dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 344 z 613
Pokaż wyniki od 6.861 do 6.880 z 12250
  1. #6861
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    Elfir z tego co wiem to nie jest nośna, ma 12 cm bo jest tam skrzynka a eic czesc z niej moglabym wywalić, wydaje mi sie ze ilość grzejników jest ok, bo w dużym pokoju jest okna na cala ścianę do podłogi. Podoba mi sie twoje rozwiązanie, w mniejszym pokoju musi być łózko pojedyncze bo to pokój córeczki będzie. Czy ta scianka z lodówka powinna byc do sufitu?( lodowka ma 178cm
    Ostatnio edytowane przez krewetka ; 19-11-2012 o 13:13

  2. #6862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zakładałam do sufitu, bo po co robić półki na kurz. Ścianka ma za zadanie przynajmniej trochę ukryć okolice zlewu.
    Ale skoro to ma być pokój dziecinny to polecałabym jeszcze inne ustawienie - z większa ilością szaf dla rodziców.



    W granicy kuchni jest normalny stół a nie barek. W razie potrzeby (np. imprezy) można go ustawić na srodku pokoju, gdy kanapa będzie złożona.

  3. #6863
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokoono

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki Elfir i lelik za pierwsze rady Jak najbardziej zgadzam sie, co do zagospodarowania calego pomieszczenia. Mam tez projekt kuchni ze stolem ale nie jest on specjalnie innowacyjny, dla jasności zamieszczam:


    Zdecydowałam jednak, że duży stół będzie w wydzielonej częsci salonu, a w kuchni chciałabym mniejszy dla 3-4 osob na codzienne posiłki.
    W projekcie Elfir brakuje mi blatu roboczego (tak okolo 120 cm), jednak zależy mi żeby mieć wyspę.
    Np tutaj: http://www.maciekskupinski.pl/repository/Tumska%20Apartments/__normal_01_tumska%20apartments.jpg podoba mi sie scianka oddzielajaca ,,część roboczą'' wyspy od stołu.

    Co do wysokiej zabudowy - jak widzicie na moim projekcie, wysoka zabudowa jest obok drzwi wyjsciowych na taras (obawiam się że w tym wypadku zaciemni reszte pomieszczenia), chociaż rozważam też opcje zaproponowaną przez Was - zabiera to jednak mój cenny blat

  4. #6864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak może ci "brakować 120 cm", jak tam wszystkie odległości na blacie sa większe? I to w każdej z propozycji.

    Taki murek ma sens kiedy kuchnia jest otwarta na salon i trzeba zasłonić blat roboczy. Ale u ciebie to zupełnie osobne pomieszczenie. Co tu oddzielać?

  5. #6865
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokoono

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Górne szafki to radosna twórczość projektanta i niewiele ma wspólnego z moją wizją kuchni

  6. #6866
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokoono

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Masz rację Elfir, zlew jednak z przyczyn technicznych na środku nie może być.

  7. #6867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    No to dwie pozostałe poropozycje mąją na pewno blaty dluższe niż 120 cm.

  8. #6868
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokoono

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chciałam oddzielić te dwie cześci żeby nie było widać np garnków od strony ,,jadalnianej". Poza tym byłby to w pewnym sensie element ozdobny.
    Jak sądzisz, w tej sytuacji lepszy będzie oddzielny stół czy dostawione krzesła do wyspy bądź półwyspu? A co do pozostalych propozycji - raczej nie chce spiżarki. Ta druga mi się podoba, wciąz jednak nie wiem na której ścianie wysoka zabudowa i czy wybrać wyspę czy półwysep. Dzięki za bezcenne sugestie

  9. #6869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    krzesła dostawione do półwyspu nie są stołem. To miejsce na szybki posiłek, gdy nie zasiadacie do stołu razem.

    Natomiast stół ma znaczenie gdy macie tradycyjne podejście do wspólnego celebrowania posiłków. Ale wówczas stół w salonie będzie kompletnie niewykorzystywany.


  10. #6870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wszystko też zalezy jaki macie budżet i mozliwości techniczne. Bo mozmna kuchnię urządzić tak:


    z wielkim kominkiem i dużym rodzinnym stołem pośrodku
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-11-2012 o 23:02

  11. #6871

    Domyślnie

    Witajcie drogie forumowiczki

    Zastanawiamy się z żoną nad projektowaną kuchnią w 'Praktycznym'. Byliśmy na niezobowiązującym spotkaniu z projektantką jednak wciąż nie jesteśmy przekonani. Powiedziałem żonie, że może jak wrzucę szkice na forum Muratora to może ktoś pomoże, doradzi Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

    Tak przedstawia się oryginalna wizualizacja biura:







    Żonie marzy się mini-spiżarnia, namiastka chociaż do przetrzymywania rzeczy czy produktów (by nie chodzić co chwilę do pomieszczenia gospodarczego przy garażu). Chcielibyśmy wykorzystać wnękę w wiatrołapie (60cm szerokości). Szafa ubraniowa stanęłaby w łączniku między wiatrołapem a garażem i tam można by się przebierać itp. Wymyśliliśmy coś takiego w 2 koncepcjach:

    1) Bez stolika barowego



    2) Ze stolikiem barowym



    Jeśli byłyby potrzebne jakieś dodatkowe wymiary itp. to oczywiście podam. Mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę? HELP

  12. #6872

    Domyślnie

    Witajcie,
    właśnie dostałam projekt mojej kuchni. Nie podoba mi się za bardzo, ale też nie za bardzo wiem, co i jak zmienić. Liczę na Waszą kreatywność i pomoc. Tego hokera tam na pewno nie będzie.


  13. #6873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a co się nie podoba konkretnie?

  14. #6874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek_80 Zobacz post
    Chcielibyśmy wykorzystać wnękę w wiatrołapie (60cm szerokości). Szafa ubraniowa stanęłaby w łączniku między wiatrołapem a garażem i tam można by się przebierać itp.
    Ja sobie nie wyobrażam wchodzić do szczeliny o szerokości 60 cm by coś z niej wyciągnąć.

  15. #6875
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k_debinska

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Przesyłam wizualizacje swojej kuchni (proszę nie zwracać na kolory, itd, chodzi o ustawienie szafek )
    Liczę na Wasze cenne uwagi i porady.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e1358127e0b83ff0.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	149696  

  16. #6876
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k_debinska

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przepraszam za podwójne zdjęcia :/ Muszę poćwiczyć wrzucanie zdjęć na forum
    Dodam jeszcze, że kuchnia ma wymiary długość 3,95m, szerokość 3m. Drzwi będą przesuwane, kuchnia wychodzi na salon.

  17. #6877

    Domyślnie

    Witam, może taki układ
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	112.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	149725   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	113.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	149726  

  18. #6878
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lodówkę i piekarnik oddziel tym wąskim cargo.

    IMHO wciskanie półwyspy tak naprawde utrudnia aranżację i zmusza do zlokalizowania zlewu w narożniku (co nie jest ergonomiczne). Zwykła L-ka + stolik byłyby wygodniejsze.

  19. #6879

    Domyślnie

    Dziewczyny, pamiętajcie, że SBS nie może stać przy samej ścianie bo będzie problem z pełnym otwarciem drzwi

  20. #6880

    Domyślnie

    Annawia,
    wywal "wyspę". Nie potrzebujesz jednej szafki, która wyspę udaje. W twojej wizce to tylko klocek zawalający drogę i zupełnie niepotrzebny.
    A może by przenieść wysoką zabudowę na krótszą ścianę, tj lodówka tam gdzie jest, obok słupek z mikrofala i piekarnikiem, róg zamknięty na jakieś pierdoły. Na długiej ścianie zrobi ci się fajny blat roboczy i wizualnie odciąży.
    Przemyśl sobie, co chcesz w tej kuchni trzymać i powsadzaj myślami do tych szafek. może jeśli zrobisz na krótszej ścianie wysoką zabudowę, to górne szafki nie będą potrzebne i wizualnie odciążą całą kuchnię? Czy to aneks kuchenny czy oddzielne pomieszczenie?

    A, i jeszcze jedno. Wywal to wąskie cargo pod płytą grzewczą. jeśli na ścierki, to zapomnij, suche lepiej trzymać w szufladzie, mokre w zamknięciu nie będą dosychać. Lepiej zrobić szersze szuflady.
    Jak jest otwierana narożna szafka? Czy to magic corner? Jeśli nie, to bardzo polecam jakiś system zabudowania tego rogu. Wejdź na stronę peki i obejrzyj sobie ich propozycje.
    I ostatnia rzecz, która rzuciła mi się w oczy: czy potrzebujesz uchwytów w tych górnych szafkach ostatniego rzędu? To stosunkowo rzadko otwierane szafki, może warto zrobić je na klik-klaki (tudzież zwane tip-onami)?


    Cytat Napisał annawia Zobacz post
    Witajcie,
    właśnie dostałam projekt mojej kuchni. Nie podoba mi się za bardzo, ale też nie za bardzo wiem, co i jak zmienić. Liczę na Waszą kreatywność i pomoc. Tego hokera tam na pewno nie będzie.

    Ostatnio edytowane przez wyanna ; 20-11-2012 o 22:28

Strona 344 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony