dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 348 z 613
Pokaż wyniki od 6.941 do 6.960 z 12250
  1. #6941
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale nie kuchni
    Całych wnętrz? Czytam kilka Twoich postów i jesteś w temacie. To profesja czy pasja? Na temat blatów z betonu architektonicznego wolę się nie wypowiadać, osobiście nie wybrałabym dla siebie takiego rozwiązania. Choćby z tego względu iż pamiętam betonowe bloki z czasów komuny i beton na blatach kojarzy mi się z zimnem, uwielbiam we wnętrzach ciepłe klimaty. Ok, każdy oczywiście preferuje swój styl i gdyby nie eksperymenty, nie byłoby myśli twórczej. Chmm. Na ściany, posadzki tak, ale blat? Pracowałam kiedyś nad tematem betonu w mieszkaniu, inwestor zrezygnował ze względu na cenę. Zawsze będę preferowała drewno naturalne, kamień naturalny, nawet na blaty, czyli to co bliskie natury. Istnieją w tej chwili zamienniki imitujące drewno, kamień i są to rozwiązania tanie, natomiast nigdy nie stworzą one klimatu ciepłego wnętrza. Beton strukturalny zastosowałabym tylko i wyłącznie jako dodatek do drewna czy kamienia naturalnego. Podobnie traktuję połączenia lakieru z okleiną naturalną w meblu. W rzeczywistości to realia życiowe i finansowe ograniczają niekiedy nas projektantów i architektów. Nikt tego nie lubi!!!!! Kiedy już rozwijasz skrzydła swojej fantazji twórczej nagle dostajesz po głowie takimi małymi, kolorowymi .....papierkami.

  2. #6942
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Całych wnętrz? Czytam kilka Twoich postów i jesteś w temacie. To profesja czy pasja? Na temat blatów z betonu architektonicznego wolę się nie wypowiadać, osobiście nie wybrałabym dla siebie takiego rozwiązania. Choćby z tego względu iż pamiętam betonowe bloki z czasów komuny i beton na blatach kojarzy mi się z zimnem, uwielbiam we wnętrzach ciepłe klimaty. Ok, każdy oczywiście preferuje swój styl i gdyby nie eksperymenty, nie byłoby myśli twórczej. Chmm. Na ściany, posadzki tak, ale blat? Pracowałam kiedyś nad tematem betonu w mieszkaniu, inwestor zrezygnował ze względu na cenę. Zawsze będę preferowała drewno naturalne, kamień naturalny, nawet na blaty, czyli to co bliskie natury. Istnieją w tej chwili zamienniki imitujące drewno, kamień i są to rozwiązania tanie, natomiast nigdy nie stworzą one klimatu ciepłego wnętrza. Beton strukturalny zastosowałabym tylko i wyłącznie jako dodatek do drewna czy kamienia naturalnego. Podobnie traktuję połączenia lakieru z okleiną naturalną w meblu. W rzeczywistości to realia życiowe i finansowe ograniczają niekiedy nas projektantów i architektów. Nikt tego nie lubi!!!!! Kiedy już rozwijasz skrzydła swojej fantazji twórczej nagle dostajesz po głowie takimi małymi, kolorowymi .....papierkami.
    Zapraszam Ciebie na moją stronę internetową, podałam adres w profilu i na ostatnim zdjęciu wyświetlającym się na stronie głównej, zobaczysz prawdziwą ścianę betonową w tle. To rozumiem, to jest beton, zobacz. W samym centrum Poznania.

  3. #6943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Na temat blatów z betonu architektonicznego wolę się nie wypowiadać, osobiście nie wybrałabym dla siebie takiego rozwiązania. Choćby z tego względu iż pamiętam betonowe bloki z czasów komuny i beton na blatach kojarzy mi się z zimnem, uwielbiam we wnętrzach ciepłe klimaty.
    Stara, przecież Elfir nie pisze o blatach, ale o rozwiązaniu między szafkami.

    Elfir, w pełni zgadzam się z Twoimi uwagami na temat niebezpieczeństwa tak bliskiego sąsiedztwa płyty i zlewu. Poza tym, nadaje to pewne dysproporcje, gdy wszystko "wciśnięte" jest na jedną ścianę, zaczynając od wysokiej zabudowy, a kończąc na zlewie.

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Zawsze będę preferowała drewno naturalne, kamień naturalny, nawet na blaty, czyli to co bliskie natury. Istnieją w tej chwili zamienniki imitujące drewno, kamień i są to rozwiązania tanie, natomiast nigdy nie stworzą one klimatu ciepłego wnętrza.
    Stara, czy Twoim zdaniem celem inwestorów było osiągnięcie "klimatu ciepłego wnętrza" i drewno będzie tu pasować? W nawiązaniu do blatów, inwestorka pisała również o rozsądnej cenie, niekoniecznie zatem o kamieniu naturalnym.

  4. #6944
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar boniucha
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kętrzyn
    Kod pocztowy
    11-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    Załącznik 139690Załącznik 139691Załącznik 139692

    A wyszło tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121205_203505.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	153301Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121205_203922.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	153305

    edit. i doszedł jeszcze blat na murku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0437.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	153306
    Ostatnio edytowane przez boniucha ; 08-12-2012 o 12:49

  5. #6945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Witam, to moze i ja sie dolacze tutaj do wizualizacji kuchni. Moze ktos mi pomoze...
    Jak tylko zakupilismy z mezem dzialke zaczelam przegladac fora z inspiracjami, wizualizacjami i realizacjami kuchni..moje ogledziny trwaja prawie 3 lata... szukam, po czym podziwiam i chwale kuchnie osob, ktore juz je maja... Niestety ja sama nie potrafie zrobic sobie wizualizacji...staralam sie kilkakrotnie wgrac program do robienia jej, ale nic mi nie wychodzilo...
    Jaka chcialabym miec kuchnie... plany sa,ze jasna-pewnie biala...., aby miala swoj styl, myslalam tylko o dolnych szafkach i jednej zabudowie we wnece moze, bo obok kuchni mam mala spizarke... pod oknem zlew, chociaz maz juz mial plany aby pod oknem nic nie robic, zadnych szafek, tylko otwarta przestrzen-nie potrafie sobie tego wyobrazic, bo ja lubie jak kuchnia ma duzo blatu do przygotowywania posilkow... i walcze o ten zlew pod oknem...

    okap nie daje mi spokoju...myslalam o umieszczonym w blacie... a kuchenka zeby byla moze pol na pol... palniki na gaz i indukcje a jak nie to w sumie obojetnie(jakas sie wybierze w czasie),ale piekarnik na pewno w zabudowie.

    Fronty szafek chcialabym miec bez uchwytow....

    Tak mi sie wszystko w glowie meci, ze powoli sama nie ogarniam tego tematu.

    Dolacze zdjecia, ktore moze pomoga w ocenie moich pomyslow... odrazu dodam ze nie mamy komina w kuchni tak jak byl podany w projekcie i scianke dzialowa tez zlikwidowalismy, zeby miec lepsze pole do manewru...nie musimy robic mebli pod wymiar...

    Załącznik 153300Załącznik 153302

  6. #6946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego, ale nie moge dodac zdjec, jak wyglada u mnie pomieszczenie kuchni w tynku....

  7. #6947
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar boniucha
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kętrzyn
    Kod pocztowy
    11-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Nie wiem dlaczego, ale nie moge dodac zdjec, jak wyglada u mnie pomieszczenie kuchni w tynku....
    Może zdjęcie ma za duży rozmiar?

  8. #6948
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał boniucha Zobacz post
    Może zdjęcie ma za duży rozmiar?

    moze i tak..probowalam dodac zdjecia z telefonu i aparatu... ale mi wyszlo okienko informujace o jakims zalozeniu grupy... ? dziwne... pare zdjec mam u mnei w dzienniku na 3 stronie, tylko wneki nie widac...w sumie wymiary wneki nie zmienily sie,sa jak w projekcie...

  9. #6949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Sprobuje zrobic to w tradycyjny sposob jak w dzienniku






    i wneka przy spizarce...




    Jeszcze widok z kuchni na salon i odwrotnie... moze tez uda sie w wizualce zrobic gdzies stol jadalniany?





    Udalo sie
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 08-12-2012 o 13:30

  10. #6950
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał xczakix Zobacz post
    Obecnie mamy bardzo podobnie (tzn odleglosc zlewu od plyty) i jeszcze nikomu nic sie nie stalo, nawet na mysl nie przyszlo nam ze mozna byloby sie poparzyc, pewnie na zdjeciu to tak wyglada, w rzeczywistosci jest OK
    Rozumie ze masz na mysli taki tynk ozdobny w formie surowego betonu? Cos w tym stylu mamy zaplanowane juz na klatce schodowej, w kuchni to chyba nie jest najłatwiejsze w utrzymaniu czystosci? poki co zastanawiamy sie nad szybą podklejoną szarą folią hmm, budowa na slasku, nadal nie wiemy gdzie kupic blaty w rozsadnej cenie (niekoniecznie musi to byc kamień, wazne aby czarne
    Uważam, że połączenie drewna naturalnego z betonem na ścianach i posadzce jest idealnym rozwiązaniem. Tak jak wcześniej zaznaczyłam, drewno jest drogie to fakt, mozna je zastapić laminatem imitującym drewno, można zastosować blat laminowany imitujący beton. Pomiędzy szafkami jestem za tradycyjnym rozwiązaniem czyli płytki ew. szkło hartowane przeżroczyste położone na tynk jakikolwiek. Nie przekonacie mnie do betonu w kuchni w jakiej kolwiek formie. Kuchnia jest kuchnią i zawsze nią pozostanie. W kuchni pracujesz, smażysz, gotujesz, ubijasz kotlety i musi być pięknie i praktycznie. W pomieszczeniu kuchennym to meble oraz sprzęt powinny być efektowne a ściana zawsze potraktowana jako tło kuchni. Nic poza tym. Beton strukturalny w mieszkaniu, domu, wyeksponowałabym na widocznym odcinku ściany na przykład w salonie, przy wejściu do domu, w łazience.

  11. #6951
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Całych wnętrz? Czytam kilka Twoich postów i jesteś w temacie. To profesja czy pasja?
    Ogrodów.
    A architektura to niezrealizowana pasja.

  12. #6952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    W
    Jak tylko zakupilismy z mezem dzialke zaczelam przegladac fora z inspiracjami, wizualizacjami i realizacjami kuchni.
    Szkoda, że nie zgłosiłaś się wcześniej (zanim zrobiliście ściany działowe):
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-12-2012 o 17:39

  13. #6953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Elfir myslalam, zeby moze we wnece obok spizarki zamiescic piekarnik badz sama lodowke... albo moze zrobic to na tej dluzszej scianie,gdzie usunelismy scianke przed oknem tarasowym...

    sprobuje zalaczyc plan parteru z usunieta scianka..ale nie jestem ekspertem..zrobilam to w paint

    Załącznik 153342

  14. #6954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Moj maz mial plan przed adaptacja projektu usunac spizarke i pomieszczenie przy wejsciu (teraz jest tam male wc zrobione), ale ja nie chcialam..teraz nie wiem czy zalowac swojej decyzji czy tez nie...kuchnia mala... to prawda... ale obecnie mam jeszcze mniejsza i daje rade wiec moze cos sie wymysli... chodzi mi o jakas wizualke...

    zdjecie parteru z garazem nie aktualne, po prostu mam je umieszczone w dzienniku, jak wygladalo to w projekcie...

  15. #6955
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ogrodów.
    A architektura to niezrealizowana pasja.
    Ogrodów? To piękne zajęcie, również kiedyś o tym myślałam, ale tutaj potrzebna jest ogromna wiedza na temat roślin. Trudno jest pogodzić i być dobrym w kilku dziedzinach na raz, dlatego ja pozostałam przy wnętrzach. Nie tylko kuchnie, w tym jestem najlepsza choćby ze względu na wieloletnią współpracę z różnymi firmami, rówież łazienki, salony, właściwie wszystko co dotyczy wnętrza.

  16. #6956
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Elfir myslalam, zeby moze we wnece obok spizarki zamiescic piekarnik badz sama lodowke... albo moze zrobic to na tej dluzszej scianie,gdzie usunelismy scianke przed oknem tarasowym...

    sprobuje zalaczyc plan parteru z usunieta scianka..ale nie jestem ekspertem..zrobilam to w paint

    Załącznik 153342
    Potrzebna Wam jest w dużej kuchni maleńka spiżarnia? W to miejsce można spokojnie wstawić wysokie szafy z lodówką, piekarnikiem i szafę cargo na zapasy. Ściana okienna jest z obydwu stron okna zbyt wąska, aby stawiać głębokie szafy. Z jednej strony ma 35 cm, z drugiej 60. To mało. Dopóki nie są położone podłogi, zawsze można taką ściankę działową przestawić według projektu kuchni, która jeśli jest otwarta na salon, powinna być dopracowana. 171 cm, akurat na lodówkę, piekarnik, szafę gospodarczą o szer. 50 cm. Po drugiej stronie, pomiędzy kuchnią a jadalnią ze stołem można postawić barek, ściankę, cokolwiek według pomysłu, aby troszkę odgrodzić te dwie funkcje.

  17. #6957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Nasz dom jest robiony na plycie fundamentowej, wiec jezeli chodzi o podlogi to tylko polozenie gresu czy tez czegos innego... dlatego tez usunelismy mala scianke oddzielajaca kuchnie od reszty... kuchnia w projekcie byla pol otwarta...
    Ja nie chce szafek wiszacych...tylko sam dol.... jedyny problem to zabudowa...
    najwyzej bede zmuszona pogodzic sie z piekarnikiem pod kuchenka, a lodowka we wneke ...

    co do spizarki... hmm ciezko mi teraz powiedziec... mogly byc usuniete scianki przy kuchni i faktycznie zabudowa we wnetrzu jej... ale mamy tam juz polozona elektryke... wlaczniki... (ale pogadam z moim M co on na to...pewnie znowu powie..a nie mowilem... )

    znalezione gdzies na forum zdjecie...nie pamietam czyje,ael bardzo mi sie podoba taka realizacja...tzn ja mam na mysli moze inny blat i okap..w blacie..a jak sie nam nie uda to w stylu tego co tutaj...
    Załącznik 153381
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 08-12-2012 o 21:14

  18. #6958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Elfir myslalam, zeby moze we wnece obok spizarki zamiescic piekarnik badz sama lodowke... albo moze zrobic to na tej dluzszej scianie,gdzie usunelismy scianke przed oknem tarasowym...

    sprobuje zalaczyc plan parteru z usunieta scianka..ale nie jestem ekspertem..zrobilam to w paint
    ]

    Na tym rysunku nie ma kominka - rzeczywiście z niego zrezygnowaliście? Bo to sporo ułatwia

  19. #6959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    tak, nie mamy go w kuchni...

    na poprzedniej stronie zamiescilam zdjecia, jak to teraz u nas wygalda ...

  20. #6960
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chodziło o kominek w salonie. Bez niego można zmienić układ kanap.

    Daj wysoką zabudowę bliżej salonu a resztę kuchni w niskich szafkach w U (także niskie szafki we wnęce za spiżarką)

    Można też tak (przejście 90, wyspa 100, przejście 110, wysoka zabudowa 60):
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-12-2012 o 22:03

Strona 348 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony