dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 335 z 613
Pokaż wyniki od 6.681 do 6.700 z 12250
  1. #6681
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał anap Zobacz post
    Ktos ma w rzeczywistosci zlew i plyte po przeciwnych stronach? Faktycznie jest to niewygodne?
    Ja tak mialam, mam teraz i pewnie bede miec w nowym domu: uklad szafek w L - przenosisz garnki, majac wyspe, na ktorej masz plyte - tez przenosisz, w mieszkaniu mam zlew na calkowicie innym blacie (taki polwysep od sciany) niz plyta i nigdy nic sie nie stalo, wylalo czy "cus" (jedynym problemem bylo mycie garow przez mezusia - wtedy mop musial byc uzyty ). Poza tym, malo jest kuchni tak ustawnych, zeby na jednej scianie mozna zmiescic wszystkie sprzety + miec ciag roboczy (bo, albo okno, albo drzwi, albo po prostu za malo miejsca).

  2. #6682

    Domyślnie

    anap - w obcnym układzie masz ciemno nad zlewozmywakiem, a płytę grzewczą trochę "wciśniętą" między okno a piekarnik
    moim zdaniem lepiej by było:
    albo z wysoką zabudową po stronei obecnego zlewozmywaka
    albo chociaz zamiana zlewozmywaka z płytą
    przy zlewozmywaku ciągle coś się robi, więc ciągle musisz doświetlać tą strefę, nie jest prawdą, że jak się ma zmywarkę, to zlewozmywak używany jest sporadycznie, dużo wygodniei jest zapalić światło w pochłaniaczu-wyciągu, żeby sprawdzić garnki na płycie

  3. #6683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anap Zobacz post
    Jezeli zlew na oknie to plyte wstawiam do ciemnego rogu gdzie swiatlo dzienne prawie nie dochodzi.
    Ktos ma w rzeczywistosci zlew i plyte po przeciwnych stronach? Faktycznie jest to niewygodne?
    Przeciez w obecnym układzie zasłaniasz światło słoneczne własnym ciałem stojąc przy zlewie tyłem do okna, wic jaka to róznica?

  4. #6684
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anap

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja2 2.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	138276Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja2.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	138277
    zmienilam wizualizacje przenoszac zabudowe wysoka na scianke od salonu i dajac zlew i plyte w jednej lini. oprocz tego, ze zlew wyszedl mi na okno to niestety bedzie widoczny z salonu a tego chcialabym uniknac. jak w tym ukladzie zamienie plyte ze zlewem to na oknie nie dam pochlaniacza. chyba nie ma szans na wersje idealna

  5. #6685

    Domyślnie

    Cytat Napisał anap Zobacz post
    zmienilam wizualizacje przenoszac zabudowe wysoka na scianke od salonu i dajac zlew i plyte w jednej lini. oprocz tego, ze zlew wyszedl mi na okno to niestety bedzie widoczny z salonu a tego chcialabym uniknac. jak w tym ukladzie zamienie plyte ze zlewem to na oknie nie dam pochlaniacza. chyba nie ma szans na wersje idealna
    a możesz pokazać rzut kchni i salonu?

  6. #6686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może tak:


    Byłoby łatwiej gdybym miała rzut kuchni z wymiarami.

  7. #6687
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anap

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1254.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	138287
    prawdziwe wymiary dopisane dlugopisem

  8. #6688

    Domyślnie

    Cytat Napisał anap Zobacz post
    prawdziwe wymiary dopisane dlugopisem
    jak to tak wygląda, to propozycja elfir zabudowy w L najlepsza

  9. #6689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może tak:
    dokladnie, tak jak Elfir pomyslalam o takim ustawieniu (plyta na "slepej scianie, zlew obok okna i niewidoczny z salonu), ale wysoka zabudowe dalabym na scianie od salonu...

  10. #6690

    Domyślnie

    QUOTE=Elfir;5547020]Wówczas nie masz spiżarki.

    Nie lepiej po prostu postawić mały stolik zaraz przy kuchni?[/QUOTE]

    A powiedz mi proszę czemu pierwotne miejsce na spiżarnię jest zle??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	138321

  11. #6691

    Domyślnie

    anap, myślę że propozycja Elfir jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, masz zachowany ciąg roboczy, sporo blatu roboczego i ani płyta, ani zlew nie są widoczne z salonu. Poza tym jest też przestronnie.

  12. #6692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ERIN Zobacz post
    A powiedz mi proszę czemu pierwotne miejsce na spiżarnię jest zle??
    Przy takim ustawieniu spiżarki nie ustawisz mebli tak, jak proponuję.

  13. #6693
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anap

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi muszę to jeszcze popróbować na żywo. Trochę się boję, że bieganie od lodówki do płyty (ok 5m) mnie zabije

    ewa72_krakow pomysl z ta zabudowa wysoka na scianie od salonu tez do przemyslenia - nie wiem tylko czy nie stworzy sie wrazenia waskiego wejscia przez "napor" wysokich mebli

    pozwolicie jeszcze, ze zapytam czy macie jakis pomysl na podloge do takich plytek na scianie
    meble bialy lakier, chyba grafitowy blat a na podloge pomyslu brak. troche te plytki sa specyficzne i ciezko do nich cos dobrac. ale chodza za mna

    http://www.dunin.eu/violet_silk.html
    Ostatnio edytowane przez anap ; 23-09-2012 o 20:40

  14. #6694

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przy takim ustawieniu spiżarki nie ustawisz mebli tak, jak proponuję.
    Ok rozumiem, ale mialabym jeszcze mała prosbe
    Czy mogłabyś spróbować jeszcze ustawic meble/sprzęty tak, aby lodówka i spiżarnia były PO PRAWEJ STRONIE (chodzi mi o to, że bardzo zalezy mi na połwyspie lączącym kuchnię z salonem).. Wiem, ze marudzę

  15. #6695

    Domyślnie

    Cytat Napisał anap Zobacz post
    troche te plytki sa specyficzne i ciezko do nich cos dobrac. ale chodza za mna

    http://www.dunin.eu/violet_silk.html
    anap, jeśli chodzi o moją opinię dotyczące tych płytek, to ich widok jest dość męczący dla oczu. Ważne jednak, jak Wy będziecie się czuli
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 24-09-2012 o 17:07

  16. #6696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ERIN Zobacz post
    Czy mogłabyś spróbować jeszcze ustawic meble/sprzęty tak, aby lodówka i spiżarnia były PO PRAWEJ STRONIE (chodzi mi o to, że bardzo zalezy mi na połwyspie lączącym kuchnię z salonem).. Wiem, ze marudzę
    Nie da się, bo półwysep od razu zwęza przejście - na mojej wizualce przejście ma 2 m. Jak wystawisz półwysep tylko o 60 cm to na przejście zostanie 140 cm. Chyba, że chcesz ciasne przejście?
    Jak chcesz mieć lodówkę to musisz ją wystawić do przodu, by otworzyc drzwi, więc za nią będzie pusto.

    Mozna zrobić sobie półwysep, ale wówczas lepiej zrezygnowąc ze spiżarki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-09-2012 o 20:02

  17. #6697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	barek cegla.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	138528Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin cegla ruda.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	138529
    zerknijcie proszę na cegłe- co do jej usytuowania na scianie na ktorej będzie ''koza'' jesteśmy przekonani, to nijak nie możemy się zdecydować na barek- czy ceglany( chyba mniej na nim byłoby widać''obkopanie'')(ale tu pojawia sie pytanie czy wizualnie nie jest za duzo tej cegły, czy nie przytłacza pomieszczenia?)- czy z płyty jak meble? będe wdzięczna za sugestie

  18. #6698

    Domyślnie

    [QUOTE=Elfir;5549681]Nie da się, bo półwysep od razu zwęza przejście - na mojej wizualce przejście ma 2 m. Jak wystawisz półwysep tylko o 60 cm to na przejście zostanie 140 cm. Chyba, że chcesz ciasne przejście?
    Jak chcesz mieć lodówkę to musisz ją wystawić do przodu, by otworzyc drzwi, więc za nią będzie pusto.
    Mozna zrobić sobie półwysep, ale wówczas lepiej zrezygnowąc ze spiżarki.[/QU


    Dzięki bardzo za porady! Teraz mam jeszcze wiekszą zagwostkę

  19. #6699

    Domyślnie

    Cytat Napisał anap Zobacz post
    dzięki za podpowiedzi muszę to jeszcze popróbować na żywo. Trochę się boję, że bieganie od lodówki do płyty (ok 5m) mnie zabije

    ewa72_krakow pomysl z ta zabudowa wysoka na scianie od salonu tez do przemyslenia - nie wiem tylko czy nie stworzy sie wrazenia waskiego wejscia przez "napor" wysokich mebli

    pozwolicie jeszcze, ze zapytam czy macie jakis pomysl na podloge do takich plytek na scianie
    meble bialy lakier, chyba grafitowy blat a na podloge pomyslu brak. troche te plytki sa specyficzne i ciezko do nich cos dobrac. ale chodza za mna

    http://www.dunin.eu/violet_silk.html
    Ogolnie plytki bardzo fajne, ale zastanow sie czy za rok czy dwa nie dostaniesz od nich oczopląsu

  20. #6700
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    PatysiaSasasa, jestem za druga wersja (tak, jak meble) - bardzo podoba mi sie cegla, ale w tym przypadku jakos jest przyciezkawo...ale to tylko moje "widzimisie".

Strona 335 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony