dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 353 z 613
Pokaż wyniki od 7.041 do 7.060 z 12250
  1. #7041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Podaj jakieś wymiary, opis, cokolwiek. Tylko wyrażne wymiary! To ludzie Tobie tutaj pomogą naprowadzić na ślad właściwy.
    No więc tak.... kuchnia ma ok. 10m2. Zaczynajac od prawej strony, po kolei: szafka cargo do sufitu 30cm, obok lodowka side by side 92 cm + nad nia szafka po dlugosci, dalej szafka 60cm, nad nia piekarnik w zabudowie i mikrofala (tu trzeba dac jakas specjalna plyte, zeby oddzielic te dwa sprzety??), dalej na dole zmywarka 60cm w zabudowie, nad nia na scianie mleczna szyba i szafka otwierana na dwie strony, dalej zlew narozny na szafce naroznej 90/90 i do konca sciany blat roboczy pod samym oknem a pod nim, zaczynajac od szafki naroznej... szafka 30cm, 2x szuflady po 75cm i kolekjna szafka 30cm, nad nia półki podswietlone 3 szt, na lewej scianie drzwi do spizarki, na dole szafka 50cm, na gorze dwie na szerokosc 58, szuflady 76cm nad nimi płyta indukcyjna i ukosny okap,dalej powtorezenie szafek nad blatem po 58cm i w wejsciu barek na dwa hokery 100cm (chyba sie zmieszcza?), wejscie do kuchni 80cm - wystarczajace?? odnosnie kolorystyki, uparlismy sie na agd w czerni i teraz nie wiem co lepsze do tego czern z drewnem czyli brazy czy tak jak na projekcie czern + zlamany bialy na frontach na wysoki polysk? nie za duzy kontrast? blat taka kropkowana czern czyli bardziej grafit ciemny chyba, czy lepiej brazy na barek i boki szafek??

  2. #7042

    Domyślnie

    a takie proste rozwiązanie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kb1.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	154285
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kb2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	154287
    ??

  3. #7043

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Podaj jakieś wymiary, opis, cokolwiek. Tylko wyrażne wymiary! To ludzie Tobie tutaj pomogą naprowadzić na ślad właściwy.
    a na scianie nad blatem na lewej scianie szyba i grafika, nie za mala powierzchnia na takie rzeczy? moze lepiej płytki zwyczajnie położyć?

  4. #7044

    Domyślnie

    kingoola- wizualizacja jednej z moich wersji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	154314   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	154315   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	154316  
    Ostatnio edytowane przez lelik ; 13-12-2012 o 21:50

  5. #7045

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelik Zobacz post
    kingoola- wizualizacja jednej z moich wersji

    projekty z wyspa są bardzo ładne i kuszące, tylko osobiście nigdy nie miałam okazji funkcjonować w takiej kuchni ani nikogo obserwować jak sobie daje rade w niej, stad tez mam lekkie obawy,
    jak się ma wygląd do funkcjonalności (chodzi mi o zestawienie do tradycyjnej kuchni??

  6. #7046
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Elfir ja nie planuje obok kuchenki piekarnika w wysokiej zabudowie, tylko na dole w szafce, bo pod kuchenka nie wejdzie nam ze wzgledu na okap wysuwany z blatu...
    Wiem,ze cargo to wydatek, wiec zamiast niego moge tez rozwazyc zwykla waska szafke z polkami w srodku

    chodzi mi o takie cos jak na zdjeciu ponizej,sam dol szafek, tyle ze bez okapu i piekarnik obok kuchenki w ktorejs szafce...

    Załącznik 154066

    edit: znalazlam tez kuchnie u Alutki z forum... i podoba mi sie tez wykorzystanie przestrzeni u niej obok okna, roleta, tylko u gory, i tak na lewo wtedy slupek i lodowka... zlew pod oknem i na prawa strone u niej jest pusto ale ja mam sciane na wykorzystanie z kuchnia jak na zdjeciu wyzej, z uwzglednieniem mojego opisu....

    Załącznik 154067Załącznik 154068

    Mmelisa, Ty jeszcze tutaj dyskutujesz o kuchni? Przejdz do następnych pomieszczeń bo nie skończysz tego domu. A kuchnię zleć po prostu fachowcom. Teraz wiem, skąd klienci z wymieszanymi informacjami w głowie. Dziewczyno, dobrze radzę.

  7. #7047
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    będzie się chlapać.
    Ale można pogłębić blat - zamiast standardowych 60 cm dać np. 80 cm.
    Elfir dziękuję za pomoc,80cm to dobre rozwiązanie.

  8. #7048
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Edyta_Witek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    42-965
    Posty
    5

    Domyślnie Prośba o pomoc w zaprojektowaniu kuchni

    Mam nadzieję, że to forum spadło mi z nieba... Projektów kuchni powstało już 22, część została odrzucona a ostatecznie wybór padł na taki oto układ:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	154376


    Co można w tym układzie poprawić, na co zwrócić uwagę? Czy wykończyć można ścianę, na której będzie okap a czym przy zlewie. Jestem otwarta na nowe propozycje układu. Dziękuję za wsparcie i cenne wskazówki oraz poświęcony czas.

  9. #7049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingoola Zobacz post
    a takie proste rozwiązanie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kb1.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	154285
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kb2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	154287
    ??
    Takiego prostego nie odbierze ci gazownik, jesli nie zachowasz odległości kuchenki gazowej od okna min 50 cm. Chyba, że masz indukcję, to nie dotyczy, ale bierz pod uwagę pryskanie tłuszczu na szyby. Co prawda są forumowiczki, dla których to nie problem ale dla mnie byłby duży.

  10. #7050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał eve1984 Zobacz post
    a na scianie nad blatem na lewej scianie szyba i grafika, nie za mala powierzchnia na takie rzeczy? moze lepiej płytki zwyczajnie położyć?
    Chodziło o wymiary pomieszczenia a nie żle zaprojektowanej zabudowy

  11. #7051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta_Witek Zobacz post
    Mam nadzieję, że to forum spadło mi z nieba... Projektów kuchni powstało już 22, część została odrzucona a ostatecznie wybór padł na taki oto układ:
    To wy macie z tym ścieśnianiem stref roboczych w jednym kącie? Przecież to jest niewygodne.

  12. #7052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Bardzo logiczny układ. Barek się przyda do szybkich posiłków. Możesz powiększyć optycznie kuchnię kładąc na ścianę obok kominów panel w kolorze frontów imitujący szafę lub zrobić coś w rodzaju ramy okalającej kominy podobnie jak w moich szkicach. Pozdrawiam i życzę ślicznej kuchni.
    Ja nie posiadam kominow w kuchni projekt domu zwieral 4 kominy, usunelismy dwa, jeden jest w samym rogu po prawej stronie w salonie, a drugi w pomieszczeniu gospodarczym



    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Mmelisa, Ty jeszcze tutaj dyskutujesz o kuchni? Przejdz do następnych pomieszczeń bo nie skończysz tego domu. A kuchnię zleć po prostu fachowcom. Teraz wiem, skąd klienci z wymieszanymi informacjami w głowie. Dziewczyno, dobrze radzę.

    Hehehe.nie przesiadam, moj ostatni post byl tutaj 12grudnia po dniu przerwy na przemyslenia i pozostaniemy na tamtej opcji... jak bedziemy w Polsce to porobimy dokladne wymiary..powniewaz zapomnielismy wziac projekty ze soba, a wymiary i tak moga troche odbiegac od projektu..

    Inne pomieszczenia, coz... lazienka prawie rozplanowana, gdybanie tylko nad wanna, ma byc czy tez nie... bo na dole jest male wc, lazienka i u gory lazienka dla dzieci...
    Salon... kwestia dobrania kanapy-rogowki... sypialnia tez... moja zmora do tej pory to byla kuchnia hihi

    Dziekuje za wszystkie porady, godne kazdej mojej uwagi... troche zamieszania mialam,ale wiem juz co i jak
    Pozdrawiam

  13. #7053

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingoola Zobacz post
    projekty z wyspa są bardzo ładne i kuszące, tylko osobiście nigdy nie miałam okazji funkcjonować w takiej kuchni ani nikogo obserwować jak sobie daje rade w niej, stad tez mam lekkie obawy,
    jak się ma wygląd do funkcjonalności (chodzi mi o zestawienie do tradycyjnej kuchni??
    skoro nie chcesz wyspy, to zrób pół wyspę, ja tak mam w kuchni i jest mi wygodnie, tylko z tym zlewem, masz dosyć nisko okna, jeżeli chcesz zlew pod oknem zamontuj baterie składaną
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	154464   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	154465  

  14. #7054

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chodziło o wymiary pomieszczenia a nie żle zaprojektowanej zabudowy
    3.32 długość x 3m szerokosc, jakis Pan srednio uprzejmy jest

  15. #7055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ok, widze, że nie chcesz pomocy. Nie ma sprawy. Oczekiwałam raczej podania wymiarów pomiesczzednia, otworów okiennych i drzwiowych. Cokolwiek co pozwoli stworzyć dokładny plan pomieszczenia.
    Ale jak wolisz projektować kuchnię wbrew jakimkolwiek zasadom ergonomii, to rób jak uwazasz.

  16. #7056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stara

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelik Zobacz post
    skoro nie chcesz wyspy, to zrób pół wyspę, ja tak mam w kuchni i jest mi wygodnie, tylko z tym zlewem, masz dosyć nisko okna, jeżeli chcesz zlew pod oknem zamontuj baterie składaną
    Też dobry układ, praktyczny i dużo blatu. Już miałam taki sam w komputerze, ale chyba nie ma co mieszać w głowie klientom. Im więcej wersji, tym więcej wątpliwości i końca nie widać. Jeśli kuchnia jest ustawna, to takich wersji kuchni można tworzyć do końca świata i zmęczony klient ucieka nam do ..... zdecydowanego projektanta.

  17. #7057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Widzisz, tak to wyglada, dobry fachowiec zaaranżuje małą kuchnię tak, że wyglada na ogromną i można się nabrać. Tam nie ma dużej ilości wysokich kominów. Dokładnie obejrzyj sobie wizualizację, nie będę ułatwiała aż tak.
    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    Nie likwiduj na razie ścianek, wykonaj pierwszy ruch z wyceną a następnie zaproś projektanta. Przed jego wizytą nie podejmuje się decyzji dotyczących końcowych już rozwiązań.
    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    A kuchnię zleć po prostu fachowcom. Teraz wiem, skąd klienci z wymieszanymi informacjami w głowie. Dziewczyno, dobrze radzę.
    Cytat Napisał Stara Zobacz post
    TJeśli kuchnia jest ustawna, to takich wersji kuchni można tworzyć do końca świata i zmęczony klient ucieka nam do ..... zdecydowanego projektanta.
    Stara, z całym szacunkiem do realizowanego przez Ciebie zawodu, ale jeśli szukasz klientów i tylko temu służy Twoja obecność w tym wątku, to załóż odrębny wątek reklamowy. Negujesz niemal wszystko, co ludzie tworzą tu bezinteresownie dla innych. Nie sądzę, by ktoś tu komuś dotychczas "mieszał w głowach", raczej przedstawiał różne możliwości i pomagał w wyborze.
    Jeśli przejrzałabyś ten wątek i niektóre zdjęcia projektów tworzonych przez "fachowców", to jestem pewna, że projekty Elfir, Julianny, Aantenki czy innych doradzających tu osób są praktyczniejsze, bardziej konsekwentne, a co najważniejsze ergonomiczne.
    Ważna jest też umiejętność słuchania, a na forum czytania ze zrozumieniem...

  18. #7058
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Edyta_Witek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    42-965
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zamieszczam poprawiona wersję układu. Czy taka będzie ergonomiczna?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	154575

  19. #7059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta_Witek Zobacz post
    Zamieszczam poprawiona wersję układu. Czy taka będzie ergonomiczna?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	154575
    Edyta_Witek, ja zamieniłabym chyba miejscami zmywarkę i szafkę narożną, a także zbliżyła płytę nieco w stronę narożnika

  20. #7060
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta_Witek Zobacz post
    Zamieszczam poprawiona wersję układu. Czy taka będzie ergonomiczna?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	154575
    Wasza dyskusja na temat układu zaczyna się robić bardziej dziwaczna niż dysputa akademicka. Spory dotyczą ogólnie rzecz biorąc lekkich bzdur.
    Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ergonomię jest propozycja Elfir dla tak przyjętego układu funkcjonalnego.
    Nie jest on zresztą jedyny, chociaż wydaje się najbardziej prostym i oczywistym, bo wręcz książkowym. Kształt kuchni jest jednak " L" i tu można nawet powariować sobie. Oczywiście jeśli jest sens i potrzeba inwestora.

    Skoro tak szczegółowo drążycie już temat , to czemu nikt nie zapytał czy właścicielka kuchni jest osobą prawo- czy leworęczną ?
    Jeśli mamy być tak drobiazgowi w układaniu sprzętów, to nie jest to bez znaczenia , zarówno na kierunek ciągu jak i umiejscowienie zmywarki - left-right..
    Ten ciąg roboczy, który pokazujesz jest zgodny z ogólnymi zasadami ergonomii. Takich poprawnych układów jest w takim pomieszczeniu co najmniej kilka.
    Tylko czemu w tak dużej kuchni staracie się zachować minimalne wręcz, tzw. odległości "od zlewozmywaka" i - "od płyty" ?
    To ,że zachowany jest typowy ciąg technologiczny wcale nie musi znaczyć , że jest on optymalnie ergonomiczny.
    Trójkąt komunikacji nie powinien przekraczać pewnych wartości długości boku i nie powinien mieć ich za krótkich.
    To faktycznie wygląda dosyć nieporadnie gdy w dużym pomieszczeniu , w którym można pozwolić sobie na pewną swobodę, zachwiane są proporcje pomiędzy odległościami tzn w jednym miejscu max .lub nawet przekroczenie odległości "wygodnej" , w drugim minimum lub góra standard.

Strona 353 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony