dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 356 z 613
Pokaż wyniki od 7.101 do 7.120 z 12250
  1. #7101

    Domyślnie

    Rozwiązanie nr 1 brałem pod uwagę, nie myślałem że kłopotem będzie narożnik, lecz przedostające się zapachy do salonu. Ten układ bardzo zbliżony jest do naszych potrzeb. Zabudowa wysoka widoczna z salonu. Zabudowa ściany z większym oknem pozwoli wyeksponować starą czerwoną cegłę, która będzie dobrze akcentować się z białymi frontami mebli i drewnianym blatem (tak to widzę). Rozwiązanie nr 2 bardzo ciekawe i inne niż wszystkie. Myślę, ze optimum jest blisko. Gdyby coś jeszcze przyszło Ci do głowy to skromnie poproszę.

  2. #7102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tundra Zobacz post
    Czy tak miałby wyglądać blat? Czy też za tą ścianką czy szybą blat tej samej wysokości?
    Raczej myślałam nad tym żeby byly tej samej wysokości (blat kuchenny i tak jest 20 cm niż blat stołu, a z niższego hookera łatwiej się schodzi), ale tak naprawdę to jest dowolne.

    Zlew w narożniku jest mniej wygodny niż na prostej szafce.

  3. #7103

    Domyślnie

    Przepraszam, że tak zaczepiam Elfir, ale nie mam się z kim podzielić rozwiązaniami, które pokazała mi lelik, które bardzo mi się podobają. W tym temacie jestem laikiem i nie chciałbym popełnić błędu. Jak wiadomo wydatek na kuchnie to nie mały pieniądz i chciałoby się żeby była optymalna. Czy wypowiesz się na temat tych układów lub podsuniesz inny?

  4. #7104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew78 Zobacz post
    Gdyby coś jeszcze przyszło Ci do głowy to skromnie poproszę.
    Czy wodę można pociągnąć wszędzie?

    mnie przyszło coś takiego:


    Ściana z lewej:
    Słupek z pralką do zabudowy otwieraną w kierunku korytarza, nad nią piekarnik otwierany na kuchnię. Pralka jest wówczas najbliżej łazienki.
    Komoda z witryną do przechowywania talerzy o głebokosci 40 cm
    Lodówka do zabudowy

    Po prawej zabudowa w U ze zmywarką otwierającą się na lewo. Wówczas stojąc przy zlewie wygodnie można wkładać naczynia.
    Za zlewem ścianka 120 cm maskująca kuchnię od strony salonu, za nią blat do jedzenia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-12-2012 o 18:01

  5. #7105

    Domyślnie

    Fajne rozwiązanie. Rozbudowałeś pomysł lelik. Nie wiem jakim programem zmieniacie te układy, więc muszę pisać co myślę. Pomieszałbym Wasze pomysły w taki sposób, że lewą stronę układu ostatniego wziąłbym od lelik, a prawą stronę od Elfir. Wydaje mi się, że tą ściankę 120 cm za zlewem nie stosowałbym jej. Możesz mi powiedzieć Elfir co jest pomiędzy lodówką w zabudowie a pralką i piekarnikiem w zabudowie? Jeśli chodzi o wodę to jest dowolność ponieważ nie jest rozprowadzona.

  6. #7106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja zmieniam obrazki lelik w paincie

    Między lodówką a pralką - napisałam przecież, że jest "Komoda z witryną do przechowywania talerzy o głebokosci 40 cm" - np. seria Hemnes do jadalni z IKEA.

    Zrobiłam płytszą zabudowę, żeby można było swobodnie przejść przy półwyspie.

    Ścianka - widok z salonu na zlew nie jest specjalnie atrakcyjny. Nie opryskasz też siedzących obok domowników podczas płukania warzyw.
    Przy małym dziecku radziłabym blat do jedzenia zrobić na wysokości niższej od blatu kuchennego, czyli na normalnej wysokości stołu (70 cm). Małemu dziecku trudno będzie się wskrobać na hookera.

    Nie rób pralki zbyt blisko salonu - hałasuje podczas pracy i przeszkadza w oglądaniu TV
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-12-2012 o 18:33

  7. #7107

    Domyślnie

    Już wiem, nie doczytałem się pomiędzy L a P jest komoda.

  8. #7108

    Domyślnie

    Powiedzcie mi moi mili jakim programem mógłbym to urealnić, by móc lepiej to zobaczyć. Pracuje trochę jak widać na sweet home 3d, ale to nie jest to...

  9. #7109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    spójrz na tę kuchnię - zabudowa po prawej stronie obrazka - dołem szafki z blatem, górą przeszklone witryny. Na blacie mozna postawić ekspres do kawy, toster, koszyk z owocami.



    Do wizualizacji wykorzystaj program IKEA - najprostszy w użyciu.

  10. #7110

    Domyślnie

    Wyprowadzę psa i biorę się do urządzania. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie bardzo dziękuje. Jak tylko się "urządzę" to wrzucę to na forum.

  11. #7111

    Domyślnie

    Tylko wyprowadzę psa i biorę się do roboty zobaczymy jak to będzie wyglądać po wrzuceniu w program. Na razie bardzo dziękuje. Jak tylko uda mi sięto zrobić to od razu wrzucam na forum.

  12. #7112

    Domyślnie

    Myślałem, ze pierwszy wpis nie wszedł, przepraszam za dubel.

  13. #7113

    Domyślnie

    Wklejam wizualizacje zrobioną z za pomocą programu z IKea, nie do końca odwzorowaną, ale z zachowaniem układu (choć jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ikea 1.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	155341
    Elifir nie sądzisz, że trochę ciasno?

  14. #7114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najważniejsze by przejście między szafkami miało ok 100 cm lub więcej.

    W przypadku mojego rysunku częśc ze zmywarką nie wystaje na szerokość 3x60cm jak na twoim rysunku, tylko 2x60+40 cm. Zakładałam pierwotnie typ szafki, której IKEA nie ma, czyli narożnikową 100x100 cm.

  15. #7115

    Domyślnie

    A widzisz, byłem przekonany, ze tam jest 180, a może pójść dalej i skrócić blat nawet do 120, a jedno krzesło mogłoby stać równolegle przy drzwiczkach od zmywarki...

  16. #7116

    Domyślnie

    Można by było wtedy nie ograniczać się komodą i szafkami o gł. 40 cm. tylko swobodnie zastosować zabudowę wysoką lub inne o standarcie 60 cm...

  17. #7117

    Domyślnie

    Nie wiem czy lepiej bedzie na widać na tej wizualizacji zrobiona na sprawdzonym programieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	155350

  18. #7118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dodaj jeszcze szafkę 40 cm między zmywarką a zlewem.

  19. #7119

    Domyślnie

    Dodałem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	155354
    i jak myślisz w realu to się sprawdzi?

  20. #7120

    Domyślnie

    Myślę, że w tym przypadku rozumiem sens zabudowy komodą i witryną o gł. 40 cm, ale co powiesz o nie dawaniu tej szafki 40 cm?

Strona 356 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony