dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 378 z 613
Pokaż wyniki od 7.541 do 7.560 z 12250
  1. #7541
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Witam, przychodzę z prośbą o radę. Zaprojektowałam kuchnię i proszę o Wasze opinie – co sądzicie o takim układzie?
    Kuchnia jest otwarta na salon



    A tak wygląda mój projekt:


    Zaczynając od początku w półwyspie planuję szafki, pod płytą gazową albo indukcyjną(jeszcze nie wiem co będzie) planuję szuflady 60cm i po obu bokach Cargo 20cm
    W długim ciągu szafek od lewej: w rogu szafka magic corner, zmywarka, szuflada pod zlewem i dalej właśnie nie wiem? Może też szuflady?
    W wysokiej zabudowie od lewej szafka nad blatem, potem system Cargo 60cm, obok piekarnik i mikrofala i na koniec zabudowana lodówka. Na samej górze jakieś szafki a na dole pod piekarnikiem szuflada.
    Wszystkie fronty mają szerokość 60cm.

    Jeśli chodzi o kolor to fronty mebli będą białe, ściany w kolorze złamanej bieli a reszta jeszcze do uzgodnienia.
    Proszę Was o rady, opinie może ktoś ma jakiś inny pomysł? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez goshia7 ; 09-03-2013 o 15:28

  2. #7542
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    Kamila_len, ja jeszcze muszę brac pod uwage ze caly aneks z pokojem ma 17m2 a bedzie przezemnie zamieszkiwany na codzien ( +spanie) bo w drugim pokoju będzie córcia, takze na jakies kompromisy musze isc
    Ostatnio edytowane przez krewetka ; 09-03-2013 o 15:35

  3. #7543
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Wojtek, wytłumacz mi proszę, dlaczego taki układ jest ogólnie uznawany za niefunkcjonalny ?
    Po Twojej kolejnej wypowiedzi na ten temat, mogę potraktować to pytanie jedynie jako zaczepkę.
    Ty tak masz i jest z Ci z tym wygodnie musi być to zatem argumentem niepodważalnym a moja uwaga kompletnie głupią.

    Coraz częściej zastanawiam się po co to Forum w ogóle jest?
    Żałuję teraz ,że się wtrąciłem.

  4. #7544

    Domyślnie

    Cytat Napisał krewetka Zobacz post
    Kamila_len, ja jeszcze muszę brac pod uwage ze caly aneks z pokojem ma 17m2 a bedzie przezemnie zamieszkiwany na codzien ( +spanie) bo w drugim pokoju będzie córcia, takze na jakies kompromisy musze isc
    Rozumiem Cię jak nikt
    Też mam aneks kuchenny z pokojem, który ma być zarówno "salonem", jak i przez najbliższe 3 lata naszą sypialnią - to wszystko ma łącznie 24m kw., a jest nas nawet więcej niż dwoje
    Jakoś to ogarnęłam, ale nie wiem czy nie nabawię się klaustrofobii (jeszcze tam nie mieszkamy )

  5. #7545

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post


    Ja tak twierdzę, bo tak mam w obecnej kuchni i ..... ale mówię o bliskości płyta-zlew. A jeśli jeszcze komorę i płytę dzieli ociekacz, to już w ogóle nie ogarniam "niewygody"
    I nie wiem co za pomroczność jasna mnie dopadła, że pod wpływem twierdzenia innych,że to niewygodny układ, zmieniłam projekt domowej kuchni
    Jeszcze jej nie użytkuję, a już żałuję,że owczym pędem podążyłam
    Jak nie użytkujesz, to po co się stresujesz? A moze właśnie będzie lepiej niż myślisz?
    Ociekacz prz płycie obleci, ale komora?
    Jak myję gary to pryska na kilometr. Nie wyobrażam sobie spożywać zupy z Ludwikiem....i nie chodzi mi o sąsiada
    Ostatnio edytowane przez Kamila_len ; 09-03-2013 o 20:29

  6. #7546
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    malka, odniosłam to do siebie ze względu na cytat, który znalazł się nad Twoją wypowiedzią - odniosłaś się przecież do słów Kamili na mój temat.

    [koniec dyskusji]

    Według mnie krytyka jest jak najbardziej potrzebna, zwłaszcza krytyka na etapie projektu, ale to już pisałam (że pierwszy projekt mojej kuchni został skrytykowany i dzięki temu uniknęłam fuck upu). Gdybym wtedy usłyszała same "ochy" i "achy", miałabym kuchnię, na którą nie potrafiłabym już patrzeć .

    [koniec dyskusji]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-03-2013 o 22:16

  7. #7547
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila_len Zobacz post
    Rozumiem Cię jak nikt
    Też mam aneks kuchenny z pokojem, który ma być zarówno "salonem", jak i przez najbliższe 3 lata naszą sypialnią - to wszystko ma łącznie 24m kw., a jest nas nawet więcej niż dwoje
    Jakoś to ogarnęłam, ale nie wiem czy nie nabawię się klaustrofobii (jeszcze tam nie mieszkamy )

    ja teraz mam mam mieszkoanko 24m2 i mieszkam ja i corcia, pozniej bedzie 38m ale będzie nas zapewne 3 a może i 4
    caly czas mam metlik co do tej kuchni
    ja nie spedzam az tak duzo czasu, ale wiem ze miejsce na graty w niej musi byc...
    Ostatnio edytowane przez krewetka ; 10-03-2013 o 06:51

  8. #7548

    Domyślnie

    Goshia7 układ jak najbardziej funkcjonalny i praktyczny nic bym tutaj nie zmieniła,jedynie sam okap smutno wygląda powieś obok jakieś poziome szafki 30cm.

  9. #7549

    Domyślnie

    Cytat Napisał krewetka Zobacz post
    ja teraz mam mam mieszkoanko 24m2 i mieszkam ja i corcia, pozniej bedzie 38m ale będzie nas zapewne 3 a może i 4
    caly czas mam metlik co do tej kuchni
    ja nie spedzam az tak duzo czasu, ale wiem ze miejsce na graty w niej musi byc...
    Ubrane w goły beton wszystko zawsze wydaje sie mniejsze.

    Skoro będzie Was jednak trochę więcej, tym bardziej nie możesz ograniczyć kuchni do "dwóch szafek".

    Wklejem ostatni rzut - taki normalny.

    Ścianki się nie bój, to g-k (może mieć min. 7,5 cm) i nie zabierze dużo przestrzeni, a ładnie oddzieli pokój od kuchni i zasłoni lodówkę.
    Nie do końca wygodnie będzie użytkować narożniki, ale schowasz sobie tam rzeczy, których po prostu rzadko używasz.
    Na lewo od płyty możesz mieć szuflady, po prawej wąskie cargo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2bltlmki.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	175473

    a tu dla przykładu - tak wyglądałaby Twoja ściana z kuchenką i okapem oraz zabudową pod sufitem i ściana z szafkami (tam, gdzie na fotografii jest pion wentylacyjny, u Ciebie wisiałaby sobie dodatkowa szafka):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dla krewetki.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	23,9 KB
ID:	175487
    Ostatnio edytowane przez Kamila_len ; 10-03-2013 o 08:56

  10. #7550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ilona Agata Zobacz post
    Według mnie krytyka jest jak najbardziej potrzebna, zwłaszcza krytyka na etapie projektu, ale to już pisałam (że pierwszy projekt mojej kuchni został skrytykowany i dzięki temu uniknęłam fuck upu). Gdybym wtedy usłyszała same "ochy" i "achy", miałabym kuchnię, na którą nie potrafiłabym już patrzeć .

    [koniec dyskusji]
    Eeee tam, przyzwyczaiłabyś się
    Może tylko nie chwaliłabyś się nią na forum
    Ostatnio edytowane przez Kamila_len ; 10-03-2013 o 08:31

  11. #7551

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila_len Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2bltlmki.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	175473

    a gdyby w takiej kuchni zastosować dwa równoległe rzędy wiszących szafek?! (tj. dół w c, góra równolegle) (oczywiście jako anty -"płyta+zlew obok siebie" zakładam, że płyta to to czerwone) miejsca do przechowywania byłoby więcej, a nie sądzę aby to jakoś specjalnie przytłoczyło wnętrza. przy takim układzie plusem jest, że obok zlewu (no ja bym go odsunęła do drugiego narożnika...) robi się bardzo wygodna przestrzeń do pracy.)
    oczywiście to grozi uzyskaniem efektu "tunelu", ale z drugiej strony ta kuchnia jest nieduża i chyba o jamnikowatość będzie ciężko.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #7552

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post

    a gdyby w takiej kuchni zastosować dwa równoległe rzędy wiszących szafek?! (tj. dół w c, góra równolegle) (oczywiście jako anty -"płyta+zlew obok siebie" zakładam, że płyta to to czerwone) miejsca do przechowywania byłoby więcej, a nie sądzę aby to jakoś specjalnie przytłoczyło wnętrza. przy takim układzie plusem jest, że obok zlewu (no ja bym go odsunęła do drugiego narożnika...) robi się bardzo wygodna przestrzeń do pracy.)
    oczywiście to grozi uzyskaniem efektu "tunelu", ale z drugiej strony ta kuchnia jest nieduża i chyba o jamnikowatość będzie ciężko.
    Duś, taką wersję już przerabialiśmy w kuchni krewetki w październiku, lodówkę proponowałam wówczas przenieść na koniec ciągu, może też jednak pozostać na początku by zasłonić zlew od wejścia

    Cytat Napisał krewetka Zobacz post
    ja teraz mam mam mieszkoanko 24m2 i mieszkam ja i corcia, pozniej bedzie 38m ale będzie nas zapewne 3 a może i 4
    caly czas mam metlik co do tej kuchni
    ja nie spedzam az tak duzo czasu, ale wiem ze miejsce na graty w niej musi byc...
    Krewetka, jeśli dobrze rozumiem Twój post, to może rozważyć otwarcie aneksu na korytarz, a nie na Twój pokój/salon
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka3.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	175542   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka_wersja 1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	37,0 KB
ID:	175543   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krewetka_wersja 11.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	175544  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 10-03-2013 o 11:13

  13. #7553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Duś, taką wersję już przerabialiśmy w kuchni krewetki w październiku, lodówkę proponowałam wówczas przenieść na koniec ciągu, może też jednak pozostać na początku by zasłonić zlew od wejścia


    Krewetka, jeśli dobrze rozumiem Twój post, to może rozważyć otwarcie aneksu na korytarz, a nie na Twój pokój/salon
    Czemu robić dwa ciągi szafek dolnych jak mogą być trzy?
    Skoro kuchnia jest mała trzeba spróbować wykorzystać każdy wolny centymetr ściany.
    Z tym otwarciem na przedpokój całkiem fajny pomysł, ale wtedy otrzymamy ciemną kuchnię.
    A może wejście z przedpokoju, a od strony pokoju po prostu barek, który będzie pełnił rolę stołu, a pod blatem szafki?
    Ostatnio edytowane przez Kamila_len ; 10-03-2013 o 14:44

  14. #7554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ponieważ łatwiej się pooruszać w takiej kuchni.

  15. #7555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ponieważ łatwiej się pooruszać w takiej kuchni.
    Taka argumentacja miałaby sens, gdyby wymiary nie spełniały norm. Natomiast przy zabudowie u Krewetki, z trzema ciągami, mamy jak najbardziej minimalne dogodne przejście - 120cm (nie ze złośliwości to piszę, ale gwoli informacji - jest taki "Podręcznik projektanta" Neufert'a i tam zawarte są dosłownie wszystkie wytyczne potrzebne do prawidłowego i funkcjonalnego urządzania pomieszczeń i ogólnie projektowania. Jeśli coś proponuję, to nie wymyślam z kosmosu, tylko podpieram się fachową wiedzą).

    Przy okazji, może dla niektórych to abstrakcja, ale mamy tu burzę mózgów, prawda? więc pozwolę sobie wkleić jeszcze jedną propozycję:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2cltlmki.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	175633

    Wejście z przedpokoju, a od strony pokoju blat kuchenny - bar, z jednej 25cm występu na nogi, z drugiej płytsze szafki (szafka narożna otwierana np. od strony pokoju).
    Zachowana jest minimalna przestrzeń dla siedzącej osoby - 60cm, oraz szerokosć blatu min. 50cm (tu - 60cm)
    Jest "stół" (do takiego blatu krzesełka 65), jest fajny blat roboczy.

    A jeśliby zastosować np. żaluzje nad takim blatem na szerokość pokoju to w razie potrzeby można je opuścić i powstaną nam dwa zupełnie autonomiczne pomieszczenia.

    albo jeszcze tak - to zielone to wysoka zabudowa, dostępna od strony pokoju - bardzo pojemna szafa czy też kredens.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2dltlmki.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	175634
    Ostatnio edytowane przez Kamila_len ; 10-03-2013 o 16:06

  16. #7556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Miałam na myśli otwieranie i wyciąganie koszy z narożnikowych szafek, których w tym układzie są aż dwie.

    Nie lubię też w narożniku tak upychać zlewu i płyty, bo zmywając można się oparzyć łokciem o garnek.

    Tutaj sa trochę rozsunięte:


    A tu dwurzędowy układ:


    tutaj inspiracje:

    http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,94...rym_stylu.html

  17. #7557

    Domyślnie

    Aha, o to Ci chodzi... No tak, to prawda, ale ja już sama nie wiem - podobno zlew koło kuchenki wcale nie wadzi.... A dwa ciągi? Niby jest wygodniej, ale czy dzięki temu lepiej wykorzystamy przestrzeń?

  18. #7558

    Domyślnie

    Kamila_len, ściana w kuchni ma, jeśli dobrze pamiętam 189 cm, więc zastosowanie Twoich propozycji z barkiem nie jest chyba jednak możliwe i nie będzie zachowane 120 cm między szafkami a barkiem. W mojej opinii wygodniej jest użytkować dwa ciągi ze względu na lepsze wykorzystanie szafek. Dwie narożne w tak małej kuchni to za dużo

  19. #7559

    Domyślnie

    No tak, tego nie zauważyłam, ale skoro Krewetka miałaby dwa w jednym, czyli stół i blat to może pokusiłaby się o wysunięcie tego ustrojstwa na pokój?

    Dwa ciągi mówicie? Ale jeśli przyłącza są gdzie są, to na jednej ścianie płyta ok, a na drugiej pasowałoby zlew - tylko jak, skoro tam nie ma instalacji wod.-kan.? (mam na myśli dwa ciągi równoległe)

    Cos Wam pokażę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch1.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	30,1 KB
ID:	175663

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch2.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	175664

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch3.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	175665

    To moja kuchnia - niezgodna ze sztuką, bo narożników mam aż trzy, a odległość między równoległymi ciągami ma tylko 100cm, ale z braku miejsca (jak pisałam parę postów wyżej - to też tylko aneks) zrobiłam to właśnie w ten sposób, by mieć maksimum blatu. Piekarnik też dałam pod płytą, bo nie chciałam wysokiej zabudowy.
    Mam ścianki oddzielające kuchnię od pokoju i zasłaniające kuchenny nieporządek. Mam też barek.
    Jestem zadowolona. Kosze też wyjeżdżają, jak widać na obrazku

    Nie proponuję niczego niesprawdzonego
    Ostatnio edytowane przez Kamila_len ; 10-03-2013 o 16:32

  20. #7560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na odwrót - wentylację mozna pociągnąć górą.

Strona 378 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony