dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 333 z 613
Pokaż wyniki od 6.641 do 6.660 z 12250
  1. #6641
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    zwariuje
    albo dom mnie wykonczy, albo ja jego!
    i znowu zmiany.... zmywarka musi sie znależć pod zlewem(znaczy się po prawej albo po lewej stronie zlewu-z tego wszystkiego juz nie pamiętam!) bo tak elektrycy pociagneli juz jakies przyłacza do niej(czy cos tam)-wg. pierwotnego planu.
    Piekarnik tez musi byc przesuniety i okap, bardziej w strone okna, bo tez juz jakies kable poszly. Co masz na mysli Mamik sugerując wysoka zabudowe zamiast witrynki? dac w niej piekarnik?
    Jestem zla na siebie, za pozno to wszystko zaczelam obmyslac, nie zdawałam sobie sprawy że to tyle dylematów.
    U moje mamy w bloku jak montowali kuchnie, to załatwiła wszystko w 1 dzień. Ale to jest blok , i tam generalnie trzeba się dopasować do tego co juz jest(elektryka i hydraulika), i może to i lepiej... ehhh

  2. #6642

    Domyślnie

    Witam

    Jakiś rok temu wrzucałam na forum projekt mojej kuchnia, było to dawno, a sprawa cały czas nie zrealizowana.
    Teraz temat powrócił, mam kilka dni do przyjazdu Pana stolarza na ostateczny termin i muszę*podjąć decyzję jak w końcu to ma wyglądać.

    Poniżej moje projekty ( tzn. coś co ma przypominać projekt ).

    Kuchnia ma być biała matowa, z czarnym blatem z konglomeratu granitowego.
    Pomiędzy szafkami dolnymi, a wiszącymi ma być szkło ( chyba będzie czarne).

    Mam klika pytań co Waszym zdaniem lepiej by wyglądało

    1. Sprawa wiszących szafek
    - mają mieć podziały tak jak dolne szafki , czyli na szerokość będą 60 (wchodzi ich tam 5 w poziomie)

    Wersja 1.
    czy zrobić je tak jak na projekcie , czyli też niższy rząd płytki, a ten wyżej szerszy ( na szerokość dolnych szafek)
    jeśli to rozwiązanie to czy robić je w tym samym kolorze ( czyli białe ) czy np. dolne czarne lub tak jak w linku stalowe?

    chodzi mi o coś takiego:


    Wersja 2
    czy zrobić je tej samej głębokości tak jak na linku poniżej,
    szafki wtedy zrobiłabym w kwadrat 60 x 60 - dwa rzędy, pięć w rzędzie - białe

    tak jak w kuchni nataly http://pinterest.com/pin/89227636338446982

    Przy tej wersji nasuwa mi się jeszcze jedna sprawa: mieszkanie ma 2,65 =
    podłoga ok 3 cm,
    sufi podwieszany ( do ukrycia rury z okapu ) -10 cm
    1,2 m szafki wiszące, 0,87 m szafki stojące
    zostaje mi 45 cm na przestrzeń między blatem, a szafkami - nie za mało???

    2. Też odnośnie szafek wiszących, a dokładnie zakończenia rogu po lewej stronie.
    Nie wiem czy dobrze to widać na projekcie, ale po lewej stronie jest komin, tak że w rogu przy zlewozmywaku powstaje taka wnęka o
    szerokości 30 cm. Na wysokości blatu, nie chce jej zabudowywać, bo szkoda mi tego kawałka blatu ( przyda się na jakiś ociekacz itd),
    ale nie wiem co zrobić z szafkami wiszącymi. Czy zamaskować dziurę jak to zrobiłam w projekcie jaką płytą meblową, czy np. jeśli
    wiszące szafki będą na równo ( wersja 2 z pytania 1) to czy zrobić tam dodatkową 30 cm szafkę?

    3. Rozmiar półwyspu:
    chcemy, żeby nie był dłużysz niż 1,2 m - jaką zrobić szerokość, żeby nie wyglądał jak wagon - 0,6m, 0,65m czy 0,7 m???
    raczej będzie bez nogi granitowej, tylko blat na górze, a bok zrobiony z płyty czyli cały biały

    4. Czy warto pod piekarnikiem zrobić szufladę ( taką płytką 0,1 m ) - pod piekarnikiem będzie zamrażarka?

    Będę wdzięczna za każdą opinię.


    Ostatnio edytowane przez MadzialenkaT ; 07-09-2012 o 09:34

  3. #6643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie będzie wygodniej odsunąc o 40 cm zlew od narożnika?

  4. #6644

    Domyślnie

    Cytat Napisał patysiaSasasa Zobacz post
    Co masz na mysli Mamik sugerując wysoka zabudowe zamiast witrynki? dac w niej piekarnik?
    mam na myśli klasyczną wysoką zabudowę, ale w świetle koniecznych zmian w szerszym zakresie, chyba najrozsądniej po prostu jeszcze raz "usiąść" do tej kuchni i zaplanowac ja jeszcze raz od początku, zaczynając od umieszczenia tego co ma już swoje miejsce (zlewozmywak, zmywarka)

  5. #6645

    Domyślnie

    Elfir nie mogę odsunąć zlewu, bo pomiędzy nim ,a płytą jest zmywarka.

    Poza tym ja nie lubię zmywać naczyń i wszystko co da się włożyć do zmywarki w niej ląduje

  6. #6646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tu nie tylko chodzi o wygodę mycia naczyń, ale np. płukania warzyw czy odcedzania makaronu. Bliskośc wysokiej zabudowy grozi obijaniem łokci.

    Nie można zamienić miejscami zmywarki i zlewu?

  7. #6647

    Domyślnie

    W temacie piekarnika w narozniku chcialam tylko powiedziec, ze widzialam na wlasne oczy takie rozwiazanie (piekarnik wozkowy, wyjezdzany) i daje rade
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #6648

    Domyślnie dom w brzozach kuchnia

    Witam wszystkich. Czy moge prosic o spojrzenie na projekt kuchni. Czy według Was będzie funkcjonalny. Z założeń:
    - po lewej stonie tam gdzie lodówka planuję ściane w wysokiej zabudowe,
    - pod oknem ok 150 cm blatu roboczego
    - zlew 60 cm,
    - potem szafka 50 cm
    - i na przeciwko lodowki płyta indukcyjna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040639.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	135749Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	135750Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	135751

  9. #6649

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tu nie tylko chodzi o wygodę mycia naczyń, ale np. płukania warzyw czy odcedzania makaronu. Bliskośc wysokiej zabudowy grozi obijaniem łokci.

    Nie można zamienić miejscami zmywarki i zlewu?
    Elfir zlew został tak umiejscowiony z dwóch powodów
    1. nie chciałam go przy samej płycie -
    2. obok zlewu jest 30 cm wnęka ( blat i pod szafką) i tam mam mieć kosz i miejsce na jakieś płyny do podłogi czy zmiotkę, jeśli w tym miejscu była by zmywarka to miejsce było by zaślepione i niedostępne. Poza tym pomiędzy zlewem a zabudową jest 10 cm blat, który mam nadzieję, pozwoli ochronić łokieć ( jest on mało widoczny na obrazku).

    Po namysłach w sprawie górnych szafek podjełam decyzję że będą dwa rzędy białych równych 60 x 60, tylko te niżej płytsze. Mam nadzieję, że wyjdą dobrze. trzymacie kciuki

  10. #6650

    Domyślnie

    Witam serdecznie - niedawno kupilismy mieszkanie i chcemy zmienic kuchnie - uwilebiam miec wszystko zorganizowane i chcialabym maksymalnie wykorzystac przestrzen z jak najwieksza iloscia szafek cargo. Prosze o pomocKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GetImage4.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	135891 rozmiar 1.61 na 2.89 bardzo podoba mi sie biel ale niestety nie jestem fanka czyszczenia.........planujemy wmontowac tuz po lewej stronie od okienka piekarnik na srodku w slupku, dalej plyta indukcyjna tuz pod oknem i naprzeciwko wejscia zlew oraz lodowka po prawej stronie............Bardzo prosze o pomoc w dobraniu, dodam, ze salon jest jasny z brazem

  11. #6651

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	135999Witam serdecznie
    Mam OGROMNA PROSBE czy ktoras z fajnych dziewczyn z wiedza o projektowaniu ( w przeciwienstwie do mnie) doradzilaby mi w sprawie kuchni?
    A mianowicie: czy zostawic spizarnie, czy jej wogole nie murowac ? Kwestia jest czy nie bede miala za malo blatu roboczego? No i nie wiem zupelnie jak ustawic sprzety/szafki. Pomozcie PLISSSS

  12. #6652

    Domyślnie

    Cytat Napisał ERIN Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	135999Witam serdecznie
    Mam OGROMNA PROSBE czy ktoras z fajnych dziewczyn z wiedza o projektowaniu ( w przeciwienstwie do mnie) doradzilaby mi w sprawie kuchni?
    A mianowicie: czy zostawic spizarnie, czy jej wogole nie murowac ? Kwestia jest czy nie bede miala za malo blatu roboczego? No i nie wiem zupelnie jak ustawic sprzety/szafki. Pomozcie PLISSSS
    ERIN - czy drzwi od spiżarni muszą być na tej ścianie? gdyby były na krótszej ścianie kuchnia byłaby bardziej ustawna i miałabyś dużą powierzchnię roboczą. Chociaż moim zdaniem i tak powinno jej wystarczyć.

  13. #6653

    Domyślnie

    Cytat Napisał albireo Zobacz post
    ERIN - czy drzwi od spiżarni muszą być na tej ścianie? gdyby były na krótszej ścianie kuchnia byłaby bardziej ustawna i miałabyś dużą powierzchnię roboczą. Chociaż moim zdaniem i tak powinno jej wystarczyć.
    hej
    dziekuje za porade...Teoretycznie drzwi moglyby byc na krótszej sciane, ale w tej wnece planowalam lodowke "side-by-side". A jak przykladowo moglabym wykorzystac ta dluzsza sciane?

  14. #6654
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czy wnęka na lodówkę ma min 65 cm głębokości?

  15. #6655

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    czy wnęka na lodówkę ma min 65 cm głębokości?
    wneka ma wymiary 94x98cm. To chyba wystarczy?

  16. #6656

    Domyślnie

    Kilka postów wcześniej wklejałam swój układ szafek, teraz mam już wizualizację na jego podstawie. Jak myślicie, czy trzeba coś zmieniać? Z uchwytów zrezygnuję na rzecz frezowanych frontów, szyba (z ewentualną fototapetą) będzie do wysokości szafek wiszących + na barku od strony płyty indukcyjnej, kolor podłogi szary, fronty w białym lakierze + grafitowy blat.
    Z góry dziękuję za wszystkie dodatkowe sugestie.


  17. #6657

    Domyślnie

    Misskoke
    Bardzo fajny projekt, nie śledziłam poprzedniej dyskusji, ale to to ciwdzę jest moim zdaniem funkcjonalne i estetyczne. Rozważyłabym ewentualnie opuszczenie blatu do ziemi wzdłuż boku szafki - taki akcent wykańczający. Kolory ścian i podłogi rozumiem przypadkowe. A fototapetka mi się podoba.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  18. #6658
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aga_ada
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Misskoke projekt fajny, nie przeładowana kuchnia, takie lubię proste i funkcjonalne,
    zastanawia mnie jakie szerokie masz przejście to znaczy odległość między szafką przy półwyspie a ścianą? na zdjęciach wydaje się wąsko chociaż patrząc na płytki to jakieś 80-90 cm? mam rację, nie wiem jaka powinna być minimalna odległość ale warto sprawdzić,
    popieram Aanetka w sprawie wykończenia blatem będzie lepiej, przynajmniej wizualnie ....

  19. #6659

    Domyślnie

    Antenko, dziękuję za uwagi, co do blatu wzdłuż boku szafki, pewnie tak zrobię

    Aga_ada w przejściu będzie dokładnie 85 cm, też się zastanawiałam czy nie będzie za mało, ale z drugiej strony nie chciałabym "wychodzić" z meblami za bardzo na salon, który i bez tego jest niewielki Jak myślicie 85 będzie ok?

  20. #6660

    Domyślnie

    Cytat Napisał ERIN Zobacz post
    wneka ma wymiary 94x98cm. To chyba wystarczy?
    ERIN!
    Ja miałam podobny dylemat - chciałam w jeszcze szerszą wnękę ok 110 cm wsuną lodówkę side-by-side ale zrezygnowałam.
    Poszłam do sklepu i zmierzyłam lodówkę - otwiera się na oścież- pełne otwarcie drzwi by wyjąć szuflady na szerokość prawie 150 cm.
    Sprawdź czy ci się otworzą drzwi - ja zrezygnowałam na rzec wąskiej i wysokiej.

Strona 333 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony