dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 332 z 613
Pokaż wyniki od 6.621 do 6.640 z 12250
  1. #6621
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    aaaa i pytanie, czy nie mozesz przeniesc szafki z szufladami w inne miejsce np. pod barek, a obok zlewu zrobic taka, jaka masz po prawe stronie (zeby z obu stron zlewu byly takie same) i zastanow sie, czy na pewno potrzebne jest Ci tyle szuflad-jak zauwazylam, kazda szafka pod blatami ma szuflade

  2. #6622

    Domyślnie

    witam ponownie.. ja wciąż szukam najlepszego rozwiązania.. zweryfikowałam swoje podejscie troche.. i proszę (mam nadzieje po raz ostatni) o wypowiedzenie się o takim pomyśle jak poniżej. Mam troche szafek wiszących, mam ten swój kawałek stołu blisko spizarki, nie oglądam zlewu z salonu - zrezygnowalam z piekarnika w słupku.. szukam miejsca na mikrofalę - może nad stół?? bądź na lodówkę?
    Co Wy na to?? dzięki z góry za opinie.. pozdr! (chyba jestem blisko..)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inaczej.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	134822  

  3. #6623

    Domyślnie

    hmm.. nie przemyslalam widzę narożników... hm.

  4. #6624

    Domyślnie

    W temacie nieszczęsnych szuflad w rogu u Patysi- wstawiłam te meble w programie IKEA (to jest projekt z wykorzystaniem tych mebli) i program się "nie pluł" a lubi ostrzegać przed rozwiązaniami niekorzystnymi. Uznałam zatem, że te szuflady tam nie będą o nic zahaczać Mam blisko do IKEA więc przy okazji sprawdzę na żywo jak to wygląda. Inna sprawa, że to żaden problem, w kuchni jest jeszcze parę szuflad pod drugim oknem, więc można dać zwykła szafkę w tym narożniku.

  5. #6625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmagda165 Zobacz post
    witam ponownie.. ja wciąż szukam najlepszego rozwiązania.. zweryfikowałam swoje podejscie troche.. i proszę (mam nadzieje po raz ostatni) o wypowiedzenie się o takim pomyśle jak poniżej. Mam troche szafek wiszących, mam ten swój kawałek stołu blisko spizarki, nie oglądam zlewu z salonu - zrezygnowalam z piekarnika w słupku.. szukam miejsca na mikrofalę - może nad stół?? bądź na lodówkę?
    Co Wy na to?? dzięki z góry za opinie.. pozdr! (chyba jestem blisko..)
    jezeli juz to tylko nad lodowke bym dala i to jeszcze w jakas szafke wsadzila

  6. #6626

    Domyślnie

    dmagda165, a może piekarnik z funkcjami mikrofali czyli 2 w 1

  7. #6627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nad lodówką będzie bardzo wysoko. Może po prostu ustawić w spiżarce, jeśli nie jest to sprzet wykorzystywany w sposób ciągły.

  8. #6628
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nad lodówką będzie bardzo wysoko. Może po prostu ustawić w spiżarce, jeśli nie jest to sprzet wykorzystywany w sposób ciągły.
    wszystko zalezy, jak wysoka jest lodowka, a spizarka u dmagda jest chyba malutenka...ale mimo to, jestem jak najbardziej za schowaniem wolnostojacej w spizarce (zawsze mozna tam same polki zrobic i wtedy sie zmiesci )

  9. #6629
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroch84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-079
    Posty
    35

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	134890Witam drogich forumowiczów
    Jestem swiezak i szukam porady fachowcow, patrzac na te wszystkie pomysly niewatpliwe sporo tu osob znajacych sie na rzeczy

    Kupilismy mieszkanie, ktore jest w trakcie budowy, wiec mamy jeszcze wplyw na to gdzie beda scianki, przylacza, itp.
    W zalaczniku zamieszczam plan mieszkania, jezeli macie jakies pomysly na kuchnie bede Wam mega wdzieczny

    Generalnie nie mam pomysłu na jakikolwiek uklad procz tego co jest na planie, ale mam obawy co do niego, ze jak bedzie lodówka w tym miejscu to drzwi będą obijaly sie o sciane (bo sa otwierane na prawa strone i nie moge tego zmienic) a nie chce odstawiac od sciany bo nieestetycznie bedzie z taka przerwa.
    Preferuje styl "nowoczesny" kolory: ciemne meble (wenge itp, heban).

    Zalezy mi na stole dla 4 osob.

    Z reszta, zdaje sie na fachowcow...

    Z gory dzieki
    Ostatnio edytowane przez maroch84 ; 05-09-2012 o 19:38

  10. #6630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież te mieszkanie ma ogromny potencjał.
    Cóż, ja nie przepadam za aneksami kuchennymi (ma się bałagan kuchenny na widoku z salonu), toteż przedstawiam ci propozycję z zamkniętą lub częsciowo zamknięta kuchnią:


    Przy czym kolorem czerwonym zaznaczyłam ściankę, która może być niepełnej wysokości (np. 150 cm).

  11. #6631
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroch84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-079
    Posty
    35

    Domyślnie

    Elfir, nawet mi do glowy nie przyszlo, ze moznaby tak poprzestawiac WOW nie wiem tylko czy w kuchni nie byloby za wasko?

    A co Wy na moja wizualizacje? Tylko prosze nie patrzec na kolory, na meble, wykonczenia itd, korzystam z prostego, darmowego programu, takze wybaczcie nieprofesjonalizm

    Bylbym wdzaieczny za wiecej pomyslow Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon z aneksem.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	134913

    P.S. lodówka jest za scianka na ktorej powieszony jest telewizor

  12. #6632

    Domyślnie

    Cytat Napisał patysiaSasasa Zobacz post
    Załącznik 134775

    piekarnik musi byc tam gdzie jest, musimy iśc na pewne kompromisy-słabo ustawna kuchnia, 2 okna.
    Czy może macie jakieś inne propozycje w kwestii szuflad z rogu?czy od strony funkcjonalnej lepiej w tym miejscu umieścić szafki? taki laik ze mnie, że aż strach:/
    patysia, a jaki jest obecnie stan faktyczny, wybudowana jest kuchnia w takim układzie jak na wizkach?
    są już te wszystkie okna i wywalona ściana między salonem a kuchnią, czy to na razie koncepcja?

  13. #6633
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    patysia, a jaki jest obecnie stan faktyczny, wybudowana jest kuchnia w takim układzie jak na wizkach?
    są już te wszystkie okna i wywalona ściana między salonem a kuchnią, czy to na razie koncepcja?
    STAN FAKTYCZNY:
    okna jak na wizkach, ściana wywalona(ma ok 60 cm), nie jest jeszcze przesuniete wejscie do spizarni i nie jest jeszcze dobudowana scianka zeby wstawic w niej lodowke.

  14. #6634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroch84 Zobacz post
    Elfir, nawet mi do glowy nie przyszlo, ze moznaby tak poprzestawiac WOW nie wiem tylko czy w kuchni nie byloby za wasko?
    Szerokośc przejścia byłaby 120 cm, czyli podręcznikowa.
    Ścianka niepełnej wysokości też dawałaby wrażenie większej przestrzeni.

    Twoja wizualizacja przedstawia to samo co proponuje deweloper.

  15. #6635

    Domyślnie

    Cytat Napisał patysiaSasasa Zobacz post
    STAN FAKTYCZNY:
    okna jak na wizkach, ściana wywalona(ma ok 60 cm), nie jest jeszcze przesuniete wejscie do spizarni i nie jest jeszcze dobudowana scianka zeby wstawic w niej lodowke.
    sięgnęłam do źródeł, czyli do rzutu z projektu i ...
    czy masz koncepcję zagospodarowania spiżarni?
    pytam, bo jak zobaczyłam, że to pomieszczenie ma 80 cm szerokości to zastanawia mnie jak takie coś da się sensownie wykorzystać
    kuchnię masz faktycznie trudną, bo same dziury, jak nie drzwi, to okna, a jedyna ścina która nadawała się do zabudowania zniknęła
    do tego masz dwa metry w spiżarni, jeśli została w takim kształcie, to są to dwa metry zmarnowane
    chyba, że to jest jednak inaczej?

  16. #6636
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroch84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-079
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Szerokośc przejścia byłaby 120 cm, czyli podręcznikowa.
    Ścianka niepełnej wysokości też dawałaby wrażenie większej przestrzeni.

    Twoja wizualizacja przedstawia to samo co proponuje deweloper.
    Wzialem miare do rak i faktycznie 120 w zupelnosci wystarczy

  17. #6637

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    sięgnęłam do źródeł, czyli do rzutu z projektu i ...
    czy masz koncepcję zagospodarowania spiżarni?
    pytam, bo jak zobaczyłam, że to pomieszczenie ma 80 cm szerokości to zastanawia mnie jak takie coś da się sensownie wykorzystać
    kuchnię masz faktycznie trudną, bo same dziury, jak nie drzwi, to okna, a jedyna ścina która nadawała się do zabudowania zniknęła
    do tego masz dwa metry w spiżarni, jeśli została w takim kształcie, to są to dwa metry zmarnowane
    chyba, że to jest jednak inaczej?
    Odpowiem za Patysię, bo robiłam ten projekt i jestem wtajemniczona
    Kwestia spiżarni oraz wywalonej ścianki była dyskutowana na poprzednich stronach. Patysia chce mieć spiźarnię w obecnym kształcie i specjalnie wywaliła ściankę między salonem a kuchnią, bo chce miec otwartą kuchnię. Moim zdaniem lepiej byłoby wywalić tę spiżarnię i zrobić tam wysoką zabudowę, więcej by się zmieściło. no ale jak ma być spiżarnia, to ma być. Przesunęłam zatem tylko drzwi do spiżarni, żeby mozna było jakoś z niej korzystac.
    Miałam zatem zrobic cos sensownego z kuchni, która praktycznie nie ma żadnych ścian i same okna Stąd np piekarnik w rogu, bo to jedyne obecnie miejsce na niego (teoretycznie mozna go jeszcze umiescic w wyspie, ale trzeba by okap wiszący, plus byłyby gary na wierzchu).
    Wbrew pozorom jednak taka otwarta kuchnia z 2 dużymi oknami, drzwiami do spizarki ma w sobie "coś", nie jest zbyt zawalona meblami (zwlaszcza na górze), jest jasna i pasują do niej klasyczne białe meble. Salonik jest malutki, więc w sumie otwarcie tej kuchni nie jest zlym pomysłem.

  18. #6638
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    zdaje sobie sprawę że mamy kompletnie nieprzemyslany rozkład, ale cóz, kobieta bez wyobraźni ze mnie, Mąż wogole się do takich spraw nie nadaje, zaufalismy architektowi- jak widać -niepotrzebnie.
    Nie ma co teraz ''płakac nad rozlanym mlekiem'', trzeba jakos sensownie urządzić ten domek, bo o burzenbiu nie ma mowy
    Brakuje mi ok 10-15 m2 żeby moc zrobic jadalnie, salon niewielki, dlatego tez zdecydowalismy sie na wywalenie sciany, zeby pomieszczenie dostało troche'' oddechu''. Spizarka ma byc, myslalam zeby zroibic w niej tylko polki, CHUDZINKI jestesmy to jakos się tam poprzeciskamy
    Moze nie bedzie tak tragicznie i czarno jak to widzicie

  19. #6639
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jako że wiedzę macie niezmierzona, pytanie: czy tynki przed hydraulikiem czy po?
    a może, tak sobie wydumałam, zrobić wszystkie odprowadzenia i inne szmery bajery przed tynkami, a po tynkach juz tylko podłogówke( bo hydraulik się boi żeby mu nie uszkodzili tynkarze podłogówki). I wilk syty i owca cała? da sie tak?

  20. #6640

    Domyślnie

    Agnieszka, patysia - z tego co piszecie temat jest w pewnym sensie zamknięty
    trudno zatem coś zmieniać, ja bym jednak piekarnika w tym miejscu nie zostawiła, chyba nie musi być połączony z płytą?
    może zamiast tej szafki-witryny na blacie zrobić wysoką zabudowę?

Strona 332 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony