwieraniem może tez być z piekarnikiem
    jestem też zawsze sceptyczna co do szafek 30 - u Ciebie jest chyba takie cargo - miejsca w takiej szafce niewiele, a koszt wykonania znaczący,
    generalnie kuchnia wydaj mi się dość trudna do zaplanowania dolnych szafek, też jestem zwolenniczką szuflad, więc rozumiem potrzebę

  11. #6511
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    mamik - małż też tak powiedział - że można by zrobić zaślepki i dalej szuflady bez zmiany ich szerokości. Na tej ścianie ogranicza mnie jedynie okno, które jest 350cm od ściany ze zlewem, czyli jest jeszcze trochę luzu. Wg tego projektu zabudowa ma 300cm, a po zmianie wyszłoby max. 310.
    A jakby tak zamiast cargo dać dwie listwy ozdobne/ paski blatu - po bokach całej wysokiej zabudowy?
    Tylko wtedy szafa z piekarnikiem nie będzie się zaczynać na styku z blatem stojących szafek, ale może to i lepiej- ze wzgl. na dostęp do piekarnika
    Byłoby wtedy tak: 15 cm pasek blatu,60 wysoka zabudowa z lodówką, 60 cm wysoka zabudowa z piekarnikiem, 60cm otwierana szafka, 15 cm pasek blatu.
    Szkoda tych 30 niewykorzystanych cm, ale bez nich jakoś dam radę.
    Co myślicie o takim rozwiązaniu?

    pokombinowałam w paincie:
    Ostatnio edytowane przez dusiaka ; 20-08-2012 o 22:11

  12. #6512

    Domyślnie Mój projekt

    Witam!!

    Wystawiam na sugestie projekt mojej kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (2).jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	132309
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (4).jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	132310
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (8).jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	132311
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (15).jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	132312

  13. #6513

    Domyślnie

    Na pewno do zmiany jest koncepcja wysokiej zabudowy. Taka jak jest nie bardzo mi pasuje i zaczęłam już kombinować;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kkkk2.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	132313



    Z hokerów i wysokiego blatu pewnie też zrezygnuję bo nie bardzo widzę moje dziecko wspinające się tam żeby zjeść zupę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (7).jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	132314


    ciekawa jestem Waszych opinii co do czarnego blatu - jak jest z utrzymaniem jego czystości?. dodam że ma być to granit star galaxy.

    A jeszcze ten lacobel taki ciemny - może jakaś fototapeta pod spodem np. biało - czarna ?

    Piszcie, piszcie bo czasu mam coraz mniej na decyzję.

  14. #6514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał koza79 Zobacz post
    Witam!!

    Wystawiam na sugestie projekt mojej kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (2).jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	132309
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (4).jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	132310
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (8).jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	132311
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (15).jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	132312
    Oryginalny pomysł i ciekawy, tylko po co ta dziura między wysoką zabudową a ścianą. Nie lepiej pociągnąć zabudowę do ściany i w szafce mieć schowane urządzenie, które jest często potrzebne.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #6515
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał koza79 Zobacz post
    Na pewno do zmiany jest koncepcja wysokiej zabudowy. Taka jak jest nie bardzo mi pasuje i zaczęłam już kombinować;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kkkk2.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	132313



    Z hokerów i wysokiego blatu pewnie też zrezygnuję bo nie bardzo widzę moje dziecko wspinające się tam żeby zjeść zupę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (7).jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	132314


    ciekawa jestem Waszych opinii co do czarnego blatu - jak jest z utrzymaniem jego czystości?. dodam że ma być to granit star galaxy.

    A jeszcze ten lacobel taki ciemny - może jakaś fototapeta pod spodem np. biało - czarna ?

    Piszcie, piszcie bo czasu mam coraz mniej na decyzję.
    Oj, Koza, kombinujesz faktycznie.

    Ta deska pośrodku wysokiej to po co? Wygląda to teraz fatalnie.
    Jeśli cokolwiek zmienisz z lacobelem na ścianie kuchnia straci elegancję.

    Nie odpowiada Ci barek, to pociągnij drewno po ścianie do podłogi. ALE ja bym ten barek zostawiła. Dzieci szybko podrosną, a hockery możesz na razie schować.

    Nie psuj projektu, zabuduj tylko tę dziurę przy ścianie. Ale górę zostaw jak jest.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #6516

    Domyślnie

    Pestka czyli tak lepiej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WYSOKA 1.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	132334

    Bo jeszcze się zastanawiałam czy po prostu nie zabudować tego kąta karton - gipsem żeby blat nie wchodził w zabudowę tylko dochodził do ściany.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wysoka 2.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	132338

    Trochę jest to strata miejsca ale wygląda chyba lepiej a przestrzeń do przechowywania mam w ogromnej spiżarni której tu nie widać bo jest tak jakby za hokerami po drugiej stronie wejścia do kuchni

  17. #6517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Koza, pooglądałam sobie tę wizualkę z wysoką i brakuje mi tam po lewej jakiegoś zakończenia i uzasadnienia tych pięknych belek drewnianych. Może też powiązania z pomysłową witrynką po lewej.
    Między kawiarką a blatem jest lodówka ?

    Na szybko wymyśliłam, takie cóś:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koza79-inline-(15)k.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	132364 Pionowa belka i zabudowanie nad lodówką jest konieczne jeśli chciałabyś zostawić po lewej dziurę nad blatem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koza79-inline-(15)kkk.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	132365 W wolnej przestrzeni między wysoką a ścianą można zrobić drewniane półki,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koza79-inline-(15)kk.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	132363 albo taką mini witrynkę wiszącą ze szklanymi drzwiami, która byłaby powtórzeniem witryny po prawej.

    To by wykończyło tę ścianę.
    Białe szafki próbowałam i nie pokażę, bo zupełnie nie pasują w tym miejscu. Nawet powiedziałabym psują efekt.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #6518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no, no, no, kuchnia z tych kosztownych

    A co do barku - obniż go i zamiast hokerów postaw zwykłe krzesła.

  19. #6519
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał koza79 Zobacz post
    Witam!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inline (15).jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	132312
    Koza79, a mnie najbardziej podoba sie oryginal - jest tam przedluzenie gornej bialej szafki, jest ta belka drewniana, a tam w "dziurze" zawsze schowasz cos, co nie musi stac na widoku - bardzo podoba mi ten nietuzinkowy projekt - nic bym nie zmienila na tej scianie. Przedluzony blat zawsze mozesz zrobic na "normalnej" wysokosci stolu i postawic "normalne" stolki
    Jeszcze raz musze to napisac - rewelacyjny projekt - Twoja wizja czy projektanta?

  20. #6520

    Domyślnie

    ewa72_krakow - wizja kolorystyczna jest moja: miały być fronty białe na wysoki połysk bezuchwytowe i miała być jabłoń indyjska. Reszta to dzieło projektantki . Jest to pierwsza wersja projektu którą dostałam do przemyślenia ale trafiła w to o co mi chodziło a więc już jej mówiłam że wielu zmian nie będzie

    pestka - między kawiarką a blatem jest lodówka


    A może wypowie się jakiś posiadacz ekspresu w zabudowie - czy warto?
    Byłam dzisiaj w hurtowni AGD i pan mi strasznie odradzał tę "drogą zabawkę" że niby usterkowe to i że za cenę byle jakiego ekspresu do zabudowy mam wypasiony ekspres wolnostojący.
    Tylko co wtedy wsadzić w te "dziurę" w zabudowie?

Strona 326 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony