dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 337 z 613
Pokaż wyniki od 6.721 do 6.740 z 12250
  1. #6721
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leoneq Zobacz post
    teraz lepiej ?

    Załącznik 139193
    Teraz zdecydowanie lepiej to wyglada

    Cytat Napisał boniucha Zobacz post
    Witam! Kuchnia już zamówiona a ja nadal biję się z myślami czy brać wiszące szafki?! Początkowo chciałam półkę na całej długości, ale zostałam przegłosowana...I nie mam pomysłu na oświetlenie - pan od kuchni chce mi wcisnąć trójkąty pod szafki twierdząc, że są "najlepsze", a mnie się nie podobają...Fronty są białe połysk - trochę przekłamane kolory w wizualizacji Ikei...Załącznik 139690Załącznik 139691Załącznik 139692
    Z pragmatycznego punktu widzenia szafki są funkcjonalniejsze: mniej się kurzy, więcej zmieścisz i takie tam. Z kolei połka optycznie nie przytłacza, ale wiadomo jak to półka Jeśli chodzi o oświetlenie to nie zgadzaj się na te trójkąty. Są już niemodne i nieładne. Poproś stolarza, żeby wyciął w dnie szafki lub połki taki rowek na ledy. To jest o wiele estetyczniejsze rozwiązanie. Nie wiem na jakim jesteś etapie, ale wcześniej trzeba zrobić miejsce na transformatorek. Jeśli zdecydujesz się na szafki wiszące to taki transformator może być w szafce górnej, a jeżeli na półkę, to w szafce dolnej. Aaaa, i nie zapomnij o włączniku do zapalania tych ledów, najlepiej nad blatem

    Tutaj fotka takiego wycięcia na ledy pod szafkami

    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  2. #6722

    Domyślnie

    Witajcie!

    postanowilam rowniez dodac swoj projekt kuchni a raczej aneksu. Jest neiwielka 225X230. Postanowilam zaaranzowac ja na kształt litery U aby zmiescic w niej jak najwiecej szafek.

    Jeszcze waham sie pomiedzy blatem - dab czy szary?

    Plytki beda 10X10 biale matowe na scianie a na podlodze szare 30X60 o strukturze drewna.



    Okap planuje taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	139823

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia dab blat.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	139829Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia dab blat1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	139830Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia szary blat.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	139831Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia szary blat1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	139832

    Bede wdzieczna za opinie.
    Ostatnio edytowane przez Magdalenkaaa1 ; 02-10-2012 o 20:05

  3. #6723

    Domyślnie

    zalaczam fotke plytek podlogowych

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plytka lazienka.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	139835

  4. #6724
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar boniucha
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kętrzyn
    Kod pocztowy
    11-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    Magda Dziękuję za pomysł! Takie oświetlenie planujemy na schodach pod każdym stopniem Ale o kuchni nie pomyślałam! A jak się sprawdzają w praktyce, czyli czy dobrze oświetlają blat roboczy?
    P.S. Masz piękną kuchnię!

  5. #6725
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalenkaaa1 Zobacz post
    Witajcie!

    postanowilam rowniez dodac swoj projekt kuchni a raczej aneksu. Jest neiwielka 225X230. Postanowilam zaaranzowac ja na kształt litery U aby zmiescic w niej jak najwiecej szafek.

    Jeszcze waham sie pomiedzy blatem - dab czy szary?

    Plytki beda 10X10 biale matowe na scianie a na podlodze szare 30X60 o strukturze drewna.



    Okap planuje taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	139823

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia dab blat.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	139829Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia dab blat1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	139830Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia szary blat.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	139831Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia szary blat1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	139832

    Bede wdzieczna za opinie.
    Magda, zadecydowanie dębowy blat. Będzie pasował do okapu Płytki szare jak najbardziej na tak
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  6. #6726
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał boniucha Zobacz post
    Magda Dziękuję za pomysł! Takie oświetlenie planujemy na schodach pod każdym stopniem Ale o kuchni nie pomyślałam! A jak się sprawdzają w praktyce, czyli czy dobrze oświetlają blat roboczy?
    P.S. Masz piękną kuchnię!
    Osobiście nie przepadam za taśmami ledowymi, ale dość dobrze oświetlają blat roboczy. Nie mam zarzutów.

    Postaram się zrobić w przyszłym tygodniu zdjęcia kuchni i dla Ciebie specjalnie zdjęcie z ledami w ciemności
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  7. #6727
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar boniucha
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kętrzyn
    Kod pocztowy
    11-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Osobiście nie przepadam za taśmami ledowymi, ale dość dobrze oświetlają blat roboczy. Nie mam zarzutów.

    Postaram się zrobić w przyszłym tygodniu zdjęcia kuchni i dla Ciebie specjalnie zdjęcie z ledami w ciemności
    Dziękuję i czekam na zdjęcia

  8. #6728

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Magda, zadecydowanie dębowy blat. Będzie pasował do okapu Płytki szare jak najbardziej na tak
    dzieki za opinie

    ja tez sie sklaniam ku temu debowemu choc w rzeczywistosci ten szary tez niezle wyglada. Jednak wydaje mi sie ze ten debowy ociepli kuchnie a ten szary sprawi ze bedzie sie wydawala chlodniejsza. Wykonczeniem drewna w opapie sie nie przejmuje poniewaz jego kolor mozna zmienic bo dostaje sie niepomalowany.

    Ja tez planuje ledy pod szafkami ale w zw. z tym ze szafki u dolu beda mialy ladna listwe wykonczeniowa to wlasnie tam umieszcze ten pasek. Moja kuchnia bedzie bez okna mam nadzieje ze takie swietlo bedzie ladnie oswietlalo blaty robocze.

  9. #6729
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    krewetka, ja zrobiłabym dwa ciągi równoległe, bowiem w tym układzie szafka narożna między zlewem, a zmywarką zostanie niewykorzystana. Kolorystyka przypadkowa, zrezygnowałabym też z uchwytów, na rzecz frezów (wówczas będzie zachowana odległość 120 cm między szafkami. Zmywarka 45 cm, okap podszafkowy.
    Edit: jeśli zmywarka ma mieć 60 cm szerokości, wówczas usuwamy cargo przy lodówce.
    dziekuje
    zmywarka na pewno 60
    zastanawiam sie jednak nad L gdyz wtedy zmiescilby sie malutki stolik?

  10. #6730

    Domyślnie

    krewetka, wrzucam poprzednią wersję ze zmywarką 60 cm oraz wersję w L. Moim zdaniem, stolik niekoniecznie się tam zmieści (nawet niewielki czyli 75x75 cm), bowiem od krzesła do zlewu i kosza na śmieci będziesz miała zaledwie 35 cm . Poza tym zlew przy samej ścianie, płytę w rogu a lodówka zasłoni naturalne światło w aneksie.
    W pierwszym przypadku odsunęłam lodówkę od ściany 15 cm (blenda), by swobodnie otwierać drzwi i wysuwać szuflady z zamrażarki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka_wersja 1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	36,2 KB
ID:	140823   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka_wersja 11.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	140824   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka_wersja 2.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	140825   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka_wersja 21.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	140826  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 07-10-2012 o 16:06

  11. #6731
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    dzieki!
    to jest aneks wiec sciana ze stolikiem jest dluzsza, natomiast faktycznie klopotliwe moze byc ustawienie piekarnika i zlewu

    bardziej myslalam aby ustawic szafki po lewej: 40cm od sciany, 60 plyta i piekranik i 80 z szyufladami, aby wiecej bylo blatu roboczego, ktorego tutaj i tak malo
    po drugiej stronie myslalam jednak o zlewie od sciany, potem zmywarka i na końcu lodówka?
    Ostatnio edytowane przez krewetka ; 07-10-2012 o 15:57

  12. #6732

    Domyślnie

    Zapomniałam o dodaniu zlewu w wersji 1 W załączeniu wersja poprawiona.

    Czy to co opisałaś ma być w dwóch ciągach czy w L?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka_wersja 1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	37,0 KB
ID:	140827   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka_wersja 11.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	140828  

  13. #6733
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    w dwoch ciągach

  14. #6734

    Domyślnie

    Myślę, że zmiany przy płycie jakie proponujesz są sensowne. Weź tylko pod uwagę, że nie wstawisz na blat o szerokości 40 cm np. mikrofalówki, zatem zajmiesz jedyny dłuższy ciąg roboczy (80 cm). Ja lodówkę zostawiłabym na końcu by nie zasłaniała naturalnego światła, ale to kwestia Waszych przyzwyczajeń czy byłoby Wam wygodnie w wersji odwrotnej.
    Może ktoś jeszcze się wypowie

  15. #6735
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Może ktoś jeszcze się wypowie
    No to może ja spróbuję chociaż nie doczytałam dokładnie o co się rozchodzi.

    Nie wiem, czy tak można, ale pomyślałam jeszcze o układzie w U. Wrzucam jako inspirację apartament zaprojektowany przez Zienia, właśnie z takim układem









    Sądząc po szerokościach szafek, ten aneks ma 240x180cm. Lodówka jednak i zamrażarka najwidoczniej jest pod blatem
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  16. #6736

    Domyślnie

    Magda, fajnym rozwiązaniem jest układ w U, Krewetka w poście #6792 podała jednak co ma się znaleźć w tej niewielkiej kuchni i jest też lodówka wolnostojąca

  17. #6737
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    ladny uklad, jednak faktycznie lodowka pewnie jest pod blatem, pozatym chcialabym miec szuflady
    wychodzi na to ze jednak uklad rownolegly bedzie najbardziej optymalny, niestety blatu bedzie niewiele
    Dzustaa jednak lodowka nie moze byc od sciany, gdyz musi byc odstep 15cm a ja mam zapasu tylko 9cm

    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1
    Ostatnio edytowane przez krewetka ; 08-10-2012 o 08:30

  18. #6738

    Domyślnie

    Cytat Napisał krewetka Zobacz post
    Dzustaa jednak lodowka nie moze byc od sciany, gdyz musi byc odstep 15cm a ja mam zapasu tylko 9cm
    Krewetka, pod zlew zastosowałam szafkę o szerokości 50 cm, a nie 60, więc przy lodówce pozostało ponad 15 cm.
    Niewątpliwym plusem Twojego układu jest zasłonięcie zlewu, choć to zależy od Waszych przyzwyczajeń

  19. #6739

    Domyślnie

    Witam,
    w oczekiwaniu na decyzje kredytową planuje urządzenie mojej nowej kuchni.
    Kuchnia jest w formie otwartego aneksu na salon. Ma dość nietypowe (jak na mój gust ) wymiary
    szeroka na ok 200 cm
    długa (długość ściany od strony korytarza) ok 275 cm.
    I tu pojawia się problem jak wszystko sensownie rozmieścić. Przejrzałam już tysiące projektów ale nic mi nie pasuje do mojego układu ;/ albo tak mi sie wydaje ;/

    chciałbym mieć zmywarkę (może być 45) , i piekarnik w słupku. Lodówka wolno stojąca.

    Wstępnie mój pomysł prezentuje się jak na załączonej (proszę o wyrozumiałość to moja pierwsza styczność z tego typu programami )


    Proszę o poradę (bardziej doświadczonych ) czy da się zrobić coś sensownego i funkcjonalnego w tym układzie.

    Pozdrawiam
    marta_s_z

    [




  20. #6740

    Domyślnie

    marta_s_z, wydaje mi się, że nie wszystkie meble,które zamieściłaś, zmieszczą się w kuchni. Według moich wyliczeń na ścianie z lodówką umieściłaś meble na szerokość ponad 300 cm. Odradzałabym także piekarnik w słupku. Jakie są wymiary okna?

Strona 337 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony