dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 346 z 516
Pokaż wyniki od 6.901 do 6.920 z 10318

Temat: Projekt kuchni - wizualizacje

Domyślnie

ainoM, ewentualnie słupek możesz przenieść na koniec ciągu roboczego i wówczas płytszym słupkiem zabudować też wnękę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	147674   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	147675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks3.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	147676  

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

Domyślnie

Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    ainoM, ewentualnie słupek możesz przenieść na koniec ciągu roboczego i wówczas płytszym słupkiem zabudować też wnękę
    Może być problem z parapetem - słupek może się wygodnie nie otwierać.
    Słupek koło okna zaciemni ciąg roboczy.
    Chyba wcześniejsza wersja lepsza (piekarnik pod płytą i otwarte płytkie półki)

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ainoM

Domyślnie

Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Dziękuję Dzustaa za wizualizację i rady To bardzo dobre pomysły.
    Wolałabym jednak piekarnik umieszczony w wysokiej zabudowie, gdyż taki jest dla mnie wygodniejszy. Poza tym chcę mieć też mikrofalówkę, którą można by było zabudować wtedy nad piekarnikiem.
    Też doszłam do tego wniosku, że piekarnik umieszczony pod płytą dałby może lepsze rozwiązania całego układu, ale tę opcję wolałabym jednak zostawić jako rezerwową, jak już nic lepszego nie uda mi się wykombinować.
    Co do drugiej Twojej propozycji to wydaje mi się, że takie rozdzielenie wysokiej zabudowy nie wygląda za dobrze. Wydaje mi się, że ta ściana z wejściem jest najlepszym (pod względem wizualnym oczywiście) miejscem pod wysoką zabudowę, bo jest z boku (tak jakby we wnęce) i z dalszej części gościnnej nie rzuca się tak w oczy. Od praktycznej strony te słupy przy oknie faktycznie mogą się okazać problematyczne - tak jak sugeruje Frelka.
    Ostatnio edytowane przez ainoM ; 12-11-2012 o 17:27

ainoM

Domyślnie

A co myślicie o takim pomyśle, żeby obudować słup blatem i zakręcić blat dalej pod okno. Pod oknem jest jeszcze grzejnik, także można by było za oknem i grzejnikiem postawić małą wąską szafkę i na niej zakończyć blat. Ale ta opcja wydaje mi się sensowna jedynie wtedy, gdy aktualny parapet pod oknem będzie na wysokości szafek kuchennych lub wyżej (a tego jeszcze nie wiem, bo nie mierzyłam)- wtedy można by było "stary" parapet usunąć i zabudować aż pod samo okno blatem. Przy czym szerokość tego blatu dostosować do szerokości słupa. Poniżej pokazuję wizualizacje, tylko ten blat dodatkowy jest tutaj szerszy (bo nie mogę go w tym programie zmniejszyć), no i nie ma pod nim szafki, no ale żeby wiadomo było o co mi mniej więcej chodzi: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-1.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	147734Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	147735Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	147736 Stół z krzesłami wtedy musiałabym jakoś inaczej ustawić nie pod samą ścianą, ale to chyba nie byłby jakiś problem. Co myślicie? Trochę zagmatwane

ainoM

Domyślnie

Byłam na mieszkaniu zmierzyć na jakiej wysokości jest parapet. Nie jest źle. Od ziemi do otwartego okna jest 104,5 cm z tym, że tam jeszcze musi być podłoga zrobiona. Ale myślę, że ten ostatni pomysł z blatem pod oknem mógłby wypalić, tylko pytanie czy to dobrze będzie wyglądać..... i czy stosunek wielkości zabudowy kuchennej do reszty pomieszczenia nie jest zbyt duży? Czy kuchnia nie zdominuje pokoju?

Domyślnie

Witajcie, chciałabym Wam przedstawić mój projekt kuchni gdyż od dość dawna jestem czytelniczką tego forum ale nigdy nie brałam w nim udziału. Może chcieli byście coś mi doradzić ewentualnie odradzić w wyborze tej kuchni. Kuchnia ma być w kolorze biały połysk, blat rattan (troche inny odcień niż na wizualizacji) kolor podłogi również jaśniejszy (bradziej pod kolor rattanu).
    Dziękuję i pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	148675Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Wyświetleń:	125
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	148676Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	148677Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	148678Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.JPG
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	148679

Domyślnie

I jeszcze rzut z góry Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.JPG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	148681

Domyślnie

Cytat Napisał Karolinna1 Zobacz post
    Witajcie, chciałabym Wam przedstawić mój projekt kuchni gdyż od dość dawna jestem czytelniczką tego forum ale nigdy nie brałam w nim udziału. Może chcieli byście coś mi doradzić ewentualnie odradzić w wyborze tej kuchni. Kuchnia ma być w kolorze biały połysk, blat rattan (troche inny odcień niż na wizualizacji) kolor podłogi również jaśniejszy (bradziej pod kolor rattanu).
    Dziękuję i pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	148675Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Wyświetleń:	125
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	148676Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	148677Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	148678Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.JPG
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	148679
    Jakie masz szerokości przejść wokół wyspy?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

Cytat Napisał skalista Zobacz post
    Bardzo proszę o opinie oraz o krytykę (konstruktywną)
    Proponuję tak (L -lodówka, P - piekarnik)
    Mam wątek w dziale "Ogłoszenia drobne"

Elfir stawia klocka - dziennik
    Komentarze

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

Cytat Napisał Karolinna1 Zobacz post
    I jeszcze rzut z góry Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Wyświetleń:	74
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	148681
    Wyspa musi chyba być bardziej płytka. I ustawiłabym ją odwróconą o 90%. Blok wyspy przy takiej ciasnocie powinien mieć zaokrąglone narożniki.

Komentarze

Domyślnie

Też się właśnie zastanawiałam czy nie odwócić tej wyspy. Jedyny argumentem, który mnie do tego nie przekonuje - nie podoba mi się że z salonu będzie widoczny spory kawałek blatu a w takim ustawieniu ta wyspa po prostu lepiej się prezentuje W tej chwili ma ona wymiar 90x128. Myślałam również żeby ją zminiejszyć na 80x128 tylko nie wiem czy kosztem krótszym szafek czy blatu po stronie krzeseł. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	148773 Zastanawiam się czy wie ktoś może jeszcze czy są jakieś przciwskazania do tego żeby piekarnik był zaraz lodówki, bo ktoś mi zasegurował że mogą być przez to straty w cieple... Będzę wdzięczna za pomoc

Domyślnie

Czy może jeszcze bardziej zmiejszyć tą wyspę?

Elfir

54

Domyślnie

między lodówką a piekarnikiem wstawiasz matę izolującą (styropian, wełna mineralna).
    Co do wyspy - zachowane są minimalne odległości przejść? Bo za mała wyspa będzie po prostu przeszkadzającym w poruszaniu się po kuchni meblem a nie dodatkowym blatem roboczym.

Może zamiast wyspy wstaw po prostu okragły stolik z krzesłami?

Komentarze

Domyślnie

Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może zamiast wyspy wstaw po prostu okragły stolik z krzesłami?
    Lub półwysep poprzez przesunięcie wyspy pod ścianę, na której jest zegar
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Wyświetleń:	65
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	148827  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 17-11-2012 o 16:13

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skalista

Kod pocztowy
    35-330

Domyślnie

Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Proponuję tak (L -lodówka, P - piekarnik)
    Dziękuję za propozycję, muszę się zastanowić bo o takim rozwiązaniu nie myślałam.
    Pozdrawiam

Domyślnie

Pytam o kwestię drażliwą, bo to kwestia gustu Ale zaryzykuję - jaki blat wybrać do tej kuchni - jasny, czy ciemny? A może padną tu inne ciekawe propozycje?

Fronty są jasno oliwkowe - przy świetle dziennym wpadają w kolor musztardowy, przy sztucznym wydają się bardziej zielone. Podłoga drewaniana, ciemnobrązowa.
    Ostatnio edytowane przez sebanek ; 18-11-2012 o 11:12

Domyślnie

Mi się bardziej podoba ciemny kolor, zbiżony bardziej do koloru podłogi. Choć to tylko wizualizacja i nie wiem jak te odcienie wyglądają w rzeczywistości, jednak nie ryzykowałabym ze byt wieloma kolorami Pozdrawiam

Domyślnie

mam pytanko...jaka powinna być minimalna odległośc pomiedzy szafkami w układzie kuchni "U" aby było dobrze...a jaka najbardziej komfortowa ??

Domyślnie

ivy17, teoretycznie 120 cm między szafkami, ale może wypowiedzą się też specjaliści
    http://www.budujemydom.pl/artykuly/1...omia_w_kuchni/
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ergo...i-1646629.html

Elfir

54

Domyślnie

min 120 cm

Komentarze

Strona 346 z 516

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia