dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 347 z 613
Pokaż wyniki od 6.921 do 6.940 z 12250
  1. #6921

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za cenne uwagi.
    Cytat Napisał wyanna Zobacz post
    Annawia,
    wywal "wyspę". Nie potrzebujesz jednej szafki, która wyspę udaje. W twojej wizce to tylko klocek zawalający drogę i zupełnie niepotrzebny.
    A może by przenieść wysoką zabudowę na krótszą ścianę, tj lodówka tam gdzie jest, obok słupek z mikrofala i piekarnikiem, róg zamknięty na jakieś pierdoły. Na długiej ścianie zrobi ci się fajny blat roboczy i wizualnie odciąży.
    Przemyśl sobie, co chcesz w tej kuchni trzymać i powsadzaj myślami do tych szafek. może jeśli zrobisz na krótszej ścianie wysoką zabudowę, to górne szafki nie będą potrzebne i wizualnie odciążą całą kuchnię? Czy to aneks kuchenny czy oddzielne pomieszczenie?

    A, i jeszcze jedno. Wywal to wąskie cargo pod płytą grzewczą. jeśli na ścierki, to zapomnij, suche lepiej trzymać w szufladzie, mokre w zamknięciu nie będą dosychać. Lepiej zrobić szersze szuflady.
    Jak jest otwierana narożna szafka? Czy to magic corner? Jeśli nie, to bardzo polecam jakiś system zabudowania tego rogu. Wejdź na stronę peki i obejrzyj sobie ich propozycje.
    I ostatnia rzecz, która rzuciła mi się w oczy: czy potrzebujesz uchwytów w tych górnych szafkach ostatniego rzędu? To stosunkowo rzadko otwierane szafki, może warto zrobić je na klik-klaki (tudzież zwane tip-onami)?

  2. #6922
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Prosto - wg standartowych szafek 60 i narożnikowych 90 cm:


    Całość mozna złożyć z mebli IKEA.
    Próbowałam też....ale....
    nie chcę zlewu pod oknem i nie mogę mieć tak daleko zmywarki - przyłącza są na początku po lewej stronie długiej ściany a na 150 cm wylot pod okap kuchenny....

  3. #6923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To daj zmywarkę koło szafki z płytą i odwróć zlew o 90 stopni.

    Dalekie dojście do wody to żaden problem w dobie odpowietrzaczy automatycznych. Przynajmniej mój hydraulik nie widział żadnych problemów i pozwalał montować zlew w dowolnym miejscu kuchni. U ciebie różnica między szafką narożnkową a moją propozycją wynosi ile? 30 cm? Uważasz, że to istotna różnica? Spadek skutecznej kanalizacji wynosi 2%. Dla odległości 400 cm i wysokością odplywu kanalizacyjnego 50 cm, kąt wynosi 7 stopni (12 %).
    Zmywarkę podłącza się pod zlewem do wody i kanalizy, bo ma wymuszony pompą odpływ ścieków.
    Tak więc wydaje mi się, że trochę przesadzasz z tym strachem przed odległością do przyłączy.

    Rozważ też opcję - zlew tam gdzie wysoka zabudowa a wysoka zabudowa przy oknie. Wówczas całą strefę roboczą masz osłoniętą od strony salonu.

  4. #6924
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    To ja takiego hydraulika nie mam....
    Na okiennej ścianie jest okno.....

  5. #6925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie na okiennej ścianie, tylko przy! Albo przy ściance od byłego kominka.


  6. #6926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lub:

  7. #6927
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Wiesz, skomentowałam wizualizację przedstawiającą wersję ze zlewozmywakiem pod oknem i płytą gazową w zabudowie doklejonej jakby do ścianki z cegły. Jestem tutaj od niedawna i ta wersja po prostu od razu rzuciła mi się w oczy, że tak jest nie do przyjęcia. Aż się przeraziłam, że ktoś mógłby kupić coś takiego. Z architektami to faktycznie masz rację, że nie każdy producent zatrudnia dobrych projektantów, doświadczeni już najczęściej otwierają własne studia mebli lub projektują poza salonami. Wcale nie jest trudno do nich dotrzeć, wystarczy poszperać w internecie. Pozdrawiam i życzę udanych projektów.

  8. #6928
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ten projekt jest dobry, tylko mam obawę, że płyta gazowa zbyt blisko kuchenki mikrofalowej, pewnie 60 cm, troszkę starałabym się oddalić od płyty i powiększyć część roboczą. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy stoją garnki na płycie, wszystko się gotuje, kipi, a w międzyczasie musisz podgrzać kilka dań po kolei. Na przykład w Święta, kiedy masz gości, każdy czeka przy stole aż gospodyni poda wszystko na raz i niecierpliwie drepta z głodu nogami pod stołem, a Ty bidula biegasz nerwowo i już z niczym nie mieścisz się ani na blacie, ani w czasie. Taka moja skromna uwaga. Sam projekt i zestaw kolorystyczny super.

  9. #6929
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Wiesz, skomentowałam wizualizację przedstawiającą wersję ze zlewozmywakiem pod oknem i płytą gazową w zabudowie doklejonej jakby do ścianki z cegły. Jestem tutaj od niedawna i ta wersja po prostu od razu rzuciła mi się w oczy, że tak jest nie do przyjęcia. Aż się przeraziłam, że ktoś mógłby kupić coś takiego. Z architektami to faktycznie masz rację, że nie każdy producent zatrudnia dobrych projektantów, doświadczeni już najczęściej otwierają własne studia mebli lub projektują poza salonami. Wcale nie jest trudno do nich dotrzeć, wystarczy poszperać w internecie. Pozdrawiam i życzę udanych projektów.
    Widzę, że odpowiedzi nie wyświetlają się pod komentowanymi postami i zdjęciami. Chodziło mi w moim komentarzu o kuchnię w połączeniu okleina naturalna połysk z bielą w połysku.

  10. #6930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jesli chcesz zacytowac konkretny post to nie wciskaj "odpowiedz" ale "odpowiedź z cytatem"
    Bo w sumie nie wiadomo do czego się odnosisz.

  11. #6931
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    No własnie teraz nie wiem....u mnie płyta jest indukcyjna a mikrofali nie planuję....

  12. #6932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Shira - Stara komentuje jakieś stare kuchnie a nie twoją.

  13. #6933
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ostatni komentarz dotyczył planu kuchni z 27.11, bez przesady, nie aż tak stary projekt, oczywiście nie myślę tutaj o projekcie czerwonej kuchni, ponieważ akurat taki zestaw kolorystyczny bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie człowieka tylko o kuchni w kolorach brązu i bieli. Brakuje mi zlewozmywaka w tej wersji. Można również w tym układzie zastosować okap wyspowy imitujący lampę oświetleniową Fabera (śliczne okapy, troszkę drogie ale efektowne) a zlewozmywak umieścić w miejsce płyty. Wyszłaby śliczna kuchnia przy zastosowaniu odpowiedniej okleiny naturalnej.

  14. #6934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Stara - nie ma sensu komentować zbyt dawnych kuchni, bo po podjęciu decyzji pytający już rzadko zaglądają.
    Zwłaszcza jak odnosisz się do jakiejś kuchni, której nawet nie zacytujesz, nie wiadomo o co chodzi.

  15. #6935
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Stara - nie ma sensu komentować zbyt dawnych kuchni, bo po podjęciu decyzji pytający już rzadko zaglądają.
    Zwłaszcza jak odnosisz się do jakiejś kuchni, której nawet nie zacytujesz, nie wiadomo o co chodzi.
    Jestem Elfir tutaj od kilku dni i domysliłam się, że trzeba wysłać odpowiedż z cytatem żeby odnieść się do danego wątku, postu. Dzięki za informację. Zajmujesz się projektowaniem?

  16. #6936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale nie kuchni

  17. #6937

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23-SLA-CZA-54.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	152979Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23-SLA-CZA-55.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	152980Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23-SLA-CZA-66.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	152981

    Prosze o porade jakie uchwyty oraz gdzie w miare tanio mozna kupic czarny blat, zastanawiamy sie tez jak wykonczyc tą szarą powierzchnie pomiędzy szafkami hmm

  18. #6938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlaczego tak ścisneliście zlew i kuchenkę? Przecież to niebezpieczne - można się oparzyć o garnek zmywając. Ktoś ci to projektował czy sami wpadliście na coś takiego?!

    Macie tyle blatów!

    Jeśli zamierzacie mieć taki surowy, szary wystrój, to dobrym rozwiązaniem między szafkami będą płyty betonu architektonicznego.

    W Poznaniu tanie blaty sa w marketach budowlanych
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-12-2012 o 20:17

  19. #6939

    Domyślnie

    Obecnie mamy bardzo podobnie (tzn odleglosc zlewu od plyty) i jeszcze nikomu nic sie nie stalo, nawet na mysl nie przyszlo nam ze mozna byloby sie poparzyc, pewnie na zdjeciu to tak wyglada, w rzeczywistosci jest OK
    Rozumie ze masz na mysli taki tynk ozdobny w formie surowego betonu? Cos w tym stylu mamy zaplanowane juz na klatce schodowej, w kuchni to chyba nie jest najłatwiejsze w utrzymaniu czystosci? poki co zastanawiamy sie nad szybą podklejoną szarą folią hmm, budowa na slasku, nadal nie wiemy gdzie kupic blaty w rozsadnej cenie (niekoniecznie musi to byc kamień, wazne aby czarne

  20. #6940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie tynk, tylko płyty impregnowane:

    Tutaj mozna o nich poczytać: http://forum.muratordom.pl/showthrea...k-Budowy/page5

    Tutaj blat z Castoramy:
    http://www.castorama.pl/katalog-prod...nny-space.html


    Nadal uważam, że macie niefunkcjonalne rozwiązanie. To, że mieliście tak dotychczas nie znaczy, że było to właściwe. Przenoszenie do domków jednorodzinnych rozwiązań z bloków nie jest dobrym pomysłem. Gdzie będziecie ostawiać garnki po lewej stronie? Jak WYGODNIE sięgnąc do garnka po lewej z tyłu? Gdzie ustawiacie talerze do panierowania podczas smażenia kotletów? W zlewie?

Strona 347 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony