dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 352 z 613
Pokaż wyniki od 7.021 do 7.040 z 12250
  1. #7021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Najlepiej będzie jeśli zaczniesz od nowa i całkowicie inaczej. OK?
    a co jest aż tak źle??

  2. #7022

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingoola Zobacz post
    do eve1984
    mnie zastanawia ten zlew i jego praktyczność??
    dlaczego? zwykły zlew narożny przy oknach... a za oknami widok na 12 wiatraków ) chociaż to w jakiś sposób umili mi zmywanie naczyń... może...

  3. #7023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Niewygodnie. Zamień miejscami wysoką zabudowę z kuchenką.
    w tym miejscu jest zostawiona wentylacja dlatego tam jest płyta, natomiast nie wiem jak miałabym to zamienic

  4. #7024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ścianka nie wyklucza drzwi przesuwnych, bedą tylko mniejsze

    Jaki chcesz styl mebli?

    Jaka będzie funkcjonalnośc spiżarki o szerokości 80 cm?

    spizarka ma 1m szer/ 3,6m dł, i ma mieć półki na całej długości.

    styl mebli?? dobre pytanie. chce utrzymać do w konwencji nowoczesnej powszechnej, nie awangardowej. Barwy ciepłe, dojące odczucie, bezpeczenstwa, rodziny odpoczynku. Tak,kuchnia będzie robiona na wymiar, ściankę od spiżarki chciałam zabudować po sam sufit, myślałam o piekarniku w słupku marzy mi sie w podniesionej zabudowanej zmywarka(tylko nie wiem jak to sie w praktyce sprawdza) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sł ze zmyw.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	154160. co do kolorów frontów raz oglądam czerwone błyszczące czasem, zielone. ostatnio choruje na białe fronty z drewnem i elementami pomarańczu bądź zielonego. Pragnę również mieć kącik na szybkie wspólne posiłki,Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	154177
    Ostatnio edytowane przez kingoola ; 13-12-2012 o 12:13

  5. #7025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Niedawno pochowano rodzinę, która wyleciała w powietrze chociaż miała nowoczesną kuchenkę.
    Rozumiem, że to z powodu złego ustawienia względem nieotwieralnego okna, skoro podajesz ten przykład w tym kontekście?

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    To jest gaz a urządzenia mogą być zawodne i wcale się nie dziwię,że niektórzy dają się za te przepisy "pokroić", choćby za wentylację grawitacyjną a nie wymuszoną.
    Tylko, że piec kondensacyjny gazowy nie działa bez prądu. A wentylacja grawitacyjna w pasywnym budynku z wentylacja mechaniczną nie działa prawidłowo, wiec i tak jest nieskuteczna w ochronie przed gazem.

    Ludzie umierają najczęsciej nie od gazu tylko od własnej głupoty. Od kradzieży gazu przez obejścia z gumowych rurek czy dogrzewania się gazowymi kuchenkami. Mąz pracował dla PGNiG i miał na codzień styczność z instalacjami.

    Normy zostały stworzone w jakimś celu - nie są sztuką dla sztuki, tylko mają zapewnić bezpieczeństwo. W tym przypadku miały ochronić przed zdmuchnięciem płomienia. Czyli jasno wskazuje to na okno, które można otworzyć, by stworzyć przeciąg. Jakie niebzezpieczeństwo stwarza fix? To jest szklana ściana a nie okno.

    Definicja okna: Okno – element, konstrukcja zamykająca otwór w ścianie lub w dachu, służący do oświetlenia i przewietrzania pomieszczeń.
    A więc fix nie spełnia definicji encyklopedycznej okna.
    Definicji okna nie ma ani w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadaç budynki i ich usytuowanie ani w prawie budowlanym. Natomiast jest rozróżnienie w przepisach na otwory okienne i okna w kontekście skrzydeł otwieralnych. A więc jest nieścisłość - przepisy nie są jasne.
    Art 173 w którym jest mowa o odległości kuchenki od okna nie określa co konkretnie prawodawca ma na myśli uzywając słowa "okno" - a więc , czyli zastosowanie przepisu zależy jedynie od konserwatyzmu instalatora i jego zrozumienia idi tego zapisu.
    Otwór okienny/drzwiowy jest mniej dyskusyjny.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-12-2012 o 13:19

  6. #7026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał eve1984 Zobacz post
    w tym miejscu jest zostawiona wentylacja dlatego tam jest płyta, natomiast nie wiem jak miałabym to zamienic
    Pociągnac kanał wentylacyjny na drugą stronę pod podwieszanym sufitem.

  7. #7027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingoola Zobacz post
    spizarka ma 1m szer/ 3,6m dł, i ma mieć półki na całej długości.
    Czy szerokość pomieszczenia 360 to jest ze spiżarką czy bez? Bo mi w CAD pomieszczenie wygląda inaczej niż na rysunku.

  8. #7028
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Rozumiem, że to z powodu złego ustawienia względem nieotwieralnego okna, skoro podajesz ten przykład w tym kontekście?
    .
    Wyobraź sobie, że nie . To z powodu awarii blokady nowoczesnej kuchenki dostosowanej już do nieżyciowego przepisu z lat 60'.
    Łapiesz kontekst zresztą zawsze jak Ci wygodnie.
    Za pozostałe wyjaśnienie swojej żelaznej logiki dziękuję. Jestem pod silnym wrażeniem , mistrzostwo świata - tradycyjnie i Wikipedia w użyciu.
    Zbieram szczękę, szczególnie po własnej interpretacji definicji okna nieotwieranego.Jakie to proste.Przecież to ściana.
    A Prawo Budowlane milczy jak zaklęte.
    Można według tego snuć dalsze, niekończące się rozważania np. czy świetlik dachowy nieotwierany też jest ścianą,albo luksfery , albo też jak daleko od ściany sąsiada, może być postawiona druga ściana (szklana.: ) zrobiona z fixów)
    Ech ci kontrolerzy, jacy oni nieżyciowi.

    Nie będę też już dłużej polemizował. nie ma sensu z kimś , kto i tak wie wszystko najlepiej, a jak nie wie, to sobie wszystko zinterpretuje na swój sposób.
    No i jak zaczęłaś niepotrzebnie dyskusję, tak teraz możesz spokojnie postawić kropkę nad "i".
    Dla mnie EOT

  9. #7029

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czy szerokość pomieszczenia 360 to jest ze spiżarką czy bez? Bo mi w CAD pomieszczenie wygląda inaczej niż na rysunku.
    stan obecny kuchni i spiżarki przedstawia się jak ponizej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	154202
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	154203
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k3.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	154204

  10. #7030
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Witam raz jeszcze... nie pisalam bo musialam raz jeszcze przemyslec co i jak z tymi projektami... Chyba poprzestaniemy na wersji, ktora podam nizej ... patrzac na zdjecie od strony spizarki, we wnece tylko zabudowana lodowka, obok cargo, w rogu zabudowany kawalek scianki, zeby nie robic niepotzrebnego blatu w rogu, wtedy ciag szafek pod oknem wraz ze zlewem, na dlugiej scianie ciag niskich szafek z kuchenka i wbudowanym w blat okapem, a obok kuchenki piekarnik... stolik ala mini barowy(czy jak sie na to fachwo mowi) to tak wstepnie narysowalam, bo nie wiem czy tez bedzie na100%... kolor zolty blatu to tylko tak zrobilam zeby bylo widac o co mi chodzi z ta wstawka z plyty przy cargo i oknie...

    Załącznik 154065

    aha, nie umiescilam nigdzie mikrofali, bo stwierdzilam, ze i tak raz na jakis czas owa uzywam to wstwie sobie ja do spizarki
    Bardzo logiczny układ. Barek się przyda do szybkich posiłków. Możesz powiększyć optycznie kuchnię kładąc na ścianę obok kominów panel w kolorze frontów imitujący szafę lub zrobić coś w rodzaju ramy okalającej kominy podobnie jak w moich szkicach. Pozdrawiam i życzę ślicznej kuchni.

  11. #7031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mgielsk

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Siemiatycze
    Kod pocztowy
    17-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingoola Zobacz post
    Witam, mam do zaprojektowania wydaje mi się, że niewielką kuchnię. Chciałabym w niej umieścić lodówkę sbs, piekarnik w słupku, zmywarkę, zlew 2 komorowy pod oknem. Zastanawiam się nad stolikiem z 4 krzesłami. Proszę o pomoc. pozdrawiamZałącznik 153969


    Hej KINGOLA
    w załączeniu propozycja aranżacji Twojej kuchni
    pewnie zwrócisz uwage na stół - mozna go schować pod wyspę w zależności od potrzeb , może też służyć jako blat roboczy do płyty po wysunięciu z przeciwnej strony
    ze względu że jest to projekt ideowy nie dołączyłem górnej zabudowy - do uzupełnienie wg potrzeb
    Ostatnio edytowane przez mgielsk ; 13-12-2012 o 15:03

  12. #7032
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał eve1984 Zobacz post
    Co myślicie o mojej wizualce? Cos przestawic, zmienic?? Pomocy!!! Ciekawe czy wkleiłam zdjęcia...
    Podaj jakieś wymiary, opis, cokolwiek. Tylko wyrażne wymiary! To ludzie Tobie tutaj pomogą naprowadzić na ślad właściwy.

  13. #7033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pociągnac kanał wentylacyjny na drugą stronę pod podwieszanym sufitem.
    niewygodnie bo za daleko zlewu??

  14. #7034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Nie będę też już dłużej polemizował. nie ma sensu z kimś , kto i tak wie wszystko najlepiej, a jak nie wie, to sobie wszystko zinterpretuje na swój sposób.
    No i jak zaczęłaś niepotrzebnie dyskusję, tak teraz możesz spokojnie postawić kropkę nad "i".
    Dla mnie EOT

    Nie wiem najlepiej. Ale w przeciwieństwie do ciebie używam argumentów. Jak widzisz postarałam się przejrzeć nawet prawo budowlane i rozporzadzenie, by cokolwiek znaleźć.
    Mnie uczono, że prawo MUSI być jednoznaczne. I stosuje się go wprost, dosłownie.
    Najwyraźniej tutaj istnieje luka interpretacyjna.
    A definicja była z Encyklopedii PWN - i w każdym sporze, gdzie istnieją róznice interpretacyjne, jeśli prawodawca nie ustalił własnej definicji, Sąd przychyli się do interpretacji encyklopedycznej.

    Dobrze wiesz, że warunki nie są stosowane np. dla szklanych fasad budynków. Jest przeszklenie od podłogi do sufitu, ale nie trzeba stosować barierek ochronnych - a które są konieczne, gdyby to były z definicji okna (a więc przeszklenia otwieralne).


    Dlaczego taka ściana nie jest oknem a fix jest?

    A co podanego przykładu - nadal się pytam czy wybuch nowej kuchenki, w której zawiodła automatyka było spowodowane zdmuchnięciem ognia na kuchence stojącej zbyt blisko okna nieotwieralnego?
    Bo inaczej przykład jest bez sensu, bo nie dotyczy omawianej sytuacji. Nie ma żadnej analogii. Przy oknie typu fix nie wystąpi zdmuchnięcie ognia, chociażby zawaliła cała automatyka, rozszczelniły się rury z gazem a samobójca otworzyłby kurki. Przyczyną wybuchu nadal nie byłoby okno, chociazby nie wiem jak interpretowac przepisy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-12-2012 o 15:30

  15. #7035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał eve1984 Zobacz post
    niewygodnie bo za daleko zlewu??
    Bo niebezpoecznie, gdy trzeba odlać gorącą wodę z garnka z makaronem do zlewu. Bo daleko, Bo niewygodny układ zlewu wcisniętego w kąt, zamiast pod oknem.

  16. #7036
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Nie za bardzo wiem w którym dziale mam o to zapytać,więc spróbuję tu ,jak sądzicie jeżeli zlewozmywak jest pod oknem,a okno jest równo z blatem to czy szyba będzie się chlapać?Czy raczej to jest nie funkcjonalne rozwiązanie i lepiej podnieść okno,jak tak to o ile od blatu?
    Ostatnio edytowane przez JOLA440 ; 13-12-2012 o 16:57

  17. #7037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będzie się chlapać.
    Ale można pogłębić blat - zamiast standardowych 60 cm dać np. 80 cm.

  18. #7038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingoola Zobacz post
    póki co nie mamy tam jeszcze żadnej ściany - kuchnia jest otwarta na salon. Ja jednak marzyłam o takich dużych przesuwnych drzwiach dlatego są tu ujęte.
    prócz tego, co pokazano:

  19. #7039

    Domyślnie

    Cytat Napisał meble-angielskie.pl Zobacz post


    Hej KINGOLA
    w załączeniu propozycja aranżacji Twojej kuchni
    pewnie zwrócisz uwage na stół - mozna go schować pod wyspę w zależności od potrzeb , może też służyć jako blat roboczy do płyty po wysunięciu z przeciwnej strony
    ze względu że jest to projekt ideowy nie dołączyłem górnej zabudowy - do uzupełnienie wg potrzeb

    koncepcja mi sie podoba, troche ja zmodyfikowałam, tylko połówka marszczy brwi
    Prosze o opinie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ka1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	154235
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KA2.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	154236

  20. #7040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taka mała wyspa z płytą jest kompletnie niepraktyczna. Gdzie odstawisz garnek?

Strona 352 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony