dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 350 z 613
Pokaż wyniki od 6.981 do 7.000 z 12250
  1. #6981
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anigrodzik

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie,

    proszę o pomoc

    Mam dwie opcje ustawień szafek - płyta indukcyjna w rogu i zlew koło słupka albo odsunięte od siebie zlew koło lodówki i płyta bliżej rogu - chociaż na zdjęciu może tego nie widać bo nie umiałam tam wstawić płyty - generalnie nie byłaby w samym rogu tylko w tej pierwszej części narożnej szafki.

    Jak myślicie - które ustawienie jest bardziej ergonomiczne?

    Z góry wielkie dzięki za pomoc ))

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta odsunieta od zlewu.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	153707

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zlew i plyta w rogu.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	153708

  2. #6982

    Domyślnie

    Cytat Napisał anigrodzik Zobacz post
    Witajcie,

    proszę o pomoc

    Mam dwie opcje ustawień szafek - płyta indukcyjna w rogu i zlew koło słupka albo odsunięte od siebie zlew koło lodówki i płyta bliżej rogu - chociaż na zdjęciu może tego nie widać bo nie umiałam tam wstawić płyty - generalnie nie byłaby w samym rogu tylko w tej pierwszej części narożnej szafki.

    Jak myślicie - które ustawienie jest bardziej ergonomiczne?

    Z góry wielkie dzięki za pomoc ))

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta odsunieta od zlewu.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	153707

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zlew i plyta w rogu.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	153708
    Ania, koniecznie zrób odstęp między kuchenka i płytą! Inaczej wszystkie kluczowe czynności kuchenne będziesz robić w powietrzu nad zlewem

  3. #6983
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anigrodzik

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyanna Zobacz post
    Ania, koniecznie zrób odstęp między kuchenka i płytą! Inaczej wszystkie kluczowe czynności kuchenne będziesz robić w powietrzu nad zlewem
    W sensie odstęp między płytą a zlewem, tak?

    Dziękuję za odzew

  4. #6984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał anigrodzik Zobacz post
    W sensie odstęp między płytą a zlewem, tak?

    Dziękuję za odzew
    Jestem tego samego zdania... zachowaj odstep

  5. #6985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Załącznik 153696Załącznik 153697
    To pierwsza wersja z wyspą, uwzględniająca przygotowane już przyłącza oraz ukryte wejście do spiżarni. Póżniej wgram drugą wersją z troszkę inną wyspą, na której jest płyta oraz zlew. Lampa na wizualizacji to okap. Płyta oczywiście nie musi być gazowa, nie mam indukcji w biblotece. Zlew pod oknem o ile na to pozwala wysokość. Są specjalne baterie podokienne, ale one również potzrebują kilku centymetrów do otwartego skrzydła okiennego. To tak na szybko, jeśli chciałabyś sprecyzować szczegóły zapraszam do kontaktu poprzez formularz. W takiej kuchni pomieścisz się z wszystkim. Pozdrawiam
    Ta wersja jest super! U nas nie ma problemu ze zlewem i kranem przy oknie, bo ta wieksza czesc okna nie jest otwierana, jak to mowia, jest robiona w fescie (o ile dobrze pisze?) i wysokosc tez byla juz zachowana z uwzglednieniem robienia blatu przy oknnie zamiast parapetu...
    ze wzgledu na rozprowadzone przylacza, musze zachowac zlew pod oknem... nie chcemy kluc podlogi, bo rury sa juz umieszczone w plycie fundamentowej.

    Dziekuje za cenne wskazowki

  6. #6986
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Ta wersja jest super! U nas nie ma problemu ze zlewem i kranem przy oknie, bo ta wieksza czesc okna nie jest otwierana, jak to mowia, jest robiona w fescie (o ile dobrze pisze?) i wysokosc tez byla juz zachowana z uwzglednieniem robienia blatu przy oknnie zamiast parapetu...
    ze wzgledu na rozprowadzone przylacza, musze zachowac zlew pod oknem... nie chcemy kluc podlogi, bo rury sa juz umieszczone w plycie fundamentowej.

    Dziekuje za cenne wskazowki
    Jeśli chodzi o okno, domyślałam się, że tak właśnie jest. Miło mi, że wersja się podoba, również uważam, że jest całkiem niezła. Teraz już tylko odpowiednie ustawienie i zastosowanie odpowiednich rozwiązań w szafkach, dobór kolorystyczny i kuchnia gotowa.
    Polecam swoje usługi.

  7. #6987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anigrodzik Zobacz post

    Mam dwie opcje ustawień szafek
    Zamień miejscami płytę i zlew. Łatwiej operowac w zlewie narożnikowym niż na narożnikowej płycie.

  8. #6988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Ta wersja jest super!
    Na moje oko wysoka zabudowa ci nie wyjdzie jak na rysunku Starej. Tam nie masz tyle miejsca.

  9. #6989
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Załącznik 153788Załącznik 153789
    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Ta wersja jest super! U nas nie ma problemu ze zlewem i kranem przy oknie, bo ta wieksza czesc okna nie jest otwierana, jak to mowia, jest robiona w fescie (o ile dobrze pisze?) i wysokosc tez byla juz zachowana z uwzglednieniem robienia blatu przy oknnie zamiast parapetu...
    ze wzgledu na rozprowadzone przylacza, musze zachowac zlew pod oknem... nie chcemy kluc podlogi, bo rury sa juz umieszczone w plycie fundamentowej.

    Dziekuje za cenne wskazowki
    Tutaj masz wersję bez wyspy, kuchnia dość typowa, ale takie rozwi,ązanie również możesz wziąć pod uwagę. Przesyłam to, ponieważ chcę Was przekonać, jaka jest różnica pomiędzy sobie projektowaniem a poradą osoby zajmującą się profesjonalnie zagadnieniem. Oczywiście to są tylko wizualizacje, podstawą jest zawsze dobrze wykonany pomiar. Pozdrawiam.

  10. #6990

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie
    Jestem tu świeżynką ale chętnie podzielę się z Wami swoją może "wieśniacką" według niektórych kuchnią ale sama ją projektowałam i jestem z niej bardzo dumna. Proszę was również o małą pomoc. Mam jedna cała pusta ścianę i chciałabym ją jakoś zaaranżować. Może ktoś będzie miał ciekawy pomysł??? Chętnie przyjmę każda opinie i tą dobra i ta złą oczywiście.
    Wymiary kuchni:


    A tak wygląda moja kuchnia:





    A to jest właśnie ta ściana - 5metrowa , którą chciałabym jakoś zaaranżować:

    Proszę Państwa o pomoc.
    Dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Kacieryna ; 27-12-2012 o 22:20

  11. #6991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz wiele opcji.
    Twoja kuchnia jest w bezpiecznej, brązowej kolorystyce i dużo kolorów będzie pasować.

    Możesz umieścić tam tapetę z jakimś kulinarnym wzorem - np. ziarna kawy, słowa kulinarne, ale równie dobrze może to byc plan miasta. Tapeta nie musi zajmowac całej ściany. To może być jeden-dwa szerokie pasy.



    Albo po prostu namalowąc paski:


    Tutaj inne rozwiązanie - stolik a nad nim półki na drobiazgi (ale ekspres też się zmieścił - u ciebie będzie to dobre miejsce na miniwieżę):
    http://domtrendy.pl/mala-kuchnia-1/
    Oczywiście kolorystyka musiałby być inna, bardziej nasycona a nie pastelowa. Zamiast górnej półki można podwieścic płytkie, zamykane szafki (jak do łazienek), powyżej głowy człowieka - dodatkowe miejśce na przechowywanie, którego niegdy dośc w bloku.

    Mozna też zawiesić tablicę do pisania wiadomości dla rodziny (albo pomalowac ścianę farbą tablicową i magnetyczną)

    Z innych, ale droższych: fornir, deski, cegła

    Widzę, że nie masz gdzie stawiać zgrzewek z wodą - przydałaby ci się szafka na zapasy. Twoja kuchnia jest całkiem szeroka. Przy drzwiach mozna zbudowac przy tej pustej ścianie minispiżarkę o głębokości 40 cm, wysoką do sufitu i szeroką jak słupek z piekarnikiem.

  12. #6992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na moje oko wysoka zabudowa ci nie wyjdzie jak na rysunku Starej. Tam nie masz tyle miejsca.

    Zastanowilismy sie z mezem jeszcze raz nad propozycja od Stara i wpadlismy na pomysl, zeby scianke przy wnece obok wejscia do spizarki usunac i wtedy wstawic zabudowe z piekarnikiem i lodowka, a wejscie do spizarki zrobic takie jak fronty szafek... przy oknie zrobic z plyty mala zabudowe i wtedy umiescic pod oknem ciag szafek wraz ze zlewem.. na srodku wysepka z kuchnia... czyli koncepcja ta sama, jedynie likwidacja nie potrzebnej scianki....

    zrobilam w paint, tak jak umialam, to co napisalam wyzej mam nadzieje, ze teraz sie uda

    kolorem czerwonym zaznaczylam front szafek, zeby bylo widac o co mi chodzi...

    Załącznik 153841
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 10-12-2012 o 22:42

  13. #6993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    słup przy spiżarce nie będzie przeszkadzał?

  14. #6994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    wedlug mojego meza nie... poniewaz przed slupem-kolor czerwony to wejscie do spizarki w kolorze frontow szafek... a w rogu pod oknem, kolor czarny-zabudowana scianka...

    wiem, nie jestem ekspertem w rysunku,ale myszka jakos dziwnie mi uciekala
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 10-12-2012 o 22:46

  15. #6995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o rysowanie tylko dokładne wymierzenie, na co zwróciła uwagę Stara. Bez dokładnego zmierzenia lepiej nie kuć ściany.

  16. #6996
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Zastanowilismy sie z mezem jeszcze raz nad propozycja od Stara i wpadlismy na pomysl, zeby scianke przy wnece obok wejscia do spizarki usunac i wtedy wstawic zabudowe z piekarnikiem i lodowka, a wejscie do spizarki zrobic takie jak fronty szafek... przy oknie zrobic z plyty mala zabudowe i wtedy umiescic pod oknem ciag szafek wraz ze zlewem.. na srodku wysepka z kuchnia... czyli koncepcja ta sama, jedynie likwidacja nie potrzebnej scianki....

    zrobilam w paint, tak jak umialam, to co napisalam wyzej mam nadzieje, ze teraz sie uda

    kolorem czerwonym zaznaczylam front szafek, zeby bylo widac o co mi chodzi...

    Załącznik 153841

    Warunkiem takiego ustawienia mebli jest głębokość ściany przy oknie od strony pomieszczenia gospodarczego. Wymiary, które tutaj pokazałaś są bardzo niewyrażne i mogą wynosić ok. 70 cm. Jeśli jest mniej, to wersję będzie trzeba troszkę poprawić i nie stawiać kominów tuż przy oknie aby nie zasłaniać światła. Ze zdjęć wynika, że to dość ciemne pomieszczenie i wizualnie zamknięte poprzez umiejscowienie spiżarni. Wiesz, to są tylko zdjęcia, prawdziwy fachowiec musi wejść do środka, zobaczyć pomieszczenie i zaprojektować je tak, aby było jasno, funkcjonalnie i prawidłowo. Nie likwiduj na razie ścianek, wykonaj pierwszy ruch z wyceną a następnie zaproś projektanta. Przed jego wizytą nie podejmuje się decyzji dotyczących końcowych już rozwiązań.

  17. #6997

    Domyślnie

    Witam, mam do zaprojektowania wydaje mi się, że niewielką kuchnię. Chciałabym w niej umieścić lodówkę sbs, piekarnik w słupku, zmywarkę, zlew 2 komorowy pod oknem. Zastanawiam się nad stolikiem z 4 krzesłami. Proszę o pomoc. pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	153969

  18. #6998

    Smile

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Masz wiele opcji.
    Twoja kuchnia jest w bezpiecznej, brązowej kolorystyce i dużo kolorów będzie pasować.

    Możesz umieścić tam tapetę z jakimś kulinarnym wzorem - np. ziarna kawy, słowa kulinarne, ale równie dobrze może to byc plan miasta. Tapeta nie musi zajmowac całej ściany. To może być jeden-dwa szerokie pasy.
    Albo po prostu namalowąc paski:

    Tutaj inne rozwiązanie - stolik a nad nim półki na drobiazgi (ale ekspres też się zmieścił - u ciebie będzie to dobre miejsce na miniwieżę):
    Oczywiście kolorystyka musiałby być inna, bardziej nasycona a nie pastelowa. Zamiast górnej półki można podwieścic płytkie, zamykane szafki (jak do łazienek), powyżej głowy człowieka - dodatkowe miejśce na przechowywanie, którego niegdy dośc w bloku.

    Mozna też zawiesić tablicę do pisania wiadomości dla rodziny (albo pomalowac ścianę farbą tablicową i magnetyczną)

    Z innych, ale droższych: fornir, deski, cegła

    Widzę, że nie masz gdzie stawiać zgrzewek z wodą - przydałaby ci się szafka na zapasy. Twoja kuchnia jest całkiem szeroka. Przy drzwiach mozna zbudowac przy tej pustej ścianie minispiżarkę o głębokości 40 cm, wysoką do sufitu i szeroką jak słupek z piekarnikiem.
    Dziękuje ślicznie za cenne uwagi i podpowiedzi. bardzo mi się przydadzą Może ktoś z Państwa ma jeszcze inne pomysły?

  19. #6999

    Domyślnie

    kingoola - proponuje tak
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	154055   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	154056   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	154058  

  20. #7000

    Domyślnie

    albo tak
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	154060   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	154061  

Strona 350 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony