dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 351 z 613
Pokaż wyniki od 7.001 do 7.020 z 12250
  1. #7001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Witam raz jeszcze... nie pisalam bo musialam raz jeszcze przemyslec co i jak z tymi projektami... Chyba poprzestaniemy na wersji, ktora podam nizej ... patrzac na zdjecie od strony spizarki, we wnece tylko zabudowana lodowka, obok cargo, w rogu zabudowany kawalek scianki, zeby nie robic niepotzrebnego blatu w rogu, wtedy ciag szafek pod oknem wraz ze zlewem, na dlugiej scianie ciag niskich szafek z kuchenka i wbudowanym w blat okapem, a obok kuchenki piekarnik... stolik ala mini barowy(czy jak sie na to fachwo mowi) to tak wstepnie narysowalam, bo nie wiem czy tez bedzie na100%... kolor zolty blatu to tylko tak zrobilam zeby bylo widac o co mi chodzi z ta wstawka z plyty przy cargo i oknie...

    Załącznik 154065

    aha, nie umiescilam nigdzie mikrofali, bo stwierdzilam, ze i tak raz na jakis czas owa uzywam to wstwie sobie ja do spizarki
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 12-12-2012 o 16:09

  2. #7002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie rób wysokiej zabudowy z piekarnikiem tak blisko płyty.
    Bufet wychodzący z wysokiej zabudowy też wygląda niezręcznie. Lepiej to zabudować szafką otwieraną od strony pokoju (może pełnić rolę kredensu na rzadzko uzywane szkła i zastawy).Cargo jest drogim typem zabudowy - warto przemyśleć czy jest konieczne, gdy ma się spiżarkę.


  3. #7003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Elfir ja nie planuje obok kuchenki piekarnika w wysokiej zabudowie, tylko na dole w szafce, bo pod kuchenka nie wejdzie nam ze wzgledu na okap wysuwany z blatu...
    Wiem,ze cargo to wydatek, wiec zamiast niego moge tez rozwazyc zwykla waska szafke z polkami w srodku

    chodzi mi o takie cos jak na zdjeciu ponizej,sam dol szafek, tyle ze bez okapu i piekarnik obok kuchenki w ktorejs szafce...

    Załącznik 154066

    edit: znalazlam tez kuchnie u Alutki z forum... i podoba mi sie tez wykorzystanie przestrzeni u niej obok okna, roleta, tylko u gory, i tak na lewo wtedy slupek i lodowka... zlew pod oknem i na prawa strone u niej jest pusto ale ja mam sciane na wykorzystanie z kuchnia jak na zdjeciu wyzej, z uwzglednieniem mojego opisu....

    Załącznik 154067Załącznik 154068
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 12-12-2012 o 18:05

  4. #7004
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelik Zobacz post
    albo tak
    W przypadku kuchenki gazowej takie usytuowanie płyty jest niedozwolone i nikt się pod tym przy odbiorze nie podpisze.
    Dla każdej innej kuchenki wyjątkowo niepraktyczne.

  5. #7005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli okno jest nieotwieralne (fix) to nie ma przesłanki (zdmuchnięcie płomienia). Któraś forumowiczka (reni?) ma płytę w świetle okna i sobie chwali przecieranie szyby po każdym gotowaniu.

  6. #7006
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jeśli okno jest nieotwieralne (fix) to nie ma przesłanki (zdmuchnięcie płomienia). Któraś forumowiczka (reni?) ma płytę w świetle okna i sobie chwali przecieranie szyby po każdym gotowaniu.
    Kwestia indywidualnych potrzeb. Ja piszę o zasadach a nie fanaberiach.
    Odbiór techniczny nie powinien odebrać gazówki nawet w przypadku fix-u. Dopuszczalny jest natomiast świetlik luksferowy.

  7. #7007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja znam te zasady, tylko komentuje, że zasada dotyczy niebezpieczeństwa zdmuchiwania płomienia a nie samego faktu lokalizacji przy oknie.
    Jeśli ktoś nie odbierze kuchenki gazowej przy fixie, znaczy, że nie rozumie zasady przepisu, jej istoty.

  8. #7008

    Domyślnie

    na pierwszym planie chyba trochę brakuję miejsca miedzy szafkami, szkoda, bo uważam że kuchnia ładnie by wyglądała w takim układzie (sbs w rogu pod warunkiem ze okno nie ma wystającego parapetu)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	154102   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	154105  
    Ostatnio edytowane przez lelik ; 12-12-2012 o 21:41

  9. #7009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem w drugiej propozycji jest koszmarnie daleko między zlewem a płytą. Jak odcedzić makaron?
    Moim zdaniem lepiej dobudować od strony salonu ściankę

  10. #7010

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelik Zobacz post
    albo tak
    dziękuję za propozycje nie brałam w ogóle pod uwagę takich ustawień. Bardziej się skłaniam jednak do opcji gdzie zlew jest pod oknem na lewo gdyż jest ono trochę wyżej niż to na wprost. Ale będę teraz kombinować

  11. #7011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    moim zdaniem w drugiej propozycji jest koszmarnie daleko między zlewem a płytą. Jak odcedzić makaron?
    Moim zdaniem lepiej dobudować od strony salonu ściankę
    póki co nie mamy tam jeszcze żadnej ściany - kuchnia jest otwarta na salon. Ja jednak marzyłam o takich dużych przesuwnych drzwiach dlatego są tu ujęte.

  12. #7012

    Domyślnie

    Co myślicie o mojej wizualce? Cos przestawic, zmienic?? Pomocy!!! Ciekawe czy wkleiłam zdjęcia...

  13. #7013
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał eve1984 Zobacz post
    Co myślicie o mojej wizualce? Cos przestawic, zmienic?? Pomocy!!! Ciekawe czy wkleiłam zdjęcia...
    Najlepiej będzie jeśli zaczniesz od nowa i całkowicie inaczej. OK?

  14. #7014

    Domyślnie

    a czy poniższa zasada jest warta uwagi ???
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tr.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	154111

  15. #7015

    Domyślnie

    do eve1984
    mnie zastanawia ten zlew i jego praktyczność??

  16. #7016
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja znam te zasady, tylko komentuje, że zasada dotyczy niebezpieczeństwa zdmuchiwania płomienia a nie samego faktu lokalizacji przy oknie.
    Jeśli ktoś nie odbierze kuchenki gazowej przy fixie, znaczy, że nie rozumie zasady przepisu, jej istoty.
    Jasne! Można też zamurować okno na wymagane 50cm albo też sobie je przesunąć przecież.
    Prawda? To też taka prosta zasada i zrozumiała jej istota.
    A zapis jest nadal i to jednoznaczny i raczej nikt nie powinien kontestować jego sensu, nawet tych pozornie idiotycznych przepisów.
    Wszystkie nowe kuchenki mają przecież urządzenia przeciw-wypływowe. Po co ten przepis?
    Jak i ten ,że nie należy montować kuchenek w ciągu między oknem a drzwiami.Też głupota nieżyciowa.
    Kto to wymyśla?

  17. #7017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingoola Zobacz post
    póki co nie mamy tam jeszcze żadnej ściany - kuchnia jest otwarta na salon. Ja jednak marzyłam o takich dużych przesuwnych drzwiach dlatego są tu ujęte.

    Ścianka nie wyklucza drzwi przesuwnych, bedą tylko mniejsze

    Jaki chcesz styl mebli?

    Jaka będzie funkcjonalnośc spiżarki o szerokości 80 cm?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-12-2012 o 23:09

  18. #7018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Kto to wymyśla?
    Ktoś, kto zył w czasach, kiedy sprzęty były prymitywniejsze. Te normy sa chyba z lat 60-tych.

    To tak samo jak z kotłownią na gaz i wentylacją mechaniczną. Też "fachowcy" daliby się pokroić, że nie wolno łączyć i w kotłowni musi być wentylacja grawitacyjna. I też potrafią przytoczyć przepisy. Tylko przepisy w pewnym momencie zaczynają sobie przeczyć. Bo są z poprzedniej epoki, gdy nie było pieców kondensacyjnych ani rekuperatorów i domów pasywnych.

  19. #7019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał eve1984 Zobacz post
    Co myślicie o mojej wizualce?
    Niewygodnie. Zamień miejscami wysoką zabudowę z kuchenką.

  20. #7020
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ktoś, kto zył w czasach, kiedy sprzęty były prymitywniejsze. Te normy sa chyba z lat 60-tych.

    .
    Póki co, te normy nadal obowiązują, mimo tak znaczącego postępu technologii.
    Różnica między Twoim podejściem a moim jest tylko taka, że Ty możesz sobie przepisy dowolnie interpretować i radzić innym na forum co Ci się przyśni, zgodnie ze swoją żelazną logiką. Za nic przy tym nie odpowiadasz , ja z nawyku trzymam się "nieżyciowych" zasad i przepisów.
    Niedawno pochowano rodzinę, która wyleciała w powietrze chociaż miała nowoczesną kuchenkę.
    To jest gaz a urządzenia mogą być zawodne i wcale się nie dziwię,że niektórzy dają się za te przepisy "pokroić", choćby za wentylację grawitacyjną a nie wymuszoną.

Strona 351 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony